Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-31, 11:49   #61
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez annihilate Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku

dzisiaj spałam ze starszym bo mu ostatnia trójka wychodzi i marudny strasznie jest, budzi się w nocy, więcej niż Piotrek

ślinienie - o mój też się strasznie ślini, a charczy przy tym, ale zębami się nie martwię bo Mikołaj tak strasznie się ślinił od początku i charczał, że nawet nasza pediatra w szoku była, że ma tak dużo śliny, a dwie jedynki na raz dopiero jak miał pół roku to mu wyszły, i musiał ciągle w śliniakach chodzić, które musiałam mu co chwilę zmieniać, mam teraz ich pełno, bo nakupiliśmy ich dużo bo z praniem było ciężko nadążyć

A Piotrek dzisiaj śmiał się na głos!!! do starszego brata, chichrali się oboje naprawdę cudny widok taka dwójka powiem Wam nawet, że na nikogo nie patrzy z takim zachwytem jak na Mikołaja, a jak ten już zacznie coś do niego gadać to już w ogóle
Poteiwrdzam, cudny widok. Nati jak tylko słyszy Martynke to zaraz odwraca główke i sie kielczy. A jak ta tańczy to albo obserwuje w bezrucho albo macha wszystkimi kończynami. Młoda też cała głupia za nim

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
no moja poza charczeniem ma gile w nosie prawie codziennie. Wolę, żeby ją osłuchali, już ze 3 tyg to trwa :/
ja najbardziej nie lubię karmienia tak o 2-3... a często mi się młoda wtedy budzi na drugie. A jak nie chce usnąć to w ogóle dramat. Od 5 jest luzik też lubię jak mi ptaszki śpiewają


brawo ty
u mnie położna była, wg niej na buzi to potówki. Młoda zrobiła 600 g w 2 tygodnie, co nam daje 1,4 kg w miesiąc i waży 4750
Mój tez ma potówki,ale tylko po bokach od spana na brzuszku. Ciekawe ile wazy, dowiem się w czwartek

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
HappyGirl ja kupilam malemu bujczek na dzien dziecka i juz go oczywiscie dostal od mojej mamy dostal ksiazke i czytamy codziennie a z tymi pieluchami?!?! hahahaha kosmos! Moje dziecko moze miec nasikane duzo i nic sie nie dzieje, z kleksem tez potrafi zasnac choc raczej nie preferuje go w brudnym zostawiac

Linaewen ja zmieniam pieluche zawsze 20 minut po karmieniu (w dzien) a w nocy od razu po karmieniu. Wiec nie czesciej jak co 3 h

Velika super przybiera Twoja cora!!
Mojego też nie rusza pełna pielucha. Czasami jak walnie bezwonnego cichacza to spi z kupą a pamki ma tak olane,że możnaby kogoś zabić

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
Martinixxx ja cwiczw codziennie. Podnoszenia 5,7 i 14 kg. Bieganie po schodach. Sklony. Podrzuty 14kg

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Madziara 3 z dady sa wieksze niz 3 pampersowe. My musimy miec pampersowe bo z dady wyplywaha kupy.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Wow to ostro idziesz z ćwiczeniami. Ja chyba nie schudnę, bo myślę tylko o spaniu

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Annihilate Zazdroszczę dwóch słodziaków, oby mieli dobry kontakt


Ja zmieniam pampki co 3 godzinki, albo i częściej.


Bartek dziś bardzo dużo je. Co 2,5 godzinki domaga się 140 ml, nie ogarniam tego Nie może tyle jeść. Starałam się go przetrzymać herbatką, a ten dalej się darł. Dopiero teraz zasnął, a ja upocona czekam na TŻ żeby się wykąpać
Moża ma dni głodu Może dawaj mu mniejsza ilość, skoro tak czesto je? A co ile powinie wołać?
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 11:56   #62
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Martini powinien jeść co minimum 3 godzinki jakieś 120 ml, a je na żądanie


Malos co tam u Ciebie? halo, halo

Edytowane przez lulka19
Czas edycji: 2016-05-31 o 11:57
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:19   #63
valaria
Raczkowanie
 
Avatar valaria
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 108
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

halo halo, witam się, lewą ręką, bo na prawej buja się dzidzia

od niepamietnych czasów tu nie zaglądałam, 6 tygodni przeleciało sama nie wiem kiedy, a tu już odchowalnia

idziemy ćwiczyc samodzielne lezenie na brzuszku. u mamy na brzuchu fajnie, u taty też, ale samemu to nie - kilka chwil i bunt. dzisiaj tak sie mu nie podobało, ze przy okazji nauczył sie przewracac z brzuszka na plecy
__________________
styczeń 2012
październik 2014
kwiecień 2016
valaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:22   #64
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Dobra... w piatek mamy usg bioderek a we wtorek idziemy na szczepienie.
Bierzemy 5w1 pneumo i jednak rota
Siostra rozmawiala z lekarka z zakakznego i bardzo polecala bo nawet jak dziecko zachoruje to i tak lzej przechodzi... i chyba wole swiadomosc ze choc sprobowalam ochronic dziecko..

Mi jeszcze ani razu dady nie przeciekly. Przynajmniej nie z kupa... owszem mialam do prania ale jak zle zalozylam i sie przesiusial
Kupa mi tylko wyplywa (jak to brzmi) gdy za slabo sie zaklei pampka

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Valaria moj tez nie lubi sam na brzuchu

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Smarrita ale takie cwiczenia najlepsze i najprzyjemniejsze
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:29   #65
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

PATULINKA, co to za specyfik na te zaparcia? Mojemu dziecku to już nic nie pomaga. Rumianek, sok jabłkowy, masaże. Każdą kupkę robi w boleściach. Czekam za Biogaia. Zobaczymy.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:47   #66
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Na zdjęciach prezent od ludzi z pracy 😊



Ulewanie

Wiecie ze ostatnio sie kapnęłam ze od dłuższego juz czasu przestała ulewac tak cos lekko a nie jak wczesniej ze szlo nosem i tak duuzo



ROZCIĄGANIE

Wczoraj poćwiczyłam jogę.... Porazka!

W zyciu nie bylam tak nierozciągniętą!!

Pasa z Glowa w dol nie zrobię, w ogóle dlugo nie wytrzymam w pozycjach bo boli. No nic malymi kroczkami codziennie porozciagam i bedzie super



Musze zaraz mala budzic karmić bo na to usg jedziemy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160531_13_32_48_Pro.jpg (86,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20160531_13_33_00_Pro.jpg (76,6 KB, 21 załadowań)
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 12:57   #67
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Eeee to z la millou bo ja slabo widze w telefonie bo mam zamazane obrazki
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 12:59   #68
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez niulka_1985 Pokaż wiadomość
PATULINKA, co to za specyfik na te zaparcia? Mojemu dziecku to już nic nie pomaga. Rumianek, sok jabłkowy, masaże. Każdą kupkę robi w boleściach. Czekam za Biogaia. Zobaczymy.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Lactulosa-MIP
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:01   #69
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

A wiem co jeszcze !

Przeczytałam dzis taki tekst:



"najpiękniejsze słowa jakie kobieta może usłyszeć od mężczyzny:

-Kochanie śpij dalej, ja go przebiorę"

😍

Moja sie dzis o 4:30 rano obudzila, wiec Malo minelo od wcześniejszego karmienia na śpiocha :P no i do 6 próbowałam ja uśpić ale ta sobie leżała, gadała a ja kolo niej przysypiałam . W koncu zaczela plakac to obudziłam męża i sie nią zajmował do 8 😍 mi tylko przyniosl bym nakarmiła i potem zabrał do odbicia i sobie do niej gadal i nie mam pojęcia co robił bo odlecialam w sen 😍 boooski poranek !!



Jeszcze teraz po powrocie zasnęłam kolo niej, i budzi mnie że pierogi ugotowal to bym wstała zjeść 😍



Kurde mala śpi, nie lubię jej budzic no ale inaczej nie pojedziemy jak się nie naje
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:18   #70
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Wrrr mam pamiatke ze spacerku nad morzem... Bolace gardlo
Jutro idziemy na szczepienie i jestem pos.rana...
Kurcze zazdroszcze Wam ze tak dlugo dzieciaki spia... Moj najdluzej pospi ok 4 h jak go klade pierwszy raz na noc... A tak to po 2-2.5 h. A nad ranem to juz potrafi sie budzic co godzine - poltorej. Tyle dobrego ze spimy do 9-10 rano
Pampki zmieniam tez tak co okolo 3 h, Pawla nie rusza nic lacznie z mega kupskiem W nocy troche rzadziej, bo i tak tylko sika zazwyczaj. Mamy pampy z lidla i sa okej Teraz dostalismy 3 paki trojek z Pampersa, ale na razie jeszcze jedziemy na dwojkach, chociaz juz niedlugo pewnie.
Patulinka uwazaj z ta laktuloza... Ona owszem dziala na zaparcia, ale moze potegowac wzdecia. Wiec jesli Zosia juz teraz Ci placze z bolu brzuszka to moze jej jeszcze bardziej zaszkodzic. Wiem ze sie martwisz ze mala rzadko robi kupy, ale skoro sa normalnej konsystencji to nie ma zaparc. Sprobuj jeszcze cieplej przegotowanej wody, naszego pawianka to czasem rusza chociaz wiecej wypluje niz wypije Tutaj jeszcze czasem polecaja 2 lyzeczki wyciskanego soku z pomaranczy, ale ja nie probowalam. Ponoc efekt piorunujacy
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:37   #71
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

super prezenty Poli
kurde tylko moja ma taką wrażliwą dupkę? jak zrobi kupę podxzas jedzenia to nie będzie jadła dalej póki nie zmienię pampka... w nocy też jak kupa pojdzie to się wybudzi i z brudnym nie zaśnie, będzie płacz
leżenia na brzuszku też ciągle nie lubi
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 13:44   #72
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez justyna_fli Pokaż wiadomość
Wrrr mam pamiatke ze spacerku nad morzem... Bolace gardlo
Jutro idziemy na szczepienie i jestem pos.rana...
Kurcze zazdroszcze Wam ze tak dlugo dzieciaki spia... Moj najdluzej pospi ok 4 h jak go klade pierwszy raz na noc... A tak to po 2-2.5 h. A nad ranem to juz potrafi sie budzic co godzine - poltorej. Tyle dobrego ze spimy do 9-10 rano
Pampki zmieniam tez tak co okolo 3 h, Pawla nie rusza nic lacznie z mega kupskiem W nocy troche rzadziej, bo i tak tylko sika zazwyczaj. Mamy pampy z lidla i sa okej Teraz dostalismy 3 paki trojek z Pampersa, ale na razie jeszcze jedziemy na dwojkach, chociaz juz niedlugo pewnie.
Patulinka uwazaj z ta laktuloza... Ona owszem dziala na zaparcia, ale moze potegowac wzdecia. Wiec jesli Zosia juz teraz Ci placze z bolu brzuszka to moze jej jeszcze bardziej zaszkodzic. Wiem ze sie martwisz ze mala rzadko robi kupy, ale skoro sa normalnej konsystencji to nie ma zaparc. Sprobuj jeszcze cieplej przegotowanej wody, naszego pawianka to czasem rusza chociaz wiecej wypluje niz wypije Tutaj jeszcze czasem polecaja 2 lyzeczki wyciskanego soku z pomaranczy, ale ja nie probowalam. Ponoc efekt piorunujacy
Dałam jej tylko raz i będę podawać jak tylko będzie się tak męczyć i nie robić kupki przez dłuższy czas. Dzięki za info
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:00   #73
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Duracell LP-E8

CHARGE®☠TTI
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:03   #74
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Martinix ty tez cwiczysz tak samo jak ja : podnoszenie kilka kg sklony itp

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:17   #75
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Poli powodzenia
A do formy wrocisz...
Mi sie zdjecia nie wyswietlaja

Justyna moj podobnie wiec nie jestes jedyna

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Velika no mojemu kupa czy siku nie przeszkadza. Wiec ja raczej na czuja ze trzeba zmienic
A mlody u mnie na brzuchu lubi spac.
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:19   #76
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Własna matka mnie tak wkurzyła, że szkoda gadać. Dzwoni do mnie, akurat jak Bartek się darł. Pyta się kto się nim zajmuje, na co ja że TŻ. Ona do mnie, że nie powinnam mu dawac się zajmować małym, bo on ma dużo roboty, pracuje, i to ja powinnam tylko go ogarniać Ona zajmowała się sama dziećmi, bez mojego taty, to i ja mam. Walnęłam jej taką wiązankę, że szkoda gadać Fajnie, że gdybym miała non stop opiekować się tak marudnym dzieckiem wylądowałabym w psychiatryku na załamaniu nerwowym. Ona tego nie rozumie
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:30   #77
Kayira
Zakorzenienie
 
Avatar Kayira
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 216
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

A potem co kilkuletnie dziecko zapyta co to za pan?
Bez przesady. Owszem ja w nocy staram sie mojego X nie budzic bo rano wstaje ale w ciagu dnia czemu nie...
__________________
Razem jesteśmy od 18-08-2010

Nasz mały cud 22-04-2016
Kayira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:47   #78
kopycio
Rozeznanie
 
Avatar kopycio
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 642
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Witamy sie z Mikolajem

Jeden dzien człowieka nie ma i juz nowy wątek!

Kejka jest cudny

Martinixx super ze z kp tak fajnie sie unormowało! Brawo Ty!

Velika u nas tez krostki, oprocz ciemieniuszki to jakas kaszkę ma na czole🤔 nie wiem co to...

Poli cudne prezenty! Powodzenia na usg

Pieluszki tez zmieniamy co ok 3h. Zmieniam Z przyzwoitości, bo młodemu nic nie przeszkadza

HappyGirl ja swojemu ciagle cos zamawiam🙄zbankrutuje niedługo! Ale na dzien dziecka kupiłam wiersze dla dzieci do czytania, w Tesco jest fajne wydanie za ok 20 zł w promo!

Lulka niezle Ci mama nagadała, co to za średniowieczne myslenie🙄 moja tez mnie wkurza, jak mały płacze to odrazu ze cos zjadłam albo jest głodny, w koncu zapytałam czy uważa ze jestem zła matka i przestałam do niej chodzic to sie uspokoiła..

Ślinienie
O moj tez sie ślini! Takie bąbelki mu idą!

Spanie
Dziewczyny moj cały dzien spi! Nie dosc ze spał od 22 do 5 rano to od tego czasu budzi sie tylko na jedzenie i zasypia przy cycku.. Martwie sie czy wszystko z nim ok. Latam z termometrem ciagle ale ma poniżej 37 stopni. Wkręcam sobie, ze na pewno zachoruje, a w tym tyg szczepienie...
kopycio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 14:48   #79
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Chyba dzisiejsza pogoda sprzyja kłótniom. Tz tez pare slow tesciowej powiedzial ale jak grochem o sciane. Wyszlo ze jest niedobry bo nie przyjezdza do niej jej pomagać (on jest w pl 6 dni w miesiacu- vo dwa tyg na 3 dni) tylko jego brat zawsze ( ma 12 km do niej a my 75km. A poza tym to jemu kredyt na mieszkanie splacaja to niech robi skoro kase co miesiac bierze. U nas tz musial jechac za granice zebysmy sie mogli utrzymac z 2 dzieci a oni tylko pieska maja i wirksze zarobki niz jak mysmy oboje w pl pracowali)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 14:51   #80
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

W końcu melduję się z komputera i pragnę powiedzieć:
Piękna pierwsza strona

Opowiem Wam historyjkę o moim wspaniałym TŻ
Dziś mieliśmy gościć w samo południe położną, więc wiadomo, trzeba było ogarnąć chatę.
TŻ o 10 pojechał do sklepu po spożywkę, Mała spała, więc zdążyłam zrobić nic, jak zażądała cyca i miłości
Mężu wrócił z zakupów, przejął M., ja udałam się do łazienki w celu jej sprzątnięcia (a wierzcie mi było co sprzątać ).
Rozpoczęłam porządki od okna i na tym poprzestałam, gdyż Mała Terrorystka zgłodniała (swoją drogą ma wilczy apetyt ), więc Mężu wręczył mi ten Skarb, a sam udał się dokończyć, co ledwie zaczęłam.
Oczywiście pytaniom nie było końca:
A czym myjesz okna?
Gdzie to leży?
Co z tym zrobić?
To podłogę też mam myć?!

No z choinki się urwał
OK, poradził sobie dzielnie, przychodzi do nas i mówi: Ty i tak zaraz pójdziesz coś poprawiać i myć.
Ale niby co ja mam tam robić, skoro posprzątał?
Nastała godzina 12, położna w drodze, Córka śpi na mnie rozwalona jak naleśnik, ale ja zgłodniałam. Oddałam ją TŻowi, idę po jedzenie, ale coś mnie podkusiło, żeby zerknąć do łazienki.
Oczywiście sprzęt sprzątający porozwalany po całej łazience, dywanik nie rozłożony, a jako wisienka na torcie... nieumyta wanna.
To sie pytam delikwenta, czy ją umył, a on rzecze, że nie, bo przecież wanna sama się myje przy każdym prysznicu
No zagiął nie totalnie
I ciągnie dalej odpowiedź: "Wiedziałem, że znajdziesz coś jeszcze do sprzątnięcia"
To ja dopytuję: "A wanna przypadkiem nie jest w łazience? Miałeś posprzątać łazienkę"
Jak mówią: "Ożeń się, a dowiesz się" *-*

Położna pochwaliła M., że piękna, że anioł, że zadbana i książkowo grubaśna
Ale zmartwiła mnie, że krostki na pyszczku to pewnie od nietolerancji laktozy, lub trądzik niemowlęcy.
Popytała nas trochę i podejrzewa tę laktozę. Też mi to przeszło przez myśl. Narazie mam zamiar obserwować, a później odkładać mleko. W końcu w 5 tygodniu tak czy siak będzie małpować, więc mogę nie poznać, że zmiana jest po mojej diecie.

Martinixxx: Chyba dziś dobry dzień na odciąganie, bo i mi się udało 80 ml odciągnąć Jeden cyc traktowałam laktatorem, a pod drugim trzymałam kubeczek, tak skubańce się zsynchronizowały

No i u nas dziś w nocy pierwsze przespane 5 godzin w szoku byłam, jak zobaczyłam, ze jest po pierwszej, a Młoda dopiero głodna

Justyna: Piona! Mnie też gardło boli, ale to efekt spania przy otwartych oknach. A pampersy z Lidla i ja sobie chwalę, głównie dlatego, że nie cuchną jak Pampersy i są białe, dzieki czemu widzę kupale
No ale jak mam zapas ponad 600 Pampersów, to nie będę lidlowskich kupować

Lulka: Może Twoja Mama jest z ery: nie noś ciągle dziecka, bo rozpuścisz? Jak naszym mamom darły się dziecki to pewnie mogły coś zrobić na raz, a nie myć zęby na raty.
Poza tym, kiedyś partnerstwo nie funkcjonowało.
Ja już ustaliłam, że rano Córą zajmuje się TŻ. Głównie musi z nią spać, bo ona lubi towarzystwo, a ja w tym czasie ogarniam siebie (jem - luksus , nakładam twarz) - często i tak na raty, bo tylko ja ją karmię, bo tylko ja mam mleczne cyce
Za to jak Stary wraca z pracy, to ma chill. Ja sprzątam chałupę, a Mała śpi. Dzięki temu jest sprawiedliwie, bo on w pracy nie odpocznie, a mi w ciągu dnia się zdarzy.

Ah!
Dziś na śniadanie zjadłam:
Miskę owsianki na mleku, dwie garści czereśni, trzy ciastka kakaowe i bułkę z twarożkiem z makrelą. Wszystko zapiłam herbatką laktacyjną.
Nic dziwnego, że mi hemoroidy się wchłonęły, skoro takie błoto sobie funduję
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:02   #81
patulinka94
Zadomowienie
 
Avatar patulinka94
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Własna matka mnie tak wkurzyła, że szkoda gadać. Dzwoni do mnie, akurat jak Bartek się darł. Pyta się kto się nim zajmuje, na co ja że TŻ. Ona do mnie, że nie powinnam mu dawac się zajmować małym, bo on ma dużo roboty, pracuje, i to ja powinnam tylko go ogarniać Ona zajmowała się sama dziećmi, bez mojego taty, to i ja mam. Walnęłam jej taką wiązankę, że szkoda gadać Fajnie, że gdybym miała non stop opiekować się tak marudnym dzieckiem wylądowałabym w psychiatryku na załamaniu nerwowym. Ona tego nie rozumie
No pewnie. Faceci to są zajęci i wiecznie zmęczeni A my co?
W nocy owszem nie budzę mojego tz ale jak wróci z pracy to jak najbardziej zajmuje się małą ☺
Dobrze że wyjsnilas to twojej mamie
patulinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:05   #82
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Rabatowy alarm!!!!
W Ross promocja na Pampersy Midi 3 74 sztuki za 45 zł!
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:07   #83
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kopycio Pokaż wiadomość
Velika u nas tez krostki, oprocz ciemieniuszki to jakas kaszkę ma na czole🤔 nie wiem co to...

Spanie
Dziewczyny moj cały dzien spi! Nie dosc ze spał od 22 do 5 rano to od tego czasu budzi sie tylko na jedzenie i zasypia przy cycku.. Martwie sie czy wszystko z nim ok. Latam z termometrem ciagle ale ma poniżej 37 stopni. Wkręcam sobie, ze na pewno zachoruje, a w tym tyg szczepienie...
pediatra mi potwierdziła, że potówki u mojej uff'
moja też śpi ! dziecka nie poznaję od 10 non stop z przerwami na żarcie i kupsztala. Oczywiście na mnie, na mężu albo w wózku, łóżeczko ma materac z lawy
Asia Po hah dobra historia mój w ogóle nie widzi brudu... nie wiem, czy ogarnia, że wannę się myje
ale dzieckiem się zajmuje co rano, chyba, że do roboty akurat musi iść, a ja robię nam śniadanko, ogarniam się i takie tam
U mnie dzisiaj na śniadanie zdrowe kanapeczki z szynką i warzywami poprawione paczką biszkoptów i 3 miseczkami lodów
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:22   #84
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza!

Kopycio przestanmoj ma2 mce jutro i w ciagu dnia tez sie budzi na jedzene + 1.5h aktywnosci wieczorem i cala noc przespana. A czemu mialby zachorowac ? w ogole od dzis zauwazylam ze gada do siebie juz inaczej niz ostatnio. Agent moj

Asia bo je.ne z ta wanna hahahaha zielone czy biale pampersy w promo?

Velika fajne sniadanie! ja dzis zjadlam 20 dag ciastek hahaha

Co do budzenia w nocy to...ja budze ! O !

Wyszlam z malym na spacer, stwierdzilam ze pojade do brico bo zarowki sie przepalily A NIE MA KTO KUPIC! Jestem przy kasie, cisza, spokoj a moje dziecko pocisnelo mega glosna, plynna kupe. Mina mlodej i niedoswiadczonej kupami kasjerki? Bezcenna!
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3

Edytowane przez kejka90
Czas edycji: 2016-05-31 o 15:45
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:44   #85
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Ooo wy pozwalacie dzieciakom spać, a ja mojego dziś trochę męczę w dzień żeby w nocy pospał, bo dziś mamy z TŻ zamiar zakończyć celibat
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:44   #86
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Kopycio przestanmoja 2 mce jutro i w ciagu dnia tez sie budzi na jedzene + 1.5h aktywnosci wieczorem i cala noc przespana. A czemu mialby zachorowac ?

Asia bo ☠☠☠ne z ta wanna hahahaha zielone cy biale pampersy w promo?

Velika fajne sniadanie!

Co do budzenia w nocy to...ja budze ! O !

Wyszlam z malym na spacer stwierdzilam ze pojade do brico bo zarowki sie przepalily A NIE MA KTO KUPIC! Jestem przy kasie, cisza, spokoj a moje dziecko pocisnelo mega glosna, plynna kupe. Mina mlodej i niedoswiadczonej kupami kasjerki? Bezcenna!
Miki mistrz ☺☺☺
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:47   #87
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Lulka ja pozwalam spac w dzien bo on mi spi normalnie w nocy, bez zadnych przebojow. Tylko jedna nocke mielismy zarwana- mial 10 dni wtedy. Milej konsumpcji

Lucy a wiesz jak mi wstyd bylo
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 15:50   #88
AsiaPo
Mama Land
 
Avatar AsiaPo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Lulka: Powodzenia!

Kejka: Niestety zielone :/ Miki wie jak rozbawic publiczność
__________________
A+D=M
M.
AsiaPo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 16:13   #89
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Kejka ja to chyba bym zaczęła się śmiać.

A właśnie zawsze mnie dziwilo dlaczego matki jak dziecko pruknie glosno o tym mówią? Żeby inni nie pomyśleli ze to one?

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 16:32   #90
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 w końcu tulą swoje maleństwa! Odchowalni część pierwsza

Smarritta ale ja się zaśmiałam, że mnie pół sklepu pewnie słyszało. Ale jakby nie patrzeć dziwnie się poczułam jakaś starsza babka za mną powiedziała "no przynajmniej ma Pani zdrowe dziecko" a co do mówienia o pierdach, to też mnie to zawsze zastanawiało

Asia mimo wszystko dzięki za info muszę jeszcze na próbę kupić Dady 3 i Toujoursy 3. Najtaniej białe pampki znalazłam na feedoo - 120 sztuk za 84 zł za 120 sztuk. Nie jest źle, ale może akurat któreś z powyższych będą dobre. Lidlowe już używałam i były okej, dade miałam jedną. Ale one też się zmieniają w zależności od rozmiaru...
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-12 16:51:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.