Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 14:56   #1
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33

Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!


Ostanią miesiączkę miałam 4 sierpnia, nie dostałam okresu. 06.09.13 zrobiłam test HCG krwi i wyniósł on 176mlU/ml stężenia ! miałam uczucie pełności w podbrzuszu więc 08.09.13 pojechałam wieczorem na pogotowie, z tej racji,że od zapłodnienia był to koniec trzeciego tyg ciąży, na USG nic nie było, Ginekolog stwierdził wczesną ciąże, zapisał kwas foliowy i kazał jeszcze raz zrobić HGC z krwi dziś 9.09.13 wyniósł on 260,28mIU/ml czy ten wynik w takim odstępie jest ok? Ginegolog powiedział,że powinno być coś koło 300mIU/ml więc wydaje mi się,że narazie jest ok? Jest to moja pierwsza ciąża i jest martwie bo nie znam się na tym i bardzo proszę o pomoc ( pozatym piersi mam wrażliwsze bolą mnie, plus tego,że dziś rano miałam przez chwile lekkie mdłości proszę o pomoc ( Tylko mnie nie straszcie bo jestem na to wyczulona, staram się nie stresować
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 15:47   #2
M_aria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 505
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Witaj
Nie stresuj się tylko idź z tymi wynikami do lekarza, on najlepiej odpowie na Twoje pytanie. Są pewnie ogólnie przyjęte normy podwyższania się poziomu Beta Hcg ale wiadomo że każdy organizm jest inny i inaczej będzie to wyglądać. Jak na moje nie fachowe oko nie wygląda to źle. Kiedy masz kolejną wizytę?
M_aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 15:58   #3
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez M_aria Pokaż wiadomość
Witaj
Nie stresuj się tylko idź z tymi wynikami do lekarza, on najlepiej odpowie na Twoje pytanie. Są pewnie ogólnie przyjęte normy podwyższania się poziomu Beta Hcg ale wiadomo że każdy organizm jest inny i inaczej będzie to wyglądać. Jak na moje nie fachowe oko nie wygląda to źle. Kiedy masz kolejną wizytę?
ogólnie pierwszy raz wczoraj byłam, bo tak naprawdę pierwszą wizytę mam 25 września bo pielęgniarka,że będzie już coś wtedy widać, ale spanikowałam i byłam wczoraj w szpitalu, napisała,że to wczesna ciąża i dlatego nic nie widać, że mam zrobić raz jeszcze bHCG i ,że powinno wyjść coś koło 300 no i wyszło 260,28 a w piątek miałam 176... i teraz raz jeszcze się poschizowałam bo nie ma tych 300 ale wyszło około więc chyba jest ok. zabroniła mi czytać wypowiedzi na forach bo czasem błędnie podają informacje, ale ja dziś zrobiłam swoje i się jeszcze bardziej poschizowałam bo naprawdę mi zależy... eeh no normalnie sama nie wiem, czy mam powtórzyć znów badanie w środę czy pod koniec tyg czy przed samą wizytą u mojego ginegologa...
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:03   #4
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez luzi Pokaż wiadomość
ogólnie pierwszy raz wczoraj byłam, bo tak naprawdę pierwszą wizytę mam 25 września bo pielęgniarka,że będzie już coś wtedy widać, ale spanikowałam i byłam wczoraj w szpitalu, napisała,że to wczesna ciąża i dlatego nic nie widać, że mam zrobić raz jeszcze bHCG i ,że powinno wyjść coś koło 300 no i wyszło 260,28 a w piątek miałam 176... i teraz raz jeszcze się poschizowałam bo nie ma tych 300 ale wyszło około więc chyba jest ok. zabroniła mi czytać wypowiedzi na forach bo czasem błędnie podają informacje, ale ja dziś zrobiłam swoje i się jeszcze bardziej poschizowałam bo naprawdę mi zależy... eeh no normalnie sama nie wiem, czy mam powtórzyć znów badanie w środę czy pod koniec tyg czy przed samą wizytą u mojego ginegologa...

wszystko jest dobrze, nie stresuj się koło 300 to też 260 sikany test też pokazuje II?
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:06   #5
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

tu masz kalkulator gdzie mozesz sobie sprawdzic czy przyrost jest prawidlowy.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:14   #6
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

dzięki za słowa otuchy, nie umie obliczyć tego na tym kalkulatorze... :P

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

sikany też pokazał II
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 16:21   #7
M_aria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 505
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Luzi
Moim zdaniem nie ma sensu badać tak często tej Bety. Postaraj się uspokoić i cierpliwie poczekaj na wizytę u ginekologa, bo tylko i wyłącznie lekarz zobaczy czy jest zarodek z bijacym serduszkiem. Zapraszam do wątku Mamuśki Majowo- Czerwcowe 2014, tam dzielimy się spostrzeżeniami i cierpliwie czekamy na kolejne wizyty. Stres tu nic nie pomoże.
M_aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 16:22   #8
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez luzi Pokaż wiadomość
dzięki za słowa otuchy, nie umie obliczyć tego na tym kalkulatorze... :P

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

sikany też pokazał II

to teraz już wyluzuj i czekaj do wizyty gratulacje
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 11:23   #9
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Hej.
Nic się nie martw. Najważniejsze że rośnie a to świadczy o tym że i maleństwo rośnie! Więc głowa do góry! Ja też strasznie się zamartwiałam jak sie w końcu udało możesz dla spokoju zrobić bete za ok 7 dni. Wtedy będzie widać jak się zmienia i będziesz zaskoczona wynikiem! Trzymam kciuki
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:08   #10
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Przyjmuje sie, że przy dobrze rokującej ciąży przyrost betahcg w ciągu 48h powinien wynosic conajmniej 60% , a podwoic sie powinno w przeciągu 30-72h (mówie o wartosiach ponizej 1000), dlatego z reguły przy wczesnych ciążach i jakiś wątpliwościach pomiar betahcg wykonuje sie w odstępie 48h by ocenić dynamike wzrostu, z reguly w tym czasie następuje podwojenie wyniku...
Nalezy przy tym pamiętać, że poziom hcg to jedynie pewna przesłanka...
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:09   #11
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Luzi Obsługa tego kalkulatora http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Pole:
First hCG level - to twoja pierwsza beta - wpisz zatem 176
Second hCG level - to druga beta - wpisz 260
Pierwszą betę zrobiłaś 6 września, następną 9. To daje łącznie 3 dni, czyli 3x24 godziny, masz zatem 72 - kilka godzin w te czy we te nie robi różnicy.
Masz jeszcze pole DPO, czyli dni od owulacji. Jeśli wcześniej nie obserwowałaś cyklu, to możesz nie wiedzieć kiedy to było. Jeśli jednak miałaś cykle po 28 dni, spokojnie możesz wybrać wartość 14.
Wtedy klikasz Calculate i masz swój wynik na wykresie. Ważny jest przyrost, czyli po 48h powinno wzrosnąć o jakieś 66%.
Przyrost masz troszkę mały, ale jeśli nie ma żadnych plamień i silnych bóli, to głowa do góry!!!
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-11, 10:50   #12
malinka1984
Zakorzenienie
 
Avatar malinka1984
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 3 769
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Kurcze chciałabym zobaczyć taką betę jak Ty masz, beta którą trzeba się martwić to np moja 1.28 niby nie zero ale nie powyżej 5
__________________
20.06.2009
2014 to będzie Nasz rok
28.07 beta >1560 Cudzie trwaj
23.08.14 Bąbelek ma już 2cm
27.10.14 Synuś całe 230 gram
Tp 31.03.2015
malinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 11:04   #13
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez yssmay Pokaż wiadomość
Luzi Obsługa tego kalkulatora http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

Pole:
First hCG level - to twoja pierwsza beta - wpisz zatem 176
Second hCG level - to druga beta - wpisz 260
Pierwszą betę zrobiłaś 6 września, następną 9. To daje łącznie 3 dni, czyli 3x24 godziny, masz zatem 72 - kilka godzin w te czy we te nie robi różnicy.
Masz jeszcze pole DPO, czyli dni od owulacji. Jeśli wcześniej nie obserwowałaś cyklu, to możesz nie wiedzieć kiedy to było. Jeśli jednak miałaś cykle po 28 dni, spokojnie możesz wybrać wartość 14.
Wtedy klikasz Calculate i masz swój wynik na wykresie. Ważny jest przyrost, czyli po 48h powinno wzrosnąć o jakieś 66%.
Przyrost masz troszkę mały, ale jeśli nie ma żadnych plamień i silnych bóli, to głowa do góry!!!
nigdy się tym nie przejmowałam, nigdy nie liczyłam... i w sumie nie wiem jakie miałam cykle ^^ haha ale lekarz na forum mi odpisał,że przyrost mam dobry, beta ma rosnąć od 50% do 66 % więc napisął ,że jest ok
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 17:20   #14
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Ja nie nigdy nie miałam robionej bety, nawet nie wiem po co to się robi, test pokazał II kreski i dalej już wszystko z górki na pazurki. Ale w UK z ciążą jest inaczej niż w PL. Generalnie mniej kłucia, stresu, mniej igieł, co jest dla mnie na + bo nie cierpię pobrań krwi.

Tak na chłopski rozum to chyba OK, skoro idzie w góre?
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 14:22   #15
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Dołącze się. 19.09 miałam ostatnią @, w sobote robilam test- slaba druga kreska, w niedzielę II wyraźne. Czy idąc jutro na beta- HCG, NIE bedzie za szybko?
alingles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 17:13   #16
yssmay
Wtajemniczenie
 
Avatar yssmay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Islandia, Reykjavik
Wiadomości: 2 466
GG do yssmay
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Dołącze się. 19.09 miałam ostatnią @, w sobote robilam test- slaba druga kreska, w niedzielę II wyraźne. Czy idąc jutro na beta- HCG, NIE bedzie za szybko?
Jeśli na sikańcu widać to tym bardziej beta Ci wyjdzie. Ale po co chcesz robić jak sikance wychodzą?
yssmay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:29   #17
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Poziom hormonu BetaHCG! proszę o pomoc!

chyba dlatego, żeby mieć czarno na białym. Łatwiej jest mi schować kartkę z wynikami niż test. Zwłaszcza przed rodzicami, jeszcze trochę i się dowiedzą, że zostaną dziadkami.
alingles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.