Kurs pierwszej pomocy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-26, 11:55   #31
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
To zależy po co Ci ten egzamin? Jeśli do celów zawodowych to rozumiem. Ale zdawać taki egzamin bez żadnego konkretnego celu z taką odpowiedzialnością to bym sobie darowała ...
Dokładnie tak.

Ja mam kolegę, który jest ratownikiem (wodnym) i kiedyś za pijaną turystką z tej okazji musiał skakać w Bieszczadach na Solnie przy zaporze, bo pijana panienka wpadła do wody a on jako ratownik udzielić pomocy musi, niestety nie było to lato... wolałabym sobie nie fundować takich obowiązków na sytuacje, w których normalny człowiek zobowiązany jest np. do powiadomienia odpowiednich służb i tyle.

Nie zrozumcie mnie źle - nigdy jeszcze nie odmówiłam nikomu udzielenia pomocy, nie wiem czy bym odmówiła, bo z natury staram się ludziom pomagać, ale wolę zostawić sobie furtkę na takie sytuacje, w których mogę nie podołać z jakiegoś powodu i nie chciałabym zostać za to ukarana.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:01   #32
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

ja to doskonale rozumiem. Sęk w tym że na takie kursy mogą się dostać tylko słuzby mundurowe, i jesli teraz nie skorzystam to pewnie juz nigdy bo mam niepowtarzalną okazję.
Chciałabym się przekwalifikować i pracować w tym kierunku ale nie bezpośrednio. Myślałam o call center 911 lub nad jakąś pracą u słuzb, ale bardziej administracyjna. Sytuacja jest zabawna bo ja jestem historykiem sztuki.Nie wiem gdzie jeszcze mogłabym się zaczepic.
Myślę, ze taki kurs dodatkowo trochę ułatwia znalezienie pracy bo w każdym zakładzie powinna byc taka osoba. Gdzieś mi w głowie dzwoni ale nie wiem gdzie.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:13   #33
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
ja to doskonale rozumiem. Sęk w tym że na takie kursy mogą się dostać tylko słuzby mundurowe, i jesli teraz nie skorzystam to pewnie juz nigdy bo mam niepowtarzalną okazję.
Chciałabym się przekwalifikować i pracować w tym kierunku ale nie bezpośrednio. Myślałam o call center 911 lub nad jakąś pracą u słuzb, ale bardziej administracyjna. Sytuacja jest zabawna bo ja jestem historykiem sztuki.Nie wiem gdzie jeszcze mogłabym się zaczepic.
Myślę, ze taki kurs dodatkowo trochę ułatwia znalezienie pracy bo w każdym zakładzie powinna byc taka osoba. Gdzieś mi w głowie dzwoni ale nie wiem gdzie.
Radzę Ci sporo poczytać o takiej pracy. Jest wykańczająca psychicznie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 15:53   #34
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy podobnie jak znajomość pisma brajla i języka migowego NIE ułatwiły mi znalezienia pracy. Ba, nawet certyfikat z kursu pt "maszynopisanie" nie daje mi nic, bo obecnie "wszyscy potrafią pisać na komputerze" (tylko nie każdy ma to opanowane bez latania palcami po klawiaturze, patrząc na tekst wprowadzany do komputera jednocześnie rozmawiając przez telefon
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 16:31   #35
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

tutaj są adresaci tego kursu:

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Państwowa Straż Pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna
Policja
Straż Graniczna
Wojsko Polskie
Jednostki współpracujące z Państwowym Ratownictwem Medycznym
Straż Miejska

ja jako osoba " z ulicy" w ogóle nie powinnam się tam znaleźć a mam możliwość.Osób " cywilnych" na takich kursach raczej się nie widuje i nie sądzę by było ich duzo. To nie jest mozliwe by taka umiejętnosć nie przydała się w pracy, nie wiem tylko gdzie szukać, a decydować muszę szybko: (

Perse, wiem jak wyglada praca na słuchawce 911
i wiem ze nie jest łatwa.
Macie jakieś pomysły gdzie mozna by to wykorzystac?

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2015-01-26 o 16:33
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 10:22   #36
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
tutaj są adresaci tego kursu:

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Państwowa Straż Pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna
Policja
Straż Graniczna
Wojsko Polskie
Jednostki współpracujące z Państwowym Ratownictwem Medycznym
Straż Miejska

ja jako osoba " z ulicy" w ogóle nie powinnam się tam znaleźć a mam możliwość.Osób " cywilnych" na takich kursach raczej się nie widuje i nie sądzę by było ich duzo. To nie jest mozliwe by taka umiejętnosć nie przydała się w pracy, nie wiem tylko gdzie szukać, a decydować muszę szybko: (

Perse, wiem jak wyglada praca na słuchawce 911
i wiem ze nie jest łatwa.
Macie jakieś pomysły gdzie mozna by to wykorzystac?
Pracując w ww jednostkach. Inaczej zero pożytku na rynku pracy, uwierz.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 17:06   #37
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Kurs pierwszej pomocy

Dziś wszystkiego się dowiedziałam. Po pierwsze najlepszą korzyścią jest własna wiedza i spokój ze człowiek sobie poradzi w niespodziewanej sytuacji. Dla mnie jest to ważne. Skutkiem ubocznym jest odpowiedzialnosc karna za źle udzieloną pomoc, ale tak sobie myślę, ze dotyczy to tylko jednostek bo osobie z " ulicy" ciężko jest udowodnic że nie chciała udzielic pomocy lub zrobiła to źle ( nikt nie ma napisane na czole " zrobiłam kurs kpp").
Korzyści zawodowe ponoć są jeśli się ich szuka, czyli mogę np. pracowac jako ratownik na imprezach typu koncerty masowe, imprezy organizowane przez miasto, mecze młodziezowe , mecze piłki nożnej itd.
Jeśli zdecyduję sie na ten kurs to będę jedyną osobą spoza jednostek bo nikt dobrowolnie nie chce się uczyc ratowania życia innym, w ogóle instruktor ratownictwa mi dziś powiedział że ludzie się boją jakiejkolwiek odpowiedzialności za innych.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-30 18:06:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.