Co dalej ze studiami i pracą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-15, 17:55   #1
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Unhappy

Co dalej ze studiami i pracą?


Witam. Nie jestem pewna czy jest to dobre forum i czy nie było podobnym pytań. Jeśli tak, to proszę o przekierowanie i z góry przepraszam, gdyż rzadko tu zaglądam. Liczę na jakieś rady osób,które zetknęły się z podobnym problemem u siebie lub u kogoś innego. Oczywiście nie oczekuję gotowych rozwiązań , a wskazówek czy rad popartych ewentualnym doświadczeniem . Chodzi o to,że od niedawna czuję,że minęłam się z powołaniem i nie wiem za bardzo co teraz zrobić.Ale do rzeczy.
Obecnie jestem na trzecim roku studiów niestacjonarnych na kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Nie był to do końca przemyślany wybór, ale zawsze praca w szkole chodziła mi po głowie, więc postanowiłam że spróbuje. Sam program studiów ,co stwierdzam po dwóch latach, średnio przypadł mi do gustu,podobnie jak sama uczelnia,choć państwowa, to przereklamowana i nie uwzględniająca potrzeb studenta, który płaci duże pieniądze za tok zaoczny.Dużo osób z roku ma podobne zdanie i jest rozczarowane uczelnią.Ale mniejsza z tym. Jestem na roku licencjackim, zaczęłam już pisać pracę dyplomową i mieć duże plany,aby po jego otrzymaniu szukać na szeroką skalę pracy w przedszkolach lub klasach początkujących z nastawieniem na dalsze kształcenie, a nuż się uda. Odbyłam już praktyki (dwa tygodnie) w przedszkolu,ponadto pracowałam tam pół roku jako stażystka i byłam zadowolona.Dzieciaki były wdzięczne i lubiłam się nimi opiekować. Wydawało mi się jednak, że praca z dziećmi w klasach I-III będzie bardziej ciekawa, będąca wyzwaniem nieco większym, bo i dzieci starsze i materiał dużo szerszy. Tyle,że w tym momencie jestem na praktykach w tych klasach i jestem załamana Nie chodzi tyle co o pracę dydaktyczną, co o masakryczne zachowanie dzieci , z którym nie mogę dać sobie rady ;( Normalna, przeciętna szkoła, do której sama chodziłam, przystępny nauczyciel a już od samego początku mam depresję. Jest kilka osób, które nie słuchają co się do nich mówi, przeklinają,chodzą po klasie i wyśmiewają się, a przy tym deorganizują pracę całej grupy. Jakkolwiek z wychowawcą jest w miarę dobrze, bo on ma nad nimi władzę,może wpisać uwagę, porządnie nakrzyczeć,zadzwonić do rodzica, tak ja, gdy zostaje z nimi sama czuję się, jakbym była w zoo,a nawet gorzej-lekceważą mnie,śmieją się,gdy zwracam im uwagę, biegają po sali.To jest straszne;( Staram się być miła, ale i nie za spokojna,staram się podchodzić do nich jak do partnerów,ale nic z tego.Nie mam pojęcia jak przeżyję jeszcze trzy tygodnie tam,bo już dzisiaj miałam ochotę się rozpłakać.Staram się być przy opiekunce silna i nie pokazywać że nie daje sobie z nimi rady, bo wyjdę na nieprofesjonalną i nieporadną. Chyba zbyt emocjonalnie do tego podchodzę, a na samą myśl łzy stają mi w oczach.Nie wyobrażam sobie tak pracować. Przez ostatnie kilkanaście dni bardzo zraziłam się do tej pracy. Wiedziałam,że łatwo nie jest, ale to jest ponad moje siły.Dzieci w wieku ośmiu lat mnie pokonują, mają mnie gdzieś, mimo ,że jestem konsekwentna i stanowcza. Już teraz nienawidzę mojego przyszłego zawodu, właśnie teraz przekonałam się,że jednak to nie jest dla mnie, bo choć wkładam w to dużo siły i serca,to coś jest nie tak. Rozmawiając z nauczycielami widzę , ile jest w nich niechęci i zmęczenia. Bo jest to praca trudna, przede wszystkim w kwestii wychowania, które obecnie jest coraz gorsze. Pewnie sporo osób powie,że Ameryki nie odkryłam i że było mi myśleć wcześniej, ale po prostu musiałam przekonać się na własnej skórze,jak to jest... Zastanawiam się teraz nad tym, na jaki kierunek mogłabym iść za rok, bo z pewnością nie będzie do magister z pedagogiki.Ale na co iść,żeby miało to jakiś sens ? Czy możecie mi coś poradzić? Czy komuś z was tak się zdarzyło,że zmieniło swoje plany i zdecydowaliście się robić magistra z czegoś innego i czy jest to możliwe?Na przykład myślałam o administracji ,ale nie mam pojęcia czy po pedagogice można robić administrację..Jak to jest? Wybaczcie za tak długi post,liczę na wyrozumiałość i pomoc.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:16   #2
allura
Raczkowanie
 
Avatar allura
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Miałam podobne odczucia po praktykach w klasie pierwszej. To były dzieci-potwory, poważnie Nic nie dało się tam zrobić, przeprowadzić, nic ich nie interesowało. Nie bały się, ani swojej nauczycielki, ani uwag czy podniesionego głosu, nawet własnych rodziców się nie bały. Zdecydowałam się powiedzieć mojej opiekunce, że chyba się nie nadaję do tej pracy bo nie umiem poradzić sobie z grupą 7-latków, a chyba powinnam Ona mi na to, że jej też jest ciężko, że nie miała jeszcze takiej klasy, że nie wie jak wytrzyma. Nie pomogło mi to w pracy z grupą, ale poczułam się lepiej wiedząc, że nawet nauczycielka z 20-letnim stażem ma z nimi kłopoty.
Może jednak porozmawiaj z nauczycielką która jest Twoją opiekunką? Nie wiem jaka ona jest, ale jak jest w porządku, to dla własnego zdrowia psychicznego powiedz jej co Cię męczy - może coś doradzi, pomoże?
I dlaczego byś nie miała niegrzecznym uczniom wpisać uwagi?
allura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:27   #3
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Dzieci to potwory, fakt. Zwłaszcza w obecnych czasach. Jeszcze jesteś młoda więc nie mają też respektu, jak do starszych nauczycieli.
Teraz, głównie w szkolach prywatnych nie ma problemu z robieniem magisterki z innego kierunku niż masz licencjata. Czasem są różnice programowe i trzeba je uzupełnić. Jak dla mnie jednak administracja to przereklamowany kierunek. Pracy w urzędach mało, jak jak jest to trudno się dostać...
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:33   #4
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Cytat:
Napisane przez allura Pokaż wiadomość
Miałam podobne odczucia po praktykach w klasie pierwszej. To były dzieci-potwory, poważnie Nic nie dało się tam zrobić, przeprowadzić, nic ich nie interesowało. Nie bały się, ani swojej nauczycielki, ani uwag czy podniesionego głosu, nawet własnych rodziców się nie bały. Zdecydowałam się powiedzieć mojej opiekunce, że chyba się nie nadaję do tej pracy bo nie umiem poradzić sobie z grupą 7-latków, a chyba powinnam Ona mi na to, że jej też jest ciężko, że nie miała jeszcze takiej klasy, że nie wie jak wytrzyma. Nie pomogło mi to w pracy z grupą, ale poczułam się lepiej wiedząc, że nawet nauczycielka z 20-letnim stażem ma z nimi kłopoty.
Może jednak porozmawiaj z nauczycielką która jest Twoją opiekunką? Nie wiem jaka ona jest, ale jak jest w porządku, to dla własnego zdrowia psychicznego powiedz jej co Cię męczy - może coś doradzi, pomoże?
I dlaczego byś nie miała niegrzecznym uczniom wpisać uwagi?
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedzieć, widzę,że nie tylko ja przeżywam takie katusze. Moje gardło od poniedziałku jest w opłakanym stanie;/ Postanowiłam,że jakoś przetrwam te praktyki,nie mam wyjścia. Nauczycielka rozumienie ,że nie jestem w łatwej sytuacji, ma to na co dzień, tyle,że widzę,że po niej to spływa, bo jej staż pracy wynosi prawie 30 lat i taki już ma charakter, przynajmniej nie musi chodzić do psychologa.Ja wręcz przeciwnie- jestem zdołowana i zdałam sobie sprawę,że w szkolę pracować nie chcę. Ale co dalej...?

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Dzieci to potwory, fakt. Zwłaszcza w obecnych czasach. Jeszcze jesteś młoda więc nie mają też respektu, jak do starszych nauczycieli.
Teraz, głównie w szkolach prywatnych nie ma problemu z robieniem magisterki z innego kierunku niż masz licencjata. Czasem są różnice programowe i trzeba je uzupełnić. Jak dla mnie jednak administracja to przereklamowany kierunek. Pracy w urzędach mało, jak jak jest to trudno się dostać...
W wolnej chwili muszę poszperać, teraz nie mam na to czasu,skupiam się na pisaniu pracy i na zajęciach:/ Masz rację,że jest to kierunek przereklamowany, ale teraz chyba tylko kierunki techniczne nie są przereklamowane, reszta to kierunki po których zwykle nie ma pracy,fakt. Ale zawsze lepsze to niż nic. Najgorsze jest to ,że na obecną chwilę nie mam na siebie pomysłu ;( Jestem pracowita, uczynna, rzetelna,mam w okolicy dobrą opinię,ale cóż z tego, skoro brak mi tego "czegoś"..
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 20:34   #5
allura
Raczkowanie
 
Avatar allura
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Jesteś pewna, że nie chcesz uczyć? Nie wszystkie dzieci takie są. Byłam w klasie gdzie dzieci były wspaniałe, chętne do nauki - tam pracowało się świetnie.
Co do innego kierunku - zastanów się co byś chciała robić - 8 godzin za biurkiem czy raczej coś aktywniejszego? Z dorosłymi czy z dziećmi? Coś ścisłego czy raczej humanistycznego? Na publicznych uczelniach też zrobisz sobie magisterkę z czegoś nawet jak studiowałaś coś innego, tylko trzeba poczytać i się zorientować.
I nie załamuj się, nie daj się dzieciom, będzie dobrze
allura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:19   #6
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Cytat:
Napisane przez allura Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że nie chcesz uczyć? Nie wszystkie dzieci takie są. Byłam w klasie gdzie dzieci były wspaniałe, chętne do nauki - tam pracowało się świetnie.
Co do innego kierunku - zastanów się co byś chciała robić - 8 godzin za biurkiem czy raczej coś aktywniejszego? Z dorosłymi czy z dziećmi? Coś ścisłego czy raczej humanistycznego? Na publicznych uczelniach też zrobisz sobie magisterkę z czegoś nawet jak studiowałaś coś innego, tylko trzeba poczytać i się zorientować.
I nie załamuj się, nie daj się dzieciom, będzie dobrze
Zdaje sobie sprawę,że w tym momencie przeżywam moment załamania,taka terapia szokowa.Wiem jednak,że nie zamierzam liczyć na farta, to bez sensu. Jeśli chodzi o to , co bym chciała robić-marzę,aby w końcu na to wpaść.Cały poprzedni rok pracowałam za biurkiem i całkiem mi się podobało, choć uznałam,że czas mi się dłuży a życie przelatuje mi koło nosa Oczywiście, gdybym miała możliwość dalszej pracy w tym miejscu- z chęcią bym przyjęła tę ofertę, niestety wygrały znajomości i to,że nie miałam wykształcenia odpowiedniego. Nie miałabym nic przeciwko aktywnej czy nawet fizycznej pracy,gdzie jest sporo krzątaniny. Ja sama jestem typową humanistką, która podobno dobrze pisze i z łatwością się wypowiada.Porównując moje szkolne praktyki, których już trochę mam do pracy w jednym z urzędów, chyba jednak łatwiej porozumiewam się z dorosłymi,dużo dojrzalszymi ode mnie. Póki co w najbliższej przyszłości muszę znaleźć pracę jakąkolwiek,byleby była, ponieważ czuję się o wiele lepiej z myślą,że mogę zarobić na swoje potrzeby.
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:29   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Moja siostra miała praktykę zawodową na studiach licencjackich w takiej samej grupie wiekowej i także narzekała (jej szkoła była w biednej dzielnicy miasta, dużo dzieci było z problemami). Na studiach magisterskich skierowała się ku edukacji przedszkolnej i teraz jest nauczycielką w przedszkolu. Teraz ma dużo lżej pod tym względem, mimo że dzieci 2 i 2,5 letnie też nie są najłatwiejsze do współpracy, ze względu na barierę w komunikacji itd.
Może więc pedagogika przedszkolna?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 22:35   #8
allura
Raczkowanie
 
Avatar allura
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Może jakaś pedagogika zajmująca się dorosłymi?
Jeśli podobała Ci się poprzednia praca to może zastanów się co trzeba by było zrobić by dostać podobną?
Dobrze zrozumiałam, że teraz jesteś na III roku? Tak jak ja
allura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 11:24   #9
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Nieprawda, nie tylko techniczne, jest cała masa innych kierunków, po których szanse na dobrą pracę są duże, a na pewno większe niż po administracji. Weź pod uwagę, że na całe mnóstwo stanowisk w urzędach/bankach będziesz konkurowała z absolwentami prawa i małe są szanse, że wygrasz.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:23   #10
melancholia 28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Moja siostra miała praktykę zawodową na studiach licencjackich w takiej samej grupie wiekowej i także narzekała (jej szkoła była w biednej dzielnicy miasta, dużo dzieci było z problemami). Na studiach magisterskich skierowała się ku edukacji przedszkolnej i teraz jest nauczycielką w przedszkolu. Teraz ma dużo lżej pod tym względem, mimo że dzieci 2 i 2,5 letnie też nie są najłatwiejsze do współpracy, ze względu na barierę w komunikacji itd.
Może więc pedagogika przedszkolna?
Moja specjalizacja zawiera w sobie i ped. przedszkolną i wczesnoszkolną

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez allura Pokaż wiadomość
Może jakaś pedagogika zajmująca się dorosłymi?
Jeśli podobała Ci się poprzednia praca to może zastanów się co trzeba by było zrobić by dostać podobną?
Dobrze zrozumiałam, że teraz jesteś na III roku? Tak jak ja
Tak na III
melancholia 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:26   #11
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Cytat:
Nieprawda, nie tylko techniczne, jest cała masa innych kierunków, po których szanse na dobrą pracę są duże, a na pewno większe niż po administracji. Weź pod uwagę, że na całe mnóstwo stanowisk w urzędach/bankach będziesz konkurowała z absolwentami prawa i małe są szanse, że wygrasz.
Po technicznych teraz jest masakra, mój TŻ już 5 miesięcy szuka pracy po budownictwie, tytuł jest ale pracy...nic...nawet bezpłatnych staży nie ma...
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:37   #12
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Bo to wcale nie jest takie pewne, że po technicznych praca będzie, a po innych nie. Na pewno będzie praca w IT i w finansach i to jeszcze bardzo długo
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:40   #13
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

W IT jest praca , bo sama w tym siedzę, co prawda i tu trochę widać kryzys ale nie tak bardzo jak po innych branżach, dobrzy informatycy na pewno na jej brak nie narzekają...
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 22:43   #14
coccinelle16
Raczkowanie
 
Avatar coccinelle16
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 53
Dot.: Co dalej ze studiami i pracą?

Jeżeli czujesz, że kontynuacja tych studiów nie ma sensu to zmień kierunek na magisterce. Kierunek można zmienić bez problemu, często nawet bez konieczności zaliczania różnic programowych. Masa ludzi tak robi i są zadowoleni, po co się męczyć czymś co doprowadza nas do destrukcji. Najważniejsze to robić to co sprawia nam satysfakcję.
coccinelle16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.