OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 11:45   #1861
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przez ostatnie kilka dni stosowałam wieczorem OCM z proporcjami olejku rycynowego i oliwki BD "na oko" :P a potem Acne Derm. Rano tylko myję wodą i przecieram tonikiem. Dawno nie miałam takiej cery szokuje mnie, że w ciągu kilku dni mogła się tak bardzo poprawić. Tym bardziej, że wcześniej musiałam używać peelingu gruboziarnistego CODZIENNIE, żeby jakoś wyglądała, a teraz nie używałam peelingu w ogóle i cera nadal jest gładka
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 13:31   #1862
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

U mnie po kilku dniach widać znacznie bardziej czyste pory! ;D Głównie na nosie. Tak więc wszystko idzie powoli w dobrym kierunku
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 16:39   #1863
anianutella
Raczkowanie
 
Avatar anianutella
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 458
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej. Co do tych szmatek to ja jakiś czas temu gdy był straszny szał na muślinę, zakupiłam na allegro (10x10cm) za 20zł z przesyłką, przez kilka tyg stosowałam, aż pokazałam ją koleżance-myślę pochwalę sie, jaka ja postępowa jestem, ona na to:
-to żaden muślin to kawałek zwykłej pieluchy jest - czar prysł
ale szmatka nadal działa

Teraz moje ocm:
15%rycyny
65% oleju ze słodkich migdałów-rafinowany z zsk, bałam się od razu taki organiczny wziąć bo wszystko mnie uczula
10% makadamia
10% z krokosza barwierskiego
niestety trochę przesusza mnie, dlatego po ocm nakładam żel Ha z kilkoma kroplami midałów i jest ok.
Ogólnie po jakiś 2 tyg jestem bardziej zadowolona z efektów niż po 4 miesiącach kuracji Triacnelemnapraw dę mam ładniejszą cerę, no i cała procedura jest o wiele przyjemniejsza jak dla mnie.
Teraz jestem na etapie poszukiwania jakiegoś organicznego kremu na dzień, bo same oleje to nie wszystko. możecie polecić jakąś stronkę z takiimi kosmetykami? mnóstwo tego w sieci. ja znam tylko helfy
__________________
Jeśli nie dziś to kiedy

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych pokrzywdzonych przez los.
Oscar Wilde
anianutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:54   #1864
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dziewczyny
jutro mam zamiar zrobić sobie miksturę z olejów i zacząć zmywać makijaż i filtr metodą OCM tylko mam do Was takie pytanie czy do oliwy z oliwek i olejku rycynowego mogę dodać jeszcze olejek pichtowy dr Beta? Jest napisane na nim ze jest 100% naturalny i że można stosować w kominku aromaterapeutycznym, w wannie do kąpieli, do masażu i krótka informacja żeby nie stosować nie rozcieńczonego bezpośrednio na skórę no ale z oliwa z oliwek i olejkiem rycynowym to będzie już rozcieńczony- co o tym myślicie? nie przesadzę z taka pielęgnacją?
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 23:05   #1865
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Teraz jestem na etapie poszukiwania jakiegoś organicznego kremu na dzień, bo same oleje to nie wszystko. możecie polecić jakąś stronkę z takiimi kosmetykami? mnóstwo tego w sieci. ja znam tylko helfy
Mozesz poszukac kremu na www.iherb.com tam maja roznosci eco, organic etc. Jest na wizazu specjalny watek poswiecony tej stronce.
Ja osobiscie kocham ta stronke
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 13:44   #1866
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez misiusiek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
jutro mam zamiar zrobić sobie miksturę z olejów i zacząć zmywać makijaż i filtr metodą OCM tylko mam do Was takie pytanie czy do oliwy z oliwek i olejku rycynowego mogę dodać jeszcze olejek pichtowy dr Beta? Jest napisane na nim ze jest 100% naturalny i że można stosować w kominku aromaterapeutycznym, w wannie do kąpieli, do masażu i krótka informacja żeby nie stosować nie rozcieńczonego bezpośrednio na skórę no ale z oliwa z oliwek i olejkiem rycynowym to będzie już rozcieńczony- co o tym myślicie? nie przesadzę z taka pielęgnacją?
Możesz dodać praktycznie każdy olejek eteryczny, aby nie był to olejek zapachowy, bo wtedy sztyczne składniki. Pichtowego nie dawaj dużo, bo on jest mocnym olejkiem.
Ja dodaję olejku z drzewa herbacianego.
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:01   #1867
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Od jakiś 2-3 tygodni używam OCM i jestem zachwycona Pory oczyszczone, coraz mniej wągrów, skóra gładka (nie potrzeba peelingu) i mięciutka
Używałam mieszanki: 10% oleju rycynowego i 90% z pestek winogron.
Właśnie i się skończyło i dziś zrobię nową mieszankę - tym razem z olejem BD dla mam
Używam ręczniczka frotte
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 15:06   #1868
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Od jakiś 2-3 tygodni używam OCM i jestem zachwycona Pory oczyszczone, coraz mniej wągrów, skóra gładka (nie potrzeba peelingu) i mięciutka
Używałam mieszanki: 10% oleju rycynowego i 90% z pestek winogron.
Właśnie i się skończyło i dziś zrobię nową mieszankę - tym razem z olejem BD dla mam
Używam ręczniczka frotte
Ja na początku używałam ręcznika frotte, później kupiłam mikrofibrę, ale chyba ręcnzik lepiej mi pasował... Lepiej peelingował, tych szmatek mikrofibrowych to w ogóle "nie czuję", takie nic nie robiące mizianko...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:16   #1869
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ja na początku używałam ręcznika frotte, później kupiłam mikrofibrę, ale chyba ręcnzik lepiej mi pasował... Lepiej peelingował, tych szmatek mikrofibrowych to w ogóle "nie czuję", takie nic nie robiące mizianko...
Dokładnie Dlatego szmatkę z mikrofibry tylko pomacałam w rossmannie i stwierdziłam, że zostaję przy ręczniczku
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 15:33   #1870
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dokładnie Dlatego szmatkę z mikrofibry tylko pomacałam w rossmannie i stwierdziłam, że zostaję przy ręczniczku
Dla mnie chwilowo jest to na plus, bo moją skórę łatwo podrażnić
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 19:02   #1871
misiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

siwa anka dziękuję za odpowiedz, za Twoja radą dałam 5 kropli olejku pichtowego dzięki temu moja mikstura ładnie pachnie- jestem już po pierwszym OCM cera taaaka gładziutka że aż szkoda mi kwasów nakładać.
Pozdrawiam
misiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 23:42   #1872
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Niech Was nie zmyli miekkosc mikrofibry. Pozory myla Ale ja nie moge zniesc tego, ze ciezko ja doprac. Mam wrazenie, ze ten olej sie z niej nigdy nie schodzi do konca. Dlatego tez czesto uzywam pieluszek i chyba zdecyduje sie na reczniczki z frotki. Zauwazylam jeszcze jedno. Od jakiegos tygodnia uzywalam wody przegotowanej i ona robi ogromna roznice. Zastanawiam sie tez nad tym by calkiem zrezygnowac z olejku rycynowego...poniewaz juz sie cieszylam z 'czystego czola' a tu klops, znow jakies zaskorniki... Nie wiem co robic.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:16   #1873
Pink_Floyd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 111
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Można dodać do OCM "rybki" A+E Dermagalu? Czy raczej psuje to skład?
Pink_Floyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 22:11   #1874
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Niech Was nie zmyli miekkosc mikrofibry. Pozory myla Ale ja nie moge zniesc tego, ze ciezko ja doprac. Mam wrazenie, ze ten olej sie z niej nigdy nie schodzi do konca. Dlatego tez czesto uzywam pieluszek i chyba zdecyduje sie na reczniczki z frotki. Zauwazylam jeszcze jedno. Od jakiegos tygodnia uzywalam wody przegotowanej i ona robi ogromna roznice. Zastanawiam sie tez nad tym by calkiem zrezygnowac z olejku rycynowego...poniewaz juz sie cieszylam z 'czystego czola' a tu klops, znow jakies zaskorniki... Nie wiem co robic.
Też używam przegotowanej, bo gorąca z kranu jest dla mnie za mało gorąca
Co do rezygnacji z rycynowego - wyżej dziewczyny pisały, że bez rycynowego OCM nie ma sensu, bo rycynowy ma największe powinowactwo do sebum, czy jakoś tak...

Cytat:
Napisane przez Pink_Floyd Pokaż wiadomość
Można dodać do OCM "rybki" A+E Dermagalu? Czy raczej psuje to skład?
Moim zdaniem szkoda rybek.. One są typowo do twarzy, nakładasz i już, mają się wchłaniac do końca i działac. A przy OCM te oleje ścierasz.. więc trochę szkoda
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 14:07   #1875
Wiosenna000
Raczkowanie
 
Avatar Wiosenna000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 37
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ocm stosuje od miesiąca. Znalazłam juz odpowiedni krem bez różnych świnstw w składzie. Cera sie trochę uspokoiła, a że ze mnie leń to olejowanie robie tylko wieczorem a rano przemywam twarz tonikiem ziaja aloesowym i zauwazyłam większą ilość zaskórników na nosie chociaż ostatnio dzięki ocm były juz bledsze i mniejsze.
Czy ten tonik może zapychć? Możecie zerknąc na skład :
Aqua, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Hydroxycitronellal, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citrid Acid.
Ja swoim amatorskim okiem nie widzę tu nic zapychającego ale może rzeczywiście mi nie służy,
Co polecacie do przemywania twarzy rano?
Przypomne jeszcze że moja mieszanka składa sie z 30 % oleju rycynowego i 70% oliwki baby dream niebieskiej.
A może to wina tej oliwki? Myslalam zeby zastąpić ja olejem słonecznikowym. Jak myslicie?
__________________
"Czasami mam wrażenie, że kolekcjonuję pomyłki"
Wiosenna000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:41   #1876
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

po sukcesach znów mnie zaczęło coś zapychać nie wiem czy to kwestia zmiany mieszanki, czy może bazy pod podkład, którą zaczęłam znów niedawno używać. najpierw odstawiam bazę i zobaczymy czy pomoże ... jak nie , to wracam do swojej starej mieszanki OCM .
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:51   #1877
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy ktoras z waas uzywala do OCM -Reczniczka Z BAWELNY EGIPSKIEJ ?
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:30   #1878
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szafirowa Pokaż wiadomość
po sukcesach znów mnie zaczęło coś zapychać nie wiem czy to kwestia zmiany mieszanki, czy może bazy pod podkład, którą zaczęłam znów niedawno używać. najpierw odstawiam bazę i zobaczymy czy pomoże ... jak nie , to wracam do swojej starej mieszanki OCM .
Wg mnie to wina bazy. W końcu są w niej same silikony i sztuczne składniki
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 23:37   #1879
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wróciłam do mycia buzi olejem... od 3 dni oczyszczam się oliwą z oliwek może wytrwam, już po remoncie, po wyjazdach, czasu mam więcej, postaram się
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 02:45   #1880
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny wiem , ze to nie watek odpowiedni,ale nie wiem gdzie zapytac tzn. pytalam,ale brak odp.
Kupilam sobie taka maske i strasznie mnie od niej buzia piekla i mialam mega czerwona. To bylo wczoraj, a dzis tez jest zaczerwieniona na policzkach + nos
Maska miala byc nawilzajaca. Zastanawiam sie czy to nie jest jakis kwas. Podaje sklad: Distilled water, fig fruit, marshmallow root, apricot fruit, apple fruit, cellulose gum, optiphen.
Maska jest robiona.
Przepraszam za OT
Jesli znacie jakis watek czynny o kwasach to prosze o linka.
Dzieki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 10:23   #1881
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny! Mam taki problem...
Do OCM używam ściereczek z mikrofibry, na początku miałam z carrefour-a ale po kilku praniach zaczęła mi się pruć na rogach;/ więc przeznaczyłam ją do sprzątania kupiłam sobie nową w biedronce o wiele fajniejsza szczerze mówiąc (ta niebieska) taka mięciutka po pierwszym użyciu byłam zachwycona, ale niestety po pierwszym praniu też się zaczyna pruć na rogach:/ też macie ten problem? a może mogłybyście mi polecić jakieś dobre ściereczki z mikrofibry.
I jeszcze jedno: w czym najlepiej przechowywać mieszankę?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 11:18   #1882
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Mam taki problem...
Do OCM używam ściereczek z mikrofibry, na początku miałam z carrefour-a ale po kilku praniach zaczęła mi się pruć na rogach;/ więc przeznaczyłam ją do sprzątania kupiłam sobie nową w biedronce o wiele fajniejsza szczerze mówiąc (ta niebieska) taka mięciutka po pierwszym użyciu byłam zachwycona, ale niestety po pierwszym praniu też się zaczyna pruć na rogach:/ też macie ten problem? a może mogłybyście mi polecić jakieś dobre ściereczki z mikrofibry.
I jeszcze jedno: w czym najlepiej przechowywać mieszankę?
Najlepiej to chyba w buteleczce z ciemnego szkła, jak np po rycynie.
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:01   #1883
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny! Mam taki problem...
Do OCM używam ściereczek z mikrofibry, na początku miałam z carrefour-a ale po kilku praniach zaczęła mi się pruć na rogach;/ więc przeznaczyłam ją do sprzątania kupiłam sobie nową w biedronce o wiele fajniejsza szczerze mówiąc (ta niebieska) taka mięciutka po pierwszym użyciu byłam zachwycona, ale niestety po pierwszym praniu też się zaczyna pruć na rogach:/ też macie ten problem? a może mogłybyście mi polecić jakieś dobre ściereczki z mikrofibry.
I jeszcze jedno: w czym najlepiej przechowywać mieszankę?
Moją z biedronki piorę w rękach, więc nie ma prucia.
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 01:52   #1884
szafirowa
Rozeznanie
 
Avatar szafirowa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 749
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Zussska Pokaż wiadomość
Wg mnie to wina bazy. W końcu są w niej same silikony i sztuczne składniki
takie własnie mam podejrzenia
mieszanka zrobiona świeża, baza do kąta . i zobaczymy
__________________
Są rzeczy ważne i ważniejsze... dlatego najpierw pomaluję paznokcie a później zajmę się resztą
szafirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:04   #1885
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny, dołączę się do tematu
Mam kilka pytań, przypuszczam że w tym wątku znalazłabym odpowiedzi na część z nich, ale 60 stron to dla mnie nie do przejścia.
Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam metodę, na próbę zrobiłam sobie narazie 20% oleju rycynowego i 80% oliwki Hipp. Póki co metoda bardzo mi się spodobała i właśnie myślałam żeby kupić jakiś olej (np. olej z orzecha włoskiego) i tu moje pytanie: gdzie kupujecie w miarę rozsądnej cenie oleje? Na pewno są w internecie, jednak myślę że to nie są rzadko spotykane rzeczy i gdzieś w sklepie je dostanę. Tylko właśnie gdzie? Widziałam oleje w T&J Delikatesy ale ich cena mnie zmroziła (koło 40 zł za 250 ml), a słyszałam że można dostać za normalną cenę. W sklepie dzisiaj widziałam oliwę z oliwek i olej z pestek winogron, ale więcej nic nie mieli. Jestem z Wrocławia, więc jakby jakaś miła Wrocławianka znała fajne miejsce to chętnie posłucham
Dodam, że jestem zielona w temacie i z góry przepraszam za moją niewiedzę.

A i jeszcze jedno pytanie. Czy przy OCM można stosować kurację Triacnealem?
chloris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 14:16   #1886
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dołączę się do tematu
Mam kilka pytań, przypuszczam że w tym wątku znalazłabym odpowiedzi na część z nich, ale 60 stron to dla mnie nie do przejścia.
Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam metodę, na próbę zrobiłam sobie narazie 20% oleju rycynowego i 80% oliwki Hipp. Póki co metoda bardzo mi się spodobała i właśnie myślałam żeby kupić jakiś olej (np. olej z orzecha włoskiego) i tu moje pytanie: gdzie kupujecie w miarę rozsądnej cenie oleje? Na pewno są w internecie, jednak myślę że to nie są rzadko spotykane rzeczy i gdzieś w sklepie je dostanę. Tylko właśnie gdzie? Widziałam oleje w T&J Delikatesy ale ich cena mnie zmroziła (koło 40 zł za 250 ml), a słyszałam że można dostać za normalną cenę. W sklepie dzisiaj widziałam oliwę z oliwek i olej z pestek winogron, ale więcej nic nie mieli. Jestem z Wrocławia, więc jakby jakaś miła Wrocławianka znała fajne miejsce to chętnie posłucham
Dodam, że jestem zielona w temacie i z góry przepraszam za moją niewiedzę.

A i jeszcze jedno pytanie. Czy przy OCM można stosować kurację Triacnealem?
FAQ na pierwszej stronie.
A co do tego gdzie kupić oleje to niech ci wrocławianki powiedzą, na pewno są w delikatesach, w lepszych aptekach i sklepach zielarskich.
__________________
Liliowy Zakątek || FB
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 22:52   #1887
Agniecha20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 101
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hello dziewczyny, mój pierwszy wpis na tym forum, OCM stosuję już drugi miesiąc .

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dokładnie Dlatego szmatkę z mikrofibry tylko pomacałam w rossmannie i stwierdziłam, że zostaję przy ręczniczku
Ja kupiłam w rossmannie mikrofibrę (opakowanie z dwiema ściereczkami), ale niestety też stwierdziłam, ze nie nadaje się do twarzy bo jest stanowczo zbyt delikatna i okropnie spiera się z niej farba .
Za to jestem zachwycona ściereczkami z biedronki za 1.59 zł . Robią super peeling i mimo, że po dwóch tygodniach używania wyglądają nieciekawie to za taką cenę mogę je wyrzucać po tych 2 tygodniach albo przeznaczać do sprzątania .

Pare dni temu kupiłam też polecany olej winogronowy z Biedry, wcześniej używałam gotowych oliwek Babydream itp. Mam nadzieje, że efekty po tym oleju będą lepsze, bo niestety bo pierwszym "WOW" moja cera wróciła do niezbyt ciekawego stanu. Ale nie zrażam się

ach i zapomniałabym, najbardziej zauważalna zmiana to brak przesuszonych skórek na nosie . Miałam w tym straszny problem - skórki były bardzo widoczne po nałożeniu podkładu i tarcie peelingami często nie pomagało, a teraz jak ręką odjął

Edytowane przez Agniecha20
Czas edycji: 2012-02-28 o 23:13
Agniecha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:36   #1888
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Niech Was nie zmyli miekkosc mikrofibry. Pozory myla Ale ja nie moge zniesc tego, ze ciezko ja doprac. Mam wrazenie, ze ten olej sie z niej nigdy nie schodzi do konca. Dlatego tez czesto uzywam pieluszek i chyba zdecyduje sie na reczniczki z frotki. Zauwazylam jeszcze jedno. Od jakiegos tygodnia uzywalam wody przegotowanej i ona robi ogromna roznice. Zastanawiam sie tez nad tym by calkiem zrezygnowac z olejku rycynowego...poniewaz juz sie cieszylam z 'czystego czola' a tu klops, znow jakies zaskorniki... Nie wiem co robic.
Akurat tu nie mylą Mikrofibra dobrze zbiera olej, ale tak samo dobrze imo zbiera go ręczniczek frotte. A jeżeli chodzi o peeling to nie widzę żadnych efektów pod tym kątem. Kilka dni pod rząd nawet specjalnie mocno tarłam sobie tą ścierą twarz jakbym jakiś smar zmywała i też nic. Być może mikrofibra wydaje się taka inwazyjna osobom po kuracji Triacnealem czy jakimiś naprawdę mocnymi kwasami. Skóra normalna jakoś wybitnie tego nie odczuwa.

Teraz używam zimnotłoczonego oleju z pestek winogron jako bazy, ale zastanawiam się czy nie zostawić go to smarowania twarzy/włosów, a do OCM kupić ten zwykły z Biedronki, skoro dobrze się spisuje...
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 00:12   #1889
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam . Zastosowałam dziś (w sumie już wczoraj) OCM i strasznie mi się spodobało. Takie odprężające to jest. Wcześniej miałam trochę wątpliwości, że to za dużo czasu zajmuje, ale spędziłam tyle samo czasu, co zawsze w łazience. Byłam w szoku, że cały makijaż mi zszedł od razu z oczu, niby dzisiaj miałam tylko tusz, ale olejek myjący z BU często mi nie domywał. Jestem ciekawa, jak sobie poradzi z kajalem, bo tego nigdy nie potrafię zmyć, nawet po micelu czuję, że to jeszcze mam. Niestety trochę mnie ściągało po użyciu, następnym razem dam mniej olejku rycynowego (dałam 30% + olej z pestek winogron i kilka kropelek olejku z drzewa herbacianego) . I na razie przez kilka dni będę obserwowała swoją cerę. W sumie pocieszam się, że gorzej być nie może już chyba...
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 08:58   #1890
Rubinka01b
Raczkowanie
 
Avatar Rubinka01b
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 409
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jaka mieszkanka olejów będzie dobra na tłustą skóra z trądzikiem zaskórniakowym? mam twarz w czarnych, paskudnych wągrach. rozszerzone pory i szybko się świecę, czy oleje pomogą?
myslalam o rycynowym + oliwka hipp + ,.... ? może kokosowy?
__________________
While there are others who want each moment to last forever.


Rubinka01b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.