Problem z długimi rzęsami :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 14:07   #1
pippilotta89
Przyczajenie
 
Avatar pippilotta89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11

Problem z długimi rzęsami :)


Jak widać i długie rzęsy potrafią być zmorą
Mój problem polega na tym, że niestety rzęsy może są i dość długie i jest ich sporo, ale są bardzo delikatne i cieniutkie. Po użyciu tuszu sklejają się. Stosowałam tusze różnych marek (i tańszych, i droższych) z różnymi szczoteczkami. Próbowałam rzęsy przed i po tuszowaniu rozdzielać grzebyczkiem, albo czystą szczoteczką od mascary i nic Ponieważ są one cienkie, gdy chcąc je pogrubić nanoszę drugą warstwę tuszu efekt jest tragiczny! Przeszłam także kurację olejkiem rycynowym, ale to również ich nie usztywniło. Każda rzęska wywija się w swoją stronę
Czy znacie może jakieś sposoby na poskromienie rzęs (usztywnienie, ułożenie, pogrubienie bez sklejania)?
Dodaję zdjęcie, by pokazać jak rzęsy wyglądają "na żywo"!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 599.jpg (57,4 KB, 199 załadowań)
pippilotta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:28   #2
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Kochana, masz rzęsy jak marzenie
A może dla przyciemnienia rzęs zrobiłabyś hennę, a ujarzmić próbowałabyś je odżywką w formie bezbarwnego tuszu?
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 16:25   #3
pippilotta89
Przyczajenie
 
Avatar pippilotta89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Kochana, masz rzęsy jak marzenie
A może dla przyciemnienia rzęs zrobiłabyś hennę, a ujarzmić próbowałabyś je odżywką w formie bezbarwnego tuszu?
Dziękuję ślicznie, ale jak widać kobiecie nie dogodzi!
Wypróbuję sposoby! Sprawdzimy czy coś z tego wyjdzie I serdecznie dziękuję za propozycje
pippilotta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 17:50   #4
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Cytat:
Napisane przez pippilotta89 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie, ale jak widać kobiecie nie dogodzi!
Wypróbuję sposoby! Sprawdzimy czy coś z tego wyjdzie I serdecznie dziękuję za propozycje
chyba tak

moim zdaniem Twoje oczy wyglądają ślicznie na zdjęciu i naprawdę nie ma potrzeby ich zagęszczać w jakikolwiek sposób
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-06-19 o 18:02 Powód: byki:/
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 17:59   #5
annnia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Rzęsy śliczne, jedyne co wg mnie możesz jeszcze zrobić by lepiej wyglądały to delikatna henna u kosmetyczki. Ni będziesz musiała wtedy używać tuszu do rzęs.
annnia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 18:38   #6
WeStillBelive
Przyczajenie
 
Avatar WeStillBelive
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Ja mam ten sam problem. Bez tuszu wyglądają niezbyt dobrze, a jeszcze gorzej. Dlatego zastanawiam się nad henną.
__________________
I'm sick and tired of all this giving up!
WeStillBelive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 20:56   #7
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Polecam kapsułki z odżywką keratynową typu TWIST OFF z gala. A także używania delikatnych preparatów do demakijażu lub/i łagodnych preparatów do mycia twarzy
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 11:41   #8
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

moje wyglądają dobrze tylko z pogrubiającymi tuszami, troszkę suchawymi
na pewno musisz unikać typowo wydłużających bo są rzadkie i sklejają rzęsy

ja lubię z Maybellin Colossala - smoky eyes
albo z Rimmel Day2night
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:19   #9
pippilotta89
Przyczajenie
 
Avatar pippilotta89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

misianka dziękuję pięknie!
annnia85 już o tym myślałam i chyba się zdecyduję! zawsze można wówczas 5 minut dłużej rano pospać
WeStillBelive ja mam bardzo jasne, bo taki kolor włosów i najgorzej je wytuszować przy powiece, żeby równomiernie przykryć je kolorem
izga88 a jakie działanie ma ten preparat?
jessica855 też już zauważyłam, że typowo wydłużające odpadają! zresztą jak ja je sobie jeszcze wydłużę to potem brudzę szybki od okularów
Maybelline Colossal używałam, ale tego pogrubiającego! i to chyba najlepszy dla moich rzęs z tych, które przetestowałam
Rimmel Day2Night jeszcze mam, ale nie do końca się u mnie sprawdzał
pippilotta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:05   #10
agattaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

ja napisze raczej to co poprzedniczki - szukaj suchawych tuszy bo one beda mniej sklejac
poza tym ja nie rozdzielam grzebyczkiem tylko zwykła igłą i sposób się sprawdza
agattaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 14:09   #11
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

możesz spróbować zalotką, wtedy będą się układały w jednym kierunku, chociaż jak masz długie to mogą ci sięgać aż do brwi
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 22:32   #12
pippilotta89
Przyczajenie
 
Avatar pippilotta89
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

agattaaa postaram się znaleźć w sobie trochę cierpliwości, by rozczesywać rzęsy igłą
_Avnel i bez zalotki sięgają
pippilotta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 00:12   #13
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Problem z długimi rzęsami :)

Cytat:
Napisane przez pippilotta89 Pokaż wiadomość
Jak widać i długie rzęsy potrafią być zmorą
Mój problem polega na tym, że niestety rzęsy może są i dość długie i jest ich sporo, ale są bardzo delikatne i cieniutkie. Po użyciu tuszu sklejają się. Stosowałam tusze różnych marek (i tańszych, i droższych) z różnymi szczoteczkami. Próbowałam rzęsy przed i po tuszowaniu rozdzielać grzebyczkiem, albo czystą szczoteczką od mascary i nic Ponieważ są one cienkie, gdy chcąc je pogrubić nanoszę drugą warstwę tuszu efekt jest tragiczny! Przeszłam także kurację olejkiem rycynowym, ale to również ich nie usztywniło. Każda rzęska wywija się w swoją stronę
Czy znacie może jakieś sposoby na poskromienie rzęs (usztywnienie, ułożenie, pogrubienie bez sklejania)?
Dodaję zdjęcie, by pokazać jak rzęsy wyglądają "na żywo"!
To po co używasz dwóch warstw tuszu? I po tuszujesz dolne rzesy? Według mnie twoje rzęsy są długie, ale nie jakoś nieprzeciętnie, wiec twój problem to raczej nie tyle długość, co kierunek rośnięcia. Niektórym ludziom rzęsy rosną tak bardziej w wachlarzyk, bardziej w rządku, jak sztuczne rzęsy na pasku, innym tak bardziej "kępkami", nierówno. Te ostatnie zwykle właśnie stykają się, krzyżują, szczególnie na końcach. Szczególnie dolne się krzyżują i wywijają bo są cieńsze i mniej sztywne od górnych.

Też mam podobne rzęsy i od zawsze je rozczesuję po malowaniu, bez tego nie udaje mi się uzyskać efektu, z którego byłabym zadowolona. Ale ja w ogóle nie toleruję grudek i zlepionych rzęs, wg mnie tusz powinien nadawać kolor i podkreślać, ale nie być widoczny. Kiedyś rozczesywałam rzesy po malowaniu czystą szczoteczką od tuszu, potem kupiłam sobie metalowy grzebyk do rzęs. Poza tym nie każdy tusz się nadaje, wg mnie najlepsze są płynne, o rzadkiej konsystencji. Nie wolno też nakładać za dużo, najlepiej wygląda jedna warstwa, jeśli uda mi się pokryć całe rzęsy. Nie sprawdza się u mnie nakładanie więcej niż jednej warstwy, a już na pewno nie po wyschnięciu pierwszej, ani włókniste bazy pod tusz.

Na ogół nie maluję wcale dolnych rzęs. Czasami mnie natchnie, wtedy lekko dotykam nieczarnym tuszem w zewnętrznych kącikach i starannie rozczesuję usuwając nadmiar tuszu. Podoba mi się efekt jasnego, opalizującego tuszu na dolnych rzęsach. Całe przyciemnione nie podobają mi się, to je optycznie wydłuża i dopiero widać jakie są długie... prawie takie jak górne, a może i tak samo, tylko trochę rzadsze. Moim zdaniem nadają moim oczom dziwny, płaczliwy wygląd i bardziej okrągły kształt.


Radziłabym ci, żebyś jednak wypróbowała różne tusze, ostatnio przyjemnie mnie zaskoczyło One By One Maybelline - od dawna na rynku, a ja nie wiedziałam, że dobry dla mnie... Unikaj tuszy reklamowanych jako "efekt sztucznych rzęs". I poćwicz czesanie rzęs grzebykiem lub szczoteczką, może robisz to źle? Chodzi o to, żeby czesać promieniście, bo rzęsy układają się wachlarzowato, powieka jest wypukła. Tymczasem stojąc przed lustrem łatwo ciągnąć rekę w przód, do lustra. Trzeba pamiętać o robienu wachlarzyka podczas nakładania tuszu i podczas rozczesywania.


I na koniec... na zdjęciu twoje rzęsy wyglądają porządnie, nie widzę grudek. Zastanawiam się, czy twoje rzęsy faktycznie na co dzień sklejają się, jak mówisz, czy po prostu nie akceptujesz ich kształtu. Jeśli twoje rzęsy rosną "na krzyż" to nigdy nie będziesz miała ich ułożonych w idealny wachlarzyk jak sztucznych. Również rzęsy solne mają inny kształt niż górne, są bardziej proste i mają takie jakby niesforne końce często. Nie zmienisz tego. Możesz najwyżej kombinować zalotką, ale też jakichś cudów nie osiągniesz. No i nie widzę, żeby były zauważalnie cienkie, wyglądają normalnie. Może, jak radziły dziewczyny, farbuj rzęsy henną na czarno, to już optycznie pogrubi i podkreśli, i jeśli będziesz jeszcze miała potrzebę nałożenia tuszu to wystarczy mniejsza, mniej sklejająca ilość.

Aha, jeszcze pomaga żeby rano przed malowaniem dobrze zmoczyć rzęsy i pozwolić im wyschnąć, to usuwa zagniecenia powstałe podczas snu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.