Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 03:28   #301
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez dagmaralicja Pokaż wiadomość

Czemu klada Ci glikolowy jako baze na TCA? zeby przyzwyczaic skore do kwasu?
Nie .Kwas glikolowy zwiększa przenikanie TCA . Zresztą każdego kwasu zwiększa przenikanie . A żeby przyzwyczaić skóre do TCA nałożyla mi tylko 15% na pierszy raz .Efekt był slaby bardzo , tylko taka cieniutenka skorka mi zeszła . Wiecej tam już nie poszłam , bo policzyła mi 250 zł

Za gliko a dziękuje , mam i leży . Musze szybko zdobyć TCA z Chempuru , wypróbuje na brzuchu - napaliłam się
A Ty nałożyłaś już te 30% TCA na plecy ? Chodzi mi o to czy moge nałożyć na pierwszy raz 30% nie robiąc sobie krzywdy ? Boli ? jeśli tak , to jak dlugo boli ?

Wkleje opis peelingu TCA pisany przez jedną wizazanke z wątku o peelingu migdalowym , może to kogoś zainteresuje , ale sama balabym się coś takiego robić . Peeling byl robiony przez lekarza .



Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY post nr 2025 , str. 68
Witajcie
Ponieważ korzystam z tego forum postanowiłam też napisać coś, co może przydać się innym
Otóż kilka miesięcy pojawiło mi się przebarwienie na czole (od słońca i leków najprawdopodobniej). Byłam 4 razy na mikrodermabrazji diamentowej ale niewiele to pomogło. Pani dermatolog namówiła mnie na peeling TCA. Chciałam opisać właśnie wrażenia z tego zabiegu.
Najpierw na ok. 10 minut miałam nałożony inny kwas (nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba glikolowy, 70%, bo przy 40% nie pojawił się nawet rumień). Następnie neutralizator i na jakieś 2 minuty TCA (20%) na przebarwienie (chyba ze 2 albo 3 warstwy) a następnie na ok. 3 minuty na całą twarz. Czyli na czole, gdzie miałam przebarwienie kwas był ok. 5 minut, na pozostałej części twarzy ok. 3 min. Piekło strasznie, aż mi łzy poleciały, ale ponoć byłam dzielna, bo niektóre panie chcą żeby zmywać zaraz po nałożeniu. TCA zmywane było wodą. Czoło przy tym piekło jak poparzone. Po tym miałam nałożony Cicaplast LRP. Na szczęście po kilkunastu minutach już nie bolało.
Tego samego dnia po kilku godzinach czoło było po prostu czerwone i pojawił się lekki obrzęk, reszta twarzy wyglądała całkiem normalnie. Następnego dnia czoło nadal czerwone, reszta twarzy nic. Trzeciego dnia na czole zrobiła mi się brązowa skorupa. Wyglądało to bardzo nieładnie. Czwartego dnia brzydka skorupa nadal była, ale wieczorem po kąpieli zaczęła schodzić (trochę jej pomogłam, choć wiem, ze nie powinno się tego robić). Następnego dnia skorupa była już zdarta, czoło lekko zaróżowione a reszta twarzy lekko się łuszczyła. Dziś jest piąty dzień i właściwie została końcówka łuszczenia Przez cały ten czas miałam myć twarz szarym mydłem i smarować Cicaplastem (no i jeśli gdzieś bym wychodziła to koniecznie filtry! ale akurat siedziałam w domu).
Teraz coś o efekcie: przebarwienia zniknęły! Skóra jest jakby świeższa, jeszcze lekko zaróżowiona.
Tak więc na pewno polecam na przebarwienia!
Ale się rozpisałam...
Jesli ktoś miałby jakieś pytania to piszcie śmiało na pv
Pozdrawiam
__________________
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 06:24   #302
dagmaralicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Natalia, dzieki za wyjasnienie.
Jestes z Krakowa, poszukaj moze hurtowni chemicznej u siebie w miescie? Chempur jest z Warszawy. Hurtownia chemiczna z Krakowa moze albo sprowadzic z Chempuru dla Ciebie ten kwas albo mozesz znalezc u siebie w miescie hurtownie, ktora taki kwas sprzedaje.
Na laboratoriumurody.pl pisza, ze w Krakowie jest sklep laborancki na Grzegórzeckiej, moze tam tez maja tca albo moga Ci go sprowadzić?
------
Klasyfikacja peelingów pod względem użytego czynnika złuszczającego (10):
1. Powierzchowne zmiany w obrębie samego naskórka i całej lub części warstwy brodawkowatej skóry właściwej, penetracja ok. 0,06 mm.
Do zabiegu może być użyty: TCA (10-25%), roztwór Jessnera, AHAs (np. kwas glikolowy 30%-70%), pasta Unny czy suchy lód.
2. Średnio głębokie – obejmujące naskórek i warstwę brodawkowatą oraz górną część warstwy siateczkowatej skóry właściwej, penetracja ok. 0,45 mm.
Do zabiegu może być użyty TCA (35%-50%), suchy lód + TCA, roztwór Jessnera + TCA, kwas glikolowy + TCA, kwas pirogronowy.

3. Głębokie – działające do części środkowej warstwy siateczkowatej skóry właściwej, głębokość złuszczania ok. 0,6 mm.
Do zabiegu używany jest roztwór Bakera zawierający fenol 88%, mydło płynne Septisol i woda destylowana oraz olejek krotonowy.
------------------------

Edytowane przez dagmaralicja
Czas edycji: 2011-05-25 o 23:37
dagmaralicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 23:52   #303
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dagmaralicja dziękuje za odpowiedź , dokumentacja zdjęciowa bylaby super .Czekam na relacje z TCA na plecy , bo mnie ciało bardziej interesuje , na twarz wystarczy mi 30% peeling salicylowy i mam piekło na twarzy przez 2 minuty .
A Ty masz porównanie w odczuciu bólu - palenia 30% TCA a 30% salicylowy peeling na twarzy ?

Probowałam dzisiaj zdobyć kwas z chempuru na rózne sposoby i nie ma szans . Bezpośrednio nie sprzedają osobą fizycznym . Szukałam hurtowni - sklepu chemicznego i nikt nie chce mi pomóc w zamówieniu .Prawie się załamałam . Kwasów z alegro się boje .

Dagmaralicja moglabyś mi pomóc i zamówić u siebie i przyslać oczywiście pokryje wszystkie koszty
Dowiedzialam się że chempur ma w ofercie rownież 20 % stężenie i tym bardziej jest mi przykro że nie moge go kupić chcialabym te oba stęzenia

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-08-10 o 16:32
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:30   #304
bialaorchidea
Raczkowanie
 
Avatar bialaorchidea
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

http://www.chemik.aip.pl/ tu mozna kupic kwas tca
bialaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:32   #305
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez bialaorchidea Pokaż wiadomość
http://www.chemik.aip.pl/ tu mozna kupic kwas tca
Owszem , ale w Chemiku jest w proszku , a ja bym wolała gotowy roztwór , to TCA - tu już żartów nie ma .

Dzisiaj znalazlam jakąś super hurtownie , obiecali mi zamówić , za tydzień się okaże co z tego wyszło
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:10   #306
bialaorchidea
Raczkowanie
 
Avatar bialaorchidea
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Oo to kiepsko sama zamowilam i czekam na przesylke ,bylam pewna ,ze w plynie,poniewaz maja kwas podany w ml i w 3 stezeniach zamowilam 20% ale jezeli w proszku to d... blada nie bede wiedziala jak rozrobic
bialaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 00:36   #307
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Jak zamówiłaś w ml , to będzie roztwór i stęzenie podają . Wczesniej tego nie było , albo nie zauważyłam . Już nie moge się mojego doczekać

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-08-12 o 00:38
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 03:45   #308
dagmaralicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Natalia, zamowilas ten kwas z chemika? Eh, czasami mysle, ze jedyne co usunie moj tradzik i blizny to przeszczep twarzy

Edytowane przez dagmaralicja
Czas edycji: 2012-08-20 o 03:25
dagmaralicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 04:23   #309
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez dagmaralicja Pokaż wiadomość
Natalia, zamowilas ten kwas z chemika?
Eh, czasami mysle, ze jedyne co usunie moj tradzik i blizny to przeszczep twarzy
zamowiłam z chempuru mam nadzieje że przy odbiorze nie będzie problemów
Nie poddajemy się , a myślałaś o rolce ?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:06   #310
dagmaralicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Jesli udało Ci sie zamowic to nie powinno byc problemów przy odbiorze. Majac na mysli, ze nie poprosze mojej kolezanki drugi raz mialam na mysli siebie nie Ciebie, za 2 razem kupie wlasnie u chemika albo na allegro. Przepraszam, ze nie moglam Ci pomoc.
Walczymy nadal z bliznami : )

Edytowane przez dagmaralicja
Czas edycji: 2011-05-25 o 23:39
dagmaralicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 22:20   #311
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez zulka02 Pokaż wiadomość
Nie polecam! Miałam nałożony kwas TCA w styczniu tego roku. Efekt tragiczny: silne oparzenia leczone od 4 miesięcy!

ja też nie byłam zadowolona z TCA - zresztą opsywałąm tu moją masakryczną przygodę

ostrzegam - ten kwas niektórych, tak jak mnie uczula.... a wtedy to już totalna masakra..... moja cera też dochodziłą do stanu normalnego przez około 3-4 miesiące

radzę najpierw zrobić test...
__________________
21 lat z WIZAŻEM





Edytowane przez Gonia
Czas edycji: 2010-08-13 o 22:25
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 22:41   #312
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez dagmaralicja Pokaż wiadomość
Jesli udało Ci sie zamowic to nie powinno byc problemów przy odbiorze. Majac na mysli, ze nie poprosze mojej kolezanki drugi raz mialam na mysli siebie nie Ciebie, za 2 razem kupie wlasnie u chemika albo na allegro. Przepraszam, ze nie moglam Ci pomoc.

Jest ok. Przykro mi że nadal tak kiepsko to wygląda , ale zawsze może być lepiej . Ja może cię rozczaruje ale ja nie walcze z bliznami i trądziku też nigdy nie miałam , ale kazdy ma jakiś problem .
Nie napisze jaki , bo zaraz się podniosą glosy " że na to nie wolno kwasów " ale ja już probowalam wszystkiego i nic mi nie pomaga , a czytałam że jednak niektórym kwas pomógł , wiec chce sprobować .
Jak mi się uda do dopiero wtedy napisze
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 02:28   #313
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez bialaorchidea Pokaż wiadomość
Oo to kiepsko sama zamowilam i czekam na przesylke ,bylam pewna ,ze w plynie,poniewaz maja kwas podany w ml i w 3 stezeniach zamowilam 20% ale jezeli w proszku to d... blada nie bede wiedziala jak rozrobic
Dostałaś już przesyłkę?
W jakiej postaci jest ten kwas,w płynie?Bo na stronie jest zaznaczone r-r.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 15:10   #314
moneys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Brasil
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

No jak zamówiła 20% to dostanie w płynie. Normalne chyba. Mam jeszcze takie pytanie gdzie trzeba przechowywać ten kwas, bo na butelce nic nie jest napisane. Mam go już od jakiegoś czasu i trzymam go w pokoju, czy trzeba z nim do lodówki?

Edytowane przez moneys
Czas edycji: 2010-08-16 o 15:18
moneys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 16:31   #315
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez moneys Pokaż wiadomość
No jak zamówiła 20% to dostanie w płynie. Normalne chyba. Mam jeszcze takie pytanie gdzie trzeba przechowywać ten kwas, bo na butelce nic nie jest napisane. Mam go już od jakiegoś czasu i trzymam go w pokoju, czy trzeba z nim do lodówki?

Przeczytaj najpierw co napisała Białaorchidea-
Cytat:
Napisane przez bialaorchidea Pokaż wiadomość
Oo to kiepsko sama zamowilam i czekam na przesylke ,bylam pewna ,ze w plynie,poniewaz maja kwas podany w ml i w 3 stezeniach zamowilam 20% ale jezeli w proszku to d... blada nie bede wiedziala jak rozrobic
a potem takie uwagi do mnie.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:12   #316
moneys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Brasil
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Przeczytałem co napisała, sam tam kiedyś zamawiałem i dostałem w płynie. Zresztą przy 20% i 50% kwasie i tak jest napisane rozczienczony roztwór (r-r). Jedynie przy 100% jest dostępny w proszku, i waga wtedy jest w gramach.

Edytowane przez moneys
Czas edycji: 2010-08-16 o 17:16
moneys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:22   #317
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez moneys Pokaż wiadomość
Przeczytałem co napisała, sam tam kiedyś zamawiałem i dostałem w płynie. Zresztą przy 20% i 50% kwasie i tak jest napisane rozczienczony roztwór (r-r). Jedynie przy 100% jest dostępny w proszku, i waga wtedy jest w gramach.
Wiem,bo się zorientowałam wcześniej.
Ale Białaorchidea miała wątpliwości,dlatego zapytałam,co jej w końcu przysłali.

Sam robiłeś peeling?W jakim stężeniu?
Jak oceniasz jakość kwasu z Chemika,bo nie jest czystości cz.d.a.?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:49   #318
moneys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Brasil
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Nie mam porównania z kwasem u kosmetyczki bo nigdy tam nie byłem. Ja robiłem sobie kwasem 20%, jak się równo nałoży to wtedy jest ok. Ja sobie w jedno miejsce połozyłem 3 warstwy i to trochę było dla mnie za dużo, bo po paru godzinach zrobiłem się w tym miejscu ciemno brązowy i taki pomarszczony, a potem jak mi zeszła skóra to byłem w tym miejscu czerwony przez jeszcze przez parę tygodni. Ale jak się położy tylko jedno warstwę to działa ładnie, skóra po zejściu tej skorupy jest taka lekko różowiutka.
moneys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:11   #319
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Moneys
Czyli oceniasz na plus TCA?
Jakie masz ,,problemy'' skóry jeśli można wiedzieć?Przebarwienia,bl izny?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-16, 18:12   #320
bialaorchidea
Raczkowanie
 
Avatar bialaorchidea
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Nie otrzymalam jeszcze przesylki,jak dotrze to dam znac.Zamawiajac z chemika widzialam,ze roztwor jest w plynie,ale ktos mi napisal,ze oni maja tylko w krysztalkach wiec sama zglupialam.
bialaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:17   #321
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Białaorchidea
Ile zapłaciłaś za samą przesyłkę/jaka waga zamówionego towaru?
Czy można zamawiać bez firmy?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:01   #322
moneys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Brasil
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Moneys
Czyli oceniasz na plus TCA?
Jakie masz ,,problemy'' skóry jeśli można wiedzieć?Przebarwienia,bl izny?
Jeśli chodzi o problemy to mam jedną małąbliznę, ale TCA zrobiłem głównie ciekawości. Od razu mówie że blizna się zrobiła płytsza, ale niedużo. Oczywiście TCA oceniam na plus, mimo że ta blizna dalej jest, ale cera ogólnie sie zrobiła ładniejsza. W moim przypadku, koszt przesyłki to 11zł, a waga to chyba w sumie było 600 mililitrów(gram)
moneys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:37   #323
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Moneys
Tylko raz potraktowałeś bliznę kwasem?
Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?Czym należy natłuszczać i nawilżać skórę?
Tak samo jak w przypadku peelingu migdałowego?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 21:48   #324
moneys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Brasil
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Nałożyłem tam z 3 warstwy, sie spłyciła ale nie dużo. A jeśli chodzi o pielęgnację to nie mam pojęcia, bo w zasadzie to niczym tego nie pielęgnowałem, tylko starałem się unikać słońca. Akurat wtedy miałem urlop więc siedziałem w domu.
moneys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:30   #325
bialaorchidea
Raczkowanie
 
Avatar bialaorchidea
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 31
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Koszt przesylki to 11zl za 200ml
bialaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 00:39   #326
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Doszła do mnie przesyłka z tca z allegro, trochę boję się za to zabrać..robilam już w domu migdałowy(też z allegro) i byłam bardzo zadowolona, teraz chciałam ruszyć nie tylko przebarwienia ale też wgłębienia, czy rozszerzone pory stąd pomysł z tca. U lekarza zostawiłam kupę kasy, efekt słabszy niż po tym migdale za grosze z allegro..ale trochę boję się tego tca chyba zrobię po malutkim kawałeczku skóry poprzedzając jakąś próbą aby móc wychodzić do ludzi gdyby to coś zadziałało mocno..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:39   #327
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Mam już kwas z Chempuru , wczoraj nałożyłam na jedną łapke . Siekło strasznie , a to tylko 20% . Nic mi skóra nie zbielała , nie było zaczerwienienia . Dzisiaj ma normalny kolor , tylko bardzo pomarszczona jest i lekko obolała . Nałożyłam jedną warstwe , ale grubo . Mam nadzieje na fajny efekt .
Nie wytrzymalam i w paru miejscach podotykałam skóre twarzy patyczkiem uszanym . Paliło strasznie , dzisiaj nie ma śladów że coś nakładalam , ale kwasu dalam bardzo cieniutko , nie tak grubo jak na dłoń .
A dzisiaj wysmarowałam cały brzuch , też nic mi skóra nie zbielała tylko była bardzo czerwona i paliła żywym ogniem

Dagmaralicja - co tam słychać u Ciebie , czym nakladać kwas na dużą powierzchnie ciała , patyczek uszany troche mały
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 15:03   #328
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Ja nałożyłam patyczkiem na dwie plamki na twarzy. Mam teraz brązowe duże 'piegi', zobaczymy jak zejdzie skóra jaki efekt, czy przebarwienia całkiem zejdą..acha to jest tca40%.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 22:48   #329
dagmaralicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Natalia, pisalas wczesniej, ze niektorzy moga sie Ciebie przyczepic bo uzywasz kwasu niezgdnie z przeznaczeniem. Nie beda mieli racji, bo ten kwas działa na szereg dolegliwosci skornych, nie tylko na blizny i nie powinnas miec zadnych wyrzutów, ze uwyzwasz go niezgodnie z przeznaczeniem.

Edytowane przez dagmaralicja
Czas edycji: 2012-08-20 o 03:27
dagmaralicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 18:28   #330
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez bialaorchidea Pokaż wiadomość
Koszt przesylki to 11zl za 200ml

Zabrałam się za składanie zamówienia i natrafiłam na coś takiego:
''Kwasy i inne niebezpieczne substancje przesyłamy za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm kurierskich (najniższa opłata 40 zł)''

http://www.chemik.aip.pl/

Ty zapłaciłaś tylko 11 zł,to nie wiem o co chodzi,czy TCA nie zaliczają do niebezpiecznych kwasów czy jak?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.