Kolorówka, która nie zapycha. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-09, 21:25   #1
luckofirish
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Thumbs up

Kolorówka, która nie zapycha.


Dziewczyny, podzielmy się informacjami na temat kosmetyków, które nie zapychają naszej cery, i którym możemy ufać bez obaw.
luckofirish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 20:34   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez luckofirish Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podzielmy się informacjami na temat kosmetyków, które nie zapychają naszej cery, i którym możemy ufać bez obaw.
Skad pomysł, że kolorowka zapycha skorę? bo to teza sprzed 30 lat... Widzę dziewczyny narzekajace na zapychające produkty-niestety albo ich problemem jest zaniedbana skóra albo niedostosowanie produktu do cery /czyli nakładanie na przesiszoną skórę mocno matujacych produktów kilkuetapowo czyli matująca baza /codziennie / matujacy podkład i matujący puder i najchętniej na to fir, roż, rozświetlacz, puder...też by mnie zapchało
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 18:47   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Skad pomysł, że kolorowka zapycha skorę? bo to teza sprzed 30 lat... Widzę dziewczyny narzekajace na zapychające produkty-niestety albo ich problemem jest zaniedbana skóra albo niedostosowanie produktu do cery /czyli nakładanie na przesiszoną skórę mocno matujacych produktów kilkuetapowo czyli matująca baza /codziennie / matujacy podkład i matujący puder i najchętniej na to fir, roż, rozświetlacz, puder...też by mnie zapchało
Bzdury. Jest całe mnóstwo podkładów i pudrów, nawet ze średniej i wysokiej półki, które zapychają!
U mnie zapycha puder MAC Mineralize Skinfinish i podkład Max Factor Lasting Performance.
Z Youtube podobno niektóre podkłady Clarins potrafią zapychać.

U mnie odpadają pudry Wibo i Bell, za to nigdy nie miałam problemu z pudrami Manhattan (prasowany w kompakcie oraz z serii dla nastolatków) czy Inglot (sypki).
Byłabym ostrożna w stosowaniu pudrów matujących Rimmel oraz Maybelline, bo je podejrzewałam o wysyp na twarzy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 19:55   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bzdury. Jest całe mnóstwo podkładów i pudrów, nawet ze średniej i wysokiej półki, które zapychają!
U mnie zapycha puder MAC Mineralize Skinfinish i podkład Max Factor Lasting Performance.
Z Youtube podobno niektóre podkłady Clarins potrafią zapychać.

U mnie odpadają pudry Wibo i Bell, za to nigdy nie miałam problemu z pudrami Manhattan (prasowany w kompakcie oraz z serii dla nastolatków) czy Inglot (sypki).
Byłabym ostrożna w stosowaniu pudrów matujących Rimmel oraz Maybelline, bo je podejrzewałam o wysyp na twarzy.
Potwierdziłaś moją teorię, wszystkie wymienione rpzez ciebie prosukty są mocno matujące. Zakład że nie masz tłustej skóry tylko źle ją pielęgnujesz i stąd zapychanie? to co określasz zapychaniem jest niedobraniem kosmetyku do rodzaju i potrzeb skory...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 10:23   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Potwierdziłaś moją teorię, wszystkie wymienione rpzez ciebie prosukty są mocno matujące. Zakład że nie masz tłustej skóry tylko źle ją pielęgnujesz i stąd zapychanie? to co określasz zapychaniem jest niedobraniem kosmetyku do rodzaju i potrzeb skory...
Jedne matujące zapychają, a inne nie i czemu to niby dowodzi ?
Jedne rozświetlające są ok, a reszta mnie zapycha, nie ma reguły, trzeba czytać składy.

Z pielęgnacją problemu nie mam, bo trzymam się raczej z dala od drogerii, składy popularnej Ziaji nie są dla mnie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 21:14   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jedne matujące zapychają, a inne nie i czemu to niby dowodzi ?
Jedne rozświetlające są ok, a reszta mnie zapycha, nie ma reguły, trzeba czytać składy.

Z pielęgnacją problemu nie mam, bo trzymam się raczej z dala od drogerii, składy popularnej Ziaji nie są dla mnie.
Nie czytasz z e zrozumieniem. Wątek jest o kolorowce-jaką masz kolorówkę marki Ziaja?

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2016-03-13 o 21:15
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 20:12   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Ale kwestia zapychania przez podklady, pudry, itp to kwestia indywidualna. Nie warto pisac, co Ciebie nie zapycha, bo moze zapchac 5 nastepnych osob, wiec raczej bym sie nie sugerowala takimi opiniami bez testow na mojej wlasnej skorze.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 17:25   #8
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ale kwestia zapychania przez podklady, pudry, itp to kwestia indywidualna. Nie warto pisac, co Ciebie nie zapycha, bo moze zapchac 5 nastepnych osob, wiec raczej bym sie nie sugerowala takimi opiniami bez testow na mojej wlasnej skorze.
oczywiscie, że indywidualna, ale wiążąca się z tym, co wpisałam wcześniej-nie znajomością wlasnej skory i dość beztroskim doborem kosmetyków.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 15:58   #9
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

To ja chyba nie mam skóry, bo mnie potrafią zapchać produkty zarówno do suchej, tłustej, mieszanej czy normalnej cery xD Albo producenci źle określają typ skóry dla której jest produkt, albo mam skórę zmieniającą się jak kameleon

Są oczywiście produkty które mnie nie zapchały, ale też są przeznaczone dla różnych typów cer
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:39   #10
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
To ja chyba nie mam skóry, bo mnie potrafią zapchać produkty zarówno do suchej, tłustej, mieszanej czy normalnej cery xD Albo producenci źle określają typ skóry dla której jest produkt, albo mam skórę zmieniającą się jak kameleon

Są oczywiście produkty które mnie nie zapchały, ale też są przeznaczone dla różnych typów cer
Nie myl kolorówki z pielęgnacją. To jest wątek o kolorówce
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 21:17   #11
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Skad pomysł, że kolorowka zapycha skorę? bo to teza sprzed 30 lat... Widzę dziewczyny narzekajace na zapychające produkty-niestety albo ich problemem jest zaniedbana skóra albo niedostosowanie produktu do cery /czyli nakładanie na przesiszoną skórę mocno matujacych produktów kilkuetapowo czyli matująca baza /codziennie / matujacy podkład i matujący puder i najchętniej na to fir, roż, rozświetlacz, puder...też by mnie zapchało
widac ta teza ma sie dalej dobrze taka parafina w skladzie podkladu np zapycha ze hej!!!!
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 17:13   #12
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
widac ta teza ma sie dalej dobrze taka parafina w skladzie podkladu np zapycha ze hej!!!!
Przypomnę tytuł wątku parafina w kolorówce.
Parafina może byc zbawieniem i jest wiec nie demonizowałabym parafiny, zresztą przyklad parafiny doskonale pokazuje, że parafine też trzeba klaść z wiedzą.

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2016-03-20 o 17:15
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 20:03   #13
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Kolorówka, która nie zapycha.

Ja z chęcią odpowiem na pytanie, bo są takie produkty, które warto unikać i owszem, wiem jaki mam typ cery, jak ją pielęgnować itd.
Ale są takie kosmetyki, które u wielu osób powodują pogorszenie cery - tak że pomysł mi się podoba

Mnie nie zapycha kolorówka z NARSa, niestety droga i niedostępna.
Również MaxFactor, Bourjois.

Zapycha mnie prawie każdy podkład z MAC, co jest oczywiście znane w niektórych kręgach. A szkoda, bo praca z podkładami MAC to przyjemność.

Mam nadzieję, ze pomogłam
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-21 21:03:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.