praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 15:48   #1
thecolorofmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4

praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia


Witam, mam 48 lat i chcę rozpocząć pracę w Wielkiej Brytanii jako nauczycielka. Mam komplet dokumentów, przetłumaczonych jak należy, mam pojęcie o drodze aplikowania, niedługo będę miała też crtyfikat ze znajomości języka. Chodzi mi o szczegóły związane z poszukiwaniem pracy: otóż czy przeszkodą jest mój wiek?
jak realnie wygląda szukanie takiej pracy w mojej grupie wiekowej?
teoretycznie chcę celować w szkoły 16+ - czy są realne szanse? Na razie mam zaczepienie w Londynie ale nie chcę tu długo siedzieć - marzy mi się prowincja...
Proszę - odpowiedzcie i opowiedzcie !!!
Marzena
thecolorofmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 18:29   #2
alinarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Czarnadziura
Wiadomości: 96
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Czesc, to pytan najlepiej jesli zadasz na forum dla nauczycieli http://www.tes.co.uk/Forums.aspx?navcode=14

Rozumiem, ze uczylas w Polsce? Czy moze nie masz zadnego doswiadczenia w zawodzie i chcesz sie przebranzowic? Ja ucze 16+, ale zrobilam tutaj studia podyplomowe i nie wiem, jak wyglada poszukiwanie pracy z perspektywy polskiego nauczyciela.

Cokolwiek postanowisz, powodzenia.
__________________
Just a perfect day...
alinarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 14:49   #3
thecolorofmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Cytat:
Napisane przez alinarda Pokaż wiadomość
Czesc, to pytan najlepiej jesli zadasz na forum dla nauczycieli http://www.tes.co.uk/Forums.aspx?navcode=14

Rozumiem, ze uczylas w Polsce? Czy moze nie masz zadnego doswiadczenia w zawodzie i chcesz sie przebranzowic? Ja ucze 16+, ale zrobilam tutaj studia podyplomowe i nie wiem, jak wyglada poszukiwanie pracy z perspektywy polskiego nauczyciela.

Cokolwiek postanowisz, powodzenia.
Cześć, dzięki za odpowiedź. Uczyłam i uczę na uczelniach. Czyli doświadczenie mam ale akademickie. Dla tego pisałam o szkołach 16+. Byłoby mi chyba łatwiej w takiej szkole. Dzięki za linka, napiszę tam pytanie. Zakladam, że Twoje studia podyplomowe dotyczyły nauczania. Takie kwalifikacje mam, czekam na ich potwierdzenie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chcesz - proszę napisz, czy jesteś zadowolona z warunków pracy. Nadal intryguje mnie, czy mój wiek nie będzie przeszkodą, czy nie jestem za stara...
M.
thecolorofmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:51   #4
alinarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Czarnadziura
Wiadomości: 96
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Pracuje w 6th form college, wiec ucze glownie 16-19, chociaz zdarzaja sie starsi uczniowie. Mam prawie taki sam kontract, co zwykli nauczyciele, wiec duzo wakacji i z gory okreslone wynagrodzenie. Nie narzekam na warunki pracy. Lubie uczyc a nie tracic zdrowie na utrzymywanie jako takiej dyscypliny w klasie, wiec wybralam uczenie A level (Biologia), chociaz mam kwalifikacje science 11-19.
Nie sadze, zeby Twoj wiek mialby byc przeszkoda, jesli masz duzo energii i entuzjazmu do tego zawodu. Tutaj cenia doswiadczenie zawodowe i zyciowe, chociaz znajomosc brytyjskiego systemu edukacji moze okazac sie czasami niezbedna.
__________________
Just a perfect day...
alinarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.