RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-14, 17:41   #1
mysza336
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 56
Exclamation

RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!


Jakiś czas temu bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy, ktora jak sie pozniej okazaloi nie znala sie na tym co robi Tak mi slicznie powyciskala pryszcze ze najpierw obsypalo mi cala buzie ropnymi krostami, ktore okropnie bolaly, a pozniej jak sie juz zagoily to zostaly mi okropne blizny Nie mam pojecia jak sie ioch pozbyc...Moze macie jakies sprawdzone metody?? Tylko nie proponujcie mi leczenia kwasami bo niestety nie mam 600zl na zbyciu... I jeszcze jedno jak ewentualnie moge zatuszowac slady, bo w piatek przyjezdza dpo mnie do szkoly fotograf.... Z gory wielkie dzieki Licze na Wasza pomoc, bo z taka twarza to az strach sie pokazywac gdziekolwiek
mysza336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 18:11   #2
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Ja proponowalabym wizyte u dermatologa, dobrze, zebys powiedziala ze stan cery jest taki po wizycie u kosmetyczki, poza tym myj buzie delikatnymi srodkami, a na wszelkie strupki, ranki pomaga pasta cynkowa. Jelsi chodzi o zatuszowanie przed zdjeciami-z mojego doswiedczenia nawet ciut grubsza warstwa podkladu i korektora nie wychodzi na takich zdjeciach, wiec po rpostu przed samymi zdjeciami mozesz mocniej zakorektorowac te miejsca, a po delikatnie rozetrzec, chyba ze nie bedzie Ci przeszkadzala ciut grubsza tapetka przez caly dzien. Ostatnia rada, co do zdjec, do duuzy usmiech najdoskonalsza cera bez usmiechu marnie wyglada
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 20:28   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Cytat:
Napisane przez mysza336
Jakiś czas temu bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy, ktora jak sie pozniej okazaloi nie znala sie na tym co robi Tak mi slicznie powyciskala pryszcze ze najpierw obsypalo mi cala buzie ropnymi krostami, ktore okropnie bolaly, a pozniej jak sie juz zagoily to zostaly mi okropne blizny Nie mam pojecia jak sie ioch pozbyc...Moze macie jakies sprawdzone metody?? Tylko nie proponujcie mi leczenia kwasami bo niestety nie mam 600zl na zbyciu... I jeszcze jedno jak ewentualnie moge zatuszowac slady, bo w piatek przyjezdza dpo mnie do szkoly fotograf.... Z gory wielkie dzieki Licze na Wasza pomoc, bo z taka twarza to az strach sie pokazywac gdziekolwiek
Nie chcę CIę dołować, ale cudów do piątku nie zdziałasz...pomóc może doraźnie tyko dobry korekcyjny make-up np. vichy dermablend - zawiera dużo pigmentu.
A blizny wymagają leczenia...pewnie nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa. Niestety, blizny leczy się kwasami i retinoidami, a przy tym musisz stosować filtry i zapomnieć o opalaniu. W ogóle nie powinno się opalać tkanki bliznowej..

Póki co, nic nie wyciskaj, bo możesz doprowadzić do dalszego zakażenia [ i tak pewnie zrobiła już to nekompetentna kosmetyczka], więc chodzi o to, by nie pogorszyć sprawy. Spróbuj zaleczyć istniejące pryszcze/ranki, tak żeby nie powstały nowe blizny..wypróbuj lekkie żele oparte na aloesie, olejek z drzewa herbacianego. JEśłi masz poważne zmiany [ale nie wysiękowe] to możesz spróbować posmarować je Tribiotic'em. Jest to maść z anytbiotykiem sprzedawana w malutkich saszetkach bez recepty. Jest dość tłusta - jednych zapycha, ale innym ppomaga. Mnie pomogla wyleczyc ropnia na brodzie. Tylko pamietaj, ze to anytbiotyk, wiec nie powinnas go stosowac dłużej niż 3-4 dni.
Nie polecam pasty cynkowej - przesuszenie może spowodowac powstanie przebarwień, a tego nie chcesz, prawda?
Unikaj też wszelkich preparatów opartych na alkoholu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 20:42   #4
eva limman
Przyczajenie
 
Avatar eva limman
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 15
GG do eva limman Send a message via Skype™ to eva limman
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Jezeli dobrze pamietam to w aptece dostaniesz masc CEBULOWA pomoze na blizny,jezeli masz w poblizu dobra perfumerie mozesz poprosic o probke CX clinique wzmocni skore.A tak wogole to Twoja kosmetyczka powinna poniesc koszty leczenia! Ratuj twarz przed Toba jeszcze wiele piatkowych spotkan z fotografem
eva limman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 20:59   #5
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Słuchaj się L_V - dobrze Ci radzę

Co do fotografa- poproś go po prostu o retusz zdjęcia, i tyle
W wielu studiach nic to nie kosztuje, czasem płaci się 2-3 zł, więc jeśli jest naprawdę tak żle, to nic, tylko retuszować
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-14, 21:26   #6
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Do piątku to żadne kwasy już ie pomogą. Lepiej teraz delikatnie z buźką, żeby ochłonęła trochę po tej kosmetyczce. Żadnych cudownych kuracji już nie próbuj.

Do zatuszowanie gorąco polecam Dermacol - super kryjący podkład najlepszy właśnie do zdjęć. I ksoztuje niewiele.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 09:35   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: RATUJCIE MNIE DROGIE WIZAZANKI!!! Cala twarz w bliznach a w piatek fotograf!!!

Cytat:
Napisane przez mania19
Słuchaj się L_V - dobrze Ci radzę

Co do fotografa- poproś go po prostu o retusz zdjęcia, i tyle
W wielu studiach nic to nie kosztuje, czasem płaci się 2-3 zł, więc jeśli jest naprawdę tak żle, to nic, tylko retuszować
No tak, jest jeszcze photoshop
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.