Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-09, 21:22   #61
mellitus
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 276
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale co ten dowód anegdotyczny zmieni? To ze xfrida miała super a autorka nie? Pocieszy ja to? Nie, ewentualnie zdoluje. Nie ma żadnego poparcia w statystyce ani nauce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W mojej ocenie zmieni to, że tak naprawdę statystyki to można sobie darować. Statystycznie wraz z moim.psem mamy po pół ogona.

Uważam, że xfrida stanowi świetny przykład, że tak bywa, ale przy odpowiedniej mądrości życiowej da się wyjść z takiej sytuacji na prostą. A nawet lepiej. Madrzejszym.
Autorko poruszyłas bardzo ważny temat, o którym faktycznie się nie mówi. Nie mam dzieci, ale mam rodzeństwo. Mam cudowną mamę, ale jak patrzę na nasze rodzinne relacje to chyba faktycznie ja jako najstarsza jestem "córeczką mamusi". Ze mną ma najlepszy kontakt. Widzę to dopiero po 30 latach życia młodszy o 2 lata brat bywa do tej pory zazdrosny. Z najmłodszą- prawie 10 lat różnicy nie ma tego problemu.
Relacje między pierwszym a drugim dzieckiem fajnie ujął mój znajomy. Jeśli pierwsze dziecko połknie 5 zł pędem lecisz na pogotowie, drugiemu odliczysz to z kieszonkowego

Autorko, to dobrze że nie uciekasz przed faktami, widzisz że jest problem. Tak jak moi przedmówcy sugeruję poradę u specjalisty i... dyskrecję przed rodziną. Nie wiem jakie macie relacje, ale żeby ktoś uczynny (teściowa, ciocia) nie poinformowal przez przyadek Twojej córki za 10-15 lat, że miałaś z nią taki problem.
__________________
mellitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 23:23   #62
Sheev
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 269
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

@Linka25
Cytat:
"Oksytocynę przy porodzie dostaje w Polsce wiekszosc rodzacych kobiet, niezaleznie od tego jak postepuje porod. "
Nie wiedziałem o takiej skali, dzięki za informację i punkt dla Ciebie. A czy każda otrzymuje znormalizowane dawki środków, niezależnie od przebiegu? Autorka przyznała, że jej poród był długi i bolesny. Jak rzekł Paracelsus, dawka czyni truciznę.

@Altheda
Cytat:
"Kolega od Ciemnej Strony wypowiedział się bardzo rozsądnie (odnośnie "udawania uczucia")"
Możesz mi mówić "Senat".

@ratunku261
Cytat:
"Instykt to nie jest jakaś tajemna i niezbadana siła. Instykt w duzej mierze jest zalezny czy od razu po porodzie dziecko przekaże się matce i razem spedza czas. Izolacja dziecka sprawia, ze hormonu poporodowe odpowiedizalne za 'milosc' nie mogą zostać ukierunkowane i instykt zanika

Trochę jest, nauka już wykazala od czego zalezy m.in instykt macierzynski ale medycyna tego nie stosuje. Malo osob dotarlo do tej wiedzy."
Mogłabyś podać tutaj odpowiednie badania naukowe?

@ridja devojka
Cytat:
"Tym, że dowód anegdotyczny nie jest dowodem."
Myślałem, że jak sam tego nie napiszę, to już nikt na to nie wpadnie. Gratuluję.
PS: popraw link do profilu na lubimyczytac

@BlondHair1
Cytat:
"Sheev tobie placa za reklamowanie filmikow tego pana? Za senatora Palpatine chyba tez"
I am the Senate!
Nie, płacą mi tylko za promowanie Zbyszka Stonogi, Demastę polecałem od serca, czy tam innego organu, jaki mam na jego miejscu.

A co, też chcesz wykupić reklamę u mnie?

@mellitus
Cytat:
"W mojej ocenie zmieni to, że tak naprawdę statystyki to można sobie darować. Statystycznie wraz z moim.psem mamy po pół ogona."
Ktoś tu chyba nie rozumie pojęcia statystyki.

@Debereska
Cytat:
"Wiem, ze zawsze znajdzie sie ktos, kto za mnie moje obowiazki wypelni. Nie mam ochoty, nastroju to dziecmi zajma sie opiekunka, mama, tesciowie, cala lista osob gotowych do pomocy. Moze naduzywalam takiego podejscia i teraz mam taka poluzowana wiez. "
Jeżeli decydujesz się na dziecko, to nie z powodu zachcianki rodziców i teściów, nie z powodu dbania o miejsca pracy dla opiekunek i poczucie spełniania dobrych uczynków przez osoby postronne.

Trochę niewiele napisałaś, gawiedź czeka z zapartym tchem na wyjawienie Twoich planów co do tego problemu. Ważą się losy trojga dzieci.
Sheev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 09:31   #63
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

Cytat:
Napisane przez Sheev Pokaż wiadomość
Nie wiedziałem o takiej skali, dzięki za informację i punkt dla Ciebie. A czy każda otrzymuje znormalizowane dawki środków, niezależnie od przebiegu? Autorka przyznała, że jej poród był długi i bolesny. Jak rzekł Paracelsus, dawka czyni truciznę.
Oksytocyna nie gwarantuje bezbolesnego i krótkiego porodu. Ba, w ogromnej ilości przypadków gwarantuje większy ból. Z długością też bywa różnie, bo każdy organizm reaguje inaczej - nie zależy to od dawki.

Swoją drogą pierwsze słyszę, żeby większość rodzących dostawała oksytocynę, bez względu na wskazania.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:27   #64
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oksytocyna nie gwarantuje bezbolesnego i krótkiego porodu. Ba, w ogromnej ilości przypadków gwarantuje większy ból. Z długością też bywa różnie, bo każdy organizm reaguje inaczej - nie zależy to od dawki.

Swoją drogą pierwsze słyszę, żeby większość rodzących dostawała oksytocynę, bez względu na wskazania.
W Polsce jest bardzo wysoki wskaznik medykalizacji porodow m.in. indukcji porodow, jeden z najwyzszych w Europie. Wg oficjalnych statystyk podawanych przez szpitale, w 25% porodow naturalnych podaje sie oksytocyne. Wg WHO powinno byc nie wiecej niz 10%
http://www.rodzicpoludzku.pl/Materialy-dla-mediow
Ja osobiscie nie wierze w te statystyke podawana przez szpitale. Moj przypadek tez pewnie nie trafil w statystyki a byl ciekawy... Wiekszosc kobiet ktore znam mialy podana oksytocyne. Ja mialam bardzo zly porod, nie z powodow fizjologicznych tylko wskutek dzialan personelu med.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 10:37   #65
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

Znam ten raport, ale nie jest to większość kobiet rodzących, jak wspomniałaś wcześniej.
Masz prawo nie wierzyć w te dane, ale podawanie swoich przekonań jako faktu może wprowadzać w błąd.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 00:22   #66
Sheev
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 269
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

@elvegirl
Cytat:
"Oksytocyna nie gwarantuje bezbolesnego i krótkiego porodu. Ba, w ogromnej ilości przypadków gwarantuje większy ból."
Yep. Miałem na myśli, że długi poród mógł wymagać większych dawek leków przeciwbólowych, hormonów i Rafał wie jakich jeszcze środków, zaburzając "naturalne" reakcje organizmu.

@Linka25
Cytat:
"Ja mialam bardzo zly porod, nie z powodow fizjologicznych tylko wskutek dzialan personelu med."
Pozwij szarlatanerię.
Sheev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 11:00   #67
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nierówne traktowanie dzieci. Czy jestem złą matką?

Cytat:
Napisane przez Debereska Pokaż wiadomość
W obu przypadkach rodzilam w tym samym prywatnym szpitalu, w dosc komfortowych warunkach. Za pierwszym porodem poszlo bezproblemowo, stresowalam sie i balam, ale mialam pomoc i wsparcie. Za drugim razem tak samo. Porod trwal bardzo dlugo, byl wyczerpujacy i pomimo srodkow przeciwbolowych bolesny. Bezposrednio po wszystkim nie chcialam corki przytulic, chcialam aby ja zabrali zebym mogla odpoczac i zasnac. Prawde mowiac troche rozpuscilo mnie takie podejscie. Wiem, ze zawsze znajdzie sie ktos, kto za mnie moje obowiazki wypelni. Nie mam ochoty, nastroju to dziecmi zajma sie opiekunka, mama, tesciowie, cala lista osob gotowych do pomocy. Moze naduzywalam takiego podejscia i teraz mam taka poluzowana wiez.

Trudno znalezc idealny balans kiedy sie cos robi po raz pierwszy.
po co się rozmnażać, skoro nie masz ochoty zajmować się własnymi dziećmi tylko ktoś inny się nimi zajmuje? myślisz, że nie będzie to miało dla nich znaczenia w późniejszym życiu? nawet jak się ma stabilną sytuację mieszkaniowo-finansową i męża to nie trzeba rodzić dziecka, kiedy się wpadło. w tym momencie powinnaś znaleźć terapeutę, który przyjmie cię jak najszybciej na prywatnych sesjach, bo problem będzie się pogłębiał. nie uporządkowałaś sobie dobrze relacji z jednym dzieckiem, a zaraz pojawi się kolejne. nie znam innych twoich wątków, ale zastanów się dobrze nad swoimi potrzebami, problemami czy planami. pracuj nad swoimi kompleksami. opiekunki wykorzystaj do zajęcia się dziećmi, jak chcesz iść na randkę z mężem albo w sytuacjach kryzysowych a nie cały czas. ja bym jeszcze poszukała jakiś mądrych książek, ale tytułami nie zarzucę.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-11 11:00:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.