Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-08, 08:54   #2011
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

oczywiście masz trochę racji
ale w tym wątku są albo dziewczyny, których nie stać na farbowanie u fryzjera albo takie, które zraziły się do fryzjerów, bo wydały 150zł na koloryzację, której efekt jest zupełnie inny od zamierzonego

ja lubię włosy farbować sama, biorę za to pełną odpowiedzialność i liczę sie z porażką
mimo, że mam pracę, w której muszę wyglądać "przyzwoicie" to nie bałam się sama schodzić z ciemnobrązowych włosów do blondu
tragedii nie było, choć przeszłam przez włosy z mocno czerwonym i rudym połyskiem

kiedy informowałam fryzjerkę, że chcę zejść do blondu to mi to odradzała, mówiła że ona się nie podejmie tego, bo bardzo zniszczę włosy a kolor i tak będzie brzydki, lepiej czekać aż odrosną

kiedy zobaczyła mnie po pół roku nie chciała uwierzyć że sama uzyskałam ten kolor, chwaliła że bardzo naturalny blond i była przekonana, że zrobił mi to inny fryzjer

koszt litrowej wody utlenionej, rozjaśniacza uzywanego kilka razy i 4 profesjonalnych farb zamknął sie w 60zł, co nie wystarczyłoby mi nawet na 1 farbowanie u fryzjera
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 11:21   #2012
BeatryczeKefir
Raczkowanie
 
Avatar BeatryczeKefir
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Pzn - Konin
Wiadomości: 48
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Co polecacie do włosów rozjaśnianych? Chodzi o pielęgnację, z pewnością są bardziej wymagające, od innych i bardziej zniszczone oraz delikatne.
U mnie to póki co Biowax brązowy i olejek arganowy, ale szukam czegoś jeszcze.
Przy okazji... mam popalone włosy w dwóch miejscach i nie chcą tam odrosnąć, co zrobić ? Jedno sprzed 3 lat, drugie sprzed dwóch miesięcy.
Nawet drożdże w tabletkach nie pomogły. Zastanawiam się nad Jantarem.
BeatryczeKefir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 19:59   #2013
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Olejowanie jest bardzo dobrym pomysłem. Dodatkowo silikonowe serum na końce plus nawilżające odżywki.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 09:34   #2014
inspiron2
Zadomowienie
 
Avatar inspiron2
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 1 018
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Olejowanie jest bardzo dobrym pomysłem. Dodatkowo silikonowe serum na końce plus nawilżające odżywki.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Jaki olej polecasz ?
__________________
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.
inspiron2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:24   #2015
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Hej
mam pytanie do Pań z wyobraźnią albo tych, które zajmują się farbowaniem blond włosów w praktyce...

Mam kolor jasny blond i często przy farbowaniu odrostu, przez pierwsze dni efekt jest bardzo sztuczny i jednolity. Chciałabym uzyskać bardziej naturalny wygląd (nawet z ciemniejszymi "prześwitami"mojego naturalnego koloru) przy farbowaniu - czy nakładanie na sam odrost dość cienkiej warstwy farby i oddzielanie trochę grubszych pasm włosów od siebie ma sens? jak to widzicie?
będę wdzięczna za pomoc!
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 22:37   #2016
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
Jaki olej polecasz ?
Winogronowy, arganowy, lniany i nawet zwykły ze słonecznika kuchenny.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 07:33   #2017
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

zuzaankaaa moż zamiast normalnego farbowania rób pasemka? ale to będzie trudne do wykonania samodzielnie
nakładanie cienkiej warstwy farby może jedynie spowodować, że włosy nie rozjaśnią się dostatecznie
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 08:38   #2018
belgisto
Raczkowanie
 
Avatar belgisto
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
oczywiście masz trochę racji
ale w tym wątku są albo dziewczyny, których nie stać na farbowanie u fryzjera albo takie, które zraziły się do fryzjerów, bo wydały 150zł na koloryzację, której efekt jest zupełnie inny od zamierzonego

ja lubię włosy farbować sama, biorę za to pełną odpowiedzialność i liczę sie z porażką
mimo, że mam pracę, w której muszę wyglądać "przyzwoicie" to nie bałam się sama schodzić z ciemnobrązowych włosów do blondu
tragedii nie było, choć przeszłam przez włosy z mocno czerwonym i rudym połyskiem

kiedy informowałam fryzjerkę, że chcę zejść do blondu to mi to odradzała, mówiła że ona się nie podejmie tego, bo bardzo zniszczę włosy a kolor i tak będzie brzydki, lepiej czekać aż odrosną

kiedy zobaczyła mnie po pół roku nie chciała uwierzyć że sama uzyskałam ten kolor, chwaliła że bardzo naturalny blond i była przekonana, że zrobił mi to inny fryzjer

koszt litrowej wody utlenionej, rozjaśniacza uzywanego kilka razy i 4 profesjonalnych farb zamknął sie w 60zł, co nie wystarczyłoby mi nawet na 1 farbowanie u fryzjera

Jasne, że tak. Nie neguje Twojego postępowania, jeżeli wiedziałaś co zrobić...ok.
Ja tylko chciałabym podkreślić, że jeżeli już faktycznie ktoś się za coś zabiera, to jeżeli go stać to lepiej będzie jak pójdzie do fryzjera.
Jeżeli nie stać, to zanim któraś zaczełaby coś robić z włosami, lepiej było by się troche zainteresować, poczytać itp itd.
Bo potem jest płacz i zgrzytanie zębów, że włosy spalone...że dlaczego nie chcą rosnąć, no i oczywiscie nie zetne (suchych i rozdwajających - niestety włosów), bo mam nadzieje, że urosną i będą długie.
Ja niestety swoje spaliłam, musiałąm liczyć się z tym, że pewnego dnia jak mi fryzjera powiedziała, że trzeba ściąć, to ściełam.



Pozdrawiam!!
belgisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:49   #2019
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez belgisto Pokaż wiadomość
Jasne, że tak. Nie neguje Twojego postępowania, jeżeli wiedziałaś co zrobić...ok.
Ja tylko chciałabym podkreślić, że jeżeli już faktycznie ktoś się za coś zabiera, to jeżeli go stać to lepiej będzie jak pójdzie do fryzjera.
Jeżeli nie stać, to zanim któraś zaczełaby coś robić z włosami, lepiej było by się troche zainteresować, poczytać itp itd.
Bo potem jest płacz i zgrzytanie zębów, że włosy spalone...że dlaczego nie chcą rosnąć, no i oczywiscie nie zetne (suchych i rozdwajających - niestety włosów), bo mam nadzieje, że urosną i będą długie.
Ja niestety swoje spaliłam, musiałąm liczyć się z tym, że pewnego dnia jak mi fryzjera powiedziała, że trzeba ściąć, to ściełam.



Pozdrawiam!!
Widać nie do końca wiedziałaś co i jak zrobić, skoro spaliłas włosy. Mnie spokojnie stać na fryzjera, a i tak wszystko na włosach robię sama - metodą prób i błędów oczywiście, po zapoznaniu się z tematem. Przynajmniej mam pretensje do siebie (ok, miałabym gdyby coś nie wyszło). Fryzjer jest stratą pieniędzy i satysfakcji - i niesie dużo więcej rozczarowań nierzadko niż własne eksperymenty - a często udane są własne zabiegi- jeśli nawet nie za pierwszym razem to choćby po uzyskaniu porady tutaj. Jest tu całkiem sporo osób znających się w temacie, więc o dobrą poradę nietrudno. Ileż to razy mnie tutaj fajnie radzono jak jeszcze zielona w temacie włosów byłam :-D

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb

Edytowane przez SceneQueene
Czas edycji: 2015-05-11 o 16:17
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 22:41   #2020
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

emma-e4 dzieki za odzew...
z pasemek wyszłam jakis czas temu, miałam całą glowę ;/gdyby blond przy twarzy nie wygladal sztucznie i można było farbować na popiel, który nie rudzieje byłoby super...szkoda ze ladny blond jest tak trudny do wykonania...
myślę nad refleksami, ale do końca nie wiem jak sprawdzą się przy małym odroście i jak będzie z nast wizytami u fryzjera - czy ten będzie trafiał w pasemko, czy zamiast tego nie powtorzy się historia z pasemkami i będzie cała glowa...

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2015-05-11 o 22:43
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 08:54   #2021
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

jest jeszcze taka możliwość, że farbujesz ciemniejszą bazę (kilka cm od skóry) i jaśniejszą resztę włosów
nuie chodzi mi tu o ombre, sombre ani nic takiego, ż rozjaśniasz tylko końcówki - farbowane są całe włosy, tylko na dwa kolory
trudne do uzyskania własnoręcznie, ale jeśli farbujesz u fryzjera i potrafaiłby on zrobić coś takiego to może fajnie wyglądać

Pamiętaj, że z rudawym odrostem i marzeniami o chłodnym blondzie zmaga się większość z nas, każda ma powoli fioła na tym punkcie. Ja widząc dziewczyny na ulicy wszędzie widzę piękne blondy, których nigdy nie mogę uzyskać i porównania zawsze wychodzą mi na moją niekorzyść. Ale koleżanki oceniające mój kolor twierdzą, że jest on fajny, naturalny, wcale nie sztuczny i rudy. Może i ty uważasz że kolor wygląda sztucznie i nikt poza tobą tego nie widzi?
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-12, 16:42   #2022
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

emma-e4 )) wiele w tym racji, że w większości jesteśmy ponad miarę krytyczne co do samych siebie ...
myslę nad refleksami, w ombre chyba bym się nie czuła (nie lubię u siebie dużego odrostu) szkoda, że na necie jest tak mało opinii o refleksach... pierwszy raz myslę ze wyjdzie fajnie, ale obawiam się o nast farbowania...a Ty farbujesz włosy sama na blond?

ten efekt bardzo mi sie spodobał:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...4af51f2c36.jpg

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2015-05-12 o 16:56
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 08:36   #2023
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

sądzę że przy takich refeksach po kilku farbowaniach te jaśniejsze pasemka się zleją ze sobą i będzie tak jakbyś rozjaśniała całe włosy, tak jak przy normalnych pasemkach - bo fryzjerzy chyba nigdy nie robią tak, że fabując odrost "trafiają" we wcześniej rozjaśniane włosy, tylko farbują na chybił-trafił aż pasemka są coraz gęstsze

ja farbuję włosy sama, z tym że fryzjerskimi farbami
mam naturalny bardzo ciemny blond, efekt po farbowaniu mniej więcej taki jak modelka na twoim zdjęciu, tylko jednolity, bez refleksów
dla mnie jest za bardzo rudawy i chciałabym jaśniejszy
ale moja fryzjerka twierdzi że jest naturalny i nie poleca dlaszego rozjaśniania
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 14:38   #2024
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

ja również mam za sobą farbowanie profesjonalnym majirelem ale nie byłam do końca zadowolona...teraz robię farbą garnier color naturals 111+ ...ehhh, gdyby farby w ciepłe odcienie nie wpadały... ))
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 13:34   #2025
arashii
Raczkowanie
 
Avatar arashii
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 304
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez belgisto Pokaż wiadomość
Sporo z was pisze i radzi się farb rozjaśniających, inne pytają co zrobić po rozjaśnianiu (nieudanym).
Od razu nasuwa mi się : Tyle z nas narzeka bo rozjaśnianie się nie udało, proszą o radę co dalej z tym zrobić, ale to co i tak około 50% napisze i zapyta o farbę, by potem wejść i napisać, że się nie udało.

Ja wychodzę z założenia, że lepiej udać się do dobrego i sprawdzonego fryzjera, jeżeli jesteś osoba która chce zapuszczać włosy to jaki jest sens je palić? Ja sama miałam okazje rozjaśniać bardzo włosy bo raz zdarzyło się, że w ciągu dnia dwa razy to zrobiłam (lata młodości).
Włosy musiałam ściąć, zanim zaczeły rosnąć i nie łamać się minęły 3 lata.
Przy okazji wróciłam do swojego koloru.
Dbam o włosy i prostuję (tak jak myję) codziennie.
Nikt by nie pomyślał, że są w tak dobrej kondycji.
Od siebie tylko doradzę fryzjera lub głębokie zastanowienie się.

Pozdrawiam
Zgadzam się w 100 % . Chodziłam do liceum sama rozjaśniałam włosy do pasa na biało rozjaśniaczem z Joanny kilka razy całe włosy . I o dziwo nie wypadły mi , szkoda tylko że nie zorientowałam się kiedy moje włosy były w tragicznym stanie , nie zauważyłam tego . Dopiero kiedy budziłam się rano z prostymi włosami o karbowanych końcach suchych . Przestałam potem malowałam na rudo potem znów rozjaśniłam i od tamtej pory nie rozjaśniałam już mija 2,5 r . I ściełam wtedy za ramiona . Niestety moje naturalne się przetłuszczają są oklapnięte musze codziennie myć są bez życia i myślę nd rozjaśnianiem farbą blond u fryzjera , nie rozjaśniaczem . Wiem wiem że zapłace koło 200 zł ale naprawde wole tyle wydać niż kupić farbe za 20 zł i zniszczyć włosy...wiem co mówie . Zresztą można iść na 1 farbowanie do fryzjera , spisać nazwe farby numer jaki utleniacz , zamówić sobie przez internet i potem odrosty samej można malować. Dziewczyny naprawde lepiej uzbierać kase i iść do fryzjera . W mojej galeri są moje włosy rozjaśnione i rude .
__________________
"In a second you'll be wrapped around my finger
'Cause I can, 'cause I can do it better
There's no other, so when's it gonna sink in
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."



Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 20:54   #2026
mrela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Szampon rozjaśniający

Który szampon rozjaśniający daje najlepsze efekty? (Blond)
mrela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 16:37   #2027
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Nie ma czegoś takiego jak szampon rozjaśniajacy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 17:16   #2028
TenderHeartedGirl
Raczkowanie
 
Avatar TenderHeartedGirl
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczyny,
Jakieś 2 miesiące temu zdecydowałam się na rozjaśnienie włosów. Mój naturalny kolor to ciemny blond.
Do pierwszej koloryzacji użyłam Wellatonu 8/0 pomieszanego z 9/0. Efekt był w miarę ok, ale włosy, zwłaszcza po pewnym czasie miały rudawy odcień.
Do drugiego farbowania użyłam Joanny Naturii 209 i 210. Włosy były jasniejsze ciut, ale wciąż ta rudość nie dawała mi spokoju.
Kolejny raz farbowałam farbą Garnier Color Sensation 111 i po tej koloryzacji zniknęła rudość, efekt jest bardzo ok. Ale wciąż marzą mi się jeszcze jaśniejsze włoski.

Naczytałam się dziś dużo o kąpielach rozjaśniających. I naszła mnie myśl żeby taką wykonać, ale żeby zamiast rozjaśniacza użyć farby, czyli 1 opakowanie farby (normalnie na włosy mojej długości muszę użyć 2-3) + szampon + odżywka. Co o tym myślicie? Nie zależy mi na radykalnym rozjaśnieniu, bardziej czymś delikatnym. A dodatkowo myślę, że szampon może pomóc w równomiernym rozprowadzeniu tego na włosach.
TenderHeartedGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 18:33   #2029
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Możesz spróbować, aczkolwiek farby rozjaśniaja bardzo minimalnie, więc szampon czy odżywka dodatkowo to działanie oslabi.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 11:08   #2030
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez TenderHeartedGirl Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Jakieś 2 miesiące temu zdecydowałam się na rozjaśnienie włosów. Mój naturalny kolor to ciemny blond.
Do pierwszej koloryzacji użyłam Wellatonu 8/0 pomieszanego z 9/0. Efekt był w miarę ok, ale włosy, zwłaszcza po pewnym czasie miały rudawy odcień.
Do drugiego farbowania użyłam Joanny Naturii 209 i 210. Włosy były jasniejsze ciut, ale wciąż ta rudość nie dawała mi spokoju.
Kolejny raz farbowałam farbą Garnier Color Sensation 111 i po tej koloryzacji zniknęła rudość, efekt jest bardzo ok. Ale wciąż marzą mi się jeszcze jaśniejsze włoski.

Naczytałam się dziś dużo o kąpielach rozjaśniających. I naszła mnie myśl żeby taką wykonać, ale żeby zamiast rozjaśniacza użyć farby, czyli 1 opakowanie farby (normalnie na włosy mojej długości muszę użyć 2-3) + szampon + odżywka. Co o tym myślicie? Nie zależy mi na radykalnym rozjaśnieniu, bardziej czymś delikatnym. A dodatkowo myślę, że szampon może pomóc w równomiernym rozprowadzeniu tego na włosach.
Nie ryzykowałabym, farbowanie to proces chemiczny złożony z jednoczesnego rozjaśniania i wprowadzania oraz wiązania nowych pigmentów. Cholera wie, co ci wyjdzie - najprawdopodobniej osłabione działanie rozjaśniajace farby (która i tak jest słabsza niż rozjasniacz) ale zachowanie pigmentów jest trudniejsze do przewidzenia. Pół biedy, jak nic nie zrobią, gorzej jak by wyszedł brzydki kolor, albo się zmyło po następnym myciu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 20:55   #2031
Polisyndeton
Raczkowanie
 
Avatar Polisyndeton
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 77
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny,
rozjaśniłam włosy rok temu garnierem tym z tubki do naturalnych wlosów. Wyszło tak jakoś spontanicznie, nawet nie pomyślałam, że mogłabym zniszczyć tym włosy. Nie wiem, co im zrobiłam, bo byłam na poczatku włosomaniactwa i krótko po obcięciu połowy mojego włosia. Teraz po prawie roku moje włosy są zdrowe urocze, kochane i przede wszystkim długie! Tylko nie wiem, dlaczego co jakiś czas mam bad hair day i nie mogę sobie z nimi poradzić.
Polisyndeton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 08:10   #2032
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Polisyndeton Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
rozjaśniłam włosy rok temu garnierem tym z tubki do naturalnych wlosów. Wyszło tak jakoś spontanicznie, nawet nie pomyślałam, że mogłabym zniszczyć tym włosy. Nie wiem, co im zrobiłam, bo byłam na poczatku włosomaniactwa i krótko po obcięciu połowy mojego włosia. Teraz po prawie roku moje włosy są zdrowe urocze, kochane i przede wszystkim długie! Tylko nie wiem, dlaczego co jakiś czas mam bad hair day i nie mogę sobie z nimi poradzić.
Czasem jest bad hair day i trzeba się z tym pogodzić. Może zależeć np. od pogody. Imho najlepiej sobie znaleźć jakąś fryzurę lub dwie na taki dzień i ją stosować, zamiast np. katować włosy produktami do stylizacji i prostownicą czy lokówką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 14:28   #2033
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Dziewczyny, chciałam wypróbowac farbę Cece. Czy popielaty blond z najwyżeszgo poziomu mozna dać po rozjaśniaczu? Jeśli tak, to w jakim stosunku z wodą? 1:1 czy 1:2? Chcę żeby złapało o jakiś ton jaśniej i na chłodno, na wodzie max 6%
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 16:37   #2034
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Można, jeśli włosy nie są żółte. Dałabym proporcje 1:2 w związku z wysokim poziomem i średnim oxy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 17:06   #2035
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Jeśli chodzi o to, że może wyjśc zieleń, to odpukać nigdy mi się nie zrobiła a wiele razy po rozjaśniaczu kładłam popiel, zawsze na włosy jak kurczak. Bardziej chodzi mi o proporcje mieszania, czy 1:2 nie wysuszy za bardzo po uprzednim rozjasnianiu.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 17:09   #2036
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

To pozazdrościć włosków. !
Jeśli włosy są w dobrej kondycji to nie powinno.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 20:17   #2037
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
To pozazdrościć włosków. !
Jeśli włosy są w dobrej kondycji to nie powinno.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Dzięki. Może dam tej farbie jeszcze szanse.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:56   #2038
Rosmerta244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Plamy od rozjaśniacza - co zrobić

Witam,

ja w sprawie swojej upartej mamy. Po raz kolejny z uporem użyła rozjaśniacza ale tym razem szczególnie niefortunnie bo pojawiły się plamy jakieś takie okrągłe. Czy dałoby się coś z tym zrobić? Ostatecznie chciałybyśmy uzyskać coś w stylu balejażu, ale czytałam, że po rozjaśniaczu użycie farb ciemny blond skutkuje zielonymi włosami.

Czy tak się dzieje również gdy od rozjaśniania a farbowania miną powiedzmy dwa tygodnie? Jak uratować włoski bez interwencji fryzjera? Domyślam się że po farbowaniu włosy rozjaśnione nie będą jednolite tylko w rozjaśnionych miejscach jaśniejsze. Sorry za takie głupie pytania ale ja sama nie farbuję włosów bo nie mam potrzeby więc nie bardzo wiem czego można się po farbach spodziewać.
Rosmerta244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 11:43   #2039
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Plamy od rozjaśniacza - co zrobić

Cytat:
Napisane przez Rosmerta244 Pokaż wiadomość
Witam,

ja w sprawie swojej upartej mamy. Po raz kolejny z uporem użyła rozjaśniacza ale tym razem szczególnie niefortunnie bo pojawiły się plamy jakieś takie okrągłe. Czy dałoby się coś z tym zrobić? Ostatecznie chciałybyśmy uzyskać coś w stylu balejażu, ale czytałam, że po rozjaśniaczu użycie farb ciemny blond skutkuje zielonymi włosami.

Czy tak się dzieje również gdy od rozjaśniania a farbowania miną powiedzmy dwa tygodnie? Jak uratować włoski bez interwencji fryzjera? Domyślam się że po farbowaniu włosy rozjaśnione nie będą jednolite tylko w rozjaśnionych miejscach jaśniejsze. Sorry za takie głupie pytania ale ja sama nie farbuję włosów bo nie mam potrzeby więc nie bardzo wiem czego można się po farbach spodziewać.
Czyli rozjaśniła, a teraz chce przyciemnić?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 11:44   #2040
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Plamy od rozjaśniacza - co zrobić

Zależy jaki kolor wyjściowy chce uzyskać Twoja mama Można albo nałożyć rozjaśniacz tylko na ciemniejsze miejsca w celu zrównania koloru (tylko nie samodzielnie, bo tego sie samemu nie widzi) i ładnie stonować kolor jakąś farbą np złotym blondem, albo popielatym blondem, albo nałożyćna całość farbę ciemny blond, ale koniecznie z niewielką domieszką czerwonej farby, żeby włosy nie były zielone, albo nałożyc ciemny blond z domieszką np złota czyli ciemny złoty blond, wtedy już włosy nie powinny wyjść zielone, ale nakładając farbę na włosy w łatach trzeba liczyć się z tym, że kolor będzie nierówny, miejscami jaśniejszy a w innym miejscu ciemniejszy
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-08 07:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.