Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 12:20   #1
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120

Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?


Witam,
Mam niecale 17 lat. Przy wzroscie około 162 cm waze 49 kg czyli (chyba) OK, ale nie w tym problem...
Od zawsze bylam "niejadkiem" i tak mi zostalo. Jednak mam momenty kiedy moge jesc caly tydzien non stop a potem sie glodzic. I to nie specjalnie!!!
Kiedy mama wkoncu znalazla prace duzo obowiazkow spadlo na mnie i tate. Gotujemy roznie ziemniaki, sos, cielecina, albo schabowy mizeria. Od czasu do czasu spagethi czy ryz z kurczakiem. Zawasze mama wytykala mi ze w ogolnie nie jem warzyw co odbija sie na moim wygladzie (wlosy, cera), a za pare lat zapewne na zdrowiu (choc na nie nigdy nie narzekalam). Ja za to jej wytykam ze ona nie robi nic z warzywami (salatki, surowki itp), ona twierdzi ze nie umie i nie ma czasu. Fakt czasu zawsze u nas za malo.
Chcialabym jesc warzywa, jesc zdrowo i tak tez wygladac. Jednak jak ja mam sie przekonac do zdrowego jedzenia? Do jedzenia warzyw? Gotowanych nie zjem! Predzej surowe. Bardzo prosze o jakies porady. Moze sie do czegos wkoncu (jakims cudem) przekonam?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 13:01   #2
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia)
Witam,
Mam niecale 17 lat. Przy wzroscie około 162 cm waze 49 kg czyli (chyba) OK, ale nie w tym problem...
Od zawsze bylam "niejadkiem" i tak mi zostalo. Jednak mam momenty kiedy moge jesc caly tydzien non stop a potem sie glodzic. I to nie specjalnie!!!
Kiedy mama wkoncu znalazla prace duzo obowiazkow spadlo na mnie i tate. Gotujemy roznie ziemniaki, sos, cielecina, albo schabowy mizeria. Od czasu do czasu spagethi czy ryz z kurczakiem. Zawasze mama wytykala mi ze w ogolnie nie jem warzyw co odbija sie na moim wygladzie (wlosy, cera), a za pare lat zapewne na zdrowiu (choc na nie nigdy nie narzekalam). Ja za to jej wytykam ze ona nie robi nic z warzywami (salatki, surowki itp), ona twierdzi ze nie umie i nie ma czasu. Fakt czasu zawsze u nas za malo.
Chcialabym jesc warzywa, jesc zdrowo i tak tez wygladac. Jednak jak ja mam sie przekonac do zdrowego jedzenia? Do jedzenia warzyw? Gotowanych nie zjem! Predzej surowe. Bardzo prosze o jakies porady. Moze sie do czegos wkoncu (jakims cudem) przekonam?
Pozdrawiam
Może poprostu czas pokombinowac różne surówki i sałatki? Wszystko zależy od tego co lubisz. A robienie sałatki nie zawsze jest czasochłonne
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:30   #3
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Kachulec ma racje- niektóre sałatki robi sie w 15 minut
A jesli chodzi o Twój problem to tak sobie mysle,ze zawsze mozna zrobic np na sniadanie kanapki z pomidorem czy ogórkiem, przeciez to nie jest takie trudne do zapiekanek czy pizzy dodawac brokuły, paprykę itp.
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:05   #4
magda.p
Raczkowanie
 
Avatar magda.p
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 381
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Matko swieta, a ja to jestem maniaczka przeroznych warzyw na patelnie. I nie tylko tych mrozonek "warzywa na patelnie", bo ja to wszystko co sie da to przyrzadzam na patelni. Podpiekam je sobie, dusze, gotuje itp Nawet zupy-mrozonki tez przyrzadzam na patelni dodaje do tego przyprawy do kurczaka, gyros, do dan z fasoli haha. Wlasciwie co mi wpadnie w rece.
A najwieksza fanka jestem pomidorow (jem wszystko co pomidorowe)-wcinam je jak jablka I uwielbiam papryke biala, mniam!

Kiedys mialam taka dziwna faze odchudzania, ze wyeliminowalam piers z kurczaka i ryby, a jadlam same te warzywa. Na szczescie juz jem normalnie i robie sobie kurczaczka w...koncetracie pomidorowym. Palce lizac!

Mysle, ze to kwestia przyrzadzania warzyw decyduje o ich milosci do nich. Nieprzyprawone sa nijakie, jedynie marchewka i kukurydza slodka. Jak bylam mala to robilam sobie kalafora pieczonego na maselku z bulka tarta - oczywiscie na patelni! Az slinka leci!

Jesli chodzi o surowe warzywa to jem tylko ogorki, pomidory i papryke. Czasami rzodkiewke lub pieczarki. Moj zoladek kiepsko sobie radzi z trawieniem surowych warzyw. Kiedys chrupalam sobie surowa marchewke to skonczylo sie na uczuciu kamieni w zoladku i piciu miety. Brr!
__________________
Uśmiechnij się...mimo wszystko!
magda.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:33   #5
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez magda.p
Matko swieta, a ja to jestem maniaczka przeroznych warzyw na patelnie. I nie tylko tych mrozonek "warzywa na patelnie", bo ja to wszystko co sie da to przyrzadzam na patelni. Podpiekam je sobie, dusze, gotuje itp
a mozesz mi napisac co takiego dobrego na patelni robisz?? Najbardziej jestesm zaintersowana tym z kurczakiem.
Ja jedynie chyba gotowanych warzyw nie lubie. Ogolnie nie przepadam. Chce sie przelamac ( o czym swiadczy ten watek) ale na gotowane nikt mnie nie namowi.
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:36   #6
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez kinga(kinia)
Ja jedynie chyba gotowanych warzyw nie lubie. Ogolnie nie przepadam. Chce sie przelamac ( o czym swiadczy ten watek) ale na gotowane nikt mnie nie namowi.
Pozdrawiam
A czy można znać powód? Próbowałas kiedyś gotowanych?
Czasem wystarczy sosik a`la winegrett lub nawet trochę soli, pieprzu i cukru i są pyszne!
Grunt to odpowiednie przyprawy , bo bez nich wszystko smakuje jak siano!!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:42   #7
Dolot
Zadomowienie
 
Avatar Dolot
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :) - Lublin :)
Wiadomości: 1 483
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez IlonaP
Grunt to odpowiednie przyprawy , bo bez nich wszystko smakuje jak siano!!!
Zgadadzam sie w 100% bez przypraw ani rusz
__________________
16.04.2007- rozpoczęcie postu od słodyczy
30.04.2007- [62.5] kg
30.05.2007- [?] kg
Dolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 17:28   #8
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez IlonaP
A czy można znać powód? Próbowałas kiedyś gotowanych?
Kiedys babcia zrobila gotowana marcheweczke z czyms tam tez gotowanym (juz nie pamietam czym, kojarze tylko marchew) i lekko mnie zemdlilo. No i teraz mam taki jakis maly uraz psychiczny.
Jedyne co jem gotowanego od czasu do czasu to zielona fasolka i kalafior z bulka tarta.
No a moze mi ktos poleci jakies warzywa z kurczakiem (piersiami)?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 18:15   #9
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Hmmm... A może to była gotowana marchewka z groszkiem? Baaardzo często dzieci nie przepadają za tym (bądź za samą gotowana marchewka albo gotowanym groszkiem). Inne warzywa moga być naprawdę dobre
Jak lubisz kalafiora to powinny Ci smakować brokuły (ja uwielbiam z sosem beszamelowym-czy jak to sie pisze).
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:14   #10
kinga(kinia)
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Cytat:
Napisane przez Kachulec
Hmmm... A może to była gotowana marchewka z groszkiem?
Tak mysle ze moglaby to byc marchewka z groszkiem. Gotowana marchew doprowadza mnie do dzis do odrzucenia i cierek. No ale mniejsza z tym ..
Dziewczynki to moze jeszcze napiszcie mi jakies latwe przepisy na salatki i warzywa z kurczakiem ?
Pozdrawiam
kinga(kinia) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 22:38   #11
aurinko
Raczkowanie
 
Avatar aurinko
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 62
Red face Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Przepis na wypróbowana sałatkę:

kapustę pekińska lub "pierzasta sałate" kroimy lub rwiemy na male kawaleczki sypiemy troszke soli by zmiekła....
dodajemy piers kurczaka pokrojona w kostke i podsmazona na patelni z przyrpawa do kurczaka kamisa
dodajemy pokrojonego pomidora
ogorka
kukurydze z puszki
można dodac podpieczone w piekarniku na blaszce (bez zadnego oleju)kawaleczki chleba lub bulki...słowem grzaneczki
lub ugotowany ryż
moja mama lubi tez do tej salatki dodac jakis sos... np taki z paczki co sie do niego dodaje jogurt czy smietane ale ja wole w sumie jak tego sosu nie ma

Przepis na sałatke nr 2:
znowu jakas sałata
zołty ser lub mozzarella
pomidory
szynka pokrojona w paseczki
sos ... hmm tu bedzie trudniej z tym sosem.. bo salatke ta czesto zamawiam w pizzeri ale sprobuje wyjasnic co moze byc w tym sosie..jesli cos by sie nie zgadzalo to prosze poprawic
sos:
smietana + łyzka majonezu + czosnek + sol

pozdrawiam
__________________
BEFORE THE DAY I DIE, I WILL TOUCH THE SKY!!
aurinko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-24, 20:32   #12
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Po pierwsz nie wyobrazam sobie takiej sytuacji gdzie w domu nie ma warzyw, bo w moim domu w którym nie je się obiadów warzywa zawsze były chociaz dodatkiem do wszelkiego rodzaju kanapek itp.

proponuje Ci zaczac jesc chociaz pomidory na kanapkach, bo pasują do wszystkiego (sera, wędliny, serków kanapkowych itp) i są cennym zródłem witamin.
Po za tym do każdego obaidu, czy to ryzu czy ziemniaków z miesem powinnas robic sałatke.
Chociaz te najprostsze:
*marchewka z jabłkiem i smietana/majonezem które mozna doprawiac tylko solą i pieprzem,
*seler z jablkiem podobnie jak z marchewką,
*pomidor, ogórek, cebulka, pieprz, sól, smietana
*ogorek kiszony z jajkiem gotowanym, groszkiem i majonezem, przyprawione w szczegolnosci tymiankiem plus innymi ziołami


Warto jesc warzywa, tymbardziej ze w Polsce mamy dosc tanie i porzadne warzywa, lezymy w smacznej strefie klimatycznej i wiele osob moze Polakom zazdroscic warzyw i owoców.


BTW: Ja tez nie lubie gotowanej marchewki

Zycze smacznego
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:15   #13
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

fortepianista ma racje-może najpierw zacznij urozmaicać kanapki różnymi warzywami-takie kanapki są bardzo smaczne-np wędlina,serek,sałata,pomi dor,ogórek,rzodkiewka,pap ryka-wszystko lekko posolone,popieprzone-możesz posmarować trszkę majonezem i posypać ziołami prowansalskimi-bardzo dobre
Spróbuj smażonego kalafiora,dobrze doprawionego,albo różne lecza.
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:19   #14
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

salatka grecka jest przepyszna,dzieki niej polubiłam oliwki,brokuły są pyszne,
nie lubilam tez marchewki z gorszkiem a teraz przepadam,gust sie zmienia
warto poszukac sobie przepisow i urozmaicic jadlospis,
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:46   #15
asia_102
Wtajemniczenie
 
Avatar asia_102
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 356
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Kinga, mam ten sam problem... nie znoszę warzyw, bleeeeh. Jedyne co toleruję to pomidora i ogórka na kanapce. Próbowałam już wszystkiego, tym bardziej, że mój mąż jest miłośnikiem warzyw i muszę je dla niego przygotowywać. Były i z patelni, w sosach, z przyprawami - cuda wianki i nic!!! Nie lubie i już Może tak ma być po prostu ...
asia_102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 20:47   #16
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Ja też tylko ogórek, pomidor, sałata na kanapkę i to nie często... Ostatnio polubiłam surówkę z kapusty pekińskiej
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:32   #17
manofstyle
Raczkowanie
 
Avatar manofstyle
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Ja wcinam warzywka na surowo i robie do nich sos, czosnkowy( taki jak w kebabach). Czyli zazwyczaj tre marchewke, kroje pomidora, ogorek zielony, papryczka, kukurydza moze być cebyla i salata. A to wszystko polewam owym sosem.
Sos robie nastepująco
Smietana/jogurt naturalny(jogurt o wiele zdrowszy ale ze smietana smakuje mi lepiej) ząbek czosnku, pieprz, sol i wg uznania mielona papryka czerwona, lub przyprawa do gyrosa, troche keczupu. Zazwyczaj robie tylko czosnek, pieprz sol, papryka. Miodzio.
manofstyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 13:07   #18
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Jak mam sie przekonac do (jedzenia) warzyw?

Ja tam lubię a i toleruje jedynie duszone warzywa, w indyjskich lub chińskich potrawach ,czasem jakieś soki typu marwitt,po surowych bądź produktach pełnoziarnistych cierpię na zgagę,niestrawność brak apetytu , więcej niż 1200kcal ,a nie 1700 ile wynosi me zapotrzebowanie nie byłabym w stanie wciągnąć
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.