Kłopoty z cerą 30-stki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 20:00   #1
Vanilia22
Przyczajenie
 
Avatar Vanilia22
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9

Kłopoty z cerą 30-stki


Witam,

Mam ogromny problem i czytałam kilka podobnych wątków na wyzej wymienione problemy ale nie spotkałam sie z podobnym problemem osób okolo 30 roku zycia.
Do tej pory miałam bardzo ładną cerę, jasną, bez przebarwień, pryszczy i kaszek. Jednak od ponad roku zaczęły się moje problemy z cerą.
Zaczęło sie od spoconego czoła, gdzie z gorąca wyskoczyły mi potówki. Sądzilam, że nie będzie z tego wiekszych konsekwencji ale one stały się czerwone! Mialam czoło w czerwonych plamkach. Oczyszczalam solennie czolo, nakladama kremy z filtrami i kremy nawilżające ale niewiele to dało. Pozostaly mi przebarwienia w tych okolicach, z ktorymi nie wiem co robić. Potem skóra zaczęła być okropnie sucha i pomimo nawilżania, kremowania, niewiele to daje. Od kilku tygodni mam kaszke na twarzy. Wyglada to Źle.
od czego zacząć leczenie tego problemu? Czy wizyta u dermatologa jest nieodzowna?
Błagam o pomoc. Czuję sie z tym fatalnie
(jesli wątek nie potrzebnie załozyłam prosze o wybaczenie)
__________________
Vanilia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 20:08   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Kłopoty z cerą 30-stki

Może to trądzik różowaty? pojawia się często w takim wieku.

Najlepiej się zdiagnozować u dermatologa.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:34   #3
Zegata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kłopoty z cerą 30-stki

Witaj,
Ja rowniez mialam bardzo ladna cere,a problemy zaczely sie po 30, czyli tradzik. Ale nie wystepuje on na calej twarzy tylko wyskakuja pojedyncze "pryszcze" na brodzie i okolice nosa,wyglada to tak,ze jak juz jeden zniknie to zaraz pojawia sie nastepny i tak w kolko. Dermatolog przepisal mi krem od ktorego dostalam uczulenia i mialam cala czerwona buzie przez tydzien. Moja kolezanka brala tabletki ale jak tylko przestala je brac to problem znowu sie pojawial. Poki co pomaga mi plyn Afrodyta(sa tez inne nazwy) - jak tylko czuje ze cos sie zaczyna robic to tym plynem smaruje w to miejsce i jakos sie wysusza i znika, ale czasem zostaja przebarwienia i to jest najgorsze.
Jesli macie jakies sprawdzone sposoby na taki typ tradziku dajcie znac, kazda rada sie przyda.
Zegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 11:49   #4
Vanilia22
Przyczajenie
 
Avatar Vanilia22
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: Kłopoty z cerą 30-stki

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Może to trądzik różowaty? pojawia się często w takim wieku.

Najlepiej się zdiagnozować u dermatologa.
Witaj,

Byłam u dermatologa ale pani stwierdziła że cyt: "nic mi nie będzie". Dała jakąś maść, która miała złagodzić przebarwienia ale tylko dostałam na nią uczulenia.
Byłam tez w tej sprawie u ginekologa, gdyż zdaję sobie sprawę, że podłożem takich gwałtownych zmian mogą być hormony.
Zrobiłam badania i wyniki nie były jednoznaczne. Dostałam łagodne tabletki hormonalne i cera znacznie się poprawiła. Jednak po ich odstawieniu - efekt powrócił.
Dlatego zależy mi tym aby móc się dowiedzieć jak łagodzić te objawy i jak sobie poradzić z pielęgnacja takiej trudnej cery.
Ma ktoś jakieś sprawdzone metody? Szczególnie na przebarwienia?
dodam, że jestem w trakcie zmiany diety i biorę nowe leki, które na nasiliły ten problem. Wierzę jednak, że wasze porady pomoga mi przez to przejść...
__________________
Vanilia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 07:49   #5
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Kłopoty z cerą 30-stki

Mam podobnie idealna cera do 22 roku zycia teraz cos wyskoczy i to nie maleAle goraco wierze ze to przejsciowka i przejdzie!!bo wiem jak to boli I to bardzo dziwne, bo na zmiany mlodzience za stara jestem , a na jakies dla dojrzalych kobiet za mloda....Z mojej wiedzy moge doradzic:
- zmiana diety ograncizenie cukru, slodyczy fast foodow, picie herbatek ziolowych np. bratek rumianek i duuuuzo wody( aby wyprowadzic toksyny z organizmu)
-poprawic jakos zycia: wiecej snu, mniej stresu, uprawianie sportu tez duzo daje -rowniez z potem toksyny sie usuwa i nei pojawiaja sie w postaci..zmian na skorze az tak
-Ja osobiscie polecam witaminy B complex i cynk , ta kaszka to moze byc rogowacenie mieszkowe-niedobor witaminy A
-uwaga na kosmetyki, dobrze je zmienic na antybakteryjne i mocno nawilzajace bez alkoholu, sls w skladzie- skora moze jest przesuszona po opalaniu i sie broni..?, uwaga tez na te do makijazu-moga zapychac pory i tworzyc zmiany ..skorne wlasnie.Nie zmienialas kosmetykow?
-zrobic badania, krwi hormonalne , ginekologiczne
- moze stosujesz jakies silne leki, hormony sterydy -tez moga zle dzialac na cere.
fajny jest kremik aknefan -lagodzacy zmiany..ok.13 zl cena.
Moja rada zmien kosmetyki,diete , tryb zycia, i moze dermatologa.na tradzik rozowaty , ktoryb juz Ciebie moze dotyczyc podobno dobry jest akne derm-krem z kwasem azelainowym bez recepty.Dodam ze akne derm usuwa tez przebarwienia -dlatego mysle ze to super krem dla Ciebie cena ok. 23 zl , naprawde warto wyprobowac
-istnieje tez mozliwosc , że ta kaszka moze to alergia? probowalas robic testy alergiczne albo chociaz pic wapno?
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-08-26 o 09:12
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.