Jak ruszyć z miejsca.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-15, 21:50   #1
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110

Jak ruszyć z miejsca.?


Proszę,czy ktoś może mi baaaardzo dokładnie, krok po krokczku wyjaśnić, jak należy ruszyć z miejsca? z opisem zmiany biegów, etc.
i jak jechać? tzn.jak prawidłowo trzymać kierownicę?




(i jeszcze jedno: załóżmy, że już jadę, chcę zmienić bieg na kolejny.Co i w jaki sposób powinnam robić? co z nogami? czy sprzęgło podczas zmiany biegów musi być wciśnięte do końca? tak, jak podczas włączania auta?)
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 00:36   #2
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

1. Przekręcasz kluczyk wciskasz sprzęgło i wbijasz "jedynkę", powoli puszczasz sprzęgło jednocześnie wciskając powoli gaz i jedziesz Chyba każdy ma z tym problemy na początku

2. Jak już sobie jedziesz na jakimś biegu i chcesz go zmienić na wyższy lub niższy to znowu wciskasz sprzęgło, zmieniasz bieg i puszczasz sprzęgło. I jedziesz That's it ;]
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 06:45   #3
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Dzięki wielkie.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 10:22   #4
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
1. Przekręcasz kluczyk wciskasz sprzęgło i wbijasz "jedynkę", powoli puszczasz sprzęgło jednocześnie wciskając powoli gaz i jedziesz Chyba każdy ma z tym problemy na początku
ja przekrecam kluczyk trzymajac jednoczesnie wcisniete sprzeglo .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 10:25   #5
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ja przekrecam kluczyk trzymajac jednoczesnie wcisniete sprzeglo .
ja tak samo robie najpierw sprzęgło później dopiero odpalam
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:12   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ja przekrecam kluczyk trzymajac jednoczesnie wcisniete sprzeglo .
tez tak kiedys robilam, ale wyzbylam sie tego.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:48   #7
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
tez tak kiedys robilam, ale wyzbylam sie tego.
A co,to coś złego?
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 21:14   #8
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
tez tak kiedys robilam, ale wyzbylam sie tego.

To się nie zdziw, jak kiedyś Ci luz nie wskoczy/zapomnisz go wrzucić i wjedziesz w to, co jest za/przed Tobą Instruktor zawsze mi truł, żeby odpalać z wciśniętym sprzęgłem, bo to bezpieczniejsze niż pamiętanie każdorazowo o wrzucaniu luzu
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:41   #9
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość
A co,to coś złego?
Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
To się nie zdziw, jak kiedyś Ci luz nie wskoczy/zapomnisz go wrzucić i wjedziesz w to, co jest za/przed Tobą Instruktor zawsze mi truł, żeby odpalać z wciśniętym sprzęgłem, bo to bezpieczniejsze niż pamiętanie każdorazowo o wrzucaniu luzu
a ja z innego wzgledu - bo mi auto gaslo . jak zapominalam wcisnac sprzegla, to tak bylo.. i zyje z ta swiadomoscia .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 07:11   #10
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
To się nie zdziw, jak kiedyś Ci luz nie wskoczy/zapomnisz go wrzucić i wjedziesz w to, co jest za/przed Tobą Instruktor zawsze mi truł, żeby odpalać z wciśniętym sprzęgłem, bo to bezpieczniejsze niż pamiętanie każdorazowo o wrzucaniu luzu
Własnie dlatego pytam koleżankę co jej zdaniem w tym złego że musiała się "wyzbywać" ?
Ja od zawsze tak odpalam i od początku mnie na to uczulał zarówno mąż jak i mechanik...
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 10:19   #11
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

No właśnie to zależy od przyzwyczajenia, ja po prostu zawsze odpalam na "luzie" a nie na włączonym biegu. Kwestia przyzwyczajenia
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 11:33   #12
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Możesz spróbować ruszać z gazu też
Czyli wsiadasz do samochodu,przygotowujesz się do jazdy ,możesz wcisnąć sprzęgło i ewentualnie pedał hamulca ,przekręcasz kluczyk,wrzucasz 1 [na wciśniętym sprzęgle] dodajesz troszkę gazu i popuszczasz powoli sprzęgło -jedziesz.
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 17:35   #13
ra3_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 430
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
2. Jak już sobie jedziesz na jakimś biegu i chcesz go zmienić na wyższy lub niższy to znowu wciskasz sprzęgło, zmieniasz bieg i puszczasz sprzęgło. I jedziesz That's it ;]
Ja tutaj, przed wciśnięciem sprzęgła, zdejmuję nogę z gazu...
__________________
Zachęcajmy dzieci do czytania książek!

ra3_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 18:05   #14
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Proszę,czy ktoś może mi baaaardzo dokładnie, krok po krokczku wyjaśnić, jak należy ruszyć z miejsca? z opisem zmiany biegów, etc.
i jak jechać? tzn.jak prawidłowo trzymać kierownicę?
odpalasz.
wciskasz sprzęgło i na wciśniętym sprzęgle włączasz jedynkę.
wersja dla megapoczątkujących:
-delilkatnie, powoli puszczasz sprzęgło. wow! jedziesz! xD

wersja dla zwykłego początkującego
- delikatnie dodajesz gazu, swobodnie, powoli puszczasz sprzęgło.

polecam pokombinować i sprawdzić od którego momentu sprzęgło "bierze" czy od końca, czy od połowy, a może jest strasznie wrażliwe.
To przydatne.




Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
(i jeszcze jedno: załóżmy, że już jadę, chcę zmienić bieg na kolejny.Co i w jaki sposób powinnam robić? co z nogami? czy sprzęgło podczas zmiany biegów musi być wciśnięte do końca? tak, jak podczas włączania auta?)
wciskasz sprzęgło do końca, zmnieniasz bieg, delikatnie zwalniasz sprzęgło.
co z nogami? lewa noga może znowu "czekać" na wycieraczce, dotąd dopóki nie będziesz chciała znowu zmienić biegu.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 13:15   #15
mmhhmm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: East side
Wiadomości: 109
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Również polecam odpalać auto na luzie i później wrzucać bieg. Sprzęgło bardzo szybko się zużywa od sytuacji, gdy jest wciśnięte, a silnik pracuje. Dlatego po pierwsze odpalanie bez jego użycia i po drugie wchodzenie w zakręty na niskim biegu (najlepiej chyba na dwójce w mieście i na trójce w trasie) znacznie przedłuża jego żywotność. Ale wiem, że na początku przygody z samochodem nie zwraca się uwagi na takie rzeczy (jestem tego przykładem... ), a później trzeba niestety za to płacić (wymiana sprzęgła u mnie w mieście ok 700 zł).
__________________
Szczęśliwa...
mmhhmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 22:33   #16
molly17
Rozeznanie
 
Avatar molly17
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 662
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Ja do ruszania dla początkujących mam taką technike:
1 przygotowujesz się do jazdy, włączasz silnik, światła, wciskasz sprzęgło najgłębiej jak sie da i wrzucasz jedynke
2 Puszczasz lekko sprzgło, płynnie, po kawałeczku, aż poczujesz "drżenie" samochodu, wtedy przestań puszczać bo zgaśnie! Puszczasz hamulec, jeśli samochód jest na równej powierzchni, zaczyna ruszać, dodajesz gazu, lekko popuszczasz jeszcze sprzęgło, rozpędzasz się wciskając gaz, dociskasz sprzęgło do podłogi, znów najgłębiej jak sie da, wrzucasz dwójkę, delikatnie puszczasz sprzęgło i zdejmujesz noge z niego i jedziesz ;p
Ja tak uczyłam się na toyocie yaris, niewiem jak jest na innych, na moim punto ciężko wyczuć drżenie
Potem będziesz sama czuła gdzie jest odpowiedni moment aby dodac gazu, ja po 29h sama niewiem jak ruszam, robie to odruchowo

A co do uruchamiania silnika na wciśniętym sprzęgle, to niewiem jak u was, ale nie da się go uruchomić bez tego sprzęgła (yaris 6-biegowa) Wiem, że aveo mozna uruchomić
__________________

Rzucam słodycze i internet!
molly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 22:33   #17
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez mmhhmm Pokaż wiadomość
Również polecam odpalać auto na luzie i później wrzucać bieg. Sprzęgło bardzo szybko się zużywa od sytuacji, gdy jest wciśnięte, a silnik pracuje. Dlatego po pierwsze odpalanie bez jego użycia i po drugie wchodzenie w zakręty na niskim biegu (najlepiej chyba na dwójce w mieście i na trójce w trasie) znacznie przedłuża jego żywotność.
No to jak to w końcu jest z tym sprzęgłem??
Czy możesz czymś podeprzeć swoją wypowiedź?

Cytat ze strony "Technika Jazdy":

Ze względów bezpieczeństwa samochód powinniśmy zawsze uruchamiać trzymając wciśnięty pedał sprzęgła, lub w pozycji P lub N, w automatycznej skrzyni biegów.
Ponadto sprzęgło warto wciskać nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także dlatego, iż rozrusznikowi łatwiej jest zakręcić silnikiem i kołem zamachowym, niż silnikiem, kołem zamachowym, sprzęgłem i połową skrzyni biegów, gdy odpalamy na luzie bez wciśniętego sprzęgła.
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 09:46   #18
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez molly17 Pokaż wiadomość
A co do uruchamiania silnika na wciśniętym sprzęgle, to niewiem jak u was, ale nie da się go uruchomić bez tego sprzęgła (yaris 6-biegowa) Wiem, że aveo mozna uruchomić
Popieram. Ja mam Opla Agilę i próbowałam odpalać ze sprzęgłem i bez. Bez sprzęgła auto nie reaguje

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość

Ze względów bezpieczeństwa samochód powinniśmy zawsze uruchamiać trzymając wciśnięty pedał sprzęgła, lub w pozycji P lub N, w automatycznej skrzyni biegów.
Ponadto sprzęgło warto wciskać nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także dlatego, iż rozrusznikowi łatwiej jest zakręcić silnikiem i kołem zamachowym, niż silnikiem, kołem zamachowym, sprzęgłem i połową skrzyni biegów, gdy odpalamy na luzie bez wciśniętego sprzęgła.
Również popieram, do tego ma służyć sprzęgło...
Po drugie jakim cudem chcecie odpalić zimny silnik zimą bez wciśniętego sprzęgła? Myślicie że przekręcicie kluczyk i auto pojedzie?

Mnie instruktor co do zużywania sprzęgła mówił tylko o tym, że:
1) nie należy wchodzić w zakręt z wciśniętym sprzęgłem - dojeżdżając do zakrętu zwalniamy, wciskamy sprzęgło, redukujemy bieg, puszczamy sprzęgło, a za zakrętem sprzęgło, wyższy bieg, gaz...
2) nie należy stać na sprzęgle np. na światłach - dojeżdżając do sygnalizatora (w zależności od prędkości) hamujecie, a później sprzęgło (żeby silnik nie zgasł) i hamulec, gdy auto się zatrzyma, wrzucenie luzu i puszczenie sprzęgła, zapala się zielone - sprzęgło, jedynka i jedziemy
3) sprzęgło zużywa się gdy na nim jedziemy (np. podczas jazdy na łuku) i dlatego powinno się je wykorzystywać jedynie do ruszania, zmiany biegów i wyhamowywania w sytuacjach jak ta opisana powyżej...
4) nie należy trzymać nogi NAD sprzęgłem w trakcie jazdy, bo ta szybko się męczy i zaczyna spoczywać NA sprzęgle, a to powoduje jego szybsze zużywanie...

Facet jest również mechanikiem samochodowym więc chyba wie co mówi

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
co z nogami? lewa noga może znowu "czekać" na wycieraczce, dotąd dopóki nie będziesz chciała znowu zmienić biegu.
Z tą nogą, to Ci się udało Ja na początku kursu bałam się puścić sprzęgło "żeby nie zgasło" i przez cały czas trzymałam nad nim nogę (jak się później okazywało nie nad nim, ale na nim) A potem mnie ścięgno tak koszmarnie bolało, że nie mogłam chodzić

Ps Masz boski podpis! Zawsze rozbrajało mnie mylenie bynajmniej i przynajmniej

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-08-22 o 09:41
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 21:49   #19
agness813
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 491
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Mnie instruktor co do zużywania sprzęgła mówił tylko o tym, że:
1) nie należy wchodzić w zakręt z wciśniętym sprzęgłem - dojeżdżając do zakrętu zwalniamy, wciskamy sprzęgło, redukujemy bieg, puszczamy sprzęgło, a za zakrętem sprzęgło, wyższy bieg, gaz...
2) nie należy stać na sprzęgle np. na światłach - dojeżdżając do sygnalizatora (w zależności od prędkości) hamujecie, a później sprzęgło (żeby silnik nie zgasł) i hamulec, gdy auto się zatrzyma, wrzucenie luzu i puszczenie sprzęgła, zapala się zielone - sprzęgło, jedynka i jedziemy
3) sprzęgło zużywa się gdy na nim jedziemy (np. podczas jazdy na łuku) i dlatego powinno się je wykorzystywać jedynie do ruszania, zmiany biegów i wyhamowywania w sytuacjach jak ta opisana powyżej...
4) nie należy trzymać nogi NAD sprzęgłem w trakcie jazdy, bo ta szybko się męczy i zaczyna spoczywać NA sprzęgle, a to powoduje jego szybsze zużywanie...


Sama mam za sobą wymianę sprzęgła,ba! Razem z dwumasą i mechanik mi zawsze podkreślał-odpalać i gasić silnik najlepiej z wciśniętym sprzęgłem pierwszy raz,własnie tu,na forum spotkałam się z teorią że sprzęgło się zużywa podczas odpalania
Chyba że ktoś ma jakieś racjonalne argumenty które są w stanie mnie przekonać o szkodliwości tego czynu
__________________
Sens mojego życia....Dawidek-13.08.2002 Oliwerek-13.03.2006 Laurunia-30.08.2011
agness813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 19:43   #20
molly17
Rozeznanie
 
Avatar molly17
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 662
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość

pierwszy raz,własnie tu,na forum spotkałam się z teorią że sprzęgło się zużywa podczas odpalania
Ja też Z tego co pamietam, to wciśnięte sprzęgło zużywa się tylko kiedy dodaje sie gazu, a nie od zapalonego silnika. W czasie wciskania sprzęgła np. na światłach zużywa się tylko ta linka (sprężyna) która sprzęgło naciąga (?), pomijając juz zmęczenie lewej nogi
__________________

Rzucam słodycze i internet!
molly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:45   #21
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Cytat:
Napisane przez agness813 Pokaż wiadomość

Cytat ze strony "Technika Jazdy":

Ze względów bezpieczeństwa samochód powinniśmy zawsze uruchamiać trzymając wciśnięty pedał sprzęgła, lub w pozycji P lub N, w automatycznej skrzyni biegów.
Ponadto sprzęgło warto wciskać nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także dlatego, iż rozrusznikowi łatwiej jest zakręcić silnikiem i kołem zamachowym, niż silnikiem, kołem zamachowym, sprzęgłem i połową skrzyni biegów, gdy odpalamy na luzie bez wciśniętego sprzęgła.


Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Popieram. Ja mam Opla Agilę i próbowałam odpalać ze sprzęgłem i bez. Bez sprzęgła auto nie reaguje

Również ja nie odpalę swojego samochodu bez wciśnięcia sprzęgła. Ani nie drgnie. Jak tylko wsiadam do auta, po włożeniu karty komputer wyświetla pierwszą informację: press clutch + start.

Chyba obecnie większość samochodów ma taką "funkcję", że bez wciśniętego sprzęgła nie odpali
Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Mnie instruktor co do zużywania sprzęgła mówił tylko o tym, że:
1) nie należy wchodzić w zakręt z wciśniętym sprzęgłem - dojeżdżając do zakrętu zwalniamy, wciskamy sprzęgło, redukujemy bieg, puszczamy sprzęgło, a za zakrętem sprzęgło, wyższy bieg, gaz...
2) nie należy stać na sprzęgle np. na światłach - dojeżdżając do sygnalizatora (w zależności od prędkości) hamujecie, a później sprzęgło (żeby silnik nie zgasł) i hamulec, gdy auto się zatrzyma, wrzucenie luzu i puszczenie sprzęgła, zapala się zielone - sprzęgło, jedynka i jedziemy
3) sprzęgło zużywa się gdy na nim jedziemy (np. podczas jazdy na łuku) i dlatego powinno się je wykorzystywać jedynie do ruszania, zmiany biegów i wyhamowywania w sytuacjach jak ta opisana powyżej...
4) nie należy trzymać nogi NAD sprzęgłem w trakcie jazdy, bo ta szybko się męczy i zaczyna spoczywać NA sprzęgle, a to powoduje jego szybsze zużywanie...

Facet jest również mechanikiem samochodowym więc chyba wie co mówi
W 100 % popieram. co prawda nie jestem mechanikiem, ale mam 15-letni staż za kierownicą

Edytowane przez Kattie7
Czas edycji: 2010-08-23 o 22:47
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 19:51   #22
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

ja ponawiam wątek... jestem zielona... potrzebuje krok po kroku jak ruszyć... coś tu wyczytałam i oświeciło ale nie zupełnie...
nie wiem kiedy zmienia się biegi - na jakich prędkościach obrotach...
i czarna magia to skrecanie kierownicą... boję się, że za mało skręcę lub za dużo... a niedługo pierwsza jazda...;/
__________________
Małżeństwo to diament szlifowany całe życie... 20.04.2013

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko, a ja...
Twoja mama

12.09.2014
20.02.2017

czekamy.... 13.10.2021
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:00   #23
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

Po to idziesz na pierwszą jazdę, żeby instruktor krok po kroku wszystko Ci tłumaczył. Moim zdaniem nie ma sensu uczyć się jeżdżenia, czytając fora internetowe. Jak już w trakcie nauki będziesz miała pewne wątpliwości, to można zapytać (chociaż ja wolałabym instruktora niż na forum). Wcześniej bez sensu, to jak pytanie "nigdy się jeszcze nie całowałam, jak to się robi" Ktoś tam może próbować Ci odpowiedzieć, ale wszystko tak na prawdę "wychodzi w praniu"

Powodzenia
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 00:09   #24
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

W instrukcjach zabrakło jednego niby banalnego, acz istotnego elementu - należy również opuścić dzwignię hamulca ręcznego (który powinien być zaciągnięty zawsze gdy auto jest zaparkowane). Należy się stuprocentowo upewnić, że dźwignia jest opuszczona do samego końca, żeby nie zastanawiać się w trakcie jazdy czemu gaz jest wciśnięty do dechy a auto ledwo ciągnie i potem nie lamentować nad dymiącymi hamulcami gdy trzy dni wcześniej auto wróciło od mechanika z nowiutkimi tarczami
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:28   #25
malimilk
Raczkowanie
 
Avatar malimilk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Dot.: Jak ruszyć z miejsca.?

jestem w trakcie robienia kursu i przed jazdami bylam przerazona jak mam jechac w miasto nie rozumiejac skrzyni biegow itd. ale z czasem wszystko weszlo w krew i jest spoko ja osobiscie nienawidze ruszac z recznego na wzniesieniu np na jakims rondzie badz skrzyzowaniu a jesli chodzi o "odpalanie" autka to moj instruktor tez zawsze mowi ze bezpieczniej na wcisnietym sprzegle
malimilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.