Zamieszanie z tabletkami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 13:00   #1
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260

Zamieszanie z tabletkami.


Hej, mam takie pytanie do Was. Biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe i 4 sierpnia (poniedziałek) wzięłam dwie naraz: z poniedziałku i z wtorku, ponieważ myślałam, że jest wtorek a poniedziałkową zapomniałam... jednak co się okazało, to była pomyłka. Tak wiem, głupie i jestem zakręcona ale cóż... Połączone mam dwa opakowania (bez robienia przerwy). Pierwsze opakowanie zaczęłam 7.07 i powinnam skończyć je 27.07 i tak zrobiłam, ale żeby nie mieć krwawienia z odstawienia to 28.07 zaczęłam kolejne opakowanie i biorę je do dziś. Do końca opakowania zostało mi 5 tabletek. Przed zrobieniem zamieszania tabletki zaczynałam brać w poniedziałek, kończyłam w niedzielę i od poniedziałku do niedzieli miałam przerwę, w poniedziałek zaczynałam brać nowe opakowanie i tutaj jest moje pytanie. Co mam zrobić, żeby od kolejnego opakowania znów tak było? Bo jak wzięłam dwie jednego dnia, to wzięcie pigułki z nowego opakowania będzie w niedzielę a ja jestem już przyzwyczajona do zaczynania opakowania od poniedziałku. Myślałam, żeby "wydłużyć" sobie przerwę, bo w sobotę 16.08 kończę opakowanie to które biorę teraz i w niedzielę 24.08 muszę wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania po przerwie, a ja chciałabym ją wziąć w poniedziałek 25.08. Wiem, że nie powinnam wydłużać przerwy ale wolałabym nie zmieniać dnia przyjmowania a żaden inny sposób nie przychodzi mi do głowy.


Tabletki biorę dłuższy czas ale pierwszy raz zdarzyła mi się taka głupia sytuacja. Ulotkę niestety wyrzuciłam (kupuję potrójne opakowania).
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.

Edytowane przez Choco_Latte_
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:02
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:53   #2
Kiara91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: Zamieszanie z tabletkami.

Zadzwoń najlepiej do lekarza. Albo kup jeszcze jedno opakowanie i jedno przeznacz na takie właśnie przypadki że będziesz chciała wydłużyć branie tabletek o 2-3 dni. Wydaje mi się że dłuższa przerwa może zaszkodzić. Chyba że spróbujesz teraz przesuwać tabletki tak godzinowo że ostatnią weźmiesz technicznie dzień później ale nie 36h później. Przesuwaj je tak po 2h na dzień. Wtedy przerwa będzie 7 dni O ile rozumiesz o co mi chodzi :P
Kiara91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:35   #3
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Zamieszanie z tabletkami.

Przerwę można skrócić, nigdy wydłużyć
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 22:36   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zamieszanie z tabletkami.

Wydłużenie grozi ciążą.
Aż taka to roznica niedziela czy poniedzialek?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 22:53   #5
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Zamieszanie z tabletkami.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Wydłużenie grozi ciążą.
Aż taka to roznica niedziela czy poniedzialek?
Tak, ponieważ jestem już tak przyzwyczajona i robię to mechanicznie... I wolę nie ryzykować i mieszać znów dni żeby żadnej nie pominąć.

Wydłużenie grozi ciążą w przypadku gdybym współżyła bez zabezpieczenia dodatkowego w trakcie 7-dniowej przerwy i ją wydłużyła, o ile dobrze kojarzę... ale czy jak przed przerwą brałam regularnie i prawidłowo? Nie wiem. Może uda mi się dostać do lekarza.

Cytat:
Napisane przez Kiara91 Pokaż wiadomość
Albo kup jeszcze jedno opakowanie i jedno przeznacz na takie właśnie przypadki że będziesz chciała wydłużyć branie tabletek o 2-3 dni.
Ten pomysł jest dobry, jeśli komuś się to często zdarza. Natomiast ja biorę tabletki 3 rok i taka sytuacja zdarzyła mi się tylko raz i to z "zakręcenia", bo tak na ogół nigdy mi się to nie zdarzało.

Jakbym jednak tą przerwę przedłużyła o jeden dzień to przez ile wtedy trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie? Tydzień czy cały cykl?
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.

Edytowane przez Choco_Latte_
Czas edycji: 2014-08-12 o 22:57
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:43   #6
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: Zamieszanie z tabletkami.

Lekarz mi napomknął że mogę wziąć z następnego opakowania tylko ileś tabletek (nie brać do końca opakowania) żeby znów wrócić do zaczynania opakowania od poniedziałku. przerwę mam od 17.08 do 23.08... 24 sierpnia zaczynam kolejne opakowanie i jak mam to zrobić, żeby być zabezpieczoną a zaczynać od poniedziałku? czy jeśli skrócę tą przerwę i zacznę opakowanie 21.08 czwartek i wezmę do 7.09 niedziela to będzie 18 tabletek i od 8.09 zrobię przerwę 7 dni to będę zabezpieczona. ?
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-19 11:43:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.