Problemy z chudnięciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-19, 07:58   #1
ToDoMnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22

Problemy z chudnięciem


Hej dziewczyny. Mam nadzieje, że dobrze wybrałam dział.

Mam taki problem dość dziwny. Ponad rok temu zaczęłam się odchudzać. Pięknie zeszłam z wagi 13 kg. Około-10kg zaczęłam stabilizować wagę żeby nie było efektu jojo. Waga stanęła na moich wymarzonych 58 kg na kilka tygodni, a potem... znowu zaczęła lecieć w dół :O Obecnie ważę 54.4 kg. Gdyby nie święta to spokojnie miała bym jeszcze o 2 kg mniej.

Zrobiłam sobie bardzo rozszerzoną morfologię i wyszedł mi jedynie podwyższony cholesterol, reszta wyników wzorowa. Nerki, wątroba, tarczyca, trzustka zdrowe. Nie wiem co mogła bym sobie jeszcze zbadać.

Jak na moje oko jem sporo. Na obecną chwilę chodzę tylko 2-3 razy w tyg na basen.
ToDoMnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 10:50   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problemy z chudnięciem

Cytat:
Napisane przez ToDoMnie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam nadzieje, że dobrze wybrałam dział.

Mam taki problem dość dziwny. Ponad rok temu zaczęłam się odchudzać. Pięknie zeszłam z wagi 13 kg. Około-10kg zaczęłam stabilizować wagę żeby nie było efektu jojo. Waga stanęła na moich wymarzonych 58 kg na kilka tygodni, a potem... znowu zaczęła lecieć w dół :O Obecnie ważę 54.4 kg. Gdyby nie święta to spokojnie miała bym jeszcze o 2 kg mniej.

Zrobiłam sobie bardzo rozszerzoną morfologię i wyszedł mi jedynie podwyższony cholesterol, reszta wyników wzorowa. Nerki, wątroba, tarczyca, trzustka zdrowe. Nie wiem co mogła bym sobie jeszcze zbadać.

Jak na moje oko jem sporo. Na obecną chwilę chodzę tylko 2-3 razy w tyg na basen.

"Na oko" się nie liczy. Masa osób je za dużo i twierdzi ze je malutko bo "na oko" tak im sie _wydaje_. Masa osób wmawia otoczeniu ze je dosłownie hałdy jedzenia, a siedzi na 1500 głodowych kalorii.

Chudniesz a_ jesteś zdrowa_, znaczy ze jesz za mało.
Jedz wiecej i bardziej jakościowo oraz treściwie.

Zlicz dokładnie kalorie , ile zjadas, najlpeiej w dłuzszcym czasie, np tygodniowo minimum. Porównaj z zapotrzebowaniem na taki okres czasu. Jeśli Ci wyjdzie że faktycznie coś nie pasuje i nie powinnaś chudnąć, badaj sie dalej, moze masz chorą tarczycę, albo pasożyty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 12:16   #3
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Problemy z chudnięciem

No dokładnie jak mówi cava. Zlicz sobie kcal z kilku dni, najprościej byłoby używać apki na telefonie.
No i oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne, bo jestem pewna że jesz za mało, nie znam twojego wzrostu, ale podam przykład: kobieta 54 kg 165 cm 30 lat - dla utrzymania wagi powinna spożywać około 2000 - 2100 kcal.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 12:47   #4
ToDoMnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 22
Dot.: Problemy z chudnięciem

No tak. Na oko to chłop w szpitalu umarł Dzięki. Będę sobie liczyła przez tydzień i zobaczę.
ToDoMnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 21:08   #5
micha_w
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 36
Dot.: Problemy z chudnięciem

Ściąg sobie na telefon aplikację która pomaga w prowadzeniu kalendarza diety. Wpisujesz do aplikacji co zjadłaś a ona to zapamiętuje i podlicza Ci kalorie. Jest takich aplikacji co najmniej kilka. Mi bardzo pomogła taka aplikacja.
micha_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 22:56   #6
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Problemy z chudnięciem

Myślę, że "na oko" to słowo klucz.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 10:12   #7
agatulina
Raczkowanie
 
Avatar agatulina
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 102
Dot.: Problemy z chudnięciem

A jak się czujesz z taką wagą?

Sporo osób waży 54 kg i wyglądają świetnie, mają ładne i wysportowane ciała.

Co do diety może warto obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i je zwyczajnie zwiększyć, ważna jest jakość produktów.
Skoro wyniki są w normie to zapewne nie ma się aż tak czym martwić, obserwuj wagę, bo jeśli spadnie jeszcze bardziej to już faktycznie będzie problem.
agatulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-25, 11:39   #8
taalasaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 15
Dot.: Problemy z chudnięciem

Waga a kompozycja ciała to osobne tematy. Organizm dąży zawsze do homeostazy i jak waga ci dalej leci to znaczy ze ma ku temu powód. Po basenie jedz jedyni większe posiłki. Cholesterol podwyższony podczas odchudzania to normalne. Ważne aby TG były w granicy.


Tapnięte z telefona.
Pozdrawiam
M
taalasaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-25 12:39:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.