co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-17, 11:49   #91
Sandrucha88
Przyczajenie
 
Avatar Sandrucha88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy

Wczoraj pofarbowałam włosy farbą loreal recital preference kolor havane czyli jasny bursztyn. Na moim średnim blondzie otrzymałam coś co nazwałabym mieszanką oberżyny z mahoniem. O złocistym jaśnym brąziku prezentowanym przez Panią na pudełku nie było mowy. Nie muszę chyba wspominać, że kolor delikatnie mówiąc nie spodobał mi się.
Słyszałam kiedyś o sposobie z szamponem przeciwłupieżowym. Miałam w domu szampon przeciwłupiezowy vichy dercos. Wyszorowałam włosy 3 razy tym szamponem siedząc w wannie, następnie umyłam jeszcze na koniec delikatnym szamponem z ziaji i nałożyłam odżywkę dołączoną do farby loreal, przed rozczesaniem musiałam jeszcze nałożyć odżywkę bez spłukiwania z ziaji. Efekty:
-Woda w wannie mętna, nieprzejrzysta w kolorze zupy pomidorowej zmieszanej z barszczem
-Włosy trudne w rozczesywniu
-Straciłam sporo włosów
-80% niechcianej farby zostało usuniętej

Wydaje mi się, że trzeba szybko działać kiedy łuski są jeszcze otwarte po farbowaniu. Metoda dosyć drastyczna ale mniej niż kąpiel rozjaśniająca, o której bardzo intensywnie myślałam od wczoraj. Mam nadzieję, że komuś pomogłam. Pozdrawiam
Sandrucha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:07   #92
amdziaw16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
zbyt ciemny kolor włosów

Wiem, że zapewne to pytanie padało już wiele razy, ale mam problem i nie do końca wiem co mam z nim zrobić. Moje włosy maja naturalny kolor ciemny blond, jakieś 4 miesiące temu zdecydowałam je zafarbować u fryzjera na czekoladowy kolor wyszedł śliczny, naturalny. Zrobiły mi się odrosty i próbowałam zafarbować je w domu farbą też kolor czekolada i wyszły mi czarne z lekkimi przebłyskami brązu. Włośy farbowałam 2 dni temu. Czy mogłabym jakimiś sposobami osłabić efekt, niedużo o 1, 2 tony. Mam ciemną karnację w brązach mi ładnie, ale w czarnym wyglądam śmiesznie . Pomóżcie dzięki za każdą radę
amdziaw16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:13   #93
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: zbyt ciemny kolor włosów

Dodaj do szamponu odrobinę sody oczyszczonej. Tak wyczytałam na wizażu w innym wątku
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:29   #94
Chocolate77
Rozeznanie
 
Avatar Chocolate77
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 510
Dot.: zbyt ciemny kolor włosów

Cytat:
Napisane przez amdziaw16 Pokaż wiadomość
Wiem, że zapewne to pytanie padało już wiele razy, ale mam problem i nie do końca wiem co mam z nim zrobić. Moje włosy maja naturalny kolor ciemny blond, jakieś 4 miesiące temu zdecydowałam je zafarbować u fryzjera na czekoladowy kolor wyszedł śliczny, naturalny. Zrobiły mi się odrosty i próbowałam zafarbować je w domu farbą też kolor czekolada i wyszły mi czarne z lekkimi przebłyskami brązu. Włośy farbowałam 2 dni temu. Czy mogłabym jakimiś sposobami osłabić efekt, niedużo o 1, 2 tony. Mam ciemną karnację w brązach mi ładnie, ale w czarnym wyglądam śmiesznie . Pomóżcie dzięki za każdą radę
Kolor sam się rozjaśni po paru myciach... ale jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, to możesz użyć szamponu przeciwłupieżowego - zobaczysz, już po pierwszym razie będą jaśniejsze. Sprawdzone!
Chocolate77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 23:24   #95
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: zbyt ciemny kolor włosów

generalnie przy tak ciemnym podkadem , jaki miałaś będzie ciężko je rozjaśnić szamponami p-łópieżowymi. To potrwa dłuuugo, sama farbowałam w taki sposób , dodatkowo włosy ciemny blond mają dość mocny pigment. Po jakimś czasie to się wypłoocze delikatnie.

NIesttey z doswiadczenia wiem, ze jak coś pięnie wyszło to schodzi w oka mgnieniu, gdy coś jest źle- trzyma się cholerstwo jak na złość
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 06:50   #96
Mopeq
Przyczajenie
 
Avatar Mopeq
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: niechciany kolor

Cytat:
Napisane przez izka-1987 Pokaż wiadomość
tak ale na koncach wlosy sa bardzo ciemne tylko przy skorze maja rudy odcien i fryzjerka powiedziala ze i tak sie kolor nie przyjmie tylko wlosy zniszcze. Chyba z tego szamponu przeciwlupieżowego skorzystam , mam nadzieje że szybko wyplukuje tą farbe .Jestem normalnie zalamana

Szampon przeciwłupieżowy nie wypłuka ci farby dostatecznie ,a poza tym nie używa się go jeśli nie masz łupieżu bo może ci zbytnio wysuszyć skórę głowy. Zapewne miałaś czarne bądź bardzo ciemne włosy i chciałaś mieć jaśniejsze, Pani fryzjerka rozjaśniła ci włosy i teraz są bardzo zniszczone jak się nie mylę Moja rada na tą chwile to wyrównanie koloru na całości do koloru na końcach i zrobienie kąpieli rozjaśniającej jak włosy odżyją w dobrym salonie fryzjerskim ,albo zetnij ciemne końce i wyrównaj kolor tylko to wszystko w salonie a nie na własną ręke bo znów będą za ciemne!
Mopeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:54   #97
Mopeq
Przyczajenie
 
Avatar Mopeq
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: niechciany kolor

Cytat:
Napisane przez maj_uncja Pokaż wiadomość
Popieram, sama się farbowałam z milion razy, aż w końcu fryzjer mnie ochrzanił i pokazał mi moje wszystkie przebitki któryh nie zauważałam. A też szkoda że znajomi mi nie powiedzieli że mam nierównomiernie położony kolor. Lepiej wydać pieniądze w salonie i mieć dobrze zrobione włosy, niż chodzić z łatami jak krowa. Ale jeśli nie masz czasu czy kasy żeby iść do fryzjera to może spróbuj szampon głęboko oczyszczający?
Jeśli rozjaśniaczem nie ściągnięto jej odcienia z końcówek to szampon oczyszczający niestety też jej nie pomoże.
Mopeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 17:02   #98
karolincyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 32
GG do karolincyn
Jak zmyć Casting creme Gloss? Błagam o pomoc:(

Dziewczyny ratujcie
dwa dni temu zafarbowałam moje naturalne włosy średni brąz, szamponem koloryzującym z Loreala Casting Creme Gloss Czekolada 535. Efekt miał być inny a ja mam włosy praktycznie czarne Znacie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego z włosów? Bardzo mi na tym zależy bo strasznie źle się czuję w takim kolorze i chciałabym wrócic do tego co był wcześniej Umyłam dzisiaj włosy chyba z 5 razy szamponem przeciwłupieżowym CLEAR i wypłukało się do ciemnego brązu ale po moich naturalnych ani śladu pomożecie?
__________________
-"Gdybyś była mężczyzną to bym Cię uderzył"
-"Gdybyś był mężczyzną to bym się bała"
karolincyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 17:22   #99
Mopeq
Przyczajenie
 
Avatar Mopeq
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: Jak zmyć Casting creme Gloss? Błagam o pomoc:(

Cytat:
Napisane przez karolincyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie
dwa dni temu zafarbowałam moje naturalne włosy średni brąz, szamponem koloryzującym z Loreala Casting Creme Gloss Czekolada 535. Efekt miał być inny a ja mam włosy praktycznie czarne Znacie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego z włosów? Bardzo mi na tym zależy bo strasznie źle się czuję w takim kolorze i chciałabym wrócic do tego co był wcześniej Umyłam dzisiaj włosy chyba z 5 razy szamponem przeciwłupieżowym CLEAR i wypłukało się do ciemnego brązu ale po moich naturalnych ani śladu pomożecie?

Farby tego typu zareklamowane jako "bez amoniaku" w rzeczywistości zawierają jego pochodne. Jeśli chcesz się go pozbyć to musisz zrobić kąpiel rozjaśniającą, szamponem nic nie zdziałasz a jedynie przesuszysz skórę głowy!
Mopeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 17:30   #100
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak zmyć Casting creme Gloss? Błagam o pomoc:(

Może zacznij od dekoloryzacji. Casting to zwykła trwała farba i łatwo z włosów nie zejdzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 21:43   #101
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy

wiecie co mnie najbardziej fascynuje
jeśli zafarbuje się wlosy na jakiś super kolorek i jest się zadowolonym,to kolor szybko się zmywa,płowieje....


a zupełnie na odwrót jest z nieudaną koloryzacją....za nic na świecie nie można się pozbyć koloru............esh
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 06:21   #102
Mopeq
Przyczajenie
 
Avatar Mopeq
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 28
Dot.: co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy

To trzeba stosować profesjonalnych kosmetyków do włosów a nie tego szajsu z marketu w tedy nie będzie kolor płowiał A poza tym intensywne kolory takie jak rudy czy czerwień najszybciej się wypłukuje
Mopeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:31   #103
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mopeq Pokaż wiadomość
To trzeba stosować profesjonalnych kosmetyków do włosów a nie tego szajsu z marketu w tedy nie będzie kolor płowiał A poza tym intensywne kolory takie jak rudy czy czerwień najszybciej się wypłukuje
a mozesz wyjaśnić dlaczego - bo sądząc po składach (zawsze przd kupnem analizuje skład) to zarówno w profesjonalnych jak i droderyjnych znajdzie się i perełki i to drugie..jak to nazwałaś

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
wiecie co mnie najbardziej fascynuje
jeśli zafarbuje się wlosy na jakiś super kolorek i jest się zadowolonym,to kolor szybko się zmywa,płowieje....


a zupełnie na odwrót jest z nieudaną koloryzacją....za nic na świecie nie można się pozbyć koloru............esh
są pewne rzeczy które trzeba przestrzegać kiedy podejmujemy się koloryzacji:
1. odpowiednie przygotownie włosów przed koloryzacją,
2. zakwaszenie włosów po koloryzacji
3. odpowiednia pielęgnacja dobrze domykająca łuskę włosa oraz filtryUV
jeśli chodzi o pozbycie sie koloru to też są różne metody...zależy jak szybko chce sie pozbyć koloru.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez karolincyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie
dwa dni temu zafarbowałam moje naturalne włosy średni brąz, szamponem koloryzującym z Loreala Casting Creme Gloss Czekolada 535. Efekt miał być inny a ja mam włosy praktycznie czarne Znacie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się tego z włosów? Bardzo mi na tym zależy bo strasznie źle się czuję w takim kolorze i chciałabym wrócic do tego co był wcześniej Umyłam dzisiaj włosy chyba z 5 razy szamponem przeciwłupieżowym CLEAR i wypłukało się do ciemnego brązu ale po moich naturalnych ani śladu pomożecie?
jaki miałaś wcześniej kolor?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 10:14   #104
AyoAya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 78
Dot.: co zrobić aby farba szybciej się spłukała z włosów? wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
wiecie co mnie najbardziej fascynuje
jeśli zafarbuje się wlosy na jakiś super kolorek i jest się zadowolonym,to kolor szybko się zmywa,płowieje....


a zupełnie na odwrót jest z nieudaną koloryzacją....za nic na świecie nie można się pozbyć koloru............esh


złośliwość rzeczy martwych :/ ale są różne specyfiki co pomagają usunąć niepożądany kolor
AyoAya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.