Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-22, 21:05   #1
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty

Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!


Hej!

Moja koleżanka niedługo rodzi i prosiła, abym zapytała Was Wizażanki jaki wózeczek byłby odpowiedni dla jej dzidzi. Chciała dwufunkcyjny (głęboki i spacerówka w jednym), czterokołowy i praktyczny. Wypatrzyła sobie w sklepie wózeczek firmy MIKRUS, ale nie wie, czy jest dobrej jakości. Czy któraś z Was Mamusie miała może taki "pojazd"? A może polecacie jakąś inną firmę? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 22:26   #2
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

up
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 06:16   #3
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Może jednak ktoś pomoże...
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 07:07   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

nie znam dokładnie tego wózka ale jest to chyba w ózek polski i pamietam ,że znajoma go miała.
kupilam wózek spacerowy który mógł byc także głęboki bo miał tą gondolę i nigdy nie kupie wózka na twardym zawieszeniu najlepszy wózek to na paskach taki jak za naszych czasów .
jak dzidzia jest mała i lekka to ok ale jak bączek ma rok i trzeba podjechac z takim klockiem i zakupami pod krawężnik to jest tragedia.
fakt wózki te wózki sa zazwyczaj duże i maja dużo mijasca na zakupy ale nigdy więcej.

ja używałam głęboki wózek pół roku (pozyczony na paskach)potem do 2 roku spacerówke i robiły mi sie odciski na rękach .
lepiej dołożyc i kupic naprawde dobry miękki wózek przeciez ma słuzyć ok 3 lata.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 07:20   #5
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Bardzo dziękuję za pomoc Paula. Ogromnie przydatne są rady doświadczonych mam Powtórzę koleżance Twoje sugestie.

Pozdrowionka
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:37   #6
ruda_MK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Witam! Jestem posiadaczką jednego z wózków firmy MIKRUS typ ALU SPRINT jeżeli chodzi o wygląd tego wózka faktycznie jest extra-jest to odpowiednik holenderskej wersji MUTSY który kosztuje raz tyle co polski wózek.Owszem jest lekki,super się prowadzi ze względu na skrętną tylną oś-nie wyobrażam sobie w tej chwili wózka bez tej funkcji.Niestety jedną podstawową WADĄ tego wózka jest łąmanie się ramy,gdyż jak wspomniałąm wcześniej jest ona aluminiowa co ma duży plus w wadze-11kg -tylko,ale zarazem jest wielkim minusem notorycznie się łamie.W tej chwili mam trzecią ramę,która włąśnie dziś pękła,a wózek jest już niestety po gwarancji,ma półtora roku.pierwszy raz zepsuł się po miesiącu użytkowania.Drugi raz zaraz po gwarancji i co trzeba przyznać szefowi firmy bez problemu przyjął wózek do naprawy tylko za kuriera musiałam zapłacić!Wózek jest na sztywnej ramie tak jak faktycznie pisała jedna osoba wcześniej,ale nie jest to problemem.Ja nigdy nie huśtałam dziecka w wózku,ani nie usypiałam w nim w domu to jest najgorsze co można zrobić dla dziecka i przede wszystkim dla siebie! Podsumując wózek MIKRUS jest śuper pod każdym względem,tylko felerne są w nich ramy,albo ja tak trafiłam!!! AHA!!! Nie są to wózki dla osób mieszkających w bloku na piętrze,nie nadają się do autobusów-NIE WOLNO NIMI JEŹDZIĆ PO SCHODACH,KOŁYSAĆ I SĄ SZERSZE NIŻ WSZYSTKIE INNE WÓZKI.Mam problem wjechac do niektórych sklepów,biur -za wąskie drzwi,ale tak poza tym EXTRA! To nie jest typowy małuy miejski wózeczek! Mam nadzieję,że pomogłam w wyborze!Pozdrawiam serdecznie!
ruda_MK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 16:44   #7
Kasica 1982
Raczkowanie
 
Avatar Kasica 1982
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłobuck
Wiadomości: 288
GG do Kasica 1982
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Ja osobiście pracuje przy wózkach a konkretnie szyję wózki dziecięce w małej firmie. Powiem wam tylko że duże firmy które mają renome nie są tak dokładne jak te mniejsze, produkują tego dużo a znaczek na wózku powoduje że szybko się sprzedają i za wygórowaną canę. Dziewczyny rozejrzyjcie się za małymi firmami a zobaczycie dużą róznice w cenie i w wykonaniu.
__________________
Szczęście = Szymon
Kasica 1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-22, 22:14   #8
MAMUSIA*KUBUSIA
Przyczajenie
 
Avatar MAMUSIA*KUBUSIA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Cytat:
Napisane przez Twitty
Hej!

Moja koleżanka niedługo rodzi i prosiła, abym zapytała Was Wizażanki jaki wózeczek byłby odpowiedni dla jej dzidzi. Chciała dwufunkcyjny (głęboki i spacerówka w jednym), czterokołowy i praktyczny. Wypatrzyła sobie w sklepie wózeczek firmy MIKRUS, ale nie wie, czy jest dobrej jakości. Czy któraś z Was Mamusie miała może taki "pojazd"? A może polecacie jakąś inną firmę? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Pozdrawiam
Czesc! Niedawno sama kupilam wozek Mikrus /Alu-sprint/ -uzywany, po jednym dziecku. Bardzo mi sie podoba wizualnie, prowadzenie tez jest fantastyczne. Mysle ze bede zadowolona. Pozdrawiam!
MAMUSIA*KUBUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-23, 21:22   #9
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Witam,
dołączę się do wątku bo sama noszę się z zamiarem kupna MIKRUSA ALU SPRINT - bardzo mi się on podoba .
ruda_MK,
ja oglądając ten wózek miałam wrażenie, ze jest on mniejszy od innych, zastanawiam się nawet czy gondolka nie jest za mała i teraz zdziwiłam się, że piszesz, że miałaś problemy ze zmieszczeniem się w drzwi!! W jednym ze sklepów powiedziano mi, że wózek ten produkowany jest w dwóch opcjach gondoli-dużej produkowanej na nasz rynek i mniejszej wysyłanej głównie na zachód. Nie wiem, czy to prawda, zamierzam wysłać maila z pytaniem do producenta . Ale może tak, skoro masz problemy, ja serio nie zauwarzyłam, żeby wózek ten był większy od innych. Jeśli masz taką możliwość to zmierz wewn. szerokość i długość swojej gondoli - z tego co się zorientowałam to standard to 35/36cm x 75/80cm - jestem ciekawa ile w takim razie ma gondola Mikrusa (producent niestety nie pisze). No i ta łamiąca się rama mnie martwi, jeśli to wada konstrukcji to wszystkie te wózki mogą się łamać .
Dziewczyny, jesli któraś z Was ma taki wózek to napiszcie, czy też łamią wam się ramy - nie warto wtedy na niego wydawać kasy!
Pozdrawiam!!
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 16:24   #10
sagap
Zakorzenienie
 
Avatar sagap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 5 971
GG do sagap
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

A ja polecam wozek adborring max . Jest ciezki niestety, ale poza tym jest miekki bo na paskach i co istotne ma pompowane kola. Uzywam go od roku i jestem z niego bardzo zadowolona. polecam
sagap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 12:31   #11
jagodaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Jestem posiadaczką nieszczęsnego wózka MIKRUS ALU SPRINT. Kochani rodzice , jeżeli macie do wyboru wózek innej firmy to w ogóle nie bierzcie pod uwagę MIKRUSA. Polska tandeta. jest to wózek trójfunkcyjny. Producent daje gwarancję na 6 miesięcy, niestety nie zdążyłam z niej skorzystać ponieważ spacerówka zaczęła funkcjonować kiedy nasz maluch zaczął siedzieć awięc po tym okresie, a w spacerówce cały problem.Mam wrażenie że konstruktorzy tego wózka , projektując go w ogóle nie brali pod uwagę dziecka. Jest za mały, za płytki i ma beznadziejną regulację oparcia. Moje dziecko nie chce w nim podróżować. Regulacja oparcia popsuła się po miesiącu użytkowania i teraz ma jedną pozycję leżącą. Oprócz tego popsuł się hamulec który zblokował mi koła na spacerze. Wózki są w miarę tanie ale teraz wiem, że wybierając produkt dla dziecka taki jak wózek na kilka lat, nie należy się tym kierować... skończyło się tak że i tak musiałam swoje dopłacić i kupić dziecku sacerówke. Poza tym właściciel i producent nie ułatwia procedury reklamacyjnej. Wręcz` porzeciwnie. Także moje zdanie jest takie NIE KUPUJCIE WÓZKÓW TEJ FIRMY.
jagodaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 17:23   #12
fiolka691
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wózki firmy MIKRUS

Byłam Posiadaczką wózka mikrus Delta przez 2 lata.
Korzystałam i z gondoli i ze spacerówki.
Oto moje spostrzeżenia:
-duża gondola (bodajże 85 cm długości , szerokość coś 35-37 cm), biały materacyk, regulowany podgłówek, uwaga wszystko z jakiegoś materiału,który na pewno nie był bawełną- korzystałam z niej późną wiosną i latem (synek z 3 maja
-budka ta sama do spacerówki i gondoli, cholernie gruba, niby miała te bajery wentylacyjne, ale moim zdanie psu na budę się zdały-gondola idealna moim zdaniem na zimę
-spacerówka chyba raczej średniej wielkości, z odpinanym pałąkiem, odpinanym materacykiem i regulacją paskową (never, never, never) -mi te paseczki dojadły- nie mogłam nigdy jedną ręką regulować, potrzebowałam obu, i wcale to nie odbywało się płynnie, jak zapewnia producent;
-tapicerka nie jest całkowicie zdejmowana, ale bez problemu się pierze gąbeczką, nie było zacieków;
-stelaż
-od razu na starcie odleciało mi takie nie wiadomo co okrągłe
plastikowe przy stelażu, wszystko działało, mąż to przyczepił z
niejakim trudem, ale zdenerwowało mnie to
-po około roku w dolnej części stelaża pojawiły się purchle od
rdzy pod farbą mimo dbania i parkowania w garażu
-hamulec-osobny na oba tylne koła, nie działa;
-obszerny, łatwo dostępny kosz pod wózkiem (jedna fajna rzecz)
-dość sztywny w zawieszeniu, co z początku mnie przestraszyło, ( z poprzednim synkiem miałam wózek na paskach), ale mojemu synkowi odpowiadało bardzo
-łatwo się prowadzi, dosłownie jedną ręką, dobrze podbija na krawężnikach;
- szeroki rozstaw tylnej osi

podsumowując: kupiłam go, bo byłam napalona na Mutsy, a nie miałam na niego funduszy, więc kupiłam polską podróbkę. miała swoje zalety, ale ja nigdy już polskiego wózka nie kupię, wolę nie mieć gadżetów w rodzaju moskitiery ( której nigdy nie użyłam), torby, 2 osłonek na nóżki (do gondoli i spacerówki), ale wózek z gwarancją dłuższą niż 6 m-cy (bo to są kpiny), zdejmowaną tapicerką całkowicie (bo lubię prać takie rzeczy w pralce), i z niezawodnym hamulcem blokującym oba koła.n o, i wyleczył mnie z niezbędności posiadania w wózku pompowanych kół, nie chodzi o łapanie gumy, bo 1 raz tylko mi zeszło powietrze, ale ze względu na ich ciężar, wolę piankowe.
Mam nadzieję że moje spostrzeżenia jakimś rodzicom się przydadzą.
fiolka691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 11:10   #13
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Wózki firmy MIKRUS

Podbijam wątek.
Może jakieś opinie dotyczące tej marki, ale bardziej aktualnych modeli
surka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 21:30   #14
lala200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

witam,
ja jestem posiadaczką wózka star II, 3 w 1. Wózek jest bardzo ładny, dużo osób zwraca na niego uwagę i pyta co to za firma.. w końcu wszędzię tylko adamexy :P

na razie mogę się wypowiedzieć tylko o gondoli bo syn ma 3 miesiące.. i tu wielki plus, bo gondola jest duża, ma niestandardowe wymiary. Dla mnie bomba, bo me dziecie dochodzi do 8kg i na szczęście mieści się bez problemu

co do stelaża, to nie mam zastrzeżeń.. na początku miałam problem ze złożeniem go.. ale już się "wyrobił".. wcale nie jest taki lekki jak by się mogło wydawać.. mieszkam na 4 piętrze i myślalam, że będę go wynosić.. nie ma takiej opcji.. zostaje w aucie..

fotelik ok do czasu aż dziecko się mieści.. mój gigant niestety wygląda jak sardynka.. jest w foteliku wkładka, niestety bez niej ani rusz..bo dziecie za twardo by mialo (sam styropian)..
lala200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 08:41   #15
batonn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wózki firmy MIKRUS czy może inne - poradźcie proszę!

Ja mogę jedynie wypowiedzieć się na temat obsługi w firmie Mikurs - katastrofa!! Wózka nie sprawdziłem gdyż nie było mi to dane (zamówienie anulowałem) - Pani z obsługi bez żadnego sensownego uzasadnienia nie była w stanie wysłać mojego zamówienia w obiecanym terminie (rano stwierdziła że jak przelew dotrze to wyśle, a jak dotarł o 13tej to stwierdziła że kuriera już nie może zamówić... Na moją propozycję że ja wyślę kuriera, odpowiedź była... nie, bo nie...)

Jeśli wózek ma cokolwiek wspólnego z obsługą, to NIE POLECAM!
batonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-17 09:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.