Czerwone plamy po peelingu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-20, 23:04   #1
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204

Krostki po depilacji okolice bikini-help!


Pytanie jak w temacie. Co zrobić, by pozbyć się ich???
Nadmienię, że używam nowych maszynek..
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 23:21   #2
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

niestety borykam sie z tym samym problemem

ja uzywam pianki Venus z Tesco konwaliowej ktora chroni przed podrażnieniami i faktycznie troche pomaga ale nie jakos rewelacyjnie
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 08:04   #3
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Po depilacją suchą skórę posmarujcie dezodorantem w kulce sprawdzone, działa!
Smarowanie najlepiej powtarzać jeszcze parę razy...
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 10:14   #4
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Mnie też niewiele pomaga, a ostatnio miałam straszne podrażnienie.
Podobno, żeby uniknąć krostek należy przed depilacją zrobić peeling, ale mnie to nie pomaga. Zdarzało mnie się używać talku do ciała (może być zwykła zasypka dla dzieci), trochę łagodzi podrażnienia.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 11:36   #5
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

sudocrem. efekt murowany.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 12:40   #6
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

jest sporo takich tematów już na wizażu, wyszukiwarka jest bardzo pomocnym narzędziem
Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Po depilacją suchą skórę posmarujcie dezodorantem w kulce sprawdzone, działa!
Smarowanie najlepiej powtarzać jeszcze parę razy...
Cytat:
Napisane przez BJean Pokaż wiadomość
sudocrem. efekt murowany.
po pierwsze to co pomaga jednemu, drugiemu nie musi, więc żadnej pewności tutaj nie dajecie, a efekt murowany -nie koniecznie

mnie żaden ze sposobów waszych nie pomaga (i sudcrem i dezodorant doraźnie tak, ale na dłuższą metę efektów nie ma).

wiele osób poleca maśc z hydrocortizolem- mnie w tej chwili pomaga ale nie zamierzam stosować jej długo. Ja uzywam do depilacji depilatora lub plastrów z woskiem i moje krostki są od wrastających włosków. Od jesieni jak już nie bedę się wystawiać na słońce to wrócę do kwasów i one rozwiążą problem jak zwykle. Wystarczy prztrzeć skórę raz na jakiś czas tonikiem z jakimś kwasem (bha, aha) i jest idealnie, włoski nie wrastają, skóra gładka. Peeling też raz na jakiś czas, ale kwasy złuszczają już dostatecznie
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-08-21 o 12:41
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 19:45   #7
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Ma ktoś jakieś inne sposoby?
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 16:33   #8
Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Ja robię peeling, smaruje kremem opóźniającym wzrost włosków i podcieram się tylko antybakteryjno- łagodzącym papierem toaletowym( ja mam z firmy Mola) i nie mam takich problemów))
Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 20:17   #9
Jedlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Cytat:
Napisane przez Cupcakes Pokaż wiadomość
Ja robię peeling, smaruje kremem opóźniającym wzrost włosków i podcieram się tylko antybakteryjno- łagodzącym papierem toaletowym( ja mam z firmy Mola) i nie mam takich problemów))
O kremie opóźniającym odrost włosków słyszałam, ale o papierze antybakteryjnym jeszcze nie. Muszę poszukać takiego cuda
Jedlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 19:45   #10
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

slyszalam, ze po depilacji nalezy przetrzec tam gdzie sie depilowało woda utleniona i krostki nie wyjda prawda to?
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...

Edytowane przez omeczka
Czas edycji: 2009-10-30 o 17:17
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 19:41   #11
xtwiggy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Czerwone, piekące plamki na nogach

Witam serdecznie!
Nie wiedziałam gdzie dokładnie umieścić ten temat, ale myślę, że tu będzie okej. Moim problemem są czerwone plamki na nogach a mianowicie:
wszystko to zaczyna się po goleniu. Używam maszynki do golenia nóg. W miejscu gdzie był włos zostaje czerwona kropeczka, która piecze przez jakiś czas po goleniu. Po jakimś czasie plamki przygasają, jednak nadal są widoczne. Ogólnie na moich nogach nawet po goleniu widać tak jakby włoski prześwitywały przez skórę, nie wiem czemu tak jest. Byłam z tym u dwóch dermatologów, jedna przepisała mi maści, które nie dały żadnych efektów, druga przepisała lek (który też jest na trądzik), gdy go nakładam nogi pieką (ale to nie dziwne, bo zawiera alkohol). Niby trochę przygasają te plamki ale i tak znów to nie daje super efektów. Jestem już bezradna, bo wyjście bez rajstop w ogóle nie wchodzi w grę :< Jak znajdę chwilkę to dorzucę zdjęcia jak to wygląda, ale może już do tego czasu pomożecie mi :C Będę bardzo, bardzo wdzięczna! Pozdrawiam!
xtwiggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 10:39   #12
ewkaa1314
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 126
Dot.: Czerwone, piekące plamki na nogach

Cytat:
Napisane przez xtwiggy Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Nie wiedziałam gdzie dokładnie umieścić ten temat, ale myślę, że tu będzie okej. Moim problemem są czerwone plamki na nogach a mianowicie:
wszystko to zaczyna się po goleniu. Używam maszynki do golenia nóg. W miejscu gdzie był włos zostaje czerwona kropeczka, która piecze przez jakiś czas po goleniu. Po jakimś czasie plamki przygasają, jednak nadal są widoczne. Ogólnie na moich nogach nawet po goleniu widać tak jakby włoski prześwitywały przez skórę, nie wiem czemu tak jest. Byłam z tym u dwóch dermatologów, jedna przepisała mi maści, które nie dały żadnych efektów, druga przepisała lek (który też jest na trądzik), gdy go nakładam nogi pieką (ale to nie dziwne, bo zawiera alkohol). Niby trochę przygasają te plamki ale i tak znów to nie daje super efektów. Jestem już bezradna, bo wyjście bez rajstop w ogóle nie wchodzi w grę :< Jak znajdę chwilkę to dorzucę zdjęcia jak to wygląda, ale może już do tego czasu pomożecie mi :C Będę bardzo, bardzo wdzięczna! Pozdrawiam!
Jeżeli masz to po goleniu to prawdopodobnie mamy ten sam problem A włoski prześwitują Ci przez skórę bo pod nią 'wrastają' nie mogąc się przebić. Ja byłam z tym u dermatologa i jak zobaczyła to powiedziała mi tylko 'nawilżać i natłuszczać'. Dzień w dzień smaruję nogi przeróżnymi balsamami do bardzo suchej skóry, wręcz przesuszonej, wieczorem po kąpieli na wilgotne ciało nakładam oliwkę dla dzieci (to zrozumiałam poprzez natłuszczać) i żadnych efektów nie widzę. Oprócz tego robie peelingi żeby włoski mogły zacząć się przebijać i nadal nic Kropki jak były tak są. Ale może ktoś także z tym walczył i wygrał. Miejmy nadzieję!
ewkaa1314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:37   #13
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Czerwone plamy po peelingu

Witam, mam taki problem
Mianowicie chyba przesadziłam dziś z peelingiem i mam takie 3 czerwone plamy na nosie wiem już bo znalazłam taki wątek co zastosować.. (Zapytałabym te osoby, ale one logowały się ostatni raz 2-3 lata temu wiec pytam was teraźniejszych po jakim czasie znika czerwone zaczerwienienie i czy zostają blizny ??
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:14   #14
butt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Czerwone plamy po peelingu

Posmaruj te miejsca kremem, na pewno w ten sposób zlagodzisz zaczerwienienia i szybciej znikną. Na drugi raz nie przesadzaj tak bardzo z peelingiem
__________________
Potrzebujesz markowych tanich butów, sprawdź najlepszy internetowy sklep obuwniczy. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!
butt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 23:36   #15
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Czerwone plamy po peelingu

smaruje kremem :P właśnie nie wiem co mi przyszło do głowy..
kupiłam sobie i żel peeling i płatki peelingowe i sobie tak stałam pod prysznicem, i zamyśliłam się

ciekawe za ile znikną.. bo wygląda to jakby mnie ktoś pobił
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:52   #16
noiselesslyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Czerwone plamy po peelingu

Ja na podrażnienia generalnie to używam Sudocrem albo puder Alantan, ale czy to na twarz działa to nie wiem O.o
noiselesslyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:39   #17
michalinacolcina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 48
Dot.: Czerwone plamy po peelingu

Problem w tym że mieszkam w Szwecji i tutaj nie mam sudokremu, bo bym go użyła tutaj jedynie mogę dostać coś z neutrogeny..
michalinacolcina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:39   #18
lola1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone, piekące plamki na nogach

hej dziewczyny!
Mam ten sam problem. Po goleniu na łydkach, z tyłu na udach i w okolicy bikini pojawiają mi się swędzącone, czerwone krostki, które utrzymują się do kilku godzin. Wyglądają strasznie. Czasem kiedy zakładam od razu spodnie jeszcze bardziej się podrażniają i czuję ból. Stosuję peelingi przed goleniem, w trakcie zmiękczam żelami, odżywkami do włosów, zawsze na mokre nogi nakładam oliwkę lub jakiś balsam. Ostatnio po goleniu używam jeszcze mydła antybakteryjnego jednak to wszystko niewiele pomaga. Nogi golę co drugi dzień. Nie ma opcji, żebym goliła się tuż przed wyjściem z domu, zawsze odczekuję wysmarowana oliwką przynajmniej godzinę, czasem dłużej w ręczniku, aby się podgoiły. Na domiar złego, mimo że te krostki zanikają po jakimś czasie, to całe łydki i tył ud mam pokryte takimi czerwonymi kropkami, w miejscu gdzie wyrastają włoski. Tak zazdroszczę dziewczynom, które widzę w gładkich nogach bez żadnej skazy, bez tych okropnych kropeczek. Załączam zdjęcia łydek tuż po goleniu. Są wysmarowane oliwką dla dzieci. Czy któraś z was miała podobny problem? Co wam pomogło?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2020.jpg (66,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2016.jpg (62,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2017.jpg (58,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2018.jpg (49,0 KB, 13 załadowań)
lola1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 15:55   #19
innocentx3
Przyczajenie
 
Avatar innocentx3
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
Dot.: Czerwone, piekące plamki na nogach

Też zależy czym golisz nogi i czy 'na sucho'? Miałam takie krostki właśnie najczęściej, kiedy goliłam się 'na sucho', rzadziej kiedy pod prysznicem. Mam skórę suchą i wrażliwą, w Rossmanie kupiłam balsam do ciała z AA. Po goleniu zawsze sobie smarowałam, piekły mnie trochę nogi, ale za to plamki nie wyskakiwały. Po dłuższym jego stosowaniu nogi mnie nie pieką ani nie widać plamek. Także możesz spróbować - może podziała.
innocentx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 18:19   #20
kejti25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Krostki po depilacji okolice bikini-help!

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
slyszalam, ze po depilacji nalezy przetrzec tam gdzie sie depilowało woda utleniona i krostki nie wyjda prawda to?
a prawda
kejti25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:22   #21
lola1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czerwone, piekące plamki na nogach

dziękuję za odpowiedź nigdy nie golę na sucho, tzn. nie używam pianek do golenia, ale to dlatego, że po nich jeszcze więcej mam tych krost, szczypie mnie jeszcze kiedy jestem pod prysznicem, a później podrażnienia to już masakra. W dodatku co dziwne, ale właśnie po piankach zacinam się, więc nie wiem o co chodzi. Ale używam zawsze czegoś do poślizgu, najczęściej odżywki do włosów, wcześniej nogi są zwilżone i po peelingu, najczęściej cukrowym. Mam też szorstką gąbkę. A o którym balsamie z AA piszesz dokładnie?? Ja używałam AA Ciało Wrażliwe Cytrusowa Świeżość, jednak tylko jedną butelkę, może to za krótko. Jednak po niej też miałam krostki.
lola1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.