Wszystko w temacie: GRZYWKA i włosy kręcone/trwała - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-09, 09:41   #211
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

A NA potwierdzenie że prosta grzywka pasuje do kręconych włosów wstawiam zdjęcie...to ono mnie przekonało by dążyć do takiego efektu jak na tym zdjęciu...długość włosów mam za ramiona jak są skręcone a jak proste to do łopatek...zapuszczam do długości który jest widoczny na tym zdjęciu
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 09:47   #212
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

wiem że szukanie odpowiedzi co nam pasuje jest nurtujące wieć chciała bym się z wami podzielić moim zbiorem różnych fryzurek włosów kręconych z prostą grzywką...mam nadzieje że pomogą Wam kreować swój własny i niepowtarzalny image Napiszcie czy pomogłam?
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 09:53   #213
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

I jeszcze parę
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 10:47   #214
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

No i na dokładkę Napiszcie która wam się najbardziej podoba?
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 12:03   #215
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Nicole Richie z ostatnich zdjęć
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 18:19   #216
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

o rety.. po co ja weszłam na ten watek?.. zapuszczam grzywkę, bo uznałam, ze nie pasuje wcale do kręconych włosów, a tutaj wygląda, że jednak pasuje..aaa..
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 12:40   #217
ivredevie
Raczkowanie
 
Avatar ivredevie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 139
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Mnie też korci grzywka... Ale sama nie wiem, chyba się nie odważę
ivredevie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 16:24   #218
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

nie wiem jak to się stało ale moje włosy im są dłuższe tym bardziej się kręcą i to w sprężynki bardzo mi się to podoba ale...
nie podoba mi się to że kręcą się od samej góry głowy i to powoduje że gdy wyprostuję grzywkę wygląda to nie naturalnie...od grzywki reszta pokręcona część włosów zbyt bardzo się odcina...nie podoba mi się afro w moim wydaniu...kwadratowa głowa a więc z grzywki na pewno nie zrezygnuję. Czy znacie jakiś dobry sposób by rozprostować skręt na czubku głowy?? po niżej lini ucha to chciała bym żeby włosy kręciły się tak jak się kręcą ...jak rozprostować górne partie włosów nie rozprostowywując dolnych partii??
prostownicą chyba to nie wyjdzie?? a jeśli nawet to będzie nienaturalny i zbyt drastyczne przejście z prostych do kręconych... pomóżcie czekam na szybką pomoc
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 21:24   #219
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Cytat:
Napisane przez oollaa_1_ Pokaż wiadomość
nie wiem jak to się stało ale moje włosy im są dłuższe tym bardziej się kręcą i to w sprężynki bardzo mi się to podoba ale...
nie podoba mi się to że kręcą się od samej góry głowy i to powoduje że gdy wyprostuję grzywkę wygląda to nie naturalnie...
Dlaczego? Spora grzywka i reszta mocno skręcona - moim zdaniem przesympatyczny układ

Cytat:
Czy znacie jakiś dobry sposób by rozprostować skręt na czubku głowy??
Jeśli masz bardzo silny skręt, to mogą być nici z prostowania, ale spróbuj zaraz po myciu, gdy z włosów jeszcze cieknie woda przypinać część włosów, mocno naciągając je spinkami. Musiałabyś je przypiąć nieco poniżej obszaru, który ma być prosty. warto by było od razu zabezpieczyć to jakimś żelem lub kremem.
Strzelam, że może warto jeszcze na mokro nałożyć je ciasno na duże wałki od samej skóry.

Powodzenia!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 21:47   #220
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

no nie wiem mi się zdaje że nie za bardzo a wam lepiej jak góra jest mniej skręcona nieraz moje włoski chyba dla mojego świętego spokoju mniej się kręcą od czubka( tak było kiedyś gdy były do ramion) teraz gdy są do łopatek kręcą się od nasady sami stwierdzcie kiedy lepiej?

chciała bym uzyskać taki efekt jak ma Taylor Swith i ta brunetka
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 21:53   #221
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Cytat:
Napisane przez oollaa_1_ Pokaż wiadomość
no nie wiem mi się zdaje że nie za bardzo a wam lepiej jak góra jest mniej skręcona nieraz moje włoski chyba dla mojego świętego spokoju mniej się kręcą od czubka( tak było kiedyś gdy były do ramion) teraz gdy są do łopatek kręcą się od nasady sami stwierdzcie kiedy lepiej?
Ja jestem fanką afro, więc mnie się podoba to, co masz (bo rozumiem, że na poerwszych 3 zdjęciach jesteś właśnieTy?). Naprawdę takie zestawienie jest ok. Zajrzyj do tego wątku i poszukaj zdjęć Kropci. Jej włosy mają luźniejszy skręt od Twojego, ale wygląda świetnie z wyprostowaną grzywką. Ja bym nie próbowała na siłe prostować od nasady.
Cytat:
chciała bym uzyskać taki efekt jak ma Taylor Swith i ta brunetka
A kto to jest Tylor Swith?
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 22:10   #222
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

pierwsze 3 zdjęcia to są moje miało być Taylor Swift to ta na przed ostatnim zdjęciu - piosenkarka i poza tym ma świetne włosy choć śmiem domniewać że tak naprawdę ma włosy proste i tylko styliści jej tak kręcą na potrzeby estrady
wiesz co mnie najbardziej wkurza to to że na kręconych włosach nie widać tego czy włosy rosną czy nie, wydaje mi się ciągle że stoją w miejscu... ale jak są mokre i nie skręcone to są do łopatek... a jak się skręcą w sprężyny to do ramin ledwie sięgają...i to mnie najbardziej denerwuje bo chciała bym żeby jak najszybciej urosły mi do studniówki i dla tego chciała bym je roprosować troszkę żęby były dłuższe...

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

pozatym zapuszczanie takich włosów nudzi...bo nie widać żadnej zmiany:/ dlatego chciała bym od czasu do czasu włosy kręcone zmienic na falowane ale tak ładnie pofalowane...by tyglądały na takie przy których ktoś coś zrobił ładnego a nie przypadkowego myślałam od dłuższego czasu nad wałkami ale jeszcze nie praktykowałam ...na rzepy to na pewno odpada bo jak bym na taki wałek zakręciła włosy to już bym go do końca życia nie zdjeła... chyba powinnam kupić wałki o średniej grubości i na tz szpilkę czy coś w tym stylu... tylko przeraza mnie wizja kręcenia bo mam strasznie dużo włosów i są one strasznie gęste ,zdaje mi się że pokręcenie samej moich włosów zajmie mi wieczność... poza tym zakręca się włosy mokre czy wysuszone? będę musiała je wczesniej chyba rozczerac bo tak to nie rozczesuję po suszeniu (zazwyczaj nigdy nie suszę włosów same schną za waszą radą staram się je ładnie pielęgnować)... gdzie takie wałki mogę kupić bo zeszłam wszystkie sklepy kosmetyczne w moim małym miasteczku i takich nie znalazłam
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:24   #223
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Cytat:
Napisane przez oollaa_1_ Pokaż wiadomość
pierwsze 3 zdjęcia to są moje
No to piękny masz skręt I cóż - przy tak mocnym będzie Ci trudno je zapuszczać - taki urok.
Cytat:
miało być Taylor Swift to ta na przed ostatnim zdjęciu - piosenkarka
A to itak nie ma znaczenia. Nie ma pojęcia kto to Dzięki Tobie wiem już, że piosenkarka.
Cytat:
dla tego chciała bym je roprosować troszkę żęby były dłuższe...
jestem przeciwniczką prostowania, ale jeśli już bardzo musisz, to zrób kurację keratynową. Na 3 miesiące będą proste (jeśli po kuracji przejadą prostownicą) lub pofalowane, rozluźnione (jeśli nie dasz sobie przejechać 9 razy prostownicą - nie daj ). Po 3 miesiącach - jesli nie potrkaktujesz ich prostownicą u fryzjera - wrócą do dawnego stanu. Ale taka kuracja swoje kosztuje, niestety.

Cytat:
pozatym zapuszczanie takich włosów nudzi...bo nie widać żadnej zmiany:/ dlatego chciała bym od czasu do czasu włosy kręcone zmienic na falowane ale tak ładnie pofalowane
Wałki to bardzo dobry pomysł. Najlepsze byłyby taki o dużej średnicy. Trzochę się dziwię, że nie możesz ich nigdzie kupić, bo powinny być dostępne w każdej drogerii! Dokładnie - muszą być gładkie i na szpilkę albo spinkę.
Jest też inna opcja - możesz mokre włosy z żelem podzielić na pasma i każde z tych pasm zwinąć w ślimaczki, przypiąć spinką. Włosy wysuszyć. Po rozpuszczeniu powinny się rozluźnić.
Możesz mokre kosmyki przypinać spinką do ubrania. To je rozciągnie.
Możesz zaplatać z mokrych włosów warkocz - to też powinno je rozluźnić. Niestety te wszystkie sposoby sa tymczasowe - na wiązania stałe we włosie niewiele poradzisz - chyba że je zniszczysz, a temu jestem przeciwna.
.
Cytat:
będę musiała je wczesniej chyba rozczerac bo tak to nie rozczesuję po suszeniu (zazwyczaj nigdy nie suszę włosów same schną za waszą radą staram się je ładnie pielęgnować)

Dokładnie, rozczesz wcześniej i nałóż do woli choćby żel lniany. Nakłdaj go od nasady do końców, przeczesując włosy palcami. Potem takie pasmo przypnij do bluzki albo zapleć w warkocz.
Tylko że... jeśli włosy są gęste to bez suszarki mogą nie zdążyć wyschnąć!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 11:23   #224
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Cytat : jestem przeciwniczką prostowania, ale jeśli już bardzo musisz, to zrób kurację keratynową. Na 3 miesiące będą proste (jeśli po kuracji przejadą prostownicą) lub pofalowane, rozluźnione (jeśli nie dasz sobie przejechać 9 razy prostownicą - nie daj ). Po 3 miesiącach - jesli nie potrkaktujesz ich prostownicą u fryzjera - wrócą do dawnego stanu. Ale taka kuracja swoje kosztuje, niestety.


ta kuracja keratynowa to taki jeden z rodzajów prostowania u fryzjera tak? ile to kosztuje? a jak by ta fryzjerka nie przejechała tą prostownicą to włosy nie były by proste? nie słyszałam o tym nigdy i się nie znam czy to niszczy włosy? I czy mogło by się tak stać że włosy nie wróciły by do dawnego skręt? tego bym nie chciała... mi bardziej zależy by od góry głowy do wysokości uszu włosy się troszkę rozprostował...żeby nie były sprężynkami a bardziej falami...a na dole niech się kręcą i to w spręzynki (lubie je a nawet może kocham nie chciała bym ich skrzywdzić) chodzi mi tylko o to by włoski nie różniły się zbytnio od grzywki

Edytowane przez oollaa_1_
Czas edycji: 2010-10-30 o 11:29
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 11:02   #225
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Tutaj znajdziesz wątek wizażowy o prostowaniu keratynowym, natomiast w naszym wątku pielęgnacyjnym cz. VI znajdziesz posty dziewczyn dotyczące kuracji keratynowej - najistotniejsze są tutaj doświadczenia dziewczyn z USA (brazilian blowout).

Nie wiem jakie są ceny w miejscu, w którym mieszkasz. Pamiętaj jednak, że ta kuracja dotyczy całych włosów i nie wiem, czy w Polsce ktokolwiek zrobi Ci ten zabieg bez prostowania. Całość polega na umyciu włosów i nałożeniu preparatu. Na koniec kilka razy prostuje się włosy prostownicą. Gdyby nie prostować, a jedynie nałożyć środek a później wysuszyć, to włosy powinny się ładnie układać i nie puszyć. Ale - ponownie - to zabieg na całe włosy.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 17:06   #226
oollaa_1_
Raczkowanie
 
Avatar oollaa_1_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 296
GG do oollaa_1_
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

wpróbowałam już 2 sposoby na rozluźnienie tego mojego skrętu... pierwszy zrobienie warkocza na moich mokrych włosach wyszedł fatalnie... włosy były mniej pokręcone ale jakoś nie fajnie i włosy nie zdążyły wysnąć do nocy mimo że włosy umyłam o 17:| końcówki były najgorsze... takie proste i szorstkie...jestem na nie...
ale za drugim razem postanowiłam spróbować metodę której nikt mi tu nie zaproponował...wymodelowa łam włosy na okrągłej szczotce...i bardzo mi się to spodobało...fakt że dużo czasy mi to zajeło...modelować włosy zaczełam jak miałam wilgotne... włosy podzieliłam na małe pasma... przed wymodelowaniem pasma nakładałam właśnie na ten fragment włosów trochę płynnego jedwabiu i modelowałam...po wymodelowaniu znowu troszkę jedwabiu i palcami układałam na końcu danego pasemka loczek ...zazwyczaj wychodziła spiralka... po 2 godzinach takiej mozolnej pracy uzyskałam świetny efekt... włosy rozprostowane i gładziutkie od czubka do ucha... a poniżej śliczne sprężynki wszyscy mówili że takie uczesanie kojarzy im się z fryzurką jakiejś księżniczki z jakiegoś filmu czyli super...wychwalili mnie w szkole i zauważyli że mi włoski jednak rosną bo na pokręconych to tego nie widać:\
szukam jeszcze innego sposobu który dał by podobny efekt ale szybszy do wykonanie POMÓŻCIE
oollaa_1_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 21:54   #227
Ewe_Ave
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Grzywka

zapuszczam włosy, mają tendencję do kręcenia, już je spinam w niewielką kitkę, ale mam PROBLEM Z GRZYWKĄ
wywija się w jakieś alfy - nie zepnę spinką, bo się wysuwa, prostownica nic nie daje, żel czy pianka zlepiają w strąki, a do tyłu trochę się boję podpinać - za dużo odsłaniam wtedy twarzy, nieciekawe czoło, worki pod oczami itp;
MACIE JAKĄŚ RADĘ na tę upiorną grzywkę?
Ewe_Ave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 00:09   #228
xxchemicznaxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxchemicznaxx
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelszczyzna
Wiadomości: 4 170
GG do xxchemicznaxx
Dot.: Grzywka

Mam to samo co ty ;d Mam grzywkę na bok, włosy do ramion i choćbym stała godzinę z prostownicą to one wraz będa wywinięte, do góry jej nie podepnę, bo farbuje włosy i zawsze przy skórze, mam troszkę jaśniejszy odcień, albo jakieś odrosty, więc nieestetycznie by to wyglądało, a pianki i inne nic nie dają, ale zawsze noszę jakby "potargane" włosy i wygląda jakby to był zamierzony efekt
__________________
The world is ours, if we want it
xxchemicznaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 20:02   #229
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Grzywka

Hej dziewczyny Od kiedy ścięłam grzywkę wywija mi się strsznie, nawet spręzynki się tworzyły, mimo że nie mam kręconych włosów. Ale znalazłam na to ciekawy sposób. Wieczorem umyję włosy i kiedy mi juz wyschną (nie chcę ich suszyć: D) spinam grzywkę do góry i tak śpię. Rano zazwyczaj jest prosta, bez loczków ;]
Możecie spróbować tego sposobu jakoś upinając włosy na noc ;] Albo po prstu po umyciu podczas suszenia układać je na takiej okrągłej szczotce - t0 też pomaga
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-18, 14:11   #230
ribbon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 26
Dot.: Grzywka

Mialam taki problem, mi co prawda pomagala prostownica (pod warunkiem ze nie bylo wilgotno na dworze), ale bez niej... masakra. Poza tym mam nad czolem taki uklad wlosow, ze grzywka na ukos sie wywijala w kazda strone, a na prosto dzielila na dwie brzydkie falowane czesci.

Jedynym sposobem jaki znalazlam bylo zapuszczenie tej nieszczesnej grzywki.Im jest dluzsza tym lepiej sie uklada i mniej wykreca. Teraz mam ja do ust, jak jest mokra to zaczesuje do tylu lekko ktorys bok, potem nosze ja odgarnieta na bok z twarzy, o tak:
http://img3.imageshack.us/img3/3959/...28371xsmal.jpg
Uklada sie jak marzenie, chociaz jest scieta na prosto (odrastajaca prosta grzywka przed brwi). Niedlugo pojde do fryzjera troche ja scieniowac i sciac po ukosie jak na zdjeciu, dla mnie nie ma lepszej opcji a probowalam wszystkich
ribbon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 11:01   #231
vitaani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Grzywka i wlosy kręcone/trwała - pasuje??

Do oollaa_1_
Oglądałam Twoje zdjęcia w albumach i stwierdzam, że mam bardzo podobne włosy do Twoich Sama od dłuższego czasu zastanawiam się nad zrobieniem grzywki, ale u Ciebie bardzo fajnie się prezentuje (w wersji prostej i kręconej). Dlatego i ja chyba się skuszę. Przyszła wiosna, czas na zmiany!
Jeśli chodzi o prostowanie górnych części włosów to ja mam pewną metodę. Gdy umyję włosy, owijam głowę ręcznikiem, ale na bardzo krótko żeby woda z końcówek nie kapała na podłogę Ściągam, delikatnie układam włosy palcami i nakładam odżywkę. Później przeczesuję włosy grzebieniem od nasady do momentu, w którym już mają mi się kręcić włosy. Jeśli kilka razy przeczeszesz te miejsca grzebieniem i pozwolisz włosom wyschnąć powinno pomóc. Ewentualnie możesz nałożyć jakąś odżywkę prostującą czy coś takiego. U mnie ta metoda działa, może u Ciebie też
__________________
Peace.Love.Skinny
vitaani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 04:07   #232
Rooie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Grzywka

Ja juz nie wieżę w jakąkolwiek grzywkę przy kręconych włosach...
Rooie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 14:22   #233
adziosz
Przyczajenie
 
Avatar adziosz
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
prosta GRZYWKA?

Otóż z natury mam kręcone włosy, nie falowane - po prostu kręcone. No i do tego mam grzywkę na bok. Z reguły prostowałam włosy i starałam się je jakoś ułożyć, ale od prostowania włosy na grzywce po całym dniu zaczynają mi się jakby dzielić, robią się oklapnięte i tłustawe. Przez pewien czas każdego dnia z rana myłam grzywkę, suszyłam i prostowałam, ale to się robi męczące. Od pewnego czasu nie używam już prostownicy (chyba że tak masakrycznie włosy odstają, że trzeba) staram sobie dawać radę z suszarką + lakierem, zeby się trzymało, ale też wychodzi różnie, bo jednak włosy są kręcone, a poza tym znowu mi się robi tak jak w przypadku prostownicy

No i myślę o jakiś kosmetykach które sprawiłyby, żeby moja grzywka była w miarę prosta przez cały dzień i wyglądała świeżo.
adziosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:51   #234
kaaasiunia16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: prosta GRZYWKA?

Nie mam pojęcia czy to zadziała, ale proponuje po umyciu rozczesać ja na prosto, i związać dookoła głowy jakąś bandamkę, chusteczkę( tak mniej więcej większej połowie grzywki,ale tak, żeby nie spadała), no i iść spać. rano ściągnąć chusteczkę/bandamkę, ułożyć i jeżeli będzie trzeba, to lakierem. ale nie gwarantuje, że to się uda. ja tak robiłam, i zawsze miałam przepięknie ułożoną grzywke
kaaasiunia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:19   #235
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Wszystko w temacie: GRZYWKA i włosy kręcone/trwała

witajcie kochane
ja posiadam od hm.. 2,5 roku prosta grzywkę przy kręconych włosach.
grzywkę myję codziennie rano, suszę i prostuję. nie jest zniszczona ponieważ ją regularnie podcinam, tak co 2 tygodnie

Dołączam zdjęcia:

1. to mój aktualny stan włosów, tak sprzed 1-2 miesięcy. podcięłam tylko nieznacznie i poprawiłam cieniowanie ale nie widać tego włoski lepiej się układają i mam ich strasznie, strasznie mało (na zdjęciu mam włosy na jeden bok) kiedyś to była tak wielka, sucha szopa że w drzwiach sie nie mieściłam
2. to stan sprzed hm.. pół roku? silikony, silikony, nie umiałam się z nimi obchodzić ah, ten wizaż
3. oraz 4. widać grzywkę, jest półokrągła, za brwi


zaznaczyć należy również, iż bez grzywki wyglądam MASAKRYCZNIE, mam wysokie czoło. Kiedyś grzywka pomagała mi zasłonić trądzik
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:58   #236
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: Wszystko w temacie: GRZYWKA i włosy kręcone/trwała

up up ?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 10:53   #237
KiTk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Grzywka, a kręcone włosy

Witam Mam pytanie co do kreconych, bujnych i puszystych włosów. Od 2 lat noszę grzywkę, którą prostuje codziennie. Jest dość duża, a po prostowaniu puszy się i kręci. Nawet lakier nie pomaga. Wygląda to dość źle. Więc kieruje do was pytanie czy można jakoś temu zapobiec? Żeby grzywka po prostowaniu byla naturalna a nie wygladała jakoś kosmicznie? Słyszałam o jedwabiu do włosów. Czy on coś pomaga w prostowaniu?

Z góry dziekuje za pomoc
KiTk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:18   #238
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Grzywka, a kręcone włosy

Cytat:
Napisane przez KiTk Pokaż wiadomość
Witam Mam pytanie co do kreconych, bujnych i puszystych włosów. Od 2 lat noszę grzywkę, którą prostuje codziennie. Jest dość duża, a po prostowaniu puszy się i kręci. Nawet lakier nie pomaga. Wygląda to dość źle. Więc kieruje do was pytanie czy można jakoś temu zapobiec? Żeby grzywka po prostowaniu byla naturalna a nie wygladała jakoś kosmicznie? Słyszałam o jedwabiu do włosów. Czy on coś pomaga w prostowaniu?

Z góry dziekuje za pomoc
Po pierwsze: jest już taki wątek.
Po drugie: jeśli próbujesz zmienić strukturę włosa prostownicą, to zapomnij o naturalnym efekcie. Zawsze będzie widać sztuczność. No i większośc kręconych zacznie wracać do natury. Wolniej czy szybciej, ale zacznie. Masz kręcone, więc najlepiej się z tym pogodzić, a nie na siłę zmieniać i niszczyć.
Po trzecie: prostownica nicszczy włosy nieodwracalnie. Lakier również, choć dużo wolniej.
Po czwarte: jedwabie są różne i jedne mogą wysuszać (te zawierające alkohol), a inne pomagać w prostowaniu (dzięki zawartości silikonów). Trzeba to sprawdzić
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.