Pierwszorazowy problem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-03, 21:46   #1
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737

Pierwszorazowy problem.


Problem polega na tym, że ostatnio z chłopakiem zdecydowaliśmy się na pierwszy raz. Zarówno dla mnie jak i dla niego był on pierwszym. Zabezpieczyliśmy się, było dobrze, jednak następnego dnia oprócz bolesnych otarć zauważyłam drobne krostki. Mogą być spowodowane otarciami?

Narazie czekam aż samoistnie znikną, a jak nie to trzeba będzie wybrać się do lekarza

edit: dodam, że są w kolorze skóry, drobne i samoistnie ani nie swędzą, ani nie bolą, dopiero za dotknięciem pojawia się pieczenie.

Edytowane przez Niewymierna
Czas edycji: 2012-01-03 o 22:32
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:16   #2
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Może to jakieś podrażnienie spowodowane depilacją?
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:34   #3
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Kostki są na wargach sromowych prawie że przy wejściu do pochwy. Zastanawiam się nad kupieniem jakiejś maści na otarcia, tylko nie mam pojęcia co mogłoby pomóc. Krem taki dla małych dzieci kojący od odparzeń, albo bepanthen wchodzą w grę?
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 22:58   #4
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pierwszorazowy problem.

może to uczulenie na prezerwatywy?
polecam obserwację,lub żel nawilżający w trakcie sexu.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 23:25   #5
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Uczulenie na prezerwatywę nie powinno występować od razu? Chociaż w sumie mogłam nie zauważyć. Co dziwniejsze, te krostki znajdują się tylko z jednej strony warg...
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 07:39   #6
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Pierwszorazowy problem.

uczulenie na prezerwatywę może występować od razu - ja dosłownie chwilę po rozpoczęciu współżycia w prezerwatywie mam okropne pieczenie, wręcz palenie w pochwie. Potem jestem cała czerwona przy wejściu do pochwy, a przy użyciu niektórych prezerwatyw nawet spuchnięta. Także może u Ciebie uczulenie objawia się jako wysypka?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:54   #7
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: Pierwszorazowy problem.

To są takie krostki, takie jakby trochę skóry... sama nie wiem jak to nazwać. W każdym razie bolą przy dotyku. Dzisiaj 3 dzień po stosunku, nadal jestem podrażniona. Nadal mam nadzieję, że to zaczerwienienie to jedynie otarcia, a krostki spowodowane podrażnieniem.

Naczytałam się już o wszystkich możliwych infekcjach... Pierwszy raz i już takie kłopoty ze mną :<
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-06, 13:25   #8
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Cytat:
Napisane przez Niewymierna Pokaż wiadomość
To są takie krostki, takie jakby trochę skóry... sama nie wiem jak to nazwać. W każdym razie bolą przy dotyku. Dzisiaj 3 dzień po stosunku, nadal jestem podrażniona. Nadal mam nadzieję, że to zaczerwienienie to jedynie otarcia, a krostki spowodowane podrażnieniem.

Naczytałam się już o wszystkich możliwych infekcjach... Pierwszy raz i już takie kłopoty ze mną :<
Kochana a dlaczego nie pójdziesz do lekarza ? Prywatnie przyjmują od ręki, natomiast państwowo jak zadzwonisz do rejestracji i powiesz, że masz problem wymagający natychmiast wizyty to Cię zarejestruje na szybko na ten sam dzień jeszcze. Powiedz to lekarzowi. Być może partner Cię czymś zaraził? Nawet jeśli to był jego pierwszy raz to mężczyźni mogą zarazić się w różnych miejscach, np w toalecie. Wtedy oni przechodzą wszystko bezobjawowo ale kobieta cierpi. Maści czy kremy takie jak Sudocrem, Bambino itd mogą na to nie pomóc, bo one są tylko na podrażnienia, a nie na bakterie (jeśli to bakterie). Idź do lekarza to nie jest straszne z resztą jak zaczęłaś współżycie to powinnaś się badać - lekarz tylko obejrzy te krostki i przepisze maść z jakimś antybiotykiem, która na pewno pomoże. Jeśli tego nie wyleczysz kochana, to może się przenieść na pochwe wewnątrz, na szyjkę macicy (od stanów zapalnych pochwy robią się nadżerki) a nawet na macicę (moja mama tak miała, nie czuła w ogóle stanu zapalnego pochwy, miała też nadżerkę, która się odnowiła ale mama też tego nie zauważyła bo po prostu nie było żadnych objawów, a potem dopiero po kilku miesiącach zaczęła czuć jakieś pieczenie itd) to już jest trudniejsze do leczenia. Poza tym bakterie z układu płciowego mogą przenieść się na układ moczowy. Idź do lekarza, to nie boli, maść jest tania i na prawdę jest to początkowy etap, na którym łatwo się wyleczyć.
I napisz nam co lekarz powiedział pozdrawiam
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 20:48   #9
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Cytat:
Napisane przez Niewymierna Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że ostatnio z chłopakiem zdecydowaliśmy się na pierwszy raz. Zarówno dla mnie jak i dla niego był on pierwszym. Zabezpieczyliśmy się, było dobrze, jednak następnego dnia oprócz bolesnych otarć zauważyłam drobne krostki. Mogą być spowodowane otarciami?

Narazie czekam aż samoistnie znikną, a jak nie to trzeba będzie wybrać się do lekarza

edit: dodam, że są w kolorze skóry, drobne i samoistnie ani nie swędzą, ani nie bolą, dopiero za dotknięciem pojawia się pieczenie.
a może miałaś je już przed pierwszym stosunkiem, tylko nie zauważyłaś?

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Niewymierna Pokaż wiadomość
To są takie krostki, takie jakby trochę skóry... sama nie wiem jak to nazwać. W każdym razie bolą przy dotyku. Dzisiaj 3 dzień po stosunku, nadal jestem podrażniona. Nadal mam nadzieję, że to zaczerwienienie to jedynie otarcia, a krostki spowodowane podrażnieniem.

Naczytałam się już o wszystkich możliwych infekcjach... Pierwszy raz i już takie kłopoty ze mną :<
depilujesz się? jak?
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:47   #10
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: Pierwszorazowy problem.

Mocne otarcia, dostałam maść, w tym momencie nie ma po tym prawie śladu A ja i tak dziękuję za wszelkie rady.
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.