Grill kontra dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-18, 17:01   #1
malolatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z internetu
Wiadomości: 7

Grill kontra dieta


Witajcie,
mój luby jest na diecie polegającej na liczeniu kalorii, a ja organizuję grilla. Wiadomo, jak to jest na przeciętnej imprezie - dużo niezbyt zdrowego i odżywczego jedzenia dookoła, dlatego ja chciałabym, żeby na mojej imprezie chłopak też mógł coś przegryźć i tutaj moje pytanie: jakie niskokaloryczne przekąski poleciłyście na grilla, ognisko i takiego typu wakacyjne imprezy?
Powiedzcie, co się sprawdzi, owoce czy warzywa jakieś? Szukałam troszkę na necie o tych przekąskach na diecie, ale nie wiem, jak to wyjdzie w rzeczywistości, więc prosiłabym o podzielenie się swoim doświadczeniem

Mam nadzieję, że piszę w dobrej kategorii
malolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 20:26   #2
mariok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Grill kontra dieta

Hej!
Dietetyczny grill to nic trudnego! Szaszłyki z kurczaka, burgery z mielonego mięsa indyka, grilowane papryki, cukinie, ziemniaki. Przepisów jest masa dla każdego coś dobrego. Wiesz o tym ,bo je przeglądałaś. Z dodatków polecam sos tzatziki na jogurcie nie śmietanie i sałatkę z kapusty pekińskiej lub sałaty z rzodkiewką, pomidorem, kukurydzą i czym tam tylko chcesz - tego będzie mógł jeść do woli. Baw się grillem i nie bój się eksperymentów. Życzę smacznego!
mariok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 21:08   #3
rippy
Przyczajenie
 
Avatar rippy
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Grill kontra dieta

Dokładnie, z grilla nietrudno zdjąć kupę chudych przekąsek więc nie będziesz miała z tym problemu. Jakbyś robiła impreze w stylu "wspólne lepienie pierogów" albo golonka party, to już było by gorzej
rippy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 16:18   #4
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez malolatka Pokaż wiadomość
Witajcie,
mój luby jest na diecie polegającej na liczeniu kalorii, a ja organizuję grilla. Wiadomo, jak to jest na przeciętnej imprezie - dużo niezbyt zdrowego i odżywczego jedzenia dookoła, dlatego ja chciałabym, żeby na mojej imprezie chłopak też mógł coś przegryźć i tutaj moje pytanie: jakie niskokaloryczne przekąski poleciłyście na grilla, ognisko i takiego typu wakacyjne imprezy?
Powiedzcie, co się sprawdzi, owoce czy warzywa jakieś? Szukałam troszkę na necie o tych przekąskach na diecie, ale nie wiem, jak to wyjdzie w rzeczywistości, więc prosiłabym o podzielenie się swoim doświadczeniem

Mam nadzieję, że piszę w dobrej kategorii
Ja bym polecal zmiane diety/podejscia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 23:00   #5
malolatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z internetu
Wiadomości: 7
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja bym polecal zmiane diety/podejscia
Chodzi o to, żeby na diecie nie chodzić na imprezy? Czy o co, bo nie precyzujesz
malolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:02   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez mariok Pokaż wiadomość
Hej!
Dietetyczny grill to nic trudnego! Szaszłyki z kurczaka, burgery z mielonego mięsa indyka, grilowane papryki, cukinie, ziemniaki. Przepisów jest masa dla każdego coś dobrego. Wiesz o tym ,bo je przeglądałaś. Z dodatków polecam sos tzatziki na jogurcie nie śmietanie i sałatkę z kapusty pekińskiej lub sałaty z rzodkiewką, pomidorem, kukurydzą i czym tam tylko chcesz - tego będzie mógł jeść do woli. Baw się grillem i nie bój się eksperymentów. Życzę smacznego!
mielone? nie na diecie.
z ziemniakami tez ostroznie

warzywne szaszlyki, ryba z rusztu, grillowana piers z indyka. niestety maz nie moze sie obzerac, porcje musza pozostac nieduze.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 10:08   #7
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez malolatka Pokaż wiadomość
Chodzi o to, żeby na diecie nie chodzić na imprezy? Czy o co, bo nie precyzujesz
Chodzi o to, że liczenie kalorii samo w sobie nie jest dobre . Ważniejsze co jemy .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 10:57   #8
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Grill kontra dieta

Warzywne szaszłyki? Lekkie sałatki? Grillowana kukurydza, cukinia, pory... Do tego sosy na bazie jogurtu, pomidorowa salsa albo dip z awokado. Naprawdę, wybór jest ogromny, grill w cale nie musi być bombą kaloryczną
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 17:55   #9
PucyBut
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że liczenie kalorii samo w sobie nie jest dobre . Ważniejsze co jemy .
Ale chyba nawet jak jemy wszystko naturalne, nieprzetwożone i zgodne ze wszelkimi wskazaniami, to nadal jak zjemy tego za dużo to niedobrze
PucyBut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 18:09   #10
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez PucyBut Pokaż wiadomość
Ale chyba nawet jak jemy wszystko naturalne, nieprzetwożone i zgodne ze wszelkimi wskazaniami, to nadal jak zjemy tego za dużo to niedobrze
Jest teoria, która mówi, że niekoniecznie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:23   #11
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
mielone? nie na diecie.
z ziemniakami tez ostroznie

warzywne szaszlyki, ryba z rusztu, grillowana piers z indyka. niestety maz nie moze sie obzerac, porcje musza pozostac nieduze.
a co jest nie tak z mielonym mięsem z indyka? wiadomo że mielone samemu a nie kupne jest zdrowsze itp ale też nie ma co przesadzać, zwłaszcza że nie smażone na głębokim tłuszczu...
Tak samo pieczony ziemniak, nie w formie frytek itp itd.

Ja polecam szaszłyki z warzywami i kurczakiem, samą pierś kurczaka czy indyka grillowaną i dużo warzyw. Sosy tak, ale lekkie np na bazie jogurtu naturalnego. Łyżeczka zdrowego ketchupu też może wpaść.
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 10:49   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
a co jest nie tak z mielonym mięsem z indyka? wiadomo że mielone samemu a nie kupne jest zdrowsze itp ale też nie ma co przesadzać, zwłaszcza że nie smażone na głębokim tłuszczu...
Tak samo pieczony ziemniak, nie w formie frytek itp itd.

Ja polecam szaszłyki z warzywami i kurczakiem, samą pierś kurczaka czy indyka grillowaną i dużo warzyw. Sosy tak, ale lekkie np na bazie jogurtu naturalnego. Łyżeczka zdrowego ketchupu też może wpaść.
jak sie samemu zmieli to ok. inaczej bym nie kupila mielonego, nawet indyka.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 08:35   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Grill kontra dieta

Cytat:
Napisane przez malolatka Pokaż wiadomość
Chodzi o to, żeby na diecie nie chodzić na imprezy? Czy o co, bo nie precyzujesz
Chodzi o to, ze liczenie kalorii jest bezsensownym podejsciem.
Dieta, to wbrew obiegowej opinii, nie matematyka, a bardziej chemia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-26 09:35:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.