skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-14, 21:19   #31
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Ja niby miałam stwierdzoną skoliozę w gimnazjum ale wgl tego u siebie nie widzę... nie mam garba ani nic ... to co ja powinnam z tym zrobić ;D?
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 09:44   #32
Vivian_Darkbloom
Raczkowanie
 
Avatar Vivian_Darkbloom
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 41
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Chodziłam miesiąc na joge i miałam prawie idealnie ustawiony kręgosłup, a tez mam mocne skrzywienie. Niestety, nie mogłam sobie pózniej pozwolić na ćwiczenia, bo koszty. Ale dobra nauczyciel jogi może bardzo pomoc.
Vivian_Darkbloom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 17:37   #33
SynergiaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Centrum Synergia Chorzów
Wiadomości: 28
Dot.: skolioza 30*- 23 lata, co można jeszcze zdziałać?

Witajcie

Podpinam się pod opinię, że w każdym wieku w skoliozach można jeszcze "coś" a nawet więcej niż coś niecoś zrobić. Mimo tego, że proces kostnienia już się zakończył możemy wpłynąć pozytywnie na pracę stawów kręgosłupa, pracę stawów kręgowo - żebrowych, stabilność kręgosłupa i miednicy, ruchomość bioder i stawów krzyżowo -biodrowych i szereg innych. Wszystkie te czynniki składają się na poprawę funkcji kręgosłupa i zniesienie bólu, jeśli występuje. Można uzyskać również efekt estetyczny chociażby przez zmianę schematu "noszenia się" i zachowań na codzień Wszystko to można wypracować z dobrym fizjoterapeutą, ale niestety nie ma ćwiczeń uniwersalnych dla każdego, choćby się nam wydawało, że mamy takie samo skrzywienie jak koleżanka. Konieczne jest dokładne badanie i później wdrożenie terapii. Co do uprawiania sportu rekreacyjnie, podskoków, jazdy konnej itp. również uważam, że jakikolwiek ruch jest lepszy niż bezruch, tym bardziej w skoliozach
SynergiaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 18:37:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.