Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-29, 11:17   #31
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Mi jest przykro, bo nie uważam, że mój angielski jest słaby, swobodnie słucham filmów, czytam różne teksty, mówić się nie boję, a pytania padły bardzo ogólnikowe, żadne specjalistyczne Nie wiem, czy stres mnie zeżarł, czy przez telefon było kiepsko słychać, bo naprawdę, głupio mi było mówić kilka razy "Sorry, can you repeat it" albo "What do you mean?", ale jak sobie te pytania przypominam, to wiem, że teraz odpowiedziałabym inaczej. Jeśli odpadłam tylko przez ten angielski, to jestem zła sama na siebie.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 11:29   #32
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość

A tak konkretniej? W jakiej branży? Co potrafisz, jakie masz wykształcenie? jak już mówiłam w poprzedniej części wątku, dostanie "jakiejś pracy biurowej" jest chyba najtrudniejszą ze wszystkich opcji, bo na takie oferty ludzie wysyłają po kilkaset CV. Jak się umie coś konkretniejszego, jest o niebo łatwiej.
Skończyłam filologię polską medialną, komunikację urzędową i biznesową oraz zarządzanie. Przez ostatnie 1,5 roku pracowałam w agencji PR, więc bliskie są mi kategorie komunikacji, promocji, działań na Facebooku, reklam itp.
To była idealna praca, ale chciałabym przejść na coś spokojniejszego. Myślałam, że fajnie jest się wspinać po szczeblach marketingowej kariery, ale obawiam się, że jeszcze trochę i moje nerwy by tego nie wytrzymały. Szczęście, że nie choruje, zawsze dobrze się czuję i udawało mi się codziennie dawać z siebie 90-100% 😉

Wczesniej pracowałam w urzędach, ale w innym mieście, więc nie mam możliwości powrotu do tych placówek. Wtedy myślałam, że to nudna praca, ale teraz wiem, że jak się to odpowiednio poukłada, to może być najlepszą na świecie i chciałabym wrócić na ten tor.
Znajomi zostali w budżetówce i wiem, że ja zrobiłam błąd rzucając to

Biorę pod uwagę, że może się nie udać od razu, dlatego szukam jakiegos zabezpieczenia, innych ofert. Chociaż przyznam, że faktycznie mam wrażenie, że na oferty pracuj.pl są wysyłane setki CV i moje może zginąć chociażby w ich natłoku.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 11:45   #33
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyny, dzisiaj się dowiedziałam, że właściciele tej firmy w której się zatrudniam będą siedzieć w Londynie bo to jest ich główne miejsce zamieszkania (wcześniej o tym nie wiedziałam) i generalnie rzadko są w Polsce, na miejscu w polskiej siedzibie będzie tylko sekretarka i jeszcze jedna dziewczyna zajmująca się chyba marketingiem i sprzedażą. Ja będę pracować zdalnie jak już wspominałam. Księgową mają w jeszcze innym mieście. I mają mi wysłać w formie elektronicznej umowę, czy tak w ogóle można to załatwiać? Potem będą musieli mi ją wysłać pocztą w formie papierowej, czy się mylę?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Skończyłam filologię polską medialną, komunikację urzędową i biznesową oraz zarządzanie. Przez ostatnie 1,5 roku pracowałam w agencji PR, więc bliskie są mi kategorie komunikacji, promocji, działań na Facebooku, reklam itp.
To była idealna praca, ale chciałabym przejść na coś spokojniejszego. Myślałam, że fajnie jest się wspinać po szczeblach marketingowej kariery, ale obawiam się, że jeszcze trochę i moje nerwy by tego nie wytrzymały. Szczęście, że nie choruje, zawsze dobrze się czuję i udawało mi się codziennie dawać z siebie 90-100% 😉

Wczesniej pracowałam w urzędach, ale w innym mieście, więc nie mam możliwości powrotu do tych placówek. Wtedy myślałam, że to nudna praca, ale teraz wiem, że jak się to odpowiednio poukłada, to może być najlepszą na świecie i chciałabym wrócić na ten tor.
Znajomi zostali w budżetówce i wiem, że ja zrobiłam błąd rzucając to

Biorę pod uwagę, że może się nie udać od razu, dlatego szukam jakiegos zabezpieczenia, innych ofert. Chociaż przyznam, że faktycznie mam wrażenie, że na oferty pracuj.pl są wysyłane setki CV i moje może zginąć chociażby w ich natłoku.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kończyłaś 3 oddzielne magisterki?
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 11:50   #34
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 11:54   #35
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No to nie wiem jak oni to załatwią. Może przez podpis elektroniczny. O ile jest coś takiego w ogóle.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 11:55   #36
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Na linkedin widzę kogoś, kto zajmowałby się bezpośrednio działem, do którego się zgłaszałam i gdzie byłam na rozmowie prawie miesiąc temu. Zastawiam się, czy odezwać się do tej osoby i zwyczajnie zapytać, czy rekrutacja została zakończona czy też nie. Ale nie wiem, jak to zostanie odebrane ani jak to ująć.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 12:02   #37
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-12-29 o 12:01
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 12:08   #38
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Pinakoladka2008 Pokaż wiadomość
Skończyłam filologię polską medialną, komunikację urzędową i biznesową oraz zarządzanie. Przez ostatnie 1,5 roku pracowałam w agencji PR, więc bliskie są mi kategorie komunikacji, promocji, działań na Facebooku, reklam itp.
To była idealna praca, ale chciałabym przejść na coś spokojniejszego. Myślałam, że fajnie jest się wspinać po szczeblach marketingowej kariery, ale obawiam się, że jeszcze trochę i moje nerwy by tego nie wytrzymały. Szczęście, że nie choruje, zawsze dobrze się czuję i udawało mi się codziennie dawać z siebie 90-100% 😉

Wczesniej pracowałam w urzędach, ale w innym mieście, więc nie mam możliwości powrotu do tych placówek. Wtedy myślałam, że to nudna praca, ale teraz wiem, że jak się to odpowiednio poukłada, to może być najlepszą na świecie i chciałabym wrócić na ten tor.
Znajomi zostali w budżetówce i wiem, że ja zrobiłam błąd rzucając to

Biorę pod uwagę, że może się nie udać od razu, dlatego szukam jakiegos zabezpieczenia, innych ofert. Chociaż przyznam, że faktycznie mam wrażenie, że na oferty pracuj.pl są wysyłane setki CV i moje może zginąć chociażby w ich natłoku.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie lubię tych dużych portali z ofertami, mam wrażenie, że mało kto tam w ogóle do tej mojej aplikacji zagląda. Ogłoszeń w administracji publicznej szukaj raczej tu:
https://nabory.kprm.gov.pl/
Możesz to jakoś połączyć z wykształceniem i wystartować np. do biura prasowego jakiejś instytucji.

Z tym stresem i wysiłkiem w obszarach PR/marketing/reklama to też zależy, gdzie trafisz moim zdaniem. Praca w dziale social media agencji reklamowej była jak do tej pory najspokojniejszą, jaką miałam. I najlepiej płatną. W administracji publicznej czy administracji w ogóle niestety nie można liczyć na zbyt wiele pod względem zarobków. Do tego w powyższych sektorach jest dużo więcej ofert niż w budżetówce. Ostatnio to w ogóle jakiś wysyp. Jestem w kilku grupach na fejsie i oferty dosłownie zalewają mi walla, nie mogę się doskrolować przez nie do uroczych kotków.
To te grupy konkretnie:
https://www.facebook.com/groups/prac...oup_browse_new
https://www.facebook.com/groups/adve...oup_browse_new
https://www.facebook.com/groups/jobi...oup_browse_new
https://www.facebook.com/groups/1128...oup_browse_new

Oferty jakiejkolwiek pracy w Warszawie typu sklep są za to codziennie tutaj:
https://www.facebook.com/groups/praca.warszawa/


Darine7 wg polskiego prawa umowa musi być podpisana odręcznie i to najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy.

MissCath nie przeżywaj tak tej rozmowy, ja jestem przygłucha, więc często pytam tak przez telefon po polsku, a jednak jako tako ten język znam.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 12:09   #39
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie, była jedynie pani z HR i nikt inny.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 12:12   #40
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 12:22   #41
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na szczęście wiem, że szukają dalej, to zgłosiłam się ponownie.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 13:13   #42
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Tam zamknięte już, to odpowiadam tu - Vision, w Canvie polskie znaki robi się za pomocą tyldy. Shift+tylda, a potem wpisujesz literkę, do której chcesz dorobić ogonki etc. Tylko nie w każdej czcionce to wygląda ładnie i naturalnie, trzeba poprzeglądać
Ooo super, dzięki
Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Na linkedin widzę kogoś, kto zajmowałby się bezpośrednio działem, do którego się zgłaszałam i gdzie byłam na rozmowie prawie miesiąc temu. Zastawiam się, czy odezwać się do tej osoby i zwyczajnie zapytać, czy rekrutacja została zakończona czy też nie. Ale nie wiem, jak to zostanie odebrane ani jak to ująć.
Ja bym się nie odzywała.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:29   #43
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Witam i ja w nowym wątku


U mnie dziś najgorsze pożegnanie z pracodawca ever.
Wczoraj złożyłam wypowiedzenie, znowu dostałam wypłaty 1200zl zamiast obiecanych 1800 zł. Plis byłam 4 dni na l4 o on mi ich nie zapłacił i zabrał mi 200zl za brakująca kasę w pracy, chociaż do niej każdy z pracowników miał dostęp. Dodatkowo zaczął mi ubliżać od po☠☠☠anyxh i grozić ze uaktywni swoje znajomosci, żeby zniszczyć mnie we wro. To tak w skrócie, to jak on sie zachowuje przechodzi ludzkie pojęcie, nie mogę tego tak zostawić tylko jak go udupic ? Skoro pip miał kilkakrotnie i nic mi nie robią. Na chwile obecna muszę oddać bon bo nie zarobiłam nawet 2 tys zł brutto
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:34   #44
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Witam i ja w nowym wątku


U mnie dziś najgorsze pożegnanie z pracodawca ever.
Wczoraj złożyłam wypowiedzenie, znowu dostałam wypłaty 1200zl zamiast obiecanych 1800 zł. Plis byłam 4 dni na l4 o on mi ich nie zapłacił i zabrał mi 200zl za brakująca kasę w pracy, chociaż do niej każdy z pracowników miał dostęp. Dodatkowo zaczął mi ubliżać od po☠☠☠anyxh i grozić ze uaktywni swoje znajomosci, żeby zniszczyć mnie we wro. To tak w skrócie, to jak on sie zachowuje przechodzi ludzkie pojęcie, nie mogę tego tak zostawić tylko jak go udupic ? Skoro pip miał kilkakrotnie i nic mi nie robią. Na chwile obecna muszę oddać bon bo nie zarobiłam nawet 2 tys zł brutto
Co za cham i burak. Ale dobrze, że odeszłaś, wykończyłabyś się psychicznie.

Ok, w takim razie to ja czekam cierpliwie na odpowiedzi na ogłoszenia, gdzie się zgłaszałam, o nic nie pytam.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:36   #45
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:52   #46
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiem właśnie, ze mniej nie mogłabym mieć. Przez to, ze on za l4 mi nie policzył bo uważa, ze jak sie nie jest w pracy to sie nie pracuje, wiec nie zarabia. Plus na świadectwie pracy mam napisane, ze wykorzystałam dwa śni wolnego co jest nie prawda.i nie wiem dlaczego napisane jest, ze 8 dni mnie nie było a nie 4. Na umówię mam napisane 2tys brutto. Na szczęście juz tam nie robię, ale jest mi przykro, ze trafiłam na takiego pracodawcę i zostałam oszukana
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:52   #47
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja nie mam, ale teoretycznie ja mogę sobie tą umowę wydrukować i podpisać, chyba (?) A oni nie wiem czy mają. Też mi się to wszystko nie podoba, ale na razie i tak podpisuję tylko na okres próbny, zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać. Gdybym miała jakieś inne opcje bez wahania zrezygnowałabym na rzecz jakiejś bardziej pewnej oferty bądź firmy, bo raz że ta minimalna krajowa nie powala a dwa że w takich malutkich firemkach obawiam się kombinatorstwa i nieuczciwości. Pal licho z umową, bardziej się boję że będą problemy potem z wydawaniem świadectwa pracy. Bo nie ukrywam, że gdy pojawią się jakieś atrakcyjniejsze oferty będę próbowała zmienić pracę. Tu chciałabym podłapać trochę doświadczenia a za kilka msc szukać dalej (chyba że wcześniej pojawi się jakaś która by mnie zainteresowała).
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 13:56   #48
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Wiem właśnie, ze mniej nie mogłabym mieć. Przez to, ze on za l4 mi nie policzył bo uważa, ze jak sie nie jest w pracy to sie nie pracuje, wiec nie zarabia. Plus na świadectwie pracy mam napisane, ze wykorzystałam dwa śni wolnego co jest nie prawda.i nie wiem dlaczego napisane jest, ze 8 dni mnie nie było a nie 4. Na umówię mam napisane 2tys brutto. Na szczęście juz tam nie robię, ale jest mi przykro, ze trafiłam na takiego pracodawcę i zostałam oszukana
Jak to musisz oddać bon? Nie minęło te 6msc?
Bon trzeba oddać w całości czy jakąś część? Co dalej? Zostajesz we Wrocławiu?

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 14:09   #49
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Wiem właśnie, ze mniej nie mogłabym mieć. Przez to, ze on za l4 mi nie policzył bo uważa, ze jak sie nie jest w pracy to sie nie pracuje, wiec nie zarabia. Plus na świadectwie pracy mam napisane, ze wykorzystałam dwa śni wolnego co jest nie prawda.i nie wiem dlaczego napisane jest, ze 8 dni mnie nie było a nie 4. Na umówię mam napisane 2tys brutto. Na szczęście juz tam nie robię, ale jest mi przykro, ze trafiłam na takiego pracodawcę i zostałam oszukana
Zgłoś to do PIP. Nie można tak ludiom pozwalać łamać prawa.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-29, 14:20   #50
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 14:32   #51
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez patisia123 Pokaż wiadomość
Jak to musisz oddać bon? Nie minęło te 6msc?
Bon trzeba oddać w całości czy jakąś część? Co dalej? Zostajesz we Wrocławiu?

Wysłane z mojego U20 Plus przy użyciu Tapatalka
Teraz mija okres rozliczenia sie z bonu,przepracowałam wymagany okres,ale potwierdzeniem przepracowanego okresu jest zaświadczenie o zatobkach, który musi wynosić conajmniej 2tys brutto. A ja przez dwa miesiące nie dostałam całej wymaganej kwoty,bo pracodawcy ucinają wypłaty jak im sie podoba. Generalnie nie moja wina, ale urzędu to nie interesuje. Tak, zostaje we wro,ale juz na pewno ostrożniej szukam pracy i nie będę brała pierwszej lepszej.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 14:32   #52
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgadzam się, czym prędzej tym lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 15:33   #53
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Teraz mija okres rozliczenia sie z bonu,przepracowałam wymagany okres,ale potwierdzeniem przepracowanego okresu jest zaświadczenie o zatobkach, który musi wynosić conajmniej 2tys brutto. A ja przez dwa miesiące nie dostałam całej wymaganej kwoty,bo pracodawcy ucinają wypłaty jak im sie podoba. Generalnie nie moja wina, ale urzędu to nie interesuje. Tak, zostaje we wro,ale juz na pewno ostrożniej szukam pracy i nie będę brała pierwszej lepszej.
U mnie z kolei szefowa często zapomina mi wysyłać wynagrodzenia i jak wszyscy pracownicy mają przykładowo 3 wypłatę ja dostaje 6. Wcale bym się nie zdziwił jakby styczniu była podobna sytuacja.
Tak swoją drogą końcem mieisąca kończy mi się umowa i nie wiem co dalej. Początkowo miałem dostać stałą umowę, ale przed świętami dowiedziałem się, że jednak nic z tego i owszem będę miał ją przedłużoną, ale niestety nie wiem na ile :-/
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 16:00   #54
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
U mnie z kolei szefowa często zapomina mi wysyłać wynagrodzenia i jak wszyscy pracownicy mają przykładowo 3 wypłatę ja dostaje 6. Wcale bym się nie zdziwił jakby styczniu była podobna sytuacja.
Tak swoją drogą końcem mieisąca kończy mi się umowa i nie wiem co dalej. Początkowo miałem dostać stałą umowę, ale przed świętami dowiedziałem się, że jednak nic z tego i owszem będę miał ją przedłużoną, ale niestety nie wiem na ile :-/
A może to kwestia banku i księgowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 16:45   #55
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
A może to kwestia banku i księgowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też sobie tak tłumaczę, ale już nie raz usłyszałem z jej ust, że czasami zdarzy się jej zapomnieć przelać wynagrodzenie i przelewa w późniejszym terminie. W sumie to na jej miejscu nawet bym się do tego nie przyznawał...

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2017-12-29 o 16:47
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 17:01   #56
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj się dowiedziałam, że właściciele tej firmy w której się zatrudniam będą siedzieć w Londynie bo to jest ich główne miejsce zamieszkania (wcześniej o tym nie wiedziałam) i generalnie rzadko są w Polsce, na miejscu w polskiej siedzibie będzie tylko sekretarka i jeszcze jedna dziewczyna zajmująca się chyba marketingiem i sprzedażą. Ja będę pracować zdalnie jak już wspominałam. Księgową mają w jeszcze innym mieście. I mają mi wysłać w formie elektronicznej umowę, czy tak w ogóle można to załatwiać? Potem będą musieli mi ją wysłać pocztą w formie papierowej, czy się mylę?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------


Kończyłaś 3 oddzielne magisterki?
A nie możesz się z nimi jakoś skontaktować, żeby ustalić, jak to ma wyglądać, może chociaż maila do nich skrobnąć? Taki sposób podpisania umowy rzeczywiście nie wygląda ciekawie, trochę podejrzane.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Witam i ja w nowym wątku


U mnie dziś najgorsze pożegnanie z pracodawca ever.
Wczoraj złożyłam wypowiedzenie, znowu dostałam wypłaty 1200zl zamiast obiecanych 1800 zł. Plis byłam 4 dni na l4 o on mi ich nie zapłacił i zabrał mi 200zl za brakująca kasę w pracy, chociaż do niej każdy z pracowników miał dostęp. Dodatkowo zaczął mi ubliżać od po☠☠☠anyxh i grozić ze uaktywni swoje znajomosci, żeby zniszczyć mnie we wro. To tak w skrócie, to jak on sie zachowuje przechodzi ludzkie pojęcie, nie mogę tego tak zostawić tylko jak go udupic ? Skoro pip miał kilkakrotnie i nic mi nie robią. Na chwile obecna muszę oddać bon bo nie zarobiłam nawet 2 tys zł brutto
Też uważam, że dobrze zrobiłaś odchodząc, bo byś się wykończyła. Znam podobne sytuacje z własnego doświadczenia, choć przyznaję, nie na taką skalę. Ale wyzywanie od głupich i analfabetek nieumiejących czytać było niemal codziennością. Jak dałam wypowiedzenie, to zrobili awanturę, z wyższością stwierdzili, że "nigdzie nie będę miała lepiej niż u nich". Odpocznij, zbierz siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 17:28   #57
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Też sobie tak tłumaczę, ale już nie raz usłyszałem z jej ust, że czasami zdarzy się jej zapomnieć przelać wynagrodzenie i przelewa w późniejszym terminie. W sumie to na jej miejscu nawet bym się do tego nie przyznawał...
A na umowie jaki masz podany termin wypłaty wynagrodzenia?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 17:39   #58
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dowiedziałam się, że na tamto stanowisko, gdzie rozmowę miałam ostatnio, wybrali inna dziewczynę, ale ta z kolei nie zaakceptowała warunków płacowych, więc będą rozpatrywać jeszcze raz podania. Czyli szansa jakaś jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 19:07   #59
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 835
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się, że na tamto stanowisko, gdzie rozmowę miałam ostatnio, wybrali inna dziewczynę, ale ta z kolei nie zaakceptowała warunków płacowych, więc będą rozpatrywać jeszcze raz podania. Czyli szansa jakaś jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak to, pytam z ciekawości?
Można przejść przez rekrutację, nie wiedząc jakie będą finanse?
A to nie jest tak, że się podaje swoje warunki płacowe i czeka na odpowiedź?
9b3c663057ffbc82ae9019b87931eb18768d1240 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-29, 19:09   #60
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9b3c663057ffbc82ae9019b 87931eb18768d1240;8003840 1]Ale jak to, pytam z ciekawości?
Można przejść przez rekrutację, nie wiedząc jakie będą finanse?
A to nie jest tak, że się podaje swoje warunki płacowe i czeka na odpowiedź?[/QUOTE]No tak by było idealnie, też miałam pytanie o oczekiwania finansowe. Ale mogła dostać umowę o pracę do podpisania, zobaczyła ile ma zarabiać, to się nie zgodziła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.