Lata 60. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-14, 21:58   #1
joaś905
Raczkowanie
 
Avatar joaś905
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 144

Lata 60.


umieszczam wątek tutaj, gdyż nie chodzi mi wyłącznie o modę i trendy z tamtych lat, ale o wszystko, co z nimi związane
zastanawiałam się, czy jest gdzieś na forum jakaś miłośniczka tamtego okresu? i ogólnie, co wizażanki o nim myślą? wszak działo się niemało
rządziło kilka głównych nurtów: modsi, rockersi, pod koniec lat 60. wykształcił się też ruch hippisowski. na wielkim ekranie triumfy święcili Fred Astaire i Audrey Hepburn. to właśnie wtedy powstało 'Śniadanie u Tiffany'ego', 'Bonnie&Clyde', 'West Side Story', czy chociażby 'Psycho' Hitchcocka. jeśli chodzi o muzykę, to królowali Beatlesi, Rolling Stonesi, Bob Dylan, Traveling Wilburys, czy chociażby Frank Sinatra. Pierwszy Woodstock, rewolucja seksualna, flower power... wojna w Wietnamie i pokojowe protesty przeciw niej. 'wynalezienie' minispódniczek, odważne wzory i boom na grubą kreskę na oku połączoną z efektem cielistych ust
moim zdaniem - barwny okres, napewno rewolucyjny i odciskający swoje piętno na współczesności, zastanawiam się jaka jest wasza opinia?
__________________
i can dream with my eyes opened.


joaś905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 09:20   #2
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Lata 60.

Uwielbiam lata 60. w muzyce, zwłaszcza drugą połowę. Ileż wtedy się działo!

Fantastyczny debiut Hendrixa wywracający muzykę do góry nogami, w tym samym roku bardzo udany debiut The Doors, kolejne świetne płyty Doorsów i Hendrixa, rok później na scenę wkracza Pink Floyd, Deep Purple, potem świetna pierwsza płyta Led Zeppelin i zarąbisty debiut King Crimson (pierwszy utwór tej płyty - cudeńko, i to są lata 60!!!). Marianne Faithfull, Bob Dylan, Janis Joplin...

Btw, tamten Woodstock to musiało być coś niesamowitego ;-)
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:18   #3
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Lata 60.

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Uwielbiam lata 60. w muzyce, zwłaszcza drugą połowę. Ileż wtedy się działo!

Fantastyczny debiut Hendrixa wywracający muzykę do góry nogami, w tym samym roku bardzo udany debiut The Doors, kolejne świetne płyty Doorsów i Hendrixa, rok później na scenę wkracza Pink Floyd, Deep Purple, potem świetna pierwsza płyta Led Zeppelin i zarąbisty debiut King Crimson (pierwszy utwór tej płyty - cudeńko, i to są lata 60!!!). Marianne Faithfull, Bob Dylan, Janis Joplin...

Btw, tamten Woodstock to musiało być coś niesamowitego ;-)
Ludowa napisała wszystko i na temat
Dla mnie osobiście to najważniejszy okres w historii muzyki, czasami naprawdę żałuję, że nie urodziłam się duużo wcześniej..
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 13:47   #4
Melissa7
Raczkowanie
 
Avatar Melissa7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 113
GG do Melissa7
Dot.: Lata 60.

Na pewno okres najbardziej płodny w uznawane dziś za wielkie zespoły rockowe, innowacyjne brzmienia, a druga połowa lat 60-tych to jakiś niewiarygodny przełom - to co się działo w muzyce rockowej przed, i po tym okresie dzieli przepaść.

Edytowane przez Melissa7
Czas edycji: 2009-06-24 o 11:33
Melissa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:32   #5
kivi
Raczkowanie
 
Avatar kivi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 55
Dot.: Lata 60.

uwielbiam te muzyke!!! ten klimat.. nie wiem jak na Was, ale na mnie działa tak odprezająco, ze wrecz czuje się bezproblemowo być moze ze jest to muzyka mojego dzieciństwa, mimo ze urodziłam się ponad 20 lat poźniej:P
pozdrawiam
kivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 03:14   #6
frandzelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 291
Dot.: Lata 60.

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Uwielbiam lata 60. w muzyce, zwłaszcza drugą połowę. Ileż wtedy się działo!

Fantastyczny debiut Hendrixa wywracający muzykę do góry nogami, w tym samym roku bardzo udany debiut The Doors, kolejne świetne płyty Doorsów i Hendrixa, rok później na scenę wkracza Pink Floyd, Deep Purple, potem świetna pierwsza płyta Led Zeppelin i zarąbisty debiut King Crimson (pierwszy utwór tej płyty - cudeńko, i to są lata 60!!!). Marianne Faithfull, Bob Dylan, Janis Joplin...

Btw, tamten Woodstock to musiało być coś niesamowitego ;-)
OTÓŻ TO jeszcze The Who
jak czytam to az mnie ściska ;/ , bo chciałabym to wszystko przeżyć rock z lat 60-tych, no i ten Woodstock '69

w ogóle bym chciała się urodzić powiedzmy w 1950 - zaliczyłabym Woodstock, Rock lat 60-tych, Flower Power, Punk w 70-tych, Metal lat 80-tych i najwazniejsze 'Grunge' w 90-tych [chociaz byłabym juz nie za młoda ] i po 2000 bym miała co wspominać!

musimy zbudowac maszynę czasu, no musimy
__________________
Hej to chyba śni ci się życie.

'Będzie tęęcza... luubje'


frandzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 08:31   #7
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Lata 60.

Cytat:
Napisane przez frandzelka Pokaż wiadomość
OTÓŻ TO jeszcze The Who
jak czytam to az mnie ściska ;/ , bo chciałabym to wszystko przeżyć rock z lat 60-tych, no i ten Woodstock '69

w ogóle bym chciała się urodzić powiedzmy w 1950 - zaliczyłabym Woodstock, Rock lat 60-tych, Flower Power, Punk w 70-tych, Metal lat 80-tych i najwazniejsze 'Grunge' w 90-tych [chociaz byłabym juz nie za młoda ] i po 2000 bym miała co wspominać!

musimy zbudowac maszynę czasu, no musimy
Warunek byłby jeden. Musiałabyś urodzić się na zachodzie. U nas zaliczyłabyś co najwyżej, hm, Alibabki?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 13:22   #8
frandzelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 291
Dot.: Lata 60.

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Warunek byłby jeden. Musiałabyś urodzić się na zachodzie. U nas zaliczyłabyś co najwyżej, hm, Alibabki?
wiem, wiem, też o tym myślałam tak realnie no w Polsce nie było tak kolorowo w 60' jak w USA to moze zalezy jak zyłeś, w Polsce tez byli hippisi i na pewno nie bylo tak źle, ale w Stanach to full wypas [z drugiej strony tak się te lata portretuje rozowo, ale na pewno tam tez byly zle strony, rzeczy tec. ]

__________________
Hej to chyba śni ci się życie.

'Będzie tęęcza... luubje'


frandzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.