DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 16:10   #121
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Klimat USA jest w wiekszosci umiarkowany, w czesci kraju zimy bywają mroźne, a lata krótkie. Zimy na północy, w rejonie Wielkich Jezior, bywają bardzo mroźne i dlugie. Wybrzeże Pacyfiku na północnym zachodzie- klimat jest zbliżony do europejskiego: wilgotny, łagodny i rzadko upalny. Na południu Kalifornii bywa cieplej i bardziej sucho niż na północy, a śniegu spada tyle, że stan ten należy do ważniejszych regionów narciarskich w Ameryce.
Sa i obszary tropikalne - Hawaje, Floryda.
Wiec w sumie to na niektorych obszarach klimat jest bardzo zblizony do naszego, nie wspominajac o Alasce

Zadne badnia nie sa do konca obiektywne, skad wiadomo jaka grupe do badan wzieli polscy naukowcy, aby byla reprezentatywna dla calego kraju? Moze taka, u ktorej niedobory wit.D wynikaja ze zlej diety?
oj chodziło o to ze klimat tam jest inny. i jednak tych czesci o klimacie podobnym do naczego jest mało w stosunku do reszty. i wlasnie dlatego ze nie wiadomo jak jest na prawde nie mowie ze to co ja mowie jest na pewno prawda ale ze zwracam wasza uwage na to ze niekoniecznie amerykanie maja racje. polacy tez niekoniecznie. moze nawet ten kto badal filtry nei mial racji i moze wcale skora sie nie starzeje sie od slonca a moze rak jest od czegos innego.
skad wiadomo czy amerykanie nie zbadali tylko ludzi z obszaru slonecznego?
nie twierdze ze te 90% z niedoborem to filtromaniacy tylko ze skoro juz maja niedobor spowodowany dieta to odbierajac sobie dodatkowo zrodlo wit. D spowoduja jeszcze wiekszy niedobor.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:33   #122
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Jezuuu...jak mnie denerwuje jak ktoś podkreśla "niedobory wit. D w DIECIE" - ok podpieracie się tym argumentem naukowców, ale w ogóle nie macie pojęcia o syntezie wit. D w organiźmie...polecam wziąć w rękę mądrą książkę od fizjologi, lub histologii i przeczytać co nieco na ten temat, a potem wypowiadać się na forum, bo myślenie że wit. D z pokarmu i siedzenie w piwnicy wystarczy to duży błąd...bo ona w ogóle nie przechodzi syntezy i nie wchłania się do organizmu.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 17:08   #123
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Jezuuu...jak mnie denerwuje jak ktoś podkreśla "niedobory wit. D w DIECIE" - ok podpieracie się tym argumentem naukowców, ale w ogóle nie macie pojęcia o syntezie wit. D w organiźmie...polecam wziąć w rękę mądrą książkę od fizjologi, lub histologii i przeczytać co nieco na ten temat, a potem wypowiadać się na forum, bo myślenie że wit. D z pokarmu i siedzenie w piwnicy wystarczy to duży błąd...bo ona w ogóle nie przechodzi syntezy i nie wchłania się do organizmu.
Każde materiały jakie znalazłam mówią,że są dwa źródła witaminy D-jedno to pokarm, drugie to słońce. Biorąc pod uwagę fakt,że np. u nas przez większość część roku słońce jest za słabe,by doszło do syntezy witaminy D właśnie ze słońca nie ma innego wyjścia i sposobu dostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości witaminy D niż przez dietę i suplementację. Więc jeżeli przez większą część roku musimy dostarczać organizmowi witaminy D w inny sposób niż przez słońce to w czym szkodzimy sobie teraz,że nadal dostarczamy organizmowi tą witaminę D z innego źródła?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 17:34   #124
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
bo myślenie że wit. D z pokarmu i siedzenie w piwnicy wystarczy to duży błąd...
a że się tak przyczepie.. bo mnie zaczynają takie wypowiedzi denerwować... gdzie niby jest napisane, ze filtromaniaczki siedzą w piwnicy? albo ze nie wychodzą w oglle na dwór? albo ze nie robią tysiące innych rzeczy jakie się robi?
smarowanie się filtrem na twarzy i szyji ( ktory nigdy nie blokuje 100% promieni UV) a siedzenie w piwnicy... to duza różnica...
uparłaś się, że jak ktoś uzywa filtrów na codzien.. to jest z góry "dziwny" i trzymasz się tego kurczowo wymyślając coraz to nowe " głupoty"
zrozum wreszcie, że my traktujemy filtr jako zwykły codzienny krerm.. a nie środek tortur, czy cel naszego życia!
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 22:56   #125
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

maniooreczka87 - uszczypliwe komentarze dotyczące siedzenia w piwnicy zachowaj dla siebie..złośliwości nic tutaj nie wniosą - a niewatpliwie psują atmosferę ...

Jeśli jesteś zwolennikiem opracowań naukowych - wiesz dobrze, że nie mozna ich traktowac wyrywkowo - i że jest cała masa badań - które mogą się między sobą różnić... dlatego nie rozumiem Twojego kurczowego trzymania się opinii naszych naukowców ... Nie możesz chyba odmówić mi racji - jeśli powiem, że za oceanem badania naukowe - na różnych polach - kwitną ... są na to przede wszystkim pieniądze, są naukowcy z całego świata itd.

---------
W pierwszym poście napisałaś - "nie mogę patrzeć jak - BESZTACIE NAS Z BŁOTEM" - jeśłi dobrze rozumiem ten mix - to miejscami robisz dokładnie to samo ... przychodzi mi na myśl słowo - hipokryzja ...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 13:25   #126
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Jezuuu...jak mnie denerwuje jak ktoś podkreśla "niedobory wit. D w DIECIE" - ok podpieracie się tym argumentem naukowców, ale w ogóle nie macie pojęcia o syntezie wit. D w organiźmie...polecam wziąć w rękę mądrą książkę od fizjologi, lub histologii i przeczytać co nieco na ten temat, a potem wypowiadać się na forum, bo myślenie że wit. D z pokarmu i siedzenie w piwnicy wystarczy to duży błąd...bo ona w ogóle nie przechodzi syntezy i nie wchłania się do organizmu.

Widać, że Ciebie nie obchodzą nasze odpowiedzi.

Zalozylas taki watek a nie inny, wiec powinnas liczyc sie z tym, ze znajda sie osoby, ktore sie z Toba nie zgadzaja, wiec nie powinno Cie to denerwowac. A jesli denerwuje to nie zakladaj takich watkow. Nie bedzie Cie musialo denerwowac, ze nie studiujemy podrecznikow do histologii.

Zwroc tez uwage na to, ze sa osoby, ktory od wielu lat walcza z chorobami skory, naprawde ciezkimi, przez co nie raz czuja sie okropnie. musza leczyc sie srodkami, ktore nakazuja stosowanie filtrow i w tym momencie priorytetem jest dla nich wyleczenie cery a nie witamina D. a Ty zdajesz sie tego wogole nie zauwazac, powtarzajac w kolo to samo.

W ktoryms poscie napisalas, ze: "jakieś z Was powie "Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P Ona wie swoje, my jeszcze bardziej swoje"...i to po prostu jest dla mnie lekceważące". Dla mnie lekcewazace i bardzo zlosliwe sa przytyki o siedzeniu w piwnicy i ohydnej bladosci. I zgodze sie z Carolinascotties, skoro chcesz prowadzic dyskusje na naukowym poziomie, poparta badaniami to takie uwagi zachowaj prosze dla siebie, bo kiedy czyta sie je w kolko robia sie poprostu niesmaczne.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!



Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-04-28 o 18:22 Powód: jak zwykle literowki :D
kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 11:11   #127
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Kusi mnie tylko, żeby złośliwie dodać, że byłam ostatnio na wycieczce rowerowej - żyję, a zatrzymałam się dopiero u celu
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 10:32   #128
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez _Koniczynka_ Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrącam, ale nie kazdy jest mistrzem w posługiwaniu się językiem angielskim, więc jeżeli zadałaś już sobie trud żeby te fragmenty tu wkleić, to może jeszcze je przetłumaczysz takim mniej uczonym jak ja na przykład
To jest tłumaczenie specjalistyczne i za to się słono płaci w mojej branży.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 10:59   #129
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To jest tłumaczenie specjalistyczne i za to się słono płaci w mojej branży.
L_V - zaraz pewnie ktoś napisze, że i za opanowanie języka trzeba słono płacić - hihi nie mogłam się powstrzymać...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 15:45   #130
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
L_V - zaraz pewnie ktoś napisze, że i za opanowanie języka trzeba słono płacić - hihi nie mogłam się powstrzymać...
nie bardzo rozumiem co Cię tak śmieszy opanowanie języka niekoniecznie jest kosztowne w sensie finansowym ale w sensie wysiłku - i dlatego tłumacze tyle zarabiają bo przecież musi im się zwrócić to co włożyli w kształcenie. ale to i tak nie a związku z tematem.
nie ważne ile kosztują tłumaczenia i nie ważne ile kosztuje nauka języka. tylko po co zamieszczać jako argument coś co być może częsciowo zrozumieją tylko ludzie znający w dobrym stopniu angielski a całość będzie zrozumiała wyłącznie dla specjalistów?
to trochę tak jakby zamieścić jako kontrargument oryginał artykułu pisanego przez chińskich naukowców którzy może i napiszą coś mądrego ale co z tego jeśli nikt nie będzie wiedział co... bo uwierz ze są tacy co po angielsku ani be ani me.
ps. Ja sama zrozumiałam może z 70% - ale to i tak niewiele mi dało.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:51   #131
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

przepraszam ale "Dziewczyny, naprawdę nie ma co dyskutować :P Ona wie swoje, my jeszcze bardziej swoje" to napisała inna wizażanka i właśnie dlatego podkreśliłam, że mnie to denerwuje bardzo...a w którymś poście napisałam już, że nie chodzi mi o osoby które się leczą, a o takie które z wyboru stosują nagminnie filtry.
A jeżeli chodzi o tą nieszczęsną wit. D to oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i nie denerwuje mnie to, że każdy ma swoje zdanie, tylko po prostu FAKTEM jest SYNTEZA WIT.D w ORGANIŹMIE, a dużo osób tutaj podważa te fakty, a przecież nie jest to kłamstwo bo takie informacje przekazuje się studentom uczącym się na Akademii Medycznej teraz (nie 10 lat temu, tylko teraz)...i każdy może mieć swoje zdanie i myśleć co chce i opisywać swoje rozważania na tematy ilości wit. D w pokarmie potrzebnej dziennie człowiekowi, ja po prostu napisałam, że to itak nic nie da i już, a wy róbcie z tymi informacjami co tylko chcecie...macie gdzieś tą wit. D to okej mi specjalnie nie zależy na tym
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 19:35   #132
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem co Cię tak śmieszy opanowanie języka niekoniecznie jest kosztowne w sensie finansowym ale w sensie wysiłku - i dlatego tłumacze tyle zarabiają bo przecież musi im się zwrócić to co włożyli w kształcenie. ale to i tak nie a związku z tematem.
nie ważne ile kosztują tłumaczenia i nie ważne ile kosztuje nauka języka. tylko po co zamieszczać jako argument coś co być może częsciowo zrozumieją tylko ludzie znający w dobrym stopniu angielski a całość będzie zrozumiała wyłącznie dla specjalistów?
to trochę tak jakby zamieścić jako kontrargument oryginał artykułu pisanego przez chińskich naukowców którzy może i napiszą coś mądrego ale co z tego jeśli nikt nie będzie wiedział co... bo uwierz ze są tacy co po angielsku ani be ani me.
ps. Ja sama zrozumiałam może z 70% - ale to i tak niewiele mi dało.
Piszesz, że przeczytanie podanej strony niewiele Ci dało - więc może nie zrozumiałaś go w 70 % ...

Nie rozumiem - czego nie rozumiesz? moim zdaniem mozna na forum umieszczać i linki do stron w języku suahili - ponieważ dla kogoś mogą okazać się pomocne - dlatego Twój argument, że to, co zrobiła L_V nie było dobrym posunięciem uważam za nieprzemyślany.

Możesz być pewna, że zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które nie posługują się językami obcymi - w tym przypadku angielskim ...ale czy ma to być powód, dla którego mam sobie darować przytaczanie ciekawych źródeł... albo tłumaczyć tysiace słów - tylko po to, by przeczytał je ktoś, kto potem napisze - że najlepiej będzie, jak się zamknę w piwnicy?
----------------

maniooreczko - ciekawam, dlaczego wyłuskujesz wypowiedzi, które nie nadają się do dyskusji...a nie potrafisz ustosunkować się do tych bardziej poważnych... może to dlatego, że są w podobnym tonie do kilku Twoich ... ?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 21:49   #133
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

to po co wogole zamieszczac jako argument skoro nie przeczytaja go przeciwnicy? bez sensu. jak się chce zamieścić jako ciekawostkę to może w wątku dla osób które chcą takie ciekawostki po angielsku czytać bo w tym momencie nic nowego to nie wniosło...)

zrozumialam 70 % bo 70% to proste slowa (nie trzeba być uczonym by zrozumieć "be" "I" itp) ale w polaczeniu ze specjalistycznymi zwrotami (których czasami nawet w słowniku nei znajdziesz) daja niezrozumiały naukowy bełkot (tak jak mozesz zrozumiec jakies czasopismo specjalistyczne nawet po polsku np. dla wędkarzy i chociaz doskonale znasz i rozumiesz wiekszosc slow to nic ci to nie da bo calosc nadal zostanie specjalistycznym bełkotem)

czego nie rozumiem? tego co cię tak rozśmieszyło.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 23:54   #134
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Z tego, co napisałaś wynika, że przeciwnicy nie znają angielskiego ... i znów nie mogę się z Tobą zgodzić

Powtarzam - nie wniosło to nic nowego dla osób, które tego nie przeczytały - z różnych powodów.

Przypuszczam, że nie rozumiesz, iż to nie brak znajomości angielskiego mnie rozśmieszył ...ale tak, jak L_V nie przetłumaczyła tekstu - tak i ja nie będę tłumaczyć powodów mego uśmiechu - można go znaleźć kilka postów wyżej.

-------------

Idąc Twoim tokiem myślenia- czy zgodzisz się ze mną, jeśli napiszę, że nie powinniśmy również przytaczać słów - na przykład - starożytnych filozofów - poniewaz mogą być one niezrozumiane ?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 15:03   #135
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

z tego co napsałam wynika tylko że akurat ci przeciwnicy którzy tu w tym wątku się wypowiadają powiedzili że nie rozumieją wcale albo nie rozumieją w pełni - tylko to.

nie twierdze że śmiejesz się z nieznajomości języka tylko właśnie nie mam zielonego pojęcia co Cię tak rozśmieszyło...

dla mnie nic to nie zniosło mimo że przeczytałam - może nie zrozumiałam najistotniejszych fragmentów ? - nie wiem

nie idziesz moim tokiem myślenia lecz z niego zbaczasz. starożytnych filozofów przytaczac można jak najbardziej bo interpretację ich słynych z reguły cytatów mozna znaleść chociażby w necie. ale gdy ktoś zamieszcza cytaty napisane po hebrajsku czy grecku i to nie tak o lecz jako argument w dyskusji w dodatku złośliwie odpowiadając na prośbę o przetłumaczenie to już nie jest zbyt miłe w stosunku do osób nie znających tych języków. ktoś się wysilił i po to je przetłumaczył żeby korzystać z polskich wersji.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.