Potrzebuję rady! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 17:43   #1
LacostaxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 12

Potrzebuję rady!


Nie wiem czy to odpowiedni dział na tego typu wiadomości, ale spróbuję.
Więc..

Witam, mam 15 lat, 175 wzrostu i obecną wagę około 53 kg.
Od zawsze byłam szczupłą dziewczyną, wręcz za szczupłą. Mam to zapisane w genach W ubiegłoroczne wakacje przytyłam do 60 kg i postanowiłam się odchudzać. Teraz żałuję. Od października stopniowo zaczęłam ograniczać spożywanie jedzenia. Aż w styczniu ograniczyłam je do 2 posiłków (śniadanie, obiad). Schudłam do 49 kg. Wypadały mi włosy, byłam ospała, zmęczona, blada, zgubiłam miesiączkę. Staram się normalnie jeść, ale jest pewien problem. Mam napady niepohamowanego głodu. Potrafię jeść przez tydzień, non stop. Co tylko wpadnie w ręce. Potem moja waga skacze o 3-4 góra 5 kg. Potem przez 3 dni prawie nic nie jem, żeby moja waga wróciła do normy, po czym znów się najadam. I tak w kółko. Chciałabym się tego pozbyć. Chciałabym zacząć normalnie się odżywiać i uniknąć takich napadów. Czy jest na to jakiś sposób ? Wspomnę jeszcze, że jestem aktywna fizycznie (3 razy w tygodniu ćwiczę jogę po 1,5 h).

Pozdrawiam, Patrycja.
LacostaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:59   #2
kasiastaelo
Przyczajenie
 
Avatar kasiastaelo
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin//Łęczna
Wiadomości: 19
Dot.: Potrzebuję rady!

Witaj! Tez u mnie zaczęły sie najpierw dietki,głodówki intensywny sport na poczatku jeszcze miałam siłe by ćwiczyć lecz niestety musiałam ograniczać sie do 2 małych posiłków na cały dzień natomiast jedząc wieksze np(bedąc u kogoś jako gośc na obiedzie) pojawiały sie problemy słabego trawienia metabolizm zwolniony ,wzdęty brzuch,lecz niestety uważałam ze jeszcze musze schudnąć a moja waga była w normie i wiadomo już gorzej schodziło pozatym organizm był juz przyzwyczajony do małej ilości a nie mogłam przecież ograniczyć sie do takiego stopnia by jesc np 1 jabłko,lub liść sałaty,natomiast dążąc do upragnionej sylwetki zaczęłam wymiotować,jeszcze dokładałam mase ćwiczeń miałam jeszcze siły ale jak zebrało sie poprostu któregoś dnia to od tej pory walcze ze sobą brak sił,ospałość,napady głodu ze potrafie zjesc poł lodówki i zarazem sie pozbyc i wachanie wagi również staram sie wychodzić z tego,zaczynam jesc częsciej np garściowo,by nie dopuszczać do napadów,raz sie udaje raz nie ale wiem ze najważniejsze śniadanie które i tak jest spalone wiec jak jest obfite to daje szanse na mniejsze napady w ciagu dnia.może sprobuj podgryzać owoce,płatki pełnoziarniste,warzywka na poczatku mniejsze ilości a co tydz zwiekszaj o troszke aż organizm sie przyzwyczai do w miare normalnego jedzenia az dojdziesz do uregulowania metabolizmu musisz dać znak organizmowi by wiedział ze już niema sytułacj gdzie musi gromadzić zapasy przed głodem,natomiast sama dojdziesz do swojej wagi która jest głęboko genetycznie zapisana oraz ćwicz!codziennie nawet joga jest świetna chodz ja wole pilates ale podobne elemety napewno nie roztyjesz sie ,życze powodzeniamam nadzieje że troszke pomogłam,organizmu sie nie oszuka predzej czy póżniej upomina sie o swoje a efektu jojo nie chcemy przecież?
kasiastaelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 21:50   #3
Urut
Raczkowanie
 
Avatar Urut
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Seven Heaven
Wiadomości: 37
Dot.: Potrzebuję rady!

Napady glodu masz, moze dlatego ze jesz nie regularnie i malo. Staraj sie jesc co 3 godziny, tak abys od posilku do posilku nie musiala niczego wiecej jeszcze podjadac. Staraj sie unikac zlych produktow spoz. jedz zdrowo m.in ryze, kasze, ryby, warzywa. Pij duzo wody mineralnej. Przezuc sie na zdrowe tluszcze m.in oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy wloskie. Jedz weglowodany w dzien, na noc przed snem pokarm białkowy. (chudy twarog+oliwa lyzka)
__________________
Chcesz mieć płaski brzuch?
Zapraszam pod adres:
http://abs2.pl

ABS2.pl - Fanowska strona, wszystko o treningu ABS2 trening na mięśnie brzucha.

Kulturystyka&Fitness


Edytowane przez Urut
Czas edycji: 2009-06-03 o 21:52
Urut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.