Odrętwienie ręki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-13, 11:18   #1
Arekino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1

Odrętwienie ręki


Witam.
Ostatnio w nocy mam bolesne odrętwienie prawej ręki, mrowienie itp. Z tego co wyczytałem jest to objaw ucisku nerwu w łokciu lub nadgarstku. Czy masaż w takim przypadku pomaga? Jest jakas skuteczna terapia poza chirurgiczną?
Arekino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 12:40   #2
suchaa
Rozeznanie
 
Avatar suchaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wszędzie mnie pełno
Wiadomości: 684
Dot.: Odrętwienie ręki

o ja tez sie pytam bo juz 2 tyg mam lekko zdretwialy palec u lewej reki (ten maly ) mozna to jakos wymasowac ?
__________________
wiecej niz slowo
suchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 13:30   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Odrętwienie ręki

pewnie ze masaz pomaga poniewaz odzywi uciskany nerw
poza tym polecam cwiczenia by rozruszac nerw
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 00:52   #4
Bolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do Bolek
Dot.: Odrętwienie ręki

Witam

Cytat:
Napisane przez suchaa
o ja tez sie pytam bo juz 2 tyg mam lekko zdretwialy palec u lewej reki (ten maly ) mozna to jakos wymasowac ?
W obu przypadkach polecam masaz karku, a najlepiej serie okolo 6 - 10 masazy co drugi lub trzeci dzien.

Czesto przy silnych przykurczach uciskane sa nerwy ktore moga doprowadzic do takich objawow.
Jezeli jeszcze na dokladke pojawiaja sie okoliczne bole glowy to goraco polecam oddanie sie w rece dobrego masazysty ktory zaopiekuje sie Waszym karkiem.

Oczywiscie to bardzo powierzchowna diagnoza, moge sie mylic co do powodu powstawania Waszego odretwienia, ale jezeli jeszcze nie przechodzilyscie przez masaz karku - jako srodek zaradczy - to polecam.
Ogolnie poczuje sie sie lepiej i zostanie Wam "zdjete" troche trosk z barkow

Pozdrawiam,
Bolek
Bolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 08:16   #5
suchaa
Rozeznanie
 
Avatar suchaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wszędzie mnie pełno
Wiadomości: 684
Dot.: Odrętwienie ręki

jestes boski
__________________
wiecej niz slowo
suchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 10:47   #6
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Smile Dot.: Odrętwienie ręki

Suchaa nie wiem jak u ciebie ale u Arekino mozliwe jest ze spala chwile na tej rece i po prostu krew nie mogla doplynac i reka zdretwiala. W takim wypadku budzimy sie. Gdy mi takie cos sie zdarzy, masuje cala reke i ukladam ja w pozycji dlonia do dołu zeby krew mogla doplynac do palcow-pomaga Mrowienie w dłoniach i stopach moze byc rowniez przyczyna anemii! Jesli masz blade błony sluzowe i paznokcie oraz ksztalt paznokci jest łyzeczkowaty, czesto sie meczysz lub masz zadady przebadaj sie!
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:37   #7
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Odrętwienie ręki

Odrętwienie/mrowienie może wynikać z jak wyżej opisał kolega Bolek ucisku na nerw. Może być spowodowane dużym napięciem mięśni lub uciskiem kręgu na korzenie nerwowe, ale w takich przypadkach objawy dotyczyłyby raczej całej obręczy barkowej. Ważne jest również co jest przyczyną owych dolegliwości. Spowodowane one mogą być wykonywanym sportem:siłownia, pływanie(basen), ciężka praca fizyczna, (nadwerężenie) lub np. grą w tenisa. Ale i też innymi czynnikiami chorobowymi np. choroba płuc, serca itd. To wszystko zależy i ważne jest przeprowadzenie szczegołowego wnikliwego rozpoznania palpacyjnego oraz wizualnego i rozmowy z pacjentem prowadzonej przez terapeute. Drętwienie może być początkiem uszkodzonego nerwu co może prowadzić do zaniku mięśni co za tym idzie zaniku czynnościowego. Również objawy mogą występować w postaci oziebłych części ciała (niedokrwienie) i bladością skory.
Tak, ważne jest aby te miejsca rozmasowywyac powodując stymulację przepływu krwi poprzez najmniejsze naczynia krwionośne w nerwie, które jednocześnie zniosą napięcie mięśniowe oraz dotlenia i odzywią je. Można dołączyć do tego ćwiczenia, ale jak już mówiłem ważna jest diagnoza i opracowanie całościowej rehabilitacji łącząc z kinezą oraz z fizykoterapią co tak do końca nie jest możliwe w warunkach domowych.

Pozdrawiam.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-11, 07:18   #8
anerI
Raczkowanie
 
Avatar anerI
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 475
Dot.: Odrętwienie ręki

Moje drętwienie, cierpniecie, bóle rąk są spowodowane spadaniem magnezu, dlatego codzienne łykam tabletki z magnezem i w tedy jest okej
anerI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 11:28   #9
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: Odrętwienie ręki

Myślę że powinnaś się udać do dobrego terapeuty manualnego.Drętwienie rąk często może być przyczyną problemów w szyjnym odcinku kręgosłupa i nie ma to żadnego związku z mięśniami,więc masaż wtedy tu niewiele pomoże.
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 06:14   #10
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Odrętwienie ręki

msaz pomoze odzywic nerw moga sie objawy wycofac jesli to tylko lekkie ucisniecie
ale polecam wizyte u rehabilitanta - fizjoterapeuty ktory zdiagnozuje cie dokladniej i wtedy opracuje ci zabiegi
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 13:52   #11
dorjan28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 92
Dot.: Odrętwienie ręki

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
msaz pomoze odzywic nerw moga sie objawy wycofac jesli to tylko lekkie ucisniecie
ale polecam wizyte u rehabilitanta - fizjoterapeuty ktory zdiagnozuje cie dokladniej i wtedy opracuje ci zabiegi


Co to znaczy odżywić nerw? Pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem że poprzez masaż można odżywić nerw.Może ktoś wytłumaczyć mi na jakiej to jest zasadzie?
dorjan28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-06, 07:12   #12
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Odrętwienie ręki

hahahaha czasami mam wrażenie, że co niektórzy pragną zabłysnąć...

w dzisiejszych czasach każdy leczy i każdy jest lekarzem... ach szkoda gadać "...odzywi nerwy..." oby więcej beznadziejnych kursów... i heyah...
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 22:30   #13
agamasaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3
Dot.: Odrętwienie ręki

Cytat:
Napisane przez Bolek Pokaż wiadomość
Witam


W obu przypadkach polecam masaz karku, a najlepiej serie okolo 6 - 10 masazy co drugi lub trzeci dzien.

Czesto przy silnych przykurczach uciskane sa nerwy ktore moga doprowadzic do takich objawow.
Jezeli jeszcze na dokladke pojawiaja sie okoliczne bole glowy to goraco polecam oddanie sie w rece dobrego masazysty ktory zaopiekuje sie Waszym karkiem.

Oczywiscie to bardzo powierzchowna diagnoza, moge sie mylic co do powodu powstawania Waszego odretwienia, ale jezeli jeszcze nie przechodzilyscie przez masaz karku - jako srodek zaradczy - to polecam.
Ogolnie poczuje sie sie lepiej i zostanie Wam "zdjete" troche trosk z barkow

Pozdrawiam,
Bolek
kochana,popieram masaz karku, szczególnie najwyzszych partii,ok.potylicy,ale wspomne tez o masazu łokcia ,bo tam jest pień nerwu łokciowego,który unerwia mały palec ręki(wyczuj sobie kciukiem drugiej ręki punkt najbarzdiej bolesny i punktowo go masuj)polecam równierz odpoczynek dla tej ręki bo może być przeciążona jakąś czynnością.Chore nerwy lubią też ciepło unikaj zimna.lampa BIoptron Zeptera też pomorze -świeć ok. karku i łokcia.pozdrawiam
agamasaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 21:38   #14
jusii
Rozeznanie
 
Avatar jusii
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 814
Dot.: Odrętwienie ręki

Mam stwierdzony przez EMG obustronny zespół cieśni nadgarstka Nie mogę spać w nocy z powodu bólu a rano robic podstawowych czynności Później jest trochę lepiej ale cały czas mam spuchnięte dłonie i nie mogę juz do końca zgiąć palców Bardzo proszę o radę jakiegoś specjalistę jak mogę sobie pomóc masażem gdyż obecnie przebywam za granicą i dopiero za 3 tygodnie będę mogła iść do lekarza
jusii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:26   #15
edziunia26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: swords-irlandia
Wiadomości: 9
Dot.: Odrętwienie ręki

Ja mam również problem z lekko odrętwiałą ręką.wiem że muszę pójść do lekarza,ale póki co to jak w "domowy"sposób mogę sobie z tym poradzić????
edziunia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 23:44   #16
Brzoskiwineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 122
Dot.: Odrętwienie ręki

Klientka u mnie ma podobny przypadek ....
Masaż kregosłupa masaz Karku + masaż rąk + banki zniwelowały ból
Brzoskiwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 07:04   #17
nimfawodna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 79
Dot.: Odrętwienie ręki

Trzeba zbadac czy przyczyna nie jest w kręgosłupie! gdy problem się pojawia, należy wykonywac ruchy głową w różnych kierunkach, jeśli to pomoże, potrzebne będzie coś poza masażem...
__________________
27 lipca: nie mieszczę się w bojówki------>>27 sierpnia: mieszczę się w bojówki
nimfawodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.