stany w USA, czyli gdzie wyjechać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 13:57   #1
porakly
Raczkowanie
 
Avatar porakly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38

stany w USA, czyli gdzie wyjechać?


Hej!

Przejdę od razu do sedna - sprawa wygląda następująco. Obecnie kończę studia, mam 24 lata, jestem niezależna finansowo (znalazłam pracę, mam mieszkanie, stałe dochody).
Ale tu gdzie studiuję nic mnie nie trzyma. Rodzina mieszka we wsi dosłownie, nei chcę tam wracać, a Warszawa (tu studiuję) mi się nie podoba. Ogólnie zawsze chciałam wyjechać zagranicę. Pomyślałam, że przepracuję tutaj z 2-3 lata, aby mieć trochę forsy (teraz też mam trochę oszczędności) i wyjadę. Konkretnie do USA. Moje marzenie od 13 lat.
To uczucie, że marzysz o czymś pół życia i to może się spełnić - nic nie stoi ci na drodze, nie masz nic do stracenia ... - to uczucie mnie obezwładnęło. Nie potrafię o niczym innym myśleć, tylko marzę i marzę ...
A więc, chodzi konretnie o to, jaki stan byście polecały?
Znam angielski bardzo dobrze, myślę, że bym sobie poradziła
Chciałabym mieszkać w stanie podobnym klimatycznie do Włoch/Chorwacji/Grecji - byłam w tych krajachg i zauroczyłam się pogodą.Upał nie jest dla mnie czymś męczocym, uwielbiam ciepło. Cudownie by bylo, gdyby stan graniczył z morzem - ale to już tylko moja fanaberia ...

Wiem, że temat błachy i przepraszam za takie śmiecenie moimi dylamatami ale nie wiem ... gdzie szukać tych informacji. Z góry dziękuję.

PS: Jeśli trzeba udzielić jakiś innych, szczegółowych informacji, to odpowiem ...
__________________
(częściej się wczytuję, niż odpowiadam)

http://www.boston.com/bigpicture/201...m.html?camp=fb
porakly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:12   #2
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez porakly Pokaż wiadomość
nic nie stoi ci na drodze
czyli masz podstawy by tam zamieszkać? wiesz, że nie możesz tak o sobie tam wyjechać i żyć?
__________________
the reason why people give up so fast is because they tend to look at how far they still have to go
instead of how far they have gotten
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:22   #3
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
czyli masz podstawy by tam zamieszkać? wiesz, że nie możesz tak o sobie tam wyjechać i żyć?
No właśnie ja mogę coś doradzić, ale dopiero kiedy napiszesz jak to sobie wyobrażasz. Na jakiej wizie chcesz wyjechać?
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 15:41   #4
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

to moze Teksas tam to chyba ciepelko powiem szczerze, ze na codzien upaly sa uciazliwe, szczegolnie takie 40stopniowe, przeciez trzeba sprzatac, gotowac, isc do pracy, jest to mega meczace!
a jeszcze chcialam zaznaczyc, ze klimat Wloch i Chorwacji jest zupelnie inny, w Chorwacji wysokie gory schodza ku morzu i jest chlodniej, przyjemniej i woda w morzu tez jest zimniejsza
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2012-06-15 o 15:43
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 17:47   #5
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

California fajna
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:06   #6
Gosicaa
Raczkowanie
 
Avatar Gosicaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpacie :)
Wiadomości: 284
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Ja jestem zakochana w Nowym Jorku, więc właśnie ten stan Ci polecę
"If I could make it here
I could make it anywhere
That's what they say" : ))

I też mnie ciekawi na jakiej wizie chcesz wyjechać? Na turystycznej pobyć pół roku i wrócić..czy przekroczyć ją czy masz w planach coś innego?
__________________


Nie mów mi jak mam żyć bo nie będziesz za mnie umierać.

Gosicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:27   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

floryda?
zdajesz sobie sprawe, ze otrzymanie wizy to nie takie hop siup?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 20:39   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez porakly Pokaż wiadomość
Hej!

Przejdę od razu do sedna - sprawa wygląda następująco. Obecnie kończę studia, mam 24 lata, jestem niezależna finansowo (znalazłam pracę, mam mieszkanie, stałe dochody).
Ale tu gdzie studiuję nic mnie nie trzyma. Rodzina mieszka we wsi dosłownie, nei chcę tam wracać, a Warszawa (tu studiuję) mi się nie podoba. Ogólnie zawsze chciałam wyjechać zagranicę. Pomyślałam, że przepracuję tutaj z 2-3 lata, aby mieć trochę forsy (teraz też mam trochę oszczędności) i wyjadę. Konkretnie do USA. Moje marzenie od 13 lat.
To uczucie, że marzysz o czymś pół życia i to może się spełnić - nic nie stoi ci na drodze, nie masz nic do stracenia ... - to uczucie mnie obezwładnęło. Nie potrafię o niczym innym myśleć, tylko marzę i marzę ...
A więc, chodzi konretnie o to, jaki stan byście polecały?
Znam angielski bardzo dobrze, myślę, że bym sobie poradziła
Chciałabym mieszkać w stanie podobnym klimatycznie do Włoch/Chorwacji/Grecji - byłam w tych krajachg i zauroczyłam się pogodą.Upał nie jest dla mnie czymś męczocym, uwielbiam ciepło. Cudownie by bylo, gdyby stan graniczył z morzem - ale to już tylko moja fanaberia ...

Wiem, że temat błachy i przepraszam za takie śmiecenie moimi dylamatami ale nie wiem ... gdzie szukać tych informacji. Z góry dziękuję.

PS: Jeśli trzeba udzielić jakiś innych, szczegółowych informacji, to odpowiem ...
Ciekawe co na to US Customs & Immigration Na jakiej zasadzie chcesz tak po prostu wyjechac i mieszkac ?

Cieplo, wrecz goraco jest w kupie stanow, wlacznie z dostepem do duzych zbiornikow wodnych
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:50   #9
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Oj, az tak tragicznie nie jest. Zawsze mozna jakies MBA czy PhD robic, na to wizy przeciez daja w miare bezproblemowo, a potem po doktoracie martwic sie co dalej. Pozycji dla postdocow tez jest masa, w kazdym stanie i na kazdym uniwerku. Az tak skomplikowane to to nie jest.

I autorka watku nic nie wspominala o tym, ze chce wyjechac nielegalnie, o ile dobrze jej wpis przeczytalam.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 08:26   #10
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Oj, az tak tragicznie nie jest. Zawsze mozna jakies MBA czy PhD robic, na to wizy przeciez daja w miare bezproblemowo, a potem po doktoracie martwic sie co dalej. Pozycji dla postdocow tez jest masa, w kazdym stanie i na kazdym uniwerku. Az tak skomplikowane to to nie jest.

I autorka watku nic nie wspominala o tym, ze chce wyjechac nielegalnie, o ile dobrze jej wpis przeczytalam.
Tylko zeby isc na phd trzeba zdac odpowiednie egzaminy, twoje przedmioty z mgr musza sie zgadzac z ich wyttcznymi i ogolnie musisz sie dostac :p nie wspominajac juz o kasie... Wiec nie powiedzialabym ze to takie latwe, a wiem co mowie bo sama sie o to staram
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:07   #11
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Ewka, przeciez nie powiedzialam, ze jest latwe. Powiedzialam tylko, ze nie jest skomplikowane. Dla mnie to roznica.

I tez wiem o czym mowie, bo sama to przerabialam, i moj maz tez.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 09:15   #12
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Ewka, przeciez nie powiedzialam, ze jest latwe. Powiedzialam tylko, ze nie jest skomplikowane. Dla mnie to roznica.

I tez wiem o czym mowie, bo sama to przerabialam, i moj maz tez.
Najwidoczniej cie nie zrozumialam no skomplikowane to to nie jest ale bardzo pracochlonne

A od siebie dodam ze w Pld Carolinie jest dosyc cieplo i nawet ocean sie znajdzie chociaz stan taki sobie.
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:46   #13
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Fakt, pracochlonne jak cholera, ale to nadal chyba jeden z najprostszych sposobow na "zamieszkanie" w USA (oprocz malzenstwa, rzecz jasna). No i przy malzenstwie nie da sie ot tak sobie wybrac stanu.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:12   #14
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

DwaKoty natrafilam niedawno na Twoj blog, masz talent do pisania, naprawde wspaniale sie go czyta, musze zamowic Twoja ksiazke, ciekawe czy mi przesla do Italii
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:20   #15
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
. No i przy malzenstwie nie da sie ot tak sobie wybrac stanu.
Ja sobie wybrałam


Dalej nie wiemy co autorka planuje, ale od siebie dodam, że:
-odradzam Teksas
-odradzam Kalifornię całym sercem, to nie jest dobre miejsce na początek i wiem to z autopsji
-Obie Karoliny są super wyborem
-NYC odpada ze względu na koszmarne koszty utrzymania, a autorka będzie musiała przecież spędzić trochę czasu na szukaniu pracy
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:43   #16
porakly
Raczkowanie
 
Avatar porakly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Dziękuję za odpowiedzi. Naprawdę

No jeśli chodzi o wizę, to myślę, że przez 4 lata sobie poradzę Mam dużo czasu, ale zeby starać się o wizę, najpierw muszę wiedzieć dokąd jadę - tak więc muszę znać stan. W każdym stanie są inne wymogi dot. wizy ... Więc nie naskakujcie zaraz na mnie, że wyjeżdżam gdzieś nielegalnie. Tak jak mówię - to będzie za 4 LATA. A wizę podobno można dostać w 7 mies. Na razie wszystko może się zminić, mogę znaleść drugą połówkę albo coś ...
__________________
(częściej się wczytuję, niż odpowiadam)

http://www.boston.com/bigpicture/201...m.html?camp=fb
porakly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:53   #17
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez porakly Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Naprawdę

No jeśli chodzi o wizę, to myślę, że przez 4 lata sobie poradzę Mam dużo czasu, ale zeby starać się o wizę, najpierw muszę wiedzieć dokąd jadę - tak więc muszę znać stan. W każdym stanie są inne wymogi dot. wizy ... Więc nie naskakujcie zaraz na mnie, że wyjeżdżam gdzieś nielegalnie. Tak jak mówię - to będzie za 4 LATA. A wizę podobno można dostać w 7 mies. Na razie wszystko może się zminić, mogę znaleść drugą połówkę albo coś ...
Pierwszy raz słyszę my nie naskakujemy, po prostu pytamy. Jeżeli chcesz wyjechać do USA na stałe, to jest to możliwe jedynie przez małżeństwo lub sponsorowanie rodzinne.
Jeżeli tymczasowo - możesz podjąć studia, ale musisz się liczyć z tym, ze one kosztują. Wtedy wyjeżdżasz na wizie F1.

Ja myślę, że najpierw powinnaś martwić się o wizę, a potem o lokalizację
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:18   #18
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
DwaKoty natrafilam niedawno na Twoj blog, masz talent do pisania, naprawde wspaniale sie go czyta, musze zamowic Twoja ksiazke, ciekawe czy mi przesla do Italii
offtop:
zamow bezposrednio u wydawcy, powinni wyslac OK. A jak bedziesz miala problemy, to daj mi znac, podpowiem kogo bezposrednio skontaktowac.

A teraz w temacie:

Ja tam Kalifornie polecam na poczatek, San Diego jest w sam raz, pogoda piekna, ludzie mili i wyluzowani.

Obie Karoliny byly koszmarem. Po Kalifornii i Nowym Jorku byla to dla nas inna planeta.

A tak w ogole, to zamiast USA polecam Kanade, szczegolnie Vancouver. W porownaniu z USA, dostanie wizy pobytowej do Kanady to pestka (tylko troche czasu i papierologii bedzie wymagalo), miasto super, ludzie fajni, praca zawsze sie znajdzie.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:32   #19
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Ja tam Kalifornie polecam na poczatek, San Diego jest w sam raz, pogoda piekna, ludzie mili i wyluzowani.

Obie Karoliny byly koszmarem. Po Kalifornii i Nowym Jorku byla to dla nas inna planeta.

A tak w ogole, to zamiast USA polecam Kanade, szczegolnie Vancouver. W porownaniu z USA, dostanie wizy pobytowej do Kanady to pestka (tylko troche czasu i papierologii bedzie wymagalo), miasto super, ludzie fajni, praca zawsze sie znajdzie.
To mamy zupełnie inną opinię w takim razie
San Diego jest drogie, a bezrobocie w Kalifornii wciąż rośnie, więc ja bym się tam nie pchała. To samo z NYC.

Racja, Karoliny są może przynudnawe, ale jest dużo taniej, blisko ocean, spokój i można się utrzymać nawet ze słabo płatnej pracy.

Oczywiście patrzę teraz z perspektywy raczkującego imigranta

I zgadzam się co do Kanady, sami w pewnym momencie chcieliśmy się tam przenieść.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 16:31   #20
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Mój kolega Hiszpan przeniósł się do Kanady i jest zachwycony. Na początek roznosi gazety parę godzin dziennie, pracę znalazł od razu, utrzymuje się z tego bez problemu wynajmując piękny pokój w dużym, nowym mieszkaniu, w Hiszpanii, no i w większości krajów Europy nie do pomyślenia
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:39   #21
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Wszystko zalezy od Twoich preferencji,czy lubisz duze miasta pelne emigrantow czy spokojne"nudne" Stany.
Mi odpowiada opcja 2.
Od siebie polece stan Colorado.Pieknie i cieplo caly rok.duzo rozrywek dla aktywnych.
Moglabym tez mieszkac w stanie Montana,Wyoming.
Ja preferuje male miejscowosci.
Nie wyobrazam sobie zycia w stanach takich jak FL,CA,NY.Wg mnie te miejsca nie nadaja sie obecnie do zycia.Pozwiedzac to owszem ale codzienne zycie to nie.No ale jak napisalam,ja lubie male miejscowosci a mieszkalabym najchetniej na odludziu
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 18:46   #22
queen_a
Raczkowanie
 
Avatar queen_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 49
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Od siebie mogę dodać tylko tą mapkę - bardzo przyjemna

A na marginesie, moja koleżanka mieszka w Teksasie i sobie chwali. Była za to w obu Karolinach i one nie za ciekawe, jeżeli chce się super-dobrego życia nocnego Wszystko zależy od charakteru człowieka.


Mi z ciepłych stanów podoba się Arizona i Nowy Meksyk
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg usa_map.jpg (249,5 KB, 165 załadowań)
__________________
And the wild cards just keep getting wilder.

queen_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 20:34   #23
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Na tym forum mozna poczytac jak wyglada zycie w poszczegolnych stanach:
http://www.city-data.com/forum/
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 20:49   #24
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

O właśnie, Nowy Meksyk! Często spychany na dalszy plan, mnie wydał się ciekawy, ale nie ma pojęcia jak tam się mieszka, jak z pracą.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 20:56   #25
queen_a
Raczkowanie
 
Avatar queen_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 49
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Na tym forum mozna poczytac jak wyglada zycie w poszczegolnych stanach:
http://www.city-data.com/forum/
O, to forum znam również

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
O właśnie, Nowy Meksyk! Często spychany na dalszy plan, mnie wydał się ciekawy, ale nie ma pojęcia jak tam się mieszka, jak z pracą.
Z tego co wiem w Albuquerque nie jest źle Ale nie przekonałam się o tym na własnej skórze. Miasto i generalnie cały stan wydają się być bardziej przyjazne, aniżeli np. Ohio
__________________
And the wild cards just keep getting wilder.

queen_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 21:03   #26
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

W Arizonie od kilku lat imigranci mają duże problemy, swego czasu ciągle o tym mówili w TV, więc myślę że to niezbyt trafny wybór.

Nowy Meksyk brzmi zachęcająco Colorado również
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 08:24   #27
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Oj, az tak tragicznie nie jest. Zawsze mozna jakies MBA czy PhD robic, na to wizy przeciez daja w miare bezproblemowo, a potem po doktoracie martwic sie co dalej. Pozycji dla postdocow tez jest masa, w kazdym stanie i na kazdym uniwerku. Az tak skomplikowane to to nie jest.

I autorka watku nic nie wspominala o tym, ze chce wyjechac nielegalnie, o ile dobrze jej wpis przeczytalam.
No, ale autorka ujela to na zasadzie "nic nie stoi na przeszkodzie". Tymczasem, ani MBA, ani PhD to nie jest hop siup.

Zreszta, MBA to zadne zdobycie pobytu w Stanach - tymczasowa, kosztowna opcja, ktora daje szanse na ubieganie sie o H1-B. X lat temu to moze byla praktycznie przepustka do stalego pobytu, ale teraz to daje szanse na dostanie szansy.

PhD to kupa roboty, inwestowanie z 4-5lat. Nie mowiac o tym, ze na jedne i drugie studia, zeby sie w ogole dostac, to trzeba miec pokonczone inne, pozdawane egzaminy itd.

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
A teraz w temacie:

Ja tam Kalifornie polecam na poczatek, San Diego jest w sam raz, pogoda piekna, ludzie mili i wyluzowani.

Obie Karoliny byly koszmarem. Po Kalifornii i Nowym Jorku byla to dla nas inna planeta.

A tak w ogole, to zamiast USA polecam Kanade, szczegolnie Vancouver. W porownaniu z USA, dostanie wizy pobytowej do Kanady to pestka (tylko troche czasu i papierologii bedzie wymagalo), miasto super, ludzie fajni, praca zawsze sie znajdzie.
San Diego mi sie najbardziej podobalo z duzych hameryckich miast Niewatpliwie ma zalety jakie opisalas, ale z drugiej strony, z pozycji swiezego imigranta CA ma wady jakie opisala Masahiko.

Fakt tez faktem, ze zmiana stanu to moze byc jak inny swiat
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2012-06-17 o 08:26
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:33   #28
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez queen_a Pokaż wiadomość
O, to forum znam również



Z tego co wiem w Albuquerque nie jest źle Ale nie przekonałam się o tym na własnej skórze. Miasto i generalnie cały stan wydają się być bardziej przyjazne, aniżeli np. Ohio
Ach to Albuquerque, jak na ironię tam właśnie nie zawitałam, a kręcą tam moje ulubione Breaking Bad
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 19:45   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy od Twoich preferencji,czy lubisz duze miasta pelne emigrantow czy spokojne"nudne" Stany.
Mi odpowiada opcja 2.
Od siebie polece stan Colorado.Pieknie i cieplo caly rok.duzo rozrywek dla aktywnych.
Moglabym tez mieszkac w stanie Montana,Wyoming.
Ja preferuje male miejscowosci.
Nie wyobrazam sobie zycia w stanach takich jak FL,CA,NY.Wg mnie te miejsca nie nadaja sie obecnie do zycia.Pozwiedzac to owszem ale codzienne zycie to nie.No ale jak napisalam,ja lubie male miejscowosci a mieszkalabym najchetniej na odludziu
No ale kazdy z ww jest przeciez ogromny i mozna tam miec i jedno i drugie. Np. taki NY to jest jedna wielka dzika nudna prowincja poza kawalkiem z NYC Z innymi podobnie. Mozna mieszkac w kazdym z tych stanow i byc na prowincji.

[1=a298662d510bb0f537bc3b0 c2466fe273199e5e8_64a898f 2369c4;34751452]W Arizonie od kilku lat imigranci mają duże problemy, swego czasu ciągle o tym mówili w TV, więc myślę że to niezbyt trafny wybór.

Nowy Meksyk brzmi zachęcająco Colorado również [/QUOTE]

Tyle, ze chyba nie imigrancji o karnacji typowej dla Polakow
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:16   #30
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: stany w USA, czyli gdzie wyjechać?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tyle, ze chyba nie imigrancji o karnacji typowej dla Polakow
Słyszałam o 'show me all your papers policy', która obowiązywała każdego, kto próbował załatwić jakąś sprawę w urzędzie czy gdziekolwiek indziej, jak również przy zwykłym zatrzymaniu za przekroczenie prędkości.
Jednak wiadomo, że przewaga ciemnoskórych nielegalnych imigrantów jest miażdżąca, więc ciężko się nie zgodzić, że to głównie oni padali ofiarą nowych przepisów.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.