Bolący pryszcz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 13:21   #1
mnr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
GG do mnr
Thumbs down

Bolący pryszcz


Hej!
mam na czole okropnego i bolącego pryszcza. Zrobił się prawdopodobnie po próbie wyciśnięcia zaskórnika. Wiem, że wyciskanie to nie jest dobry pomysł, ale gromadzi się tak ropa, od której spuchła mi skóra i gdy nawet marszcze czoło strasznie mnie syfek boli i miejsce wokół. Przy probie wyciskania czuje ze biała ropa z tzw. rdzeniem jest bardzo glęboko... a na wierzch wyplywa tylko zolty plyn i krew. W końcu posmarowałam to ichtiolem, by wyszla na powierzchnię... nie wiem ile czasu będę z tym walczyć, ale czuję, że długo będę miała strupa na pół czoła jak myślicie? da się przyspieszyć gojenie?
__________________
mnr
mnr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 16:41   #2
evcoooook
Raczkowanie
 
Avatar evcoooook
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 69
GG do evcoooook
Dot.: Bolący pryszcz

hmm miałam tak nieraz , że robił mi się pryszcz w najmniej spodziewanym momencie i bolał jak skurczybyk ciesz się, że masz na czole, a nie pod nosem albo nad ustami radzę go nie ruszac, tylko wysuszac np pastą cynkową, i nie marszczyc czoła :P
__________________
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
evcoooook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 18:01   #3
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Bolący pryszcz

Teraz to musisz wytrzymać; Ja też czasami tak mam - wylezie sobie taki i tak długo denerwuje dopóki nie zdecyduję się go wycisnąć A potem przynajmniej 2 tygodnie męczarnia ))
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:04   #4
mnr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
GG do mnr
Dot.: Bolący pryszcz

w sumie to już sie prawie zagoił. została czerwona plamka po strupku i jakaś mała górka... [??] :P
__________________
mnr
mnr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:08   #5
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Bolący pryszcz

Bolący i ropiejący oznacza stan zapalny. W tym przypadku zdecydowanie ma me sensu go wyciskać. Objaw powinien ustapić samoistnie po upływie kilku dni, Jeżeli chcesz przyspieszyc ten proces to zastosuj miejscowo działający preparat o działanu złuszczającym i wysuszającym
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.