Ocet Jabłkowy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 14:39   #331
izkaa84
Raczkowanie
 
Avatar izkaa84
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 162
Dot.: Ocet jabłkowy

polecam ocet jabłkowy podczas kuracji odchudzającej. Wypijany rano nad czo z wodą niesamowicie poprawia trawienie, zwiększa metabolizm, a tym samym wpływa pozytywnie na proces odchudzania.
Jednak musimy pamiętać, że osoby z problemami żołądkowymi powinny zrezygnować z octu jabłkowego, gdyż podrażnia żołądek. Więcej możesz dowiedzieć się na mojej stronie internetowej.
__________________
"Wyleczyć można tylko tego, kto chce być zdrowy" - mój blog: skuteczneodzywianie.pl. Zobacz w jaki sposób udało mi się osiągnąć wymarzoną sylwetkę
izkaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 11:59   #332
curious82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 156
Dot.: Ocet Jabłkowy

dzisiaj pierwszy raz próbowałam wypić ten octowy drink. Jak dla mnie jest to obrzydliwe !

Pomaga zatkanie nosa, ale niestety nie zdołałam wypić całej szklanki.
Jutro wypróbuję trochę mniejszą proporcję - chyba muszę się przyzwyczaić do tego smaku.
curious82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:13   #333
curious82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 156
Dot.: Ocet Jabłkowy

kolejny dzień za mną picie tej mikstury
I już jest ok.

2 łyżeczki octu, łyżeczka miodu, zalewam ciepłą wodą, dodaję 3 kostki lodu- zatykam nos i piję.

Nie jest tak źle jak pierwszego dnia
curious82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 13:58   #334
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez curious82 Pokaż wiadomość
kolejny dzień za mną picie tej mikstury
I już jest ok.

2 łyżeczki octu, łyżeczka miodu, zalewam ciepłą wodą, dodaję 3 kostki lodu- zatykam nos i piję.

Nie jest tak źle jak pierwszego dnia
Podejrzewam, że masz niedobry ocet. Bo taka mikstura z dobrym octem naprawdę jest smaczna. Próbowałam kiedyś z niedobrym octem i rzeczywiście smak był koszmarny. Zgniłe jabłka

Po co zalewasz ciepłą wodą , żeby potem dodać kostki lodu?
Jeśli zalejesz miód za ciepła wodą, to traci on wszystkie swoje wartości i staje się zwykłym cukrem prostym.
Jeśli masz problem z rozpuszczaniem miodu, to przygotowuj wodę z miodem wieczorem. Zalej miód zimna wodą i zostaw na noc. Rano dolej tylko ocet i gotowe. Najzdrowsza opcja.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 16:39   #335
berbla1855
Raczkowanie
 
Avatar berbla1855
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że masz niedobry ocet. Bo taka mikstura z dobrym octem naprawdę jest smaczna. Próbowałam kiedyś z niedobrym octem i rzeczywiście smak był koszmarny. Zgniłe jabłka

Po co zalewasz ciepłą wodą , żeby potem dodać kostki lodu?
Jeśli zalejesz miód za ciepła wodą, to traci on wszystkie swoje wartości i staje się zwykłym cukrem prostym.
Jeśli masz problem z rozpuszczaniem miodu, to przygotowuj wodę z miodem wieczorem. Zalej miód zimna wodą i zostaw na noc. Rano dolej tylko ocet i gotowe. Najzdrowsza opcja.
Witam mogę się przyłączyć do wątku?
Napiszcie dziewczyny czy do picia octu stosujecie również jakąś dietę?
berbla1855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 19:56   #336
curious82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 156
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że masz niedobry ocet. Bo taka mikstura z dobrym octem naprawdę jest smaczna. Próbowałam kiedyś z niedobrym octem i rzeczywiście smak był koszmarny. Zgniłe jabłka

Po co zalewasz ciepłą wodą , żeby potem dodać kostki lodu?
Jeśli zalejesz miód za ciepła wodą, to traci on wszystkie swoje wartości i staje się zwykłym cukrem prostym.
Jeśli masz problem z rozpuszczaniem miodu, to przygotowuj wodę z miodem wieczorem. Zalej miód zimna wodą i zostaw na noc. Rano dolej tylko ocet i gotowe. Najzdrowsza opcja.
mam ocet Kamis-u.
To jest moja pierwsza butelka więc nie wiem czy lepszy czy gorszy.
Jutro zamierzam wypić z cytryną.
A ten lód dodaję bo lubię chłód pd niego. Wypijam zanim się całkowicie rozpuści.

Ciepłą wodą zalewałam właśnie po to żeby rozpuścić miód.
Jutro będzie ocet + woda + cytryna.
curious82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 23:10   #337
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez curious82 Pokaż wiadomość
mam ocet Kamis-u.
To jest moja pierwsza butelka więc nie wiem czy lepszy czy gorszy.
Jutro zamierzam wypić z cytryną.
A ten lód dodaję bo lubię chłód pd niego. Wypijam zanim się całkowicie rozpuści.

Ciepłą wodą zalewałam właśnie po to żeby rozpuścić miód.
Jutro będzie ocet + woda + cytryna.
No to nie dziwié sié, ze nie możesz tego wypić. Ocet kamisu jest okropny.
Podobno w Rossmannie jest dobry. I jak uda wam sie gdzieś upolować to polecam Aspall.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 23:20   #338
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No to nie dziwié sié, ze nie możesz tego wypić. Ocet kamisu jest okropny.
Podobno w Rossmannie jest dobry. I jak uda wam sie gdzieś upolować to polecam Aspall.
Fakt - dla mnie ocet kamisu tez był okropny
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 00:11   #339
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No to nie dziwié sié, ze nie możesz tego wypić. Ocet kamisu jest okropny.
Podobno w Rossmannie jest dobry. I jak uda wam sie gdzieś upolować to polecam Aspall.
A może wiesz, gdzie ten Aspall mozna zakupić ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 14:44   #340
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez AsiA_555 Pokaż wiadomość
A może wiesz, gdzie ten Aspall mozna zakupić ?
Ja go kupuję w UK, ale gdzieś kiedyś widziałam w PL w sklepie ze zdrową żywnością.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 22:29   #341
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Ocet Jabłkowy

Dzięki za info, będę musiała pobiegać po sklepach ;-)
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 21:03   #342
goodbyaccident
Raczkowanie
 
Avatar goodbyaccident
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 100
Dot.: Ocet Jabłkowy

Dziewczyny, nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy, ale czy to nie jest tak, że picie octu wyniszcza organizm? tylko pytam...nie ma to na celu zwrócenie uwagi, zwyczajnie nie wiem jaki ma wpływ.
__________________
Z pasją do fitness, zdrowego odżywiania i szczęścia! blog: www.goodbyaccident.com
goodbyaccident jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 00:00   #343
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez goodbyaccident Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy, ale czy to nie jest tak, że picie octu wyniszcza organizm? tylko pytam...nie ma to na celu zwrócenie uwagi, zwyczajnie nie wiem jaki ma wpływ.
no właśnie dobre pytanie, wie ktoś ?
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 13:37   #344
solange421
Zakorzenienie
 
Avatar solange421
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 726
GG do solange421 Wyślij wiadomość przez MSN do solange421 Send a message via Skype™ to solange421
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez goodbyaccident Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie mam na ten temat wystarczającej wiedzy, ale czy to nie jest tak, że picie octu wyniszcza organizm? tylko pytam...nie ma to na celu zwrócenie uwagi, zwyczajnie nie wiem jaki ma wpływ.
Juz była o tym mowa wielokrotnie w tym wątku.
Oczywiście, że tak może być. Najlepiej pić ocet jabłkowy domowej roboty, ew. jakiś dobry sprawdzony, ale nie pić go cały czas, tylko z przerwami. Wszystko w granicach rozsądku. Do tego osoby, które maja problemy z żołądkiem nie powinny go raczej pić.
solange421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:32   #345
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez solange421 Pokaż wiadomość
Juz była o tym mowa wielokrotnie w tym wątku.
Oczywiście, że tak może być. Najlepiej pić ocet jabłkowy domowej roboty, ew. jakiś dobry sprawdzony, ale nie pić go cały czas, tylko z przerwami. Wszystko w granicach rozsądku. Do tego osoby, które maja problemy z żołądkiem nie powinny go raczej pić.
Doczytałam już to samo właśnie, co piszesz, dzięki
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 11:41   #346
kasia120802
Przyczajenie
 
Avatar kasia120802
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: Ocet Jabłkowy

Zaczęłam kurację octem nie jest zły w smaku ale pije przez rurkę kupiłam w rossmanie akurat jest promocja 750 mil za 7 zł teraz, czekam na efekty
__________________
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
— Paulo Coelho
kasia120802 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 14:09   #347
Sia1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cześć Dziewczyny!
Jakieś 2 lata temu zamieściłam tutaj wpis o tym, jak zaczynam kurację z octem jabłkowym. Przyznam szczerze, że zupełnie o tym zapomniałam i nie pochwaliłam się efektami. No a mam się czym chwalić
Ale po kolei...
W czerwcu 2013 roku zaczęłam pić po szklance wody z łyżką octu jabłkowego i łyżeczką lub dwiema miodu, przed każdym posiłkiem - czyli 3 razy dziennie. Sam fakt, że piłam szklankę wody przed jedzeniem sprawiał, że czułam się bardziej nasycona i mniej jadłam. Ogólnie nie miałam żadnych kłopotów z żołądkiem, układem trawiennym, nic mnie nie bolało, nie miałam wysypu na twarzy - wszystko było w jak najlepszym porządku.
Nie zmieniałam diety, jadłam to, co zazwyczaj, niczego nie ograniczałam - słodycze też były w tej diecie
Ocet jabłkowy niesamowicie napędził mój metabolizm. Piłam taką mieszankę przez jakieś 2 miesiące. Zaczynałam z wagą 71 kg.
Kiedy skończył mi się ocet, to kupiłam tabletki z zieloną kawą.
Okazało się, że te dwie rzeczy zadziałały tak, że ważąc się w połowie września 2013 zobaczyła wynik 63 kg.
Wydaje mi się, że 8 kg w niecałe 3 miesiące to całkiem nieźle.
Teraz, 2 lata później, wciąż ważę tyle samo.
Mój cel to jakieś 55 kg, więc dziś wróciłam do octu jabłkowego - tym razem mam ten z rossmana.
Ja szczerze polecam, ocet jabłkowy sprawdził się u mnie.
Powodzenia!
Sia1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 09:13   #348
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja piję od wczoraj, muszę się jakoś przyzwyczaić

Ciezko jest dostać na internecie takie wpisy blogerskie że ktoś schudł ale cóż, jest tyle pozytywnych głosów że zaryzykowałam..
Cel 53kg
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 09:44   #349
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Ocet Jabłkowy

Mi się posypał żołądek, musiałam odstawić chociaż po kilku dniach było jakby lepiej. Znalazłam Acetomale, suplement z jabłkami i szparagami, pomyślałam że to prawie jak ocet, najważniejsze że w tabletkach.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 09:53   #350
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Mi się posypał żołądek, musiałam odstawić chociaż po kilku dniach było jakby lepiej. Znalazłam Acetomale, suplement z jabłkami i szparagami, pomyślałam że to prawie jak ocet, najważniejsze że w tabletkach.
a czytałaś opinie o tych tabletkach? Może ja się przesiądę z octu na tabletki bo jest smak straszny
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 18:45   #351
agnieszkarebeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 16
Dot.: Ocet Jabłkowy

Hej dziewczyny, sama przyznam że nie jestem ekspertką od octu ale wiele z tego co czytałam odnosiło się raczej negatywnie do tego typu eksperymentu:PP
Możecie za to zaproponować jakiś suplement o podobnym działaniu?
agnieszkarebeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 16:32   #352
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Ocet Jabłkowy

schudłam 2 kg w przeciągu 3 dni, nie wiem czy to sprawka octu ale zmieniłam nawyki żywieniowe, więc może i one mają swój udział
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:14   #353
Nellvis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 9
Dot.: Ocet Jabłkowy

ocet jabłkowy pomaga pozbyć się nadwagi, jednak głównie przez powodowanie uczucia sytości i obniżenia poziomu glukozy i insuliny we krwi. moim zdaniem sam ocet w te 3 dni Cie nie odchudził (nawet nie zdążyłby ;p), ale zmiana nawyków żywieniowych niemniej jednak warto ;p
Nellvis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 18:11   #354
Garonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 7
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ja już od dawna planowałam picie octu jabłkowego, ale jakoś tak zawsze zapominałam kupic. Ale akurat dzisiaj będąc w Rossmanie, przypomniałam sobię o tym occie, i oczywiście kupiłam. Na razie wypiłam 1 szklankę wody z dwoma łyżeczkami octu, wieczorem wypije jeszcze jedną a od jutra z rana zaczynam kurację 3 szklanki dziennie przed posiłkiem. Najbardziej zależy mi, aby ocet pomógł mi w zahamowaniu apetytu i z przyspieszeniem metabolizmu, bo z tym u mnie jest tragicznie. I oczywiście mam nadzieję, że zrzucę nagromadzonych 6 kilogramów
Napiszę Wam za jakiś czas czy są jakieś efekty

Edytowane przez Garonka
Czas edycji: 2015-04-20 o 18:12
Garonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 11:54   #355
myszaKity
Przyczajenie
 
Avatar myszaKity
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Ocet Jabłkowy

Hej ; )
ciągnąc temat dalej...
dużo czytałam na temat octu jabłkowego na różnych forach i oczywiście chwalą dziewczęta ( znajdą sie takie co krytykują) ale trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach.
1. musi to być ocet jabłkowy a nie spirytusowy bo dostaniemy raka żołądka
2. musi być dobrej jakość ( Ocet jabłkowy Ojca Mateusza koszt ok 25zł ale podobno pyszny w smaku) również z Rossmanna Enerbio koszt 12zł) - tanie jsą ohydne i nie da się pić
Oczywiście pisałyście ze po tygodniu picia już 2 kilo mniej ale to tylko nadmiar wody usunął się z organizmu.
Osobiście zaczynam od jutra picie tylko w moim przypadku będzie jako dodatek oczyszczający do ćwiczeń ( Chodakowskiej, skakanki, siłowni) i na początku wypróbuje rossmannowski ocet Mogę również polecić picie herbaty z Czystka. Stosuję ją od tygodnia i bardzo poprawiła mi się przemiana materii. Poza tym Czystek super wpływa na nasz organizm (( oczyszcza z metali, wybiela zęby, działa przeciwko boreliozie,zmienia zapach (np. potu czy jak ktoś ma problem z zapachem stóp itp. )
W sumie powinna wystarczyć mi sama herbatka ale jakoś tak chce spróbować z octem i przekonać się czy faktycznie jest taki super w swoim działaniu. Jak myślicie ?
myszaKity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 17:51   #356
NAJTOMA2978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Ocet Jabłkowy

Ocet jabłkowy jest zdrowy. Przede wszystkim odkwasza organizm! W obecnych czasach mnóstwo ludzi ma zakwaszony organizm, co powoduje wiele schorzeń i również otyłość. Ocet jabłkowy nie szkodzi. Oczywiście najlepiej zrobić go sobie samemu niż kupować w sklepie.
NAJTOMA2978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:18   #357
Aniabor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
Dot.: Ocet Jabłkowy

Cytat:
Napisane przez NAJTOMA2978 Pokaż wiadomość
Ocet jabłkowy jest zdrowy. Przede wszystkim odkwasza organizm! W obecnych czasach mnóstwo ludzi ma zakwaszony organizm, co powoduje wiele schorzeń i również otyłość. Ocet jabłkowy nie szkodzi. Oczywiście najlepiej zrobić go sobie samemu niż kupować w sklepie.
Pierwszy raz słyszę, że odkwasza organizm,
raczej nie jest to prawdą
Ocet jabłkowy zakwasza żołądek,
Niezakwaszony żołądek jest częstą przyczyną różnych chorób takich jak łuszczyca czy hashimoto.
Dlatego tak wiele osób pisze o tym occie bo on ma proste działanie, żołądek zaczyna wszystko lepiej trawić i mamy lepszy metabolizm
Aniabor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 19:28   #358
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Ocet Jabłkowy

Słuchajcie, a czy ocet jabłkowy może zaburzać wchłanianie się witamin, leków, tabletek anty? Obiły mi się o uszy kiedyś takie informacje i zastanawiam się czy to prawda, jak sądzicie?
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 23:13   #359
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Ocet Jabłkowy

Dlaczego warto zainteresować się octem jabłkowym? Otóż:
- Pomaga schudnąć
- Obniża ryzyko zachorowania na nowotwory przełyku i gardła
- Wspomaga leczenie cukrzycy
- Hamuje powstawanie komórek nowotworowych
- Pomaga obniżyć cholesterol

Ocet jabłkowy możemy samodzielnie wykonać w domu, jednak wymaga to trochę czasu i cierpliwości

Co potrzebujemy
80 dag jabłek
10 dag cukru
1 litr wody
1 dag drożdży
piętka chleba razowego
Umyte jabłka (całe, ze skórką) kroimy i wkładamy do słoika. Zalewamy litrem przegotowanej, letniej wody z cukrem. Dodajemy pokruszone drożdże i wkładamy skórkę razowca. Słoik przykrywamy gazą i odstawiamy w ciepłe i ciemne miejsce na 10 dni. Dwa lub trzy razy dziennie, mieszamy całość drewnianą łyżką. Po upływie 10 dni zawartość słoika należy odcedzić przez gazę. Płyn wlewamy z powrotem i odstawiamy w chłodne i ciemne miejsce, tym razem na półtora miesiąca Po tym czasie filtrujemy powstały ocet i przelewamy go do butelek i szczelnie zamykamy. Przechowujemy w chłodzie.

We wcześniejszych wpisach pojawiło się niedowierzanie, że ocet jabłkowy odkwasza organizm. To prawda. Faktem jest, że ocet jabłkowy ma właściwości alkalizujące, zatem to fenomenem natury, bo produkt bardzo kwaśny może jednocześnie odkwaszać organizm i regulować pH.
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-30, 20:51   #360
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Ocet Jabłkowy

Piję ten ocet od miesiąca i wbrew temu, co wszędzie czytam - u mnie ani trochę nie zmniejsza apetytu Nie wiem czy wspomaga odchudzanie, u mnie nic nie wspomaga - ani zielona, czerwona herbata, cynamon jedzony na łyżeczki, chili w niesamowitych ilościach, imbir, nie pamiętam co tam jeszcze jest zachwalane przy odchudzaniu ale dostarczam tego codziennie dużo bo lubię, efekt tylko smakowy

W każdym razie będę pić dalej bo czuję, że o wiele lepiej trawię, po posiłku czuję się lżej niż zanim zaczęłam stosować ocet
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-31 09:37:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.