Derma Roller - wasze opinie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-17, 14:07   #1
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162

Derma Roller - wasze opinie.


Zamierzam kupić sobie derma roller na cellulit i buźke


Jakie są Wasze doświadczenia z tym urządzeniem? Na jakie dolegliwosci to stosujecie?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 17:26   #2
zakazana88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 49
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

podpisuję się pod wątek. sama jestem ciekawa efektów derma rollera. Ale tutaj cisza nikt nie odp
zakazana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 14:23   #3
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

nikt sie nie podzieli opinia??
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:52   #4
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Dzisiaj przyszłą moja rollka, także odkopuje temat. Może jednak ktoś sie podzieli doświadczeniami , efektami i opiniami.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 14:13   #5
ptysiu871
Raczkowanie
 
Avatar ptysiu871
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trzebnica
Wiadomości: 40
GG do ptysiu871
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

ankazranka, a gdzie kupowałas rolkę ? tez mnie to interesuje i mysle nad zakupem
ptysiu871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 23:37   #6
zakazana88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 49
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez ptysiu871 Pokaż wiadomość
ankazranka, a gdzie kupowałas rolkę ? tez mnie to interesuje i mysle nad zakupem
ją mam swoją jedną z urodasklep.pl a druga na allegro.
zakazana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:38   #7
MojaUroda
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Zamierzam kupić sobie derma roller na cellulit i buźke


Jakie są Wasze doświadczenia z tym urządzeniem? Na jakie dolegliwosci to stosujecie?
Witaj,

to może ja podrzucę kilka informacji:
Derma-Roller to zabieg polegający na pobudzaniu naturalnej syntezy kolagenu w skórze. Efektem jest wyraźne spłycenie zmarszczek, poprawa gęstości skóry oraz jej wyraźne ujędrnienie.

Terapia przyrostu kolagenu w skórze powoduje:

Ujędrnienie luźnej skóry
Redukcję blizn
Redukcję zmarszczek
Pogrubienie ścieńczałej skóry

Pozdrawiam!
MojaUroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 14:30   #8
anula4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Sam roller cudów nie zdziała, do tego dobrze jest stosować serum w zależności od tego jakie efekty chciałoby się osiągnąć (redukcja cellulitu, nawilżenie skóry, lifting).
anula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:05   #9
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

no wlasnie niewiem co uzywać. Chcę zwalczyć cellulit, ujędrnic troszkę skóre i oczywiscie pozbyc sie moich rozstępów na wewnętrznej stronie ud.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:27   #10
anula4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Jeśli decydujesz się na zabieg rollerem to dobrze abyś jakieś serum zakupiła najlepiej profesjonalne w gabinecie kosmetycznym bo będzie najbardziej skuteczne, tylko jak się zdecydujesz to odwiedź kilka salonów aby zapoznać się co proponują i za jaką cenę. Fajnym zabiegiem jest też wtłoczenie serum ultradźwiękami, byłam na 3 zabiegach i widać było poprawę. Ale ostatecznie zdecydowałam się na zabieg podciśnieniowy i teraz mam spokój
anula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:15   #11
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez anula4321 Pokaż wiadomość
Jeśli decydujesz się na zabieg rollerem to dobrze abyś jakieś serum zakupiła najlepiej profesjonalne w gabinecie kosmetycznym bo będzie najbardziej skuteczne, tylko jak się zdecydujesz to odwiedź kilka salonów aby zapoznać się co proponują i za jaką cenę. Fajnym zabiegiem jest też wtłoczenie serum ultradźwiękami, byłam na 3 zabiegach i widać było poprawę. Ale ostatecznie zdecydowałam się na zabieg podciśnieniowy i teraz mam spokój
Ale to na jaką dolegliwość bo mi najbardziej o cellulit i rozstępy chodzi.
A może wit.e i kwas hialuronowy?

Aha i czym dezynfekowac roller i skóre przed i po zabiegu?

Edytowane przez ankazranka88
Czas edycji: 2013-04-05 o 16:23
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 13:52   #12
anula4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Wszystkie 3 zabiegi które wymieniłam to na cellulit, a na rozstępy to zabieg podciśnieniowy. Chociaż są też żele czy sera również do rollera. Wit A, E, C, algi zielone, kofeina, L-karnityna. Kwas hialuronowy to raczej na nawilżenie, ujędrnienie, spłycenie zmarszczek.
Do dezynfekcji dobrze mieć specjalny preparat do dezynfekcji narzędzi. A co do skóry to wystarczy demakijaż i tonizacja. A po zakończeniu najlepiej maskę algową i krem. Chyba że pojawi się kropelka krewi to możesz przetrzeć wodą utlenioną albo spirytusem salicylowym.
anula4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 14:36   #13
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Dziekuje za odpowiedz anula4321.

A ktoś może jeszcze polecić cos co mozna uzywac pod roller na rozstepy? Bo ja nie mam zielonego pojęcia. NA cellulit juz wiem co ale na rozstepy to nie mam pojęcia.

Pewna Pani Kosmetolog powiedziała mi kiedyś cos takiego " Dermaroller działa nawet sam - przez to że powodujesz mikrourazy obudzasz komórki do regeneracji i namnażania,"

Szkoda,żę wątek milczy bo bardzo zalezy mi na Waszych opiniach dziewcczyny. Wiem, że dziewczyny roller uzywaja przedewszystkim na twarz ale napewno znajdzie się któraś, co uzywała na cellulit i na rozstępy.

Edytowane przez ankazranka88
Czas edycji: 2013-05-04 o 10:18
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 14:00   #14
jakwino
Raczkowanie
 
Avatar jakwino
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 222
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

To ja podbijam wątek, bo od wczoraj jestem posiadaczką igiełek 0.5 i 1mm. Wyrolowałam udka, brzuch i biust bo mam tam straszne rozstępy. Człowiek na błędach się uczy, wsmarowałam kupe oliwki i kremu ale nie tego najważniejszego... mozno nawilżającego.. i dzisiaj tak mnie biust swędzi że oszaleje zaraz w pracy
skóra zaczerwieniona i niekiedy widać szlaczki na udach po rolce ale doczytalam ze tak ma wygladac skóra więc ok.
cenne informacje znalazłam tutaj : http://www.luxusnatury.pl/index.php?site=porady&id=22 jest o każdym etapie zabiegu. przydatne info, napewno wykorzystam...

poszukam jeszcze info o domowych serum witaminowych. czytałam ,że dziewczyny robią same takie serum. przynajmniej jest bez tych różnych dodatków co w sklepowych produktach.

Edytowane przez jakwino
Czas edycji: 2013-05-23 o 14:03
jakwino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 18:09   #15
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez jakwino Pokaż wiadomość
To ja podbijam wątek, bo od wczoraj jestem posiadaczką igiełek 0.5 i 1mm. Wyrolowałam udka, brzuch i biust bo mam tam straszne rozstępy. Człowiek na błędach się uczy, wsmarowałam kupe oliwki i kremu ale nie tego najważniejszego... mozno nawilżającego.. i dzisiaj tak mnie biust swędzi że oszaleje zaraz w pracy
skóra zaczerwieniona i niekiedy widać szlaczki na udach po rolce ale doczytalam ze tak ma wygladac skóra więc ok.
cenne informacje znalazłam tutaj : http://www.luxusnatury.pl/index.php?site=porady&id=22 jest o każdym etapie zabiegu. przydatne info, napewno wykorzystam...

poszukam jeszcze info o domowych serum witaminowych. czytałam ,że dziewczyny robią same takie serum. przynajmniej jest bez tych różnych dodatków co w sklepowych produktach.
A powiedz mi czy po rolce nasz ciemniejsza skóre w miejscu rolowania?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 21:23   #16
jakwino
Raczkowanie
 
Avatar jakwino
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 222
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

robi się czerwona póki co. dzisiaj dopiero widzę drobne kropeczki w niektorych miejscach i nadal jest skóra zaczerwieniona. mam wyszczuplającą bieliznę i pod tym uciskiem zdecydowanie bardziej doskwiera swędenie i uczucie rozgrzania/pa;lenia skóry niemal (to samo z biustem w pushupie - jutro zakładam cienki bawełniany bo zgłupieje w pracy)
myślę , że będę się rolować nie częściej niż raz w tygodniu, bo obawiam się że częstsze zabiegi na mojej wrażliwej skórze mogą przynieść odwrotny efekt.
Do tego wszystkiego jestem alergikiem i mam pokrzywkę dermatograficzną i w sumie z tego może być część tego zaczerwienienia i swędzenia, ale poobserwuję przy następnych rolowaniach.
jakwino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 07:56   #17
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

To czekam na relacje z Twoich efektów mam rozstepy tam gdzie TY
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 08:24   #18
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez jakwino Pokaż wiadomość
Człowiek na błędach się uczy, wsmarowałam kupe oliwki i kremu ale nie tego najważniejszego... mozno nawilżającego.. i dzisiaj tak mnie biust swędzi że oszaleje zaraz w pracy
Po rollerze nie można nakładać na skórę normalnych kosmetyków z barwnikami, substancjami zapachowymi, konserwantami i całą resztą standardowych składników, bo to wszystko przez zrobione mikrouszkodzenia się znakomicie wchłania! Jeszcze dodatkowo sama piszesz, że masz wrażliwą skórę i pokrzywkę alergiczną, więc powinnaś uważać jeszcze bardziej niż osoby nie mające alegii i na pewno na przyszłość zakupić jakieś specjalne serum/preparat po zabiegu.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 08:50   #19
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez jakwino Pokaż wiadomość
To ja podbijam wątek, bo od wczoraj jestem posiadaczką igiełek 0.5 i 1mm. Wyrolowałam udka, brzuch i biust bo mam tam straszne rozstępy. Człowiek na błędach się uczy, wsmarowałam kupe oliwki i kremu ale nie tego najważniejszego... mozno nawilżającego.. i dzisiaj tak mnie biust swędzi że oszaleje zaraz w pracy
skóra zaczerwieniona i niekiedy widać szlaczki na udach po rolce ale doczytalam ze tak ma wygladac skóra więc ok.
cenne informacje znalazłam tutaj : http://www.luxusnatury.pl/index.php?site=porady&id=22 jest o każdym etapie zabiegu. przydatne info, napewno wykorzystam...

poszukam jeszcze info o domowych serum witaminowych. czytałam ,że dziewczyny robią same takie serum. przynajmniej jest bez tych różnych dodatków co w sklepowych produktach.
1. jak na skore ud to masz malutkie igielki, ale cos tam pomoze.
2. z biustem musisz bardzo uwazac, gdyz jest tam bardzo delikatna skora.
3. Jak kupujesz ampulke, uwazaj, zeby nie bylo rozgrzewajaca!
4. I dezynfekcja, bardzo wazne, zwlaszcza, jesli robisz na twarz. Po kazdym uzyciu zdezynfekuj, oplukaj,osusz i wloz do szczelnie zamknietego pudeleczka (moze byc ten sam, w ktorym kupilas).
5. roller dziala nawet jako masaz, bez ampulki. Oczywiscie z profesjonalna ampulka sa najlepsze efekty. Ale takie kupisz tylko w dobrych gabinetach kosmetycznych i cena takiej ampulki na pewnie nie jest nizsza niz 60zl.

Powodzenia
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 09:05   #20
jakwino
Raczkowanie
 
Avatar jakwino
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 222
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Joaska_g no właśnie teraz już będę mądrzejsza, mam taki balsam/krem na atopową skórę którego używam w przypadku swędzenia, pokrzywki czy poprostu suchej skóry (szczególnie po kąpieli) i będę się tym smarować, bo natłuszcza nawilża i ma same naturalne nieuczulające składniki

ellish na biust wzielam te 0,5mm i to baaaardzo leciutko, tam to czesciej jak 1/2 tyg się nie odważę. może nawet 1/miesiąc
co do ud to mam ewidentne ślady orania, więc na początek myślę że wystarczą te igiełki, tym bardziej, że najpierw robię rundkę 0,5 a potem poprawiam tymi 1mm
Ampułek narazie nie planuję, póki się nie wybiorę do znajomej kosmetyczki, to mi coś doradzi. Rozgrzewających unikam jak ognia, moja skóra nie znosi kosmetyków termicznych.
jakwino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 10:13   #21
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Odgrzewam wątek
Właśnie jestem na etapie kupna rollera, czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia? Jaki kupić? Gdzie? Jaki rozmiar igieł?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 11:48   #22
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

ja stosuję derma roller na rozstępy,wydaje mi się ,że pomaga tylko niestety trochę ,,wysusza'' skórę.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 10:18   #23
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

jakie igły kupić? Stal chirurgiczna czy tytanowe? Jaki rozmiar do twarzy a jaki na cellulit? I gdzie kupić? na allegro??? Pomocy
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 20:48   #24
offczii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Zastanawiam się nad zakupem derma-rollera, też chciałabym wiedzieć jaki kupić najlepiej. Jestem obecnie w ciąży, więc nie jestem przekonana aby to był najlepszy czas na rozpoczynanie tego typu zabiegów, ale gdy już urodzę, chciałabym o siebie zadbać, może do tego czasu ktoś odpowie na wątek i dowiem się więcej. Póki co oglądałam kilka filmików na yt i bardzo sobie chwaliły użytkowniczki.
Do tego czasu mam zamiar zakupić sobie masażer z the bodyshop, ale w irlandzkim sklepie go nie ma, wiec chyba będę musiała sobie go ściągnąć z uk albo polski
offczii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:02   #25
marigolde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 39
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Na cellulit i rozstępy- igiełki min 0.5 mm
zmarszczki- 0.5 mm
przebarwienia skórne-0.5-1 mm

Też się przymierzam kupić te małe cudo.
marigolde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 20:08   #26
madzik73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

wszystkie 0.5 mm ??
coś chyba pomyliłaś
madzik73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 08:15   #27
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Na cellulit to na pewno trzeba większe igły, 0.5 to raczej za małe.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 10:58   #28
marigolde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 39
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez marigolde Pokaż wiadomość
Na cellulit i rozstępy- igiełki min 0.5 mm
zmarszczki- 0.5 mm
przebarwienia skórne-0.5-1 mm

Też się przymierzam kupić te małe cudo.
Tak jak napisałam minimum 0.5 mm na cellulit, mniejsze nie przynoszą dobrych efektów.
marigolde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 20:46   #29
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Dziewczyny,a nie boicie sie porysowac skore?,ostatnio czytalam ze dziewcyna stosowala derma roller i porysowala sobie skore na twarzy
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 15:50   #30
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Derma Roller - wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a nie boicie sie porysowac skore?,ostatnio czytalam ze dziewcyna stosowala derma roller i porysowala sobie skore na twarzy
pewnie nie miala pojecia jak go uzywac. Serio nie czytajcie wszystkiego co na internecie wypisuja bo mozna sobie krzywde zrobic.
Trzeba miec dobry jakosciowo roller z jak najmniejsza iloscia igiel, nalezy go wysterlizowac przed zabiegiem jak i po! i nastepnym razem jak uzywamy tez nalezy go wysterylizowac ... delikanie rolowac skore bez mocnego dociskania, moim zdaniem ampulki lub serum to koniecznosc, dzieki temu skladniki odzywcze dostaja sie do skory i dzieki temu lepiej dzialaja.

Ja uzywam serum z kwasem hialuronowym i z witamina C dla nawilzenia, wygladzenia zmarszczek i rozjasnienia przebarwien. Nie widze sensu uzywania samej rolki, no chyba ze ktos dziala prewencyjnie w mlodym wieku bo zadnych problemow na skorze nie ma albo jeszcze nie ma.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-08 09:14:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.