Bilans a jedzenie późnym wieczorem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-20, 08:05   #1
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76

Bilans a jedzenie późnym wieczorem


Hej, pisze, bo musze miec to wyjasnione

sluchajcie, jesli caly dzien jem idealnie, zgodnie z dieta, czy tez nawet mniej niz potrzebowalam, to jak jablko o 21-22 bedzie sie mialo do odchudzania? Podaz jest wlasciwa, lub mniejsza, ale czy jak zjemy owoc wieczorem to wszystko obrocimy wniwecz? Wszedzie cukier wieczorem sie demonizuje, dlatego pytam, bo wiadomo, ze na diete sklada sie milion rzeczy, natomiast ciezko jest mi uwierzyc, ze jak sie jada racjonalnie i nie za duzo cala dobe to czy owoc wieczorem nagle spowoduje, ze nam sie wszystko poodoklada w boczkach.
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 08:59   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
Hej, pisze, bo musze miec to wyjasnione

sluchajcie, jesli caly dzien jem idealnie, zgodnie z dieta, czy tez nawet mniej niz potrzebowalam, to jak jablko o 21-22 bedzie sie mialo do odchudzania? Podaz jest wlasciwa, lub mniejsza, ale czy jak zjemy owoc wieczorem to wszystko obrocimy wniwecz? Wszedzie cukier wieczorem sie demonizuje, dlatego pytam, bo wiadomo, ze na diete sklada sie milion rzeczy, natomiast ciezko jest mi uwierzyc, ze jak sie jada racjonalnie i nie za duzo cala dobe to czy owoc wieczorem nagle spowoduje, ze nam sie wszystko poodoklada w boczkach.

Jakby jedzenie owoców na noc, miało tak zgubny wpływ na sylwetkę, to ja bym się już dawno taczałą a nie chodziła.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 11:15   #3
Daga34
Raczkowanie
 
Avatar Daga34
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

Owoc czy warzywo zjedzone o takiej porze nie zaszkodzi, ale większy posiłek już tak
__________________
Daga34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 09:26   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
Hej, pisze, bo musze miec to wyjasnione

sluchajcie, jesli caly dzien jem idealnie, zgodnie z dieta, czy tez nawet mniej niz potrzebowalam, to jak jablko o 21-22 bedzie sie mialo do odchudzania? Podaz jest wlasciwa, lub mniejsza, ale czy jak zjemy owoc wieczorem to wszystko obrocimy wniwecz? Wszedzie cukier wieczorem sie demonizuje, dlatego pytam, bo wiadomo, ze na diete sklada sie milion rzeczy, natomiast ciezko jest mi uwierzyc, ze jak sie jada racjonalnie i nie za duzo cala dobe to czy owoc wieczorem nagle spowoduje, ze nam sie wszystko poodoklada w boczkach.
Będziesz mieć o wiele większy problem jak się zaczniesz na siłę wieczorem głodzić. Dostaję nie powiem czego na te ciągle powtarzane mundrości, że po 18 to jedzą tylko spaślaki. Do 2h przed snem jedz na zdrowie (chociaż jak miałabyś jeść coś innego niż owoce to lepiej białko niż tłuszcz czy węgle) - a owoce szamaj kiedy chcesz. Pomijając wszystkie inne zalety, nie będzie Cię tak ciągnęło do słodyczy. Jak całe lato żywiłam się głównie arbuzami, truskawkami, wiśniami i malinami to miałam spokój od czekolady nawet podczas @, nie mówiąc o normalnym czasie
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:25   #5
panjingya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 76
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

nie, ja nie mowie o niejedzeniu po 18, ale sam fakt owocu tak pozno, jako cukry proste. Wiadomo lepiej owoc niz baton, ale mimo wszystko - czasem to sie czlowiek moze naczytac, ze jakims cudem mimo nie przekroczenia podazy kcal taki owoc automatycznie pojdzie w boki...
panjingya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 10:33   #6
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

Przyjęło się że warzyw i owoców nie wlicza się do kalorii. Po jednym jabłku nic Ci się nie stanie.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 06:14   #7
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Bilans a jedzenie późnym wieczorem

Cytat:
Napisane przez panjingya Pokaż wiadomość
nie, ja nie mowie o niejedzeniu po 18, ale sam fakt owocu tak pozno, jako cukry proste. Wiadomo lepiej owoc niz baton, ale mimo wszystko - czasem to sie czlowiek moze naczytac, ze jakims cudem mimo nie przekroczenia podazy kcal taki owoc automatycznie pojdzie w boki...
Wiem, że nie mówiłaś akurat o niejedzeniu po 18 ale już pisałam szerzej zahaczając o jednej z najdurniejszych mitów dietetycznych ever.

Co do tych owoców wieczorem - no właśnie, trzeba czytać krytycznie i ciągle się uczyć żeby wiedzieć kiedy nie przejmować bzdurami Pamiętam artykuł z jakimś dochtórem a'la Zięba (nazwiska nie pomnę i nawet nie wiem jak to odszukać ale i tak nie warto), który demonizował jedzenie owoców w ogóle. Bo to sam cukier, bo to wcale się nie różnie od wpierdzielania snickersów, bo ZŁOOOOOO. Także ten
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-27 07:14:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.