Chyba mi się wraca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 19:10   #1
CrossFire
Raczkowanie
 
Avatar CrossFire
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 53

Chyba mi się wraca?


Zacznę od tego. Kiedyś byłam bliska anoreksji, ale dotarło do mnie i udało mi się wyjść. Teraz, ten miesiąc - maj, był dla mnie ciężkim okresem. Matury, dorzuciłam sobie jeszcze szukanie pracy. Jestem bardzo nerwową osobą, wszystko chcę zrobić perfekcyjnie, także matury chciałam idealnie dla siebie napisać i pracę też szybko znaleźć. Ciągłe życie w biegu spowodowało, że zaczęłam również skupiać się bardziej na tym jak wyglądam, każde wyjście z domu - stoję i przeglądam się w lusterku czy jest ok. I znowu zaczęłam widzieć coś czego nie powinnam tj. obtłuszczony brzuch, wielkie, masywne uda. Mama zaczyna się niepokoić bo nie jem zbyt dużo, trzy posiłki dziennie ale po prostu nie mogę, czuję gulę w gardle gdy ktoś mi coś proponuje do jedzenia, od razu stają mi przed oczami moje wymysły. Próbuję znowu ograniczać jedzenie, o ćwiczeniach nie wspomnę ( 1h dziennie) ale ich nigdy nie przerwałam. Coś mi mówi nie odchudzaj się bo nie masz z czego, jest ok (58kg/171) nie po to brałam hormony na wywołanie okresu, żeby znowu do tego wrócić, ale z drugiej strony coś mi każe zrzucić 2 kg, pewnie później 3 itd... Myślicie, że jak teraz w te wakacje trochę odpocznę psychicznie to mi znowu minie tak jak kiedyś?
CrossFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 19:30   #2
ha psi
Wtajemniczenie
 
Avatar ha psi
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 341
Dot.: Chyba mi się wraca?

Cytat:
Napisane przez CrossFire Pokaż wiadomość
Zacznę od tego. Kiedyś byłam bliska anoreksji, ale dotarło do mnie i udało mi się wyjść. Teraz, ten miesiąc - maj, był dla mnie ciężkim okresem. Matury, dorzuciłam sobie jeszcze szukanie pracy. Jestem bardzo nerwową osobą, wszystko chcę zrobić perfekcyjnie, także matury chciałam idealnie dla siebie napisać i pracę też szybko znaleźć. Ciągłe życie w biegu spowodowało, że zaczęłam również skupiać się bardziej na tym jak wyglądam, każde wyjście z domu - stoję i przeglądam się w lusterku czy jest ok. I znowu zaczęłam widzieć coś czego nie powinnam tj. obtłuszczony brzuch, wielkie, masywne uda. Mama zaczyna się niepokoić bo nie jem zbyt dużo, trzy posiłki dziennie ale po prostu nie mogę, czuję gulę w gardle gdy ktoś mi coś proponuje do jedzenia, od razu stają mi przed oczami moje wymysły. Próbuję znowu ograniczać jedzenie, o ćwiczeniach nie wspomnę ( 1h dziennie) ale ich nigdy nie przerwałam. Coś mi mówi nie odchudzaj się bo nie masz z czego, jest ok (58kg/171) nie po to brałam hormony na wywołanie okresu, żeby znowu do tego wrócić, ale z drugiej strony coś mi każe zrzucić 2 kg, pewnie później 3 itd... Myślicie, że jak teraz w te wakacje trochę odpocznę psychicznie to mi znowu minie tak jak kiedyś?
CrossFire myślę że w wakacje Ci się polepszy
myślę też że mogłabyś wrzucić swoje fotki na forum i podnieść swoją samoocenę tym że wiele osób Ci powie że jesteś chuda (szczupła)..
wiesz.. lustro w domu to jedno..
a ocena obcych osób które mówią obiektywnie to drugie..
__________________

i kiedy spada tyle gwiazd
ja chcę ocalić choćby Nas..

Najbardziej na tym forum dziwi mnie tekst:
"korzystamy z tego konta w kilka osób,
wcześniej pisała koleżanka
a teraz przedstawiam swój problem.."
ha psi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 08:48   #3
spec2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Chyba mi się wraca?

Cytat:
Napisane przez CrossFire Pokaż wiadomość
Zacznę od tego. Kiedyś byłam bliska anoreksji, ale dotarło do mnie i udało mi się wyjść. Teraz, ten miesiąc - maj, był dla mnie ciężkim okresem. Matury, dorzuciłam sobie jeszcze szukanie pracy. Jestem bardzo nerwową osobą, wszystko chcę zrobić perfekcyjnie, także matury chciałam idealnie dla siebie napisać i pracę też szybko znaleźć. Ciągłe życie w biegu spowodowało, że zaczęłam również skupiać się bardziej na tym jak wyglądam, każde wyjście z domu - stoję i przeglądam się w lusterku czy jest ok. I znowu zaczęłam widzieć coś czego nie powinnam tj. obtłuszczony brzuch, wielkie, masywne uda. Mama zaczyna się niepokoić bo nie jem zbyt dużo, trzy posiłki dziennie ale po prostu nie mogę, czuję gulę w gardle gdy ktoś mi coś proponuje do jedzenia, od razu stają mi przed oczami moje wymysły. Próbuję znowu ograniczać jedzenie, o ćwiczeniach nie wspomnę ( 1h dziennie) ale ich nigdy nie przerwałam. Coś mi mówi nie odchudzaj się bo nie masz z czego, jest ok (58kg/171) nie po to brałam hormony na wywołanie okresu, żeby znowu do tego wrócić, ale z drugiej strony coś mi każe zrzucić 2 kg, pewnie później 3 itd... Myślicie, że jak teraz w te wakacje trochę odpocznę psychicznie to mi znowu minie tak jak kiedyś?
Te zaburzenia nawracają, albo masz chwilowy kryzys. Zależy co teraz zrobisz ?
Ty jesteś skarbnicą wiedzy o sobie ale choroba ma swoje myki. Sama wiesz, że jest was dwie. Jedna chce żyć, a druga nie. Właściwie do tego to się sprowadza.
Jeżeli słuchasz obu to jesteś w trudnej sytuacji . Nie możesz być jednocześnie zdrowa i chora. Wiem, że masz problem z podjęciem decyzji ale wiesz, która jest
jedyna słuszna.
Podejmij ją i działaj konsekwentnie.

Unikaj wyzwalaczy chorobowego myślenia.
Zjadaj pięć posiłków dziennie.
Pisz jak sobie radzisz.
anoreksja.net.pl

Edytowane przez spec2
Czas edycji: 2012-05-27 o 08:50 Powód: ważne dla dziewczyn z ed
spec2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 07:55   #4
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Chyba mi się wraca?

Mam bardzo podobny problem, więc rozumiem Cię w pełni . Pierwsza zasada, jaką próbuj się kierować, nie poddawaj się i walcz ! Nie pozwól, by natrętne myśli znów przejęły nad Tobą chorobę . Tak to już mamy, że w pewnych sytuacjach niektóre objawy się reaktywują . Jeśli to wynik stresu- w wakacje powinnaś wrócić do normalności A jeśli to coś poważniejszego- chodziłaś na terapię ? Może wtedy udaj się na rozmowę z kimś, kto byłby w stanie Ci pomóc ? Wierzę, że wszystko wróci do normy, będzie dobrze !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.