Kwas ursolowy w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-26, 08:08   #1
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83

Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki


Chciałam kupić sobie krem tonujący Anno D'oro ,niestety przeczytałam na opakowaniu, że w skladzie jest kwas ursolowy Nie wiem czy mogę tego uzyć..
Mam jeszcze pyt dot kremów antycellulitowych:czy mogę używać normalnych czy tylko przeznaczonych dla kobiet w ciąży? Jestem w 2 miesiącu. Wiem,że nie mozna używać silnie drenujących, ale AA oceanic czy Hean Aloe Active chcyba nie są zbyt mocne mimo iż mają kofeinę i L-karnitynę?
Czy mogę używać krem na rozstępy już, mimo iż na opakowaniu np. Ziajki Mamma Mia piszę, że od 4 miesiąca ciąży stosować?
Czy Serum 3d przeciw rozstępom Eveline mogę stosować w ciąży mimo iż na opakowaniu niczego na ten temat nie ma-jakie składniki dyskwalifikują taki produkt?(jest tam mentol)
I na koniec : czy mogłaby Pani polecić cosik z ww kosmetyków?
Pozdrawiam
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 10:48   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki

kwas ursolowy występuje w skórze. nie dziala złuszczająco. myślę, że jest bezpieczny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 12:25   #3
hercia22
Raczkowanie
 
Avatar hercia22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 83
Dot.: Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki

Dziękuję teraz czekam jeszcze tylko czy ktoś odpowie na resztę pytanek
hercia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 14:18   #4
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki

Ten kwas (ursolowy) wykazuje liczne właściwości farmakologiczne, takie jak działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, grzybo- i pierwotniakobójcze, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, oraz przeciwcukrzycowe, moduluje także funkcjonowanie układu immunologicznego i krwionośnego.

Uważam, że możesz używać "normalnych" kremów antycellulitowych, jak i tego na rozstępy (póki co w małych ilościach na najbardziej "zagrożone" miejsca).

W tym serum, o którym piszesz znajduje się metanol, a jest to alkohol (metylowy ). Radzę nie używać tego, m.in., dlatego że metanol wykorzystuje się jako rozpuszczalnik (rozpuszczają się w nim tłuszcze, żywice i pokosty), stosowany jest jako składnik paliwa dla samolotów, główny składnik paliwa do modelarskich silników żarowych, znajduje zastosowanie w produkcji materiałów wybuchowych, np.C4, stosowany z ługami lub kwasami do otrzymywania estrów metylowych...

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Bardzo interesuję się chemią i jestem w tym dobra.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 17:29   #5
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki

poszukaj takiego samego wątka juz pisalam o tym . nie dziala zle na płód
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 14:36   #6
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: Kwas ursolowy w ciąży?/ parę pytan o kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Ten kwas (ursolowy) wykazuje liczne właściwości farmakologiczne, takie jak działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, grzybo- i pierwotniakobójcze, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, oraz przeciwcukrzycowe, moduluje także funkcjonowanie układu immunologicznego i krwionośnego.

Uważam, że możesz używać "normalnych" kremów antycellulitowych, jak i tego na rozstępy (póki co w małych ilościach na najbardziej "zagrożone" miejsca).

W tym serum, o którym piszesz znajduje się metanol, a jest to alkohol (metylowy ). Radzę nie używać tego, m.in., dlatego że metanol wykorzystuje się jako rozpuszczalnik (rozpuszczają się w nim tłuszcze, żywice i pokosty), stosowany jest jako składnik paliwa dla samolotów, główny składnik paliwa do modelarskich silników żarowych, znajduje zastosowanie w produkcji materiałów wybuchowych, np.C4, stosowany z ługami lub kwasami do otrzymywania estrów metylowych...

Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Bardzo interesuję się chemią i jestem w tym dobra.

Tiaaa, Wikipedią - jak widać - też się intresujesz, ciekawe w której z tych dziedzin jesteś lepsza



__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.