Włosy po farbowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-10, 22:48   #1
xFISHERx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Question

Włosy po farbowaniu


Witam.


Mam rudy kolor włosów (a raczej rudo-brązowy). Farbuję je na czarno. Moja fryzjerka powiedziała mi że po dłuższym farbowaniu włosy przejmują pigment z farby i mogą ściemnieć, albo rozjaśnić się. Czy jest na to jakaś reguła?
xFISHERx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 23:00   #2
Edytkaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 96
Dot.: Włosy po farbowaniu

Witam cie serdecznie mySleiz to jest kwestia indywidualna zalezy jakiwłos jaki pigment itd ja kilka lat farbowałam na czarno muj naturalny ciemna szatynka i moje włosy ani nie sciemniały ani nie zjasniały z tym ze ja mam naturalny bardzo silny pigment włosa np ciezko i sie rozjasniaja ale ja u siebie roznicy ie zauwazyłam jedynie co ale niewiem czy to kwestia farby czy co u mnie w rodzinie dosc szybko pojawiaja sie u kobiet siwe włosy w wieku nawet dwudziestuparu lat i aj usiebie ostatnio zauwazyłam ich coraz więcej moze to przyspieszyło farbowanie?tego niewiem.....pozdrawiam
Edytkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:30   #3
xFISHERx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy po farbowaniu

Ok dziękuję za odpowiedź. A to się dzieje po jakimś dłuższym czasie? Ja póki co farbują od pół roku.
xFISHERx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 17:04   #4
ergotamina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy po farbowaniu

Jeśli dobrze zrozumiałam, to fryzjerka powiedziała, że długotrwałe farbowanie może mieć wpływ na twój naturalny kolor włosów, co będzie widać np przy odrostach, tak? Wydaje mi się, że jest to niemożliwe, bo za naturalny kolor włosa odpowiada tylko 1 barwnik - melanina, w cebulce są melanocyty które ją produkują. Cebulka nie wciąga sztucznego pigmentu z farby podczas farbowania (a już na pewno nie z farby we włosie - sam włos jest strukturą martwą i nie może oddawać substancji tak samo jak nie oddycha i nie wchłania witamin) i nie wbudowuje go w rosnący włos, a nawet gdyby to było możliwe, to byłaby to zmiana bardzo krótkotrwała i różnica w kolorze byłaby pewnie niezauważalna. Naturalny kolor włosów za to zmienia się z wiekiem (i nie chodzi tylko o siwienie ) - zmienia się produkcja melaniny w cebulkach. Zmiany te są bardzo powolne i są to raczej wahania w granicach 1 tonu, ale jeśli ktoś cały czas farbował włosy przez kilka lat i nagle przestał, żeby wrócić do naturalnych, to czasami rzeczywiście może zauważyć różnicę (o ile dobrze pamięta swój naturalny kolor )


edit: z wahaniami w kolorze włosów naturalnych chodzi mi o nowo rosnące części włosów, reszta włosa już koloru nie zmienia, poza płowieniem na słońcu.

Edytowane przez ergotamina
Czas edycji: 2009-06-11 o 18:22
ergotamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.