Niezbędne narzędzia do mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-30, 09:23   #1
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39

Niezbędne narzędzia do mieszkania


Proszę o drobną pomoc domowe majsterkowiczki
Chciałabym skompletować zestaw podstawowych narzędzi, przydających się w mieszkaniu. Oglądam jakieś gotowe zestawy, ale wydaje mi się, że lepiej samemu kupić skrzyneczkę i ją czymś wypakować...
To miałby być prezent, nie dla zapalonego majsterkowicza, tylko kogoś, kto zaczyna życie na swoim mieszkanku, a tam wszystko może go czekać I chyba lepiej kupić mniej, a porządniejszej jakości, niż 50 "jednorazowych" śrubokrętów ?
Poproszę jeszcze o poradę, w jakim sklepie najbardziej opłacają się takie zakupy (najlepiej internetowym)? Jaka skrzyneczka byłaby najpraktyczniejsza od przechowywania?
Mój budżet to ok 300 zł, maks 400!
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 09:33   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Ja bym Ci polecała przejść się do marketu budowlanego i poprosić o poradę któregoś z panów z obsługi. Na pewno kilka rodzajów śrubokrętów, młotek, taśma izolacyjna, klej typu kropelka, klej typu poksipol, latarka, metr do mierzenia (taki stalowy wysuwany), poziomica, brzeszczot, szczypce uniwersalne, kawałek drutu, kilka rodzajów wkrętów, śrubek itd.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 09:49   #3
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Zgadzam się z tym, że lepiej mniej a lepszej jakości. Z kluczami z najniższej półki mam złe doświadczenia, są często jednorazowe...

Od siebie mogę polecić zestawy narzędziowe z firmy YATO, dobra jakość w dość dobrej cenie.
http://allegro.pl/yato-komplet-zesta...809009640.html

Neotools tez nie są złe
http://allegro.pl/nasadki-zestaw-neo...771694047.html

W tym budżecie można by nawet kupić fajną wkrętarkę z osprzętem np http://allegro.pl/wiertarko-wkretark...356004058.html


No i oczywiście przydatne drobiazgi, szczególnie do skręcania mebli: poziomica, młotek, miarka wysuwana

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2015-11-30 o 09:51
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 10:03   #4
malwina2525
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Śrubokręty (najlepiej jakiś cały zestaw), śrubki, nakrętki, obcęgi, młotek, poziomica, wiertarka. I siekiera, ale to raczej już wychodzi z mody i faceci wolą piły spalinowe

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-11-30 o 22:04 Powód: ukryty link
malwina2525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 11:10   #5
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Dzięki za propozycje, zrobiłam już sobie listę i teraz przeglądam, ale nie jest łatwo, jak jest się laikiem.
Najbardziej kuszące są gotowe zestawy, podobają mi się te YATO, ale brakuje takiego podstawowego ze wszystkim co niezbędne, nie wiem, czy zainwestować po prostu w zestaw z masą różnego rodzaju kluczy... czy jednak kompletować ręcznie i dać tylko ze 2-3 podstawowe, no ale dołożyć jeszcze te wszystkie miary, młotki, poziomnice itp.
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 12:07   #6
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Ja bym wziela jakiś mniejszy zestaw gotowy z tego wzgledu, że:
- poszczególne częsci są kompatybilne, nie raz można je składać łączyć itp, jak będziesz miała jakieś klucze, nasadki itp z innej bajki, mogą okazać się bezużyteczne - wiec jesli kompletować samemu to z kimś kto się na tym zna
- kupując tylko parę na sztuki, jest większe prawdopodobieństwo że dana osoba akurat będzie potrzebowała takiej wielkości, jakiej nie dostała - a tu masz pełen komplet

Ja bym zainwestowała w mały niedrogi gotowiec + np poziomice osobno

Znacznie łatwiej potem komuś dokupić sobie jakąś jedną czy dwie brakującą pierdołę niż wydać większą sumę na ładny zestaw.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 14:14   #7
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Przekonują mnie Twoje argumenty

Myślałam, jako że to zmieści się jeszcze w budżecie, o dołożeniu do tego zestawu kluczy YATO jeszcze zestawu wkrętaków - wziąć zwykłe czy izolowane, czy lepiej by były każde, ale w mniejszym zestawie?
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 16:44   #8
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

My chyba żadnych specjalnie izolowanych nie mamy w domu ale nikt raczej z prądem się nie bawi To już kwestia potrzeb.

Ciężko strzelać co się może przydać jak się danej osoby nie zna. W tych zestawach najczęściej masz najważniejsze końcówki wkrętakowe (tak to sie nazywa?) więc wtedy często nie ma sensu kupować dodatkowego kompletu. Zobacz sobie spis zestawu który cie najbardziej interesuje i jakie elementy tak naprawde w nim są żeby nie kupować kompletu który już zawiera się w zestawie

Mój TŻ ma i taki większy zestaw i jakieś zwykłe śrubokręty, chyba jakieś z lidla hehe, ale zawsze są pod ręką chociaż
Musieliśmy dokupić też jakieś małe precyzyjne torxiki do rozbierania komputerów.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 23:20   #9
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

ja dokupywałam stopniowo, w miarę potrzeb.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 13:19   #10
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Koncepcja ciągle się zmienia, a czasu coraz mniej...
Już chciałam jakiś fajny profesjonalny droższy zestaw kluczy, ale gdyby jednak pójść w absolutne podstawy i jednak tym razem wydać trochę mniej (po prostu jakieś różne nasadki w rozbudowanej ilości nie zostaną chyba nigdy wykorzystane) - czy lepsze http://www.narzedzia.pl/zestaw-narze...ato,58578.html (mniej elementów ale więcej opinii w sieci mogę znaleźć o firmie) czy http://www.narzedzia.pl/zestaw-narze...pinie-klientow (więcej elementów ale mniej opinii... no i przez te czynniki boję się o jakość)
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 13:52   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niezbędne narzędzia do mieszkania

Cytat:
Napisane przez tyncia90 Pokaż wiadomość
Koncepcja ciągle się zmienia, a czasu coraz mniej...
Już chciałam jakiś fajny profesjonalny droższy zestaw kluczy, ale gdyby jednak pójść w absolutne podstawy i jednak tym razem wydać trochę mniej (po prostu jakieś różne nasadki w rozbudowanej ilości nie zostaną chyba nigdy wykorzystane) - czy lepsze http://www.narzedzia.pl/zestaw-narze...ato,58578.html (mniej elementów ale więcej opinii w sieci mogę znaleźć o firmie) czy http://www.narzedzia.pl/zestaw-narze...pinie-klientow (więcej elementów ale mniej opinii... no i przez te czynniki boję się o jakość)
Cokolwiek wybierzesz przyzwoitego jakościowo, będzie OK. Przecież to tylko prezent. Potem używa się i tak tylko niektórych narzędzi. Rzuć monetą i kupuj.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 14:52:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.