Problem z wosłami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-02, 19:40   #1
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 66

Problem z wosłami


Hej dziewczęta !


Może zacznę od tego, że mam włosy długie poniżej pasa, ale jednak nie do pasa .
Farbowałam je od 1 gimnazjum na czarno - mój naturalny kolor to ciemny brąz. Mam 22 lata, włosów nie farbuje już od 2 lat. Nie robiłam dekoloryzacji bo różnica w kolorze nie rzuca się w oczy, farba bardzo ładnie mi się "wypłukiwała", nie widać było typowej "linii" na włosach między kolorami i tak w tym momencie mam swój naturalny kolor tak mniej więcej od góry do ucha, a dół jest ciemny z prześwitami mojego koloru. Nigdy nie miałam problemu z rozdwojonymi końcówkami mimo farbowania suszenia stylizacji, jednak podczas czesania zauważałam kruszenie się końcówek. Teraz nie mam z tym problemu dzięki dobrze dobranej szczotce.
Włosy od zawsze mi się plątały, im dłuższe - tym gorzej. Tak więc rozczesanie ich na mokro jest mega trudne, ale z kolei jak je zostawię w takim stanie na sucho nie dam rady za nic . Dawniej nie przykładałam zbyt dużej uwagi do szamponów odzywek itp myłam drogeryjnymi i jakoś to było. Jednak od roku zaczęłam używać naturalnych kosmetyków od jakiś 3 lat nie susze włosów, nie prostuje nie używam lakierów itp. Myje włosy szamponem do babydream, a końce ujarzmiam olejkiem kokosowym. Czesze włosy przed myciem i o dziwo szampon bardzo mi odpowiada. Używam szczotki tangle teezer bo tylko ona jest w stanie podołać moim włosom. Moje włosy są cienkie i miłe w dotyku , po umyciu takie hmmm "sypiące się". Zaznaczę że nie są podatne na stylizacje, są naturalnie proste jak drut, oklapnięte i jeśli je zakręcę to wytrzymują tylko po kręceniu na wałki i to z toną lakieru na głowie .

Myję włosy co 3 dni bo mam skłonności do przetłuszczania. Pierwszy dzień po umyciu jest ok jednak kolejne to jakaś tragedia. Włosy zaczynają bardzo się puszyć, wystarczy ze uczesze je i przykładowo "pomacham" głową w górę i w dół i znowu trzeba je rozczesywać. Jest to coś takiego jakby popsikać włosy lakierem z głową w dół. Robiłam test na porowatość włosów (z włosem w szklance )i po godzinie włos cięgle był na powierzchni wiec oceniam, że mam włosy o niskiej porowatości. W ciągu dnia muszę je czesać co chwilę bo robią mi się straszne kołtuny, śpię w warkoczu żeby rano oszczędzić sobie czasu na czesanie.

Chciałabym, abyście doradziły mi jak mam pielęgnować takie włosy w czym tkwi problem. Jakich masek, szamponów oczywiście tych naturalnych,, bez silikonów używać, aby sprawdziły się u mnie .
Martaxdeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 19:01   #2
SlowianskaZagroda
Przyczajenie
 
Avatar SlowianskaZagroda
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z wosłami

Kochana mi pomaga maska i szampon Alterra, Feuchtigkeits - Granatapfel & Aloe Vera dostępne w rossmanie. Ostatnio testuje też kreatyne w sprayu prosalon.Zauważyłam że włosy mniej się puszą i elektryzują.
Pamiętaj że suche powietrze nie sprzyja włosom.Zima nie jest łaskawa dla Nas.Sama szukałam ostatnio grzebienia z naturalnego surowca żeby choć troszkę ujarzmić elektryzacje włosów.Dobre są też oleje na włosy .Sama stosuje łopianowy z pokrzywą i łamliwość wyraźnie spada.Czytałam też że picie pokrzywy pomaga.Pozdrawiam

Edytowane przez SlowianskaZagroda
Czas edycji: 2017-02-07 o 19:11
SlowianskaZagroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 19:08   #3
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem z wosłami

szampon testowałam, jednak moje włosy nie chcą z nim współpracować :<< maskę przetestuje
Martaxdeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 00:21   #4
SlowianskaZagroda
Przyczajenie
 
Avatar SlowianskaZagroda
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 4
Dot.: Problem z wosłami

Mam nadzieję że się sprawdzi.Daj znać czy u Ciebie pomaga .
SlowianskaZagroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 08:07   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z wosłami

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Pokaż wiadomość
Myję włosy co 3 dni bo mam skłonności do przetłuszczania. Pierwszy dzień po umyciu jest ok jednak kolejne to jakaś tragedia. Włosy zaczynają bardzo się puszyć, wystarczy ze uczesze je i przykładowo "pomacham" głową w górę i w dół i znowu trzeba je rozczesywać. Jest to coś takiego jakby popsikać włosy lakierem z głową w dół. Robiłam test na porowatość włosów (z włosem w szklance )i po godzinie włos cięgle był na powierzchni wiec oceniam, że mam włosy o niskiej porowatości. W ciągu dnia muszę je czesać co chwilę bo robią mi się straszne kołtuny, śpię w warkoczu żeby rano oszczędzić sobie czasu na czesanie.

Chciałabym, abyście doradziły mi jak mam pielęgnować takie włosy w czym tkwi problem. Jakich masek, szamponów oczywiście tych naturalnych,, bez silikonów używać, aby sprawdziły się u mnie .
Mycie co 3 dni to jest rzadko i żadna to skłonność do przetłuszczania. O takiej to można mówić, jak się musi myć włosy codziennie.
Puszenie ma różne przyczyny i w zależności od nich dobiera się metody. W przypadku elektryzowania i puszenia przez okres zimowy pomoże jonizacja, suszarki, szczotki z tą funkcją.
Naturalne kosmetyki do włosów są często przeładowane nawilżaczami, ich nadmierna ilość też prowadzi do puszenia.
Olej kokosowy niektóre włosy puszy.
Dobrym rozwiązaniem są też silikony i moim zdaniem odstawienie ich jest najczęściej błędem.
Do głowy przychodzi mi jeszcze taka oczywistość jak używanie płynów do płukania i sprayu antystatycznego na ciuchy.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-02-09 o 20:49
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 09:48   #6
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem z wosłami

A co sadzicie o tej masce? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ami-mleka.html , Uzywałam jej jakiś czas temu od połowy włosów i sprawdzała się dobrze jednak nie byłam pewna czy skład jest do końca naturalny, mogłybyście na niego zerknąć ? Dodam, że włosy puszą mi się również w lato. Niezależnie od pogody i temperatury.
Martaxdeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 10:46   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Problem z wosłami

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Pokaż wiadomość
A co sadzicie o tej masce? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ami-mleka.html , Uzywałam jej jakiś czas temu od połowy włosów i sprawdzała się dobrze jednak nie byłam pewna czy skład jest do końca naturalny, mogłybyście na niego zerknąć ? Dodam, że włosy puszą mi się również w lato. Niezależnie od pogody i temperatury.
Kallos nigdy nie deklarował się jako marka naturalna, więc i skład nie jest naturalny. Skoro zależy Ci na takim, to szukaj wśród marek z certyfikatami eko. Chociaż akurat w przypadku tej maski to nie jej nienaturalność jest problemem, co fakt, że jest proteinowa, a więc dla wielu osób nie będzie się nadawać do regularnego, częstego użytku.
Próbowałaś jonizacji?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 16:09   #8
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 66
Dot.: Problem z wosłami

Tak mam suszarkę z funkcją jonizacji i nie pomaga. Chociaż też nie często suszę włosy , ale jak wysuszę to nie czuje różnicy. Tak czy siak po jednym dniu jest to samo.
Martaxdeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 20:09   #9
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Problem z wosłami

gdzies w wizazu czytalam o impregnowaniu wlosow zelatyną.. moze to by Ci pomoglo? Ja tez czasem płucze wlosy w mieszaninie wody i soku z aloesu kupionego w aptece. Acha i na mazidlach sa pzrepisy na odzywki do wlosow- skladaja sie z keratyny hydrolizowanej D-pentenolu i jedwabiu na bazie jakiegos hydrolatu - ja robie to na bazie soku aloesowego. Spróbuj.

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2017-02-09 o 20:12
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-09 21:09:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.