problem z cerą w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-21, 12:32   #1
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela

problem z cerą w ciąży


jestem w piatym mies. ciązy i moja buzia wygląda okropnie, nie dośc że zawsze była mieszana, z problemami i b. wrażliwa to teraz jest jeszcze gorzej;z jednej strony próbuję preparatów oczyszczajacych żeby ją odtłuścić i pozbyć się wyprysków, z drugiej strony jest permanentnie podrażniona i zaczerwieniona, więc tego typu kosmetyki(np. żel loreal z serii pure zone do mycia twarzy) okazują się za mocne i zbyt podrażniaja;właściwie to nie wiem czy wybrac sie do dermatologa czy może do kosmetyczki?(tutaj obawiam się że zaproponuję mi czyszczenie i będę wyglądac jak upiór, tak jak to było ostatnio)może macie jakieś dla mnie propozycje co z tym zrobić? Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 21:35   #2
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: problem z cerą w ciąży

L'Oreal Pure Zone to są dosyć agresywne kosmetyki. W ciąży cera ma prawo zrobić się bardziej wrażliwa i dlatego polecałabym Ci wybrać sobie łagodną serię do cery pielęgnacyjną z apteki. Powinien Ci pasować Effaclar (żel, płyn micelarny, krem z kwasami Effaclar K) - działa bardzo łagodnie i na mnie nawet likwidował podrażnienia. Bezwzględnie konieczna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna w kremie na dzień (lub drugi krem, który nałożysz na nawilżający) - po pierwsze zmiany hormonalne w ciąży, po drugie kwasy - to są czynniki mogące powodować przebarwienia na skórze, więc teraz naprawdę nie opłaca Ci się oszczędzać na filtrach UV. Poza tym, nie martw się - jeśli zmieniesz kosmetyki na bardziej odpowiednie dla Twojego stanu i stanu Twojej cery, odczujesz wyraźną poprawę.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 13:10   #3
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problem z cerą w ciąży

aha, czyli co ten żel i krem loreal odstawić?, rzeczywiście żel tak"czyści", że skóra aż się łuszczy;czyli jednak do apteki i co jakiś żel do mycia, tonik , a ten kremik z kwasami no nie wiem troche się go boję;bo na dzień ta neutrogena z spv15 uważam że jest ok, a na noc te affaclar polecasz?no raczej ten z kwasami to może tak co drugi dzien np używać?naprzemiennie z jakimś innym(żeby uniknąc zbyt mocnego złuszczania)?
pozdrawiam!jestem wdzięczna za wszelkie uwagi Izabela
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 13:16   #4
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: problem z cerą w ciąży

hej
tak sobie czytam wasze wypowiedzi...

gdzieś czytałam, że używanie kremów z retinolem (wogóle i z jego pochodnymi czyli pochodnymi wit a) jest niewskazane w czasie ciąży. Reszta kwasów jes ok.
Czy wiecie o tym?
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 14:16   #5
Izabela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 24
GG do Izabela
Re: problem z cerą w ciąży

słyszałam, nadmiar wit. A powoduje jakąs wadę u dzidziusia, natomiast mój lekarz mówił, że tyle ile w kremach jest tego to są tak znikome ilości że nie moga mieć wpływu na ciąże
Izabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 14:37   #6
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: problem z cerą w ciąży

Myślę, że Effaclar K nie powinien Cię podrażnić ani nadmiernie złuszczyć, ale to oczywiście kwestia indywidualna, więc możesz zawsze zacząć od stosowania co drugą noc. W każdym razie złuszczanie skóry raczej nie jest widoczne, da się za to zauważyć wygładzenie i jakby rozjaśnienie.
Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.