Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 23:04   #2791
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja sie trzymam jak na razie jednego filtru, bo mnie nie zapcyha, a swiecic sie bede chyab po kazdym takze to ma srednie znaczenie chyba...

ale moze sie skusic na jakas nowinke sama nie wiem??
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 23:17   #2792
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Dlatego nie do końca rozumiem te świetne opinie o Capital Soleil. A raczej nie umiem sobie wyobrazić, że tak bardzo opinie mogą się różnić, na zasadzie, że jedna osoba mówi, że nie roluje się i nie bieli, a druga wręcz przeciwnie. Albo mamy aż tak inne skóry, albo większość osób nie nakłada tego filtra w przepisowej ilości. Wiem, że naprawdę różnie to bywa, ale nigdy nie mogę wyjść z podziwu

Ciekawy produkt kupiłaś, ale jak widać wszystkie filtry z nazwą Dry Touch odpadają. Ja bez próbek na żaden taki się nie skuszę

Ja z ciekawości czytam czasem nowe opinie na temat Pharmacerisa, już całkiem sporo ich nazbierał, ale jeszcze go nikt nie objechał

Te drajtacze są rzeczywiście inne od reszty w sensie przetłuszczania tzn na mojej tłustej skórze tak czy siak się świecą, ale nie w taki mokry, smalcowaty sposób, ale raczej taki "aksamitny", co pewnie wiele osób by określiło jako zdrowy błysk. U mnie granica pomiędzy jednym a drugim jest bardzo płynna, więc tak czy siak muszę je matowić dość szybko po aplikacji. Ale wierzę, że u wielu osób nie będą wymagać matowienia. Niestety wadą ich "suchości" jest właśnie to osiadanie w zmarszczkach i włażenie w pory

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
Ja sie trzymam jak na razie jednego filtru, bo mnie nie zapcyha, a swiecic sie bede chyab po kazdym takze to ma srednie znaczenie chyba...

ale moze sie skusic na jakas nowinke sama nie wiem??
Sęp próbki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 12:32   #2793
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

U mnie przetłuszczanie z wiekiem się nasila. Najlepiej jest, jak stosuję minimalistyczną pielęgnację, bez filtrów i kwasów, tylko lekkie sera i mogę twarz matowić raz dziennie. Tylko że wtedy mam masę zaskórników, na które działają tylko kwasy - te z kolei zaburzają barierę skóry, wymuszają cięższą pielęgnację i stosowanie filtrów. No i tak się kręcę w kółko
mogę sie pod tym podpisać moja kondycja skóry pod względem jędrności, nawilżenia i blasku ulega dużej poprawie przy delikatnej nieprzesadzonej pielęgnacji, ciągłym nawilżaniu i stosowaniu ser. Tylko wtedy po dość krótkich czasie buzia mi się zanieczyszcza więc regularna(i dość częsta) eksfoliacja jest konieczną, a na kwaszonej buzi filtry wyglądają jeszcze gorzej niż normalnie. Ultra lekki LRP to dla mnie smalec i nie nadaje się pod makijaż. Nałożony nawet w nieprzepisowej ilości sprawia się podkład się warzy I jak żyć panie...

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała emulsji Solecrin spf 50+ Iwostinu? Mam okazję zakupić ją w bardzo atrakcyjnej cenie, ale opinii o niej jest jak na lekarstwo
nie polecam żadnego filtru Iwostinu, nawet spf30 smuży, bieli, wchodzi w każdą linię, zapycha Wersje do twarzy w moim przypadku nie nadawały się nawet do rąk
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 15:23   #2794
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja z ciekawości czytam czasem nowe opinie na temat Pharmacerisa, już całkiem sporo ich nazbierał, ale jeszcze go nikt nie objechał

Te drajtacze są rzeczywiście inne od reszty w sensie przetłuszczania tzn na mojej tłustej skórze tak czy siak się świecą, ale nie w taki mokry, smalcowaty sposób, ale raczej taki "aksamitny", co pewnie wiele osób by określiło jako zdrowy błysk. U mnie granica pomiędzy jednym a drugim jest bardzo płynna, więc tak czy siak muszę je matowić dość szybko po aplikacji. Ale wierzę, że u wielu osób nie będą wymagać matowienia. Niestety wadą ich "suchości" jest właśnie to osiadanie w zmarszczkach i włażenie w pory
U mnie też Vichy matowienia nie wymaga, ale wizualnie jest tragicznie, dlatego właśnie dziwię się pozytywnym opiniom, tzn. dziwię się, że ta sama konsystencja u innych osób jest tak bardzo różnie odbierana
Co innego krem nawilżający - wiadomo, że u niektórych zadziała, a u pozostałych już nie, tutaj będą zawsze skrajne opinie.

Pharmaceris będzie mój już wkrótce, muszę go tylko znaleźć

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mogę sie pod tym podpisać moja kondycja skóry pod względem jędrności, nawilżenia i blasku ulega dużej poprawie przy delikatnej nieprzesadzonej pielęgnacji, ciągłym nawilżaniu i stosowaniu ser. Tylko wtedy po dość krótkich czasie buzia mi się zanieczyszcza więc regularna(i dość częsta) eksfoliacja jest konieczną, a na kwaszonej buzi filtry wyglądają jeszcze gorzej niż normalnie. Ultra lekki LRP to dla mnie smalec i nie nadaje się pod makijaż. Nałożony nawet w nieprzepisowej ilości sprawia się podkład się warzy I jak żyć panie...
U mnie na razie najlepiej cera wygląda przy pielęgnacji kwasowej. Po prostu jeśli nie złuszczam regularnie, to na nosie robią mi się dziwne rzeczy, makijaż źle wygląda, itd. A z drugiej strony może mogłabym to osiągnąć częstymi peelingami enzymatycznymi Przekonam się o tym w wakacje, jeśli będę zadowolona ze stanu cery. Jeśli nie, to nadal kwasy.
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 20:34   #2795
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny orientujecie się może jaka była cena Pharmacerisa w zeszłym sezonie w aptekach? Kilka tygodni temu kupowałam go na Allegro za 29.90, teraz cena skoczyła do 36.90 zł i tak się zastanawiam, która jest bliższa cenie stacjonarnej, a może ktoś tu węszy dobry biznes i stąd podwyżki? Swoją drogą, filtr zaczęłam stosować ok. 3 tygodnie temu, co prawda nie używam miarek, ale raczej używam mniej niż więcej zalecanej ilości a tubka jest już bliska wykończeniu. Na chłopski rozum 50 ml ~ 50 dni, a tu pociągnę może jeszcze kilka dni
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 20:40   #2796
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się może jaka była cena Pharmacerisa w zeszłym sezonie w aptekach? Kilka tygodni temu kupowałam go na Allegro za 29.90, teraz cena skoczyła do 36.90 zł i tak się zastanawiam, która jest bliższa cenie stacjonarnej, a może ktoś tu węszy dobry biznes i stąd podwyżki? Swoją drogą, filtr zaczęłam stosować ok. 3 tygodnie temu, co prawda nie używam miarek, ale raczej używam mniej niż więcej zalecanej ilości a tubka jest już bliska wykończeniu. Na chłopski rozum 50 ml ~ 50 dni, a tu pociągnę może jeszcze kilka dni

Coś w granicach tych 37 złotych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 20:48   #2797
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mnie się udało kupić Pharmacerisa za około 26zł
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 20:48   #2798
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Coś w granicach tych 37 złotych.
Sprawdziłam właśnie apteki internetowe i wszędzie ceny poszły w górę o kilka złotych, sezon nadciąga
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 20:57   #2799
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
To był mój pierwszy "prawdziwy" krem z filtrem, czyli miałam go ok. 7 lat temu. Nie wiem więc czy moja opinia się liczy Ale wtedy ten krem przypominał bardzo Sudocrem. Nie wspominam go dobrze, gęsty biały smalec, bardzo zapychał mi cerę. Zniechęcił mnie do filtrów.
Jedynym jego plusem w tamtych odległych czasach było to, że podkreślał bladość mojej skóry - byłam wtedy metalem z ciągotami w kierunku gota i pasowało mi to do image
Ty piszesz o kremie, a nie emulsji. Też zaczynałam z tym kremem, więc wiem Wtedy emulsji nie było. Składy wszystkich iwostinów się potem zmieniły i poprawił komfort stosowania.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
nie polecam żadnego filtru Iwostinu, nawet spf30 smuży, bieli, wchodzi w każdą linię, zapycha Wersje do twarzy w moim przypadku nie nadawały się nawet do rąk
Próbowałam kilku wersji i polecałam też znajomym, nikogo aż tak nie bielił
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 21:27   #2800
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej hej!

Piszę trochę w formie ciekawostki, ale może komuś się to przyda.

Zużyłam ostatnio trzy tubki dwóch rodzajów kremów, które okazały się bardzo przyjemne w użyciu.

Pierwszy z nich toBielenda, Bikini, Ochronny krem do twarzy spf30 cera mieszana i tłusta
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html

serdecznie polecam dla tych, którzy nie walczą zaciekle o każdy dodatkowy punkt ochrony UVA więcej nie ma o się czarować, przy SPF 30 raczej nie jest w tym zbyt dobrze. Z przyjemnością zużyłam go w trzech okolicznościach:
- bez wychodzenia z domu, po prostu jako krem na dzień
- przy minimalnym wychodzeniu (tj. dojazd na miejsce) zimą
- w pozostałe dni na szyję.
Miła odtrutka dla tych, kórz nie znaleźli jeszcze filtra swoich marzeń i są o krok od rzucenia pomysłu filtrowania się - polecam kupić ten kremik i przeczekać na nim swoje filtrowe zniecierpliwienie.

Krótko: jest mega pielęgnacyjny, nawilżający, lekki, smarowalny, wchłania się w zasadzie w zupełności, pozostawiając na skórze takie tylko wrażenie, jakie zostawiłby zwykły krem pielęgnacyjny: nawilżenie i delikatny film ochronny. Można go nałożyć więcej niż przepisową ilość i spokojnie potem liczyć na normalny makijaż. Położony blisko oczu - powoduje łzawienie.

Kupiłam go jesienią, na po-letnich wyprzedażach za.. 3-4zł

W podobny sposób stałam się właścicielką Ultra Sun protection cream SPF50/PA+++marki I WANT (to keep more white). Dziwactwo, co nie? Czy ktoś kiedykolwiek widział taki produkt?

Stało się to przypadkiem: kiedyś czekając w pewnym mieście na przesiadkę do pociągu wstąpiłam do pobliskiego Hebe. Wiecie, że Hebe prowadzi trochę kosmetyków koreańskich; to konkretne Hebe prowadziło markę I WANT, a na stojaku z wyprzedażami po-letnimi sprzedawali ten krem w cenie 10zł. Mimo, że zawsze deklaruję nieufność wobec nie-europejskich filtrów dałam się skusić, bo za tę cenę gotowa byłam choćby wklepać go w dłonie.
Powiem tak: w drodze powrotnej wstąpiłam po drugie, ostatnie już w tym sklepie opakowanie

Krem jest gęsty, nawet bardzo, ale da się go ładnie lekko rozsmarować, a resztę wklepać (tak zawsze robię z filtrami). Zostawia białą poświatę na chwilę, ale po ok. 10 minutach już jej nie widać, a twarz nie jest tłusta. Ponownie - mam wrażenie nawilżania, pielęgnacji twarzy. Nie migruje do oczu nawet położony bardzo blisko - może dlatego że jest taki gęsty?
Niestety, tubka jak dla krasnala - 40 ml.
Podoba mi się skład zawierający kilka fajnych wyciągów (ostatnie zdjęcie w załącznikach), zaś silikony są prawdopodobnie tym, co powoduje, że makijaż rozprowadza się na nim w porządku mimo konsystencji kremu.
Ostatnio byłam z nim w górach, trzy słoneczne dni cały czas na zewnątrz. Nie jest to bardzo miarodajny test, no ale ochronił mnie przed zaczerwienieniem i nadreaktywnością, co u mnie częste na słońcu. No i przed opalenizną.

Teraz drugą tubkę mam na wykończeniu, a szkoda, bo bardzo mi się podobał. Drżę nieco na myśl o wysuszeniu jakie prawdopodobnie urządzi mi Anthelios DP, którego king size tuba czeka w kolejce, no ale przez słoneczną porę roku nie chcę ryzykować azjatyckimi filtrami.
Poza tym krakowskie Hebe nie mają tej marki - ciekawe dlaczego?

Anglojęzyczny internet raczej nie zna tego kosmetyku.
Adres na pudełku odsyła na stronę http://i-want.kr/index.html ale powodzenia temu, kto to rozszyfruje.
Rozpoznałam tam jeden kosmetyk, który kiedyś widziałam na Amazon i eBay -olej do oczyszczania twarzy
http://i-want.kr/product/detail.html...isplay_group=2
Gmarket ma za to w sprzedaży nieco tych kosmetyków: wygląda na to, że I WANT to po prostu linia jakiejś większej marki, z których każdy kosmetyk ma taką fikuśną nazwę, niemal zawsze z błędem (I WANT to keep face healthy/to create my self/to keep face moisten)
http://gsearch.gmarket.co.kr/Listvie...lcCd=100000005

No dobrze, rozpisałam się, ciekawa jestem, czy ktoś próbował Bielendy i co myślicie o tym koreańskim dziwadełku.
Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150130_015.jpg (45,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20150130_016.jpg (45,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20150130_011.jpg (76,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20150130_014.jpg (84,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20150130_019.jpg (121,0 KB, 7 załadowań)
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 22:01   #2801
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Hej hej!
No dobrze, rozpisałam się, ciekawa jestem, czy ktoś próbował Bielendy i co myślicie o tym koreańskim dziwadełku.
Pozdrawiam!
Ja myślę, że bym nie wzięła Jako filtry tylko dwa mineralne + Ethylhexyl Metohoxycinnamate. To podobnie jak zachwalana tu i ówdzie emulsja Innisfree. Dla mnie jednak te filtry sa niepewne, nie wiadomo skąd tak wysoki SPF, skoro skład tak marny, jedynie pozostaje wierzyć, że oni jakąś inną technologię mają za pomocą której osiągają takie wskaźniki z użyciem filtrów mineralnych. Bo inaczej to jest niemożliwe.

Capital Soleil chyba zużyję nakładając mniejszą niż powinnam warstwę, inaczej nie da rady. Nie chce wysłuchiwać pytań czy jestem chora, podczas gdy moja skóra pod filtrem jest obiektywnie w fajnej kondycji.Zresztą moja główna motywacja to ochrona przed UVB podczas używania kwasów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 22:11   #2802
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja z ciekawości czytam czasem nowe opinie na temat Pharmacerisa, już całkiem sporo ich nazbierał, ale jeszcze go nikt nie objechał

Te drajtacze są rzeczywiście inne od reszty w sensie przetłuszczania tzn na mojej tłustej skórze tak czy siak się świecą, ale nie w taki mokry, smalcowaty sposób, ale raczej taki "aksamitny", co pewnie wiele osób by określiło jako zdrowy błysk. U mnie granica pomiędzy jednym a drugim jest bardzo płynna, więc tak czy siak muszę je matowić dość szybko po aplikacji. Ale wierzę, że u wielu osób nie będą wymagać matowienia. Niestety wadą ich "suchości" jest właśnie to osiadanie w zmarszczkach i włażenie w pory



Sęp próbki
własnie to chyba jedyne opcja te próbki
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 08:09   #2803
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dlatego właśnie nie zdecydowałabym się na niego wiosną, ale zimę przehasałam w nim weselsza niż zwykle
Ochronę pewnie i tak miałam wyższą, niż wiele osób z "prawdziwymi", tj. europejskimi filtrami, bo ja z tych, które dokładają filtr w ciągu dnia.
Jakąś tam technologię chyba jednak mają, skoro rzeczywiście "kept me more white" w górach, w słońcu rano-wieczór przez trzy dni.

Widziałam przy zakupie, że ma trzy rozszyfrowywalne przez Wizażanki filtry, ale ochronę poza tylko filtrami budują też często odpowiednio dobrane emulgatory i polimery/sylikony/składniki sieciujące, wpływające na tworzenie spójnej warstwy na skórze. Tego jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić inaczej, niż w laboratorium a ja do takiego akurat labu nie mam dostępu.
Problem w koreańskimi kosmetykami jest też taki, że nie bardzo jest jak napisać do producenta maila z prośbą o udostępnienie badań lub chociaż wyników badań nad danym kosmetykiem, co robiłam w Europie.
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 09:06   #2804
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
W pełni Cię rozumiem, miałam tę samą wątpliwość. We wszystkich źródłach znalazłam informację, że to filtr przenikający, mogący wpłynąć na gospodarkę hormonalną... I że był wykrywany w mleku matek karmiących. Dlatego z bólem serca odstawiłam dwa filtry azjatyckie, których był on podstawą. Przestawiłam się na LRP, gdzie wprost jest napisane, że to preparat zalecany dla ciężarówek. Wolę zapłacić więcej, a mieć pewność, że potomek będzie bezpieczny. Sama kupiłam Ziaję na zapas, stoi w szafce, ale na razie jej nie będę używać. Pamiętaj też o niestosowaniu kwasów [zwłaszcza salicylowego] i oczywiście retinoidów. A poza tym to gratuluję z całego serca, niech Maleństwo zdrowo rośnie
Post_Blue podrzucisz, o którym LRP piszesz, bo na ich stronie nie mogę znaleźć info, czy wszystkie ich filtry mają to oznaczenie?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 11:15   #2805
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziś wygrzebałam resztki emulsji Lirene i aż chce mi się odwołać moje wcześniejsze marudzenia na nią. W porównaniu z Capital Soleil to jest zupełnie inna jakość użytkowania. Wreszcie nie mam białych krech wokół ust i pod oczami ani "aksamitnych" smug na policzkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 14:54   #2806
bluebells
Raczkowanie
 
Avatar bluebells
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 377
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziś wygrzebałam resztki emulsji Lirene i aż chce mi się odwołać moje wcześniejsze marudzenia na nią. W porównaniu z Capital Soleil to jest zupełnie inna jakość użytkowania. Wreszcie nie mam białych krech wokół ust i pod oczami ani "aksamitnych" smug na policzkach.
Dlatego jeśli Pharmaceris będzie od Lirene jeszcze lepszy, to chyba osiągnę pełnię szczęścia co do filtrów
__________________
You're at your best when you don't give a crap.
bluebells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 21:00   #2807
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja myślę, że bym nie wzięła Jako filtry tylko dwa mineralne + Ethylhexyl Metohoxycinnamate. To podobnie jak zachwalana tu i ówdzie emulsja Innisfree. Dla mnie jednak te filtry sa niepewne, nie wiadomo skąd tak wysoki SPF, skoro skład tak marny, jedynie pozostaje wierzyć, że oni jakąś inną technologię mają za pomocą której osiągają takie wskaźniki z użyciem filtrów mineralnych. Bo inaczej to jest niemożliwe.
Spf mineralne taki mogą osiągnąć. Natomiast ppd ma ten filtr na pewno niziutkie, więc ochrona czysto ,,powierzchowna".
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 22:13   #2808
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziś wygrzebałam resztki emulsji Lirene i aż chce mi się odwołać moje wcześniejsze marudzenia na nią. W porównaniu z Capital Soleil to jest zupełnie inna jakość użytkowania. Wreszcie nie mam białych krech wokół ust i pod oczami ani "aksamitnych" smug na policzkach.
a ta lirenka ma chyba parabeny ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 09:50   #2809
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Post_Blue podrzucisz, o którym LRP piszesz, bo na ich stronie nie mogę znaleźć info, czy wszystkie ich filtry mają to oznaczenie?
Ale jakie oznaczenie? Odnośnie stosowania w ciąży?
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 11:58   #2810
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie Vichy Capital Soleil Dry-Touch. Czy jest ktoś, komu tak jak mi ten filtr nie chce współpracować z pudrem, podczas matowienia warzy się, robią się zacieki itd? Czy komuś się udało ten problem wyeliminować zmieniając puder? Może jest jakiś puder, który daje się ładnie rozprowadzić na tym filtrze?
Ja przy swojej tłustej cerze matuję filtry pudrem jedwabnym hauschki.
Próbowałam pudrów z BU i dry-flo i niestety żaden nie sprawił się tak dobrze. Nieźle też wypada puder bambusowy Paese, ale mam wrażenie, że nie trzyma tak długo matu.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 21:12   #2811
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ta lirenka ma chyba parabeny ?
Ma, mi to żadnej różnicy nie robi.

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
Ja przy swojej tłustej cerze matuję filtry pudrem jedwabnym hauschki.
Próbowałam pudrów z BU i dry-flo i niestety żaden nie sprawił się tak dobrze. Nieźle też wypada puder bambusowy Paese, ale mam wrażenie, że nie trzyma tak długo matu.
Pudru Hauschki nie dałam nawet rady zużyć do końca, do niczego się u mnie nie nadawał, za gruby, za ciężki, bardzo bardzo słabo matowił. Potrzebuję czegoś super hiper lekkiego, chociaż podejrzewam, że na Capital Soleil nic nie da rady, ten filtr jest po prostu na mojej skórze beznadziejny, jak wszystkie z kategorii dry-touch.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 21:21   #2812
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ma, mi to żadnej różnicy nie robi.

ja własnei staram sie unikac w kosmetykach do twarzy, chociaż i tak są gorsze konserwanty niż parabeny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-13, 23:18   #2813
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Ale jakie oznaczenie? Odnośnie stosowania w ciąży?
Tak, niedokładnie się wyraziłam.

W swoich zbiorach znalazłam krem Uriage Bariesun SPF 30.
Skład

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Triacontanyl PVP-Nylon-12, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Decyl Glucoside, C20-22, Alkyl Posphate, C20-22 Alcohols, Xanthan Gum, Glucose, Parfum, Chlorphenesin, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-Oltrehalose, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxice, Ascorbyl Tetraisopalmitate.


Wydaje mi się sensowny pod kątem ochrony, ale ekspertem nie jestem. Co sądzicie o nim: i tak ogólnie i pod kątem ciąży? Osoba z Uriage odpisała mi, że oczywiście można stosować podczas ciąży.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 09:20   #2814
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tak myślałam Posprawdzałam i rekomendację znalazłam na stronie apteki int "Zapobieganie przebarwieniom skóry w przebiegu ciąży, nadwrażliwość na słońce wywołana stosowaniem niektórych leków lub po zabiegach estetycznych". Na ich stronie jest napisane, że zawierają minimalną ilość filtrów chemicznych przy tak wysokiej ochronie. Nie ryzykowałabym spf 30. Pamiętaj, że hormony też robią swoje i ja, pomimo braku skłonności do przebarwień, dostałam bardzo silnych w miejscach, których nie odsłaniałam - na brzuchu, piersiach. Twarz dzięki LRP została nietknięta. Te z ciała po ponad pół roku dalej do końca nie zniknęły, załamałaabym się, gdybym dopuściła do ich powstania na twarzy
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 10:08   #2815
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Teoretycznie spf 30 blokuje ok. 97% UVB, spf 50 - ok. 98%. Niewielka różnica Problemem jest ochrona przed UVA, a ta może wygladać różnie. Wszystko zależy od właściwości konkretnego kosmetyku. Są już filtry, które mają ochronę w różnych zakresach na tym samym poziomie (np. Biodermy).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 22:20   #2816
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
Tak myślałam Posprawdzałam i rekomendację znalazłam na stronie apteki int "Zapobieganie przebarwieniom skóry w przebiegu ciąży, nadwrażliwość na słońce wywołana stosowaniem niektórych leków lub po zabiegach estetycznych". Na ich stronie jest napisane, że zawierają minimalną ilość filtrów chemicznych przy tak wysokiej ochronie. Nie ryzykowałabym spf 30. Pamiętaj, że hormony też robią swoje i ja, pomimo braku skłonności do przebarwień, dostałam bardzo silnych w miejscach, których nie odsłaniałam - na brzuchu, piersiach. Twarz dzięki LRP została nietknięta. Te z ciała po ponad pół roku dalej do końca nie zniknęły, załamałaabym się, gdybym dopuściła do ich powstania na twarzy
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Teoretycznie spf 30 blokuje ok. 97% UVB, spf 50 - ok. 98%. Niewielka różnica Problemem jest ochrona przed UVA, a ta może wygladać różnie. Wszystko zależy od właściwości konkretnego kosmetyku. Są już filtry, które mają ochronę w różnych zakresach na tym samym poziomie (np. Biodermy).
Dzięki dziewczyny.
To LRP strasznie drogie, a mam jeszcze w zapasach Ziaję Med i ten Uriage, ale może warto zainwestować niż później wydawać pieniądze na usuwanie przebarwień. Może jak zbierze mi się jakieś zamówienie większe to zamówię Post_Blue w "Twojej" aptece (ma od Ciebie namiary
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 23:11   #2817
pokraczna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny

Wybaczcie, jeśli takie pytanie już kiedyś się pojawiło, ale szukałam za pomocą wyszukiwarki, i nic takiego nie znalazłam, więc pytam:

Jak to jest tak naprawdę z tą "metodą palca wskazującego"? Czy naprawdę nakładając na twarz ilość filtra mieszczącego się na palcu wskazującym, zachowujemy tą odpowiednią ilość ok. 1ml? Czy taka porcja jest taka sama niezależnie od tego, jaki krem używamy? I czy ta porcja ma mieścić się na środkowej części palca, zajmująć około połowę jego szerokości? Czy może ta ilość ma pokrywać CAŁY palec, łącznie z jego całą szerokością? Poza tym, przecież każda z nas ma innej długości palce? :P

Tyle głupich pytań, ale naprawdę już się w tym pogubiłam wydaje mi się, że taka ilość z palca jest bardziej do przeżycia, niż kiedy staram się odmierzyć ten 1ml w inny sposób.

Będę wdzięczna za rozjaśnienie moich wątpliwości
pokraczna35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 06:02   #2818
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Teoretycznie spf 30 blokuje ok. 97% UVB, spf 50 - ok. 98%. Niewielka różnica Problemem jest ochrona przed UVA, a ta może wygladać różnie. Wszystko zależy od właściwości konkretnego kosmetyku. Są już filtry, które mają ochronę w różnych zakresach na tym samym poziomie (np. Biodermy).
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
To LRP strasznie drogie, a mam jeszcze w zapasach Ziaję Med i ten Uriage, ale może warto zainwestować niż później wydawać pieniądze na usuwanie przebarwień. Może jak zbierze mi się jakieś zamówienie większe to zamówię Post_Blue w "Twojej" aptece (ma od Ciebie namiary
Mentha, tak, tak, to był skrót myślowy dążący do tego, co Ty napisałaś

MariaFrancesca, to chociaż tę Ziaję sobie odpuść, lepiej dmuchać na zimne i nie narażać Maleństwa na ewentualne działanie filtrów estrogenopodobnych. Myślę, że masz rację, bo przy karmieniu piersią wysokie stężenia kwasów są przeciwwskazane. Wiem, że masz teraz dużo wydatków, wyprawka itp, ale w ostatecznym rozrachunku, usuwanie plam wyjdzie znacznie dro zej. Ja zebrałam w zeszłym tygodniu listę zachciewajek od Mamy i znajomych i świeży Antek już czeka
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 09:24   #2819
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
MariaFrancesca, to chociaż tę Ziaję sobie odpuść, lepiej dmuchać na zimne i nie narażać Maleństwa na ewentualne działanie filtrów estrogenopodobnych. Myślę, że masz rację, bo przy karmieniu piersią wysokie stężenia kwasów są przeciwwskazane. Wiem, że masz teraz dużo wydatków, wyprawka itp, ale w ostatecznym rozrachunku, usuwanie plam wyjdzie znacznie dro zej. Ja zebrałam w zeszłym tygodniu listę zachciewajek od Mamy i znajomych i świeży Antek już czeka
Dzięki za odpowiedź, tak, już sobie poczytałam, napisałam nawet do Ziai, niżej odpowiedź, ale tak jak piszesz lepiej dmuchać na zimne, na razie zostanę przy tym Uriage, a w między czasie rozejrzę się za tym LRP, może w SP będzie jakaś promo. Papa Miłego dnia
"
Szanowna Pani.


Filtr OMC - Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem, który chroni przed UVB, poniżej kopia tekstu z karty bezpieczeństwa tej substancji.


SEKCJA 2: Identyfikacja zagrożeń
2.1 Klasyfikacja substancji lub mieszaniny
Klasyfikacja (ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 1272/2008)
Nie jest substancją lub mieszaniną niebezpieczną zgodnie z rozporządzeniem (WE) 1272/2008.
Klasyfikacja (67/548/EWG, 1999/45/WE)
Substancja lub mieszanina nie stwarza zagrożenia zgodnie z dyrektywami 67/548/EWG lub
1999/45/WE.


Ponadto produkty przebadane zostały pod kątem bezpieczeństwa na zdrowie człowieka."

__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 09:48   #2820
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bluebells Pokaż wiadomość
Takie coś
Ja bym w przeciwieństwie do producenta nie polecała tego do najtłustszej skóry, no ale przynajmniej nie obiecuje matu na 24h U mnie on sprawdził się dopiero, kiedy zgodnie z instrukcją nakładałam go opuszkami palców. Wiem, bardzo niecodzienny sposób, ale tylko wtedy pory są ładnie ukryte i puder nie osadza się na włoskach, a i mat się dobrze trzyma.
Pierwsze słyszę o takiej metodzie nakładania pudru
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.