Jak stracic cm i nie stracic miesiączki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 20:31   #1
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373

Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?


hej, tak wiem, temat może zakoczyc.
Już od kilku (4) lat męczę się z tym samym problemem. Otóż pare lat temu schudłam z 61 do 55 kg przez 4 miesiące, a wiec nie jest to duzy spadek wagi. Byłam wtedy na I fazie metody montignac wiec nie brakowało mi niczego, jadłam duzo białka, ryb, pełnoziarnistych produktów, owoców i warzyw, ograniczyłąm cukier i wywaliłam ziemniaki. Efekt koncowy bardzo mi sie spodobał jednak zniknął mi okres. Miałam robione badania na skład krwi, poziom cukru, hormony tarczycy, mocz i inne - wszystko ok. Pózniej 3 lata leczyłam się u ginekologa, dostawałam tabletki, które wywoływały okres, ale po ich odstawieniu znów znikał. Lekarz na podstawie tego kiedy i co mi sie zatrzymuje, a kiedy pojawia stwierdził ze moją "domyślną" waga jest 58kg. I tak sie waham przez ostatnie miesiace. Jak mam doła to chudne i STOP, a jak troska o zdrowie bierze górę to tyję i niby jest ok.
Ale na dłuższa metę to przecież jest bez sensu. Tylko jak mam zmniejszyc moje 52-centymetrowe uda, 37 cm łydki i zrzucic jakies 5 cm z tyłka (tyle przytyłam z powrotem), skoro nawet sport wiąże się z utratą tkanki tłuszczowej, spadkiem produkcji hormonów wiec i miesiaczka sie zatrzymuje. Na górze jestem szczupła, ale dół... Wiele osób mówiło mi, że wygląda jak od zupełnie innej osoby... Jest mi przykro, że idzie lato a ja nic z tym nie mogę zrobic mimo dużych chęci.
I proszę, nie bierzcie mnie za zdesperowaną nastolatkę, która nie ma w domu nic lepszego do roboty. Nie mam kogo się poradzić w tzw "realu" bo wszyscy to bagatelizują wiec próbuję tutaj.
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:33   #2
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

A ile tak wogóle masz wzrostu?
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 15:23   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
A ile tak wogóle masz wzrostu?
Bingo, podbijam pytanie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 18:16   #4
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

165 cm
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 18:24   #5
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

To chyba wagę masz w sam raz Dziwna sprawa z tym zanikiem okresu... Może lepiej się poradzić innego lekarza?
__________________
Si abres el estuche lo que debes encontrar
Es una joya que te deslumbrar
á
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:11   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

Wg mnie powinnas sie wybrac do lekarza, endokrynologa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 19:39   #7
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

tez myślałam nad odwiedzeniem endokrynologa ale ginekolog mi odradzał tłumacząc ze to napewno z braku tkanki tłuszczowej
dziwie się tylko dlaczego moje koleżanki, które przy wzroscie ok 170 i wadze 50-55 mają wszystko ok...
ale w sumie i u mnie powyzej 58 sie pojawia (co prawda trzeba troche czekac ale w koncu jest)
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-18, 19:05   #8
sunny_me
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 449
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

Hmm a to nie jest rzeczywiście tak, że ilość tkanki tłuszczowej przy której występuje miesiączka jest indywidualną sprawą?

Bo zastanawia mnie, to że od małego byłam chuda, ale wraz z dojrzewaniem waga się zmieniała : 19 kg przy 122cm, 30 kg przy 142cm, potem 51 przy 164 - dostałam pierwszej miesiączki i ostatecznie od dobrych kilku lat utrzymuje wagę 61 kg przy 168cm.

Ja też myślę czasami o odchudzaniu (oczywiście takim "z głową"), ale mimo wszystko boję się ewentualnych problemów z miesiączką (to dla mnie zbyt duże ryzyko), i "rozwalenia" metabolizmu - na obecną jem co chcę i nie tyję, dla zdrowia i dla przyjemności . Poza tym, kurcze nie wyglądam źle, mam np ładne wcięcie w tali a dla mnie to większy "atut" niż wystające żebra

Może warto jednak siebie zaakceptować? I docenić to co się w sobie ma pięknego?

Czasami dochodzę do wniosku, że to smutne, że tak wiele młodych dziewczyn nie akceptuje swojej kobiecości...
sunny_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 22:04   #9
Paulinak01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z mojej wyobraźni
Wiadomości: 373
Dot.: Jak stracic cm i nie stracic miesiączki?

ale ja wcale nie uwazam trzesących sie ud za kobiece
owszem, mam talię, spory biust, ładne ramiona i oczy ale dół się kupy nie trzyma :/
Paulinak01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.