Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-14, 16:01   #181
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;32288287]Narazie tak, ale nie mam porównania z innymi. Nie wysusza pomimo alkoholu w składzie.[/QUOTE]
BD tez był moim pierwszym filtrem

ale jak ja go używałam, to nie miał alko., pewnie znów pozmieniali składy...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 04:55   #182
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
BD tez był moim pierwszym filtrem

ale jak ja go używałam, to nie miał alko., pewnie znów pozmieniali składy...

tak, moim też

dalej szukam czegoś bez parabenów
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 08:32   #183
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
tak, moim też

dalej szukam czegoś bez parabenów
pytałas też o to w 'patentach na bycie naj' i ci odpisalam o biorermie photoderm max


może jej spróbuj?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 18:44   #184
Decorattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Drogie ekspertki!
Poradźcie proszę...
Od tygodnia przeszukuję wszelakie fora i im więcej tym jednocześnie mniej wiem... Czytając KWC zdecydowałam się na krem z filtrem, a potem użyłam jeszcze wyszukiwarki... I zaczęło się... Im więcej wątków czytam, tym bardziej jestem zdezorientowana.
Jestem ciut po 30-stce, cera mieszana, zaskórniki, często podskórne "gule". Hormony w normie.
Od kilku miesięcy przestawiam się na kosmetyki naturalne, a przynajmniej takie z mocno ograniczonym szkodliwym składem. Zapoznałam się tez z BU i czekam na pierwsze zamówienie.
Chcę stosować filtry, zdecydowałam się najpierw na Avene, potem czytałam świetne recenzje o Iwositinie i Sorai, ale niestety bardzo odstrasza mnie skład: parabeny i inne np. propylene glycol (dosc wysoko w skladzie Soraya).
Wiele osób pisało, ze sposobem na to jest używanie Babyderm z Rossmana, ale znalazły się głosy mówiące, że takie filtry to nie filtry, a skuteczne sa tylko te apteczne.
Czy ktoś zatem może polecić mi coś bez parabenów/szkodliwości, skutecznego jesli chodzi o ochronę? Kwestia bieleni, tłustości itp jest dla mnie sprawą drugorzędną. Będę ogromnie wdzięczna za każda sugestię. Pozdrawiam!
Decorattic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:19   #185
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

tak jak dokładnie nad tobą pisałam bioderma nie ma parabenów



nie wiem jak sie ma sprawa z uriege i svr

z tym ze ktoryś z nich mił filtr przenikający
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 21:43   #186
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Decorattic Pokaż wiadomość
Wiele osób pisało, ze sposobem na to jest używanie Babyderm z Rossmana, ale znalazły się głosy mówiące, że takie filtry to nie filtry, a skuteczne sa tylko te apteczne.
Zapewniam, że taki filtr też jest filtrem.
Przetestowałam go nawet w ekstremalnych warunkach podczas wakacji na łódce. Przez około tydzień przy używaniu filtra BD tylko ja zostałam blada. Reszta - 5 osób - była poparzona już pierwszego dnia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:23   #187
Decorattic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny dzięki za odzew!

Buszując po necie znalazłam jeszcze specyfik z eco-cert, Alphanova Bebe Krem Ochronny na Słońce, spf 50+.
Wkleiłam poprzednio linka, ale chyba nie przeszło przez kontrolę Może ktoś o tym słyszał lub ma doświedczenia? Na Wizażu jest gdzieś ledwie krótka wzmianka...
Decorattic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 19:44   #188
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

odpowiedzcie mi...:prosi :
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 20:09   #189
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
odpowiedzcie mi...:prosi :
Jeśli chodzi o kolorowanie się na filty, to można. Niestety nie znam się na szczegółowych interakcjach poszczególnych składników.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 22:08   #190
Jo_anna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Decorattic Pokaż wiadomość
Czy ktoś zatem może polecić mi coś bez parabenów/szkodliwości, skutecznego jesli chodzi o ochronę?
Od paru lat używam klorane - mleczko dla dzieci, jest formułą bez parabenów, sprawdziło się w wielu ekstremalnych sytuacjach, inne ciekawe propozycje dziewczyny podają też tu.

Edytowane przez Jo_anna70
Czas edycji: 2012-02-17 o 22:50
Jo_anna70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 22:16   #191
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny!
Nie wiem, czy mam zadać to pytanie w tym dziale czy raczej w wątku o kremach BB, ale zaryzykuję...

Czekam na swoje pierwsze zestawy z BU, planuję dokupić do tego wszystkiego filtr Soraya SPF60+ (lub jakiś inny bez Parsolu, jeśli nie znajdę nigdzie tej Sorayi). Naczytałam się dziś o kremach/podkładach BB i bardzo chciałabym jakiś kupić. Tylko, że one wszystkie zazwyczaj mają już jakiś filtr, przeważnie za słabe jak na moje oczekiwania (SPF 25).
Pytanie moje brzmi: Czy mogę nakładać obydwa filtry, tzn. najpierw Soraję, a na to BB cream? Czy one się jakoś wykluczają? :/
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 22:25   #192
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kochane, mam takie małe pytanko ... właściwie nie wiem czy mnie stąd nie pogonicie, ale chodzi mi głównie o rzucenie okiem na skład kremu z filtrem. Jakby, któraś uprzejma Wizażanka, mogła coś powiedzieć na temat składu tego filtra - byłabym bardzo bardzo wdzięczna :

Aqua, Octocrylene, Alkohol Denat, Glycerin, c12-12 Alkyl Benzonate, eutyl Mathoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Titanum Dioxide, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Mathoxyphenyl Triazine, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Diethylhexyl Butamido Triazone, Silica, Panthenol, VP/Hexadecane Copolymer, Acrlates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Citric Acid, Tocopherol

Pozdrawiam!!
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 22:46   #193
Jo_anna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Piechniak Pokaż wiadomość
odpowiedzcie mi...:prosi :
przytoczę cytat z tego wątku, może będzie pomocny

"jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - dotąd unikała go w swoich filtrach firma Klorane) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; Ethylhexyl Methoxycinnamate, talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up)
• bezpiecznie można używać jako pudru matującego filtry skrobie spożywcze modyfikowane lub niemodyfikowane (ziemniaczaną, kukurydzianą, ryżową, z tapioki i z maranty) oraz pudry bambusowy, perłowy i jedwabny. Dla poprawienia ich koloru niektórzy dodają odrobinę cynamonu"

ja na wszelki wypadek zupełnie unikam parsolu pod makijaż

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez dodek89 Pokaż wiadomość
Kochane, mam takie małe pytanko ... Jakby, któraś uprzejma Wizażanka, mogła coś powiedzieć na temat składu tego filtra:
Aqua, Octocrylene, Alkohol Denat, ...
nie znam się na składzie szczegółowym, ale jeżeli coś ma służyć jako krem/filtr, a na trzeciej pozycji jest alkohol denat, to mnie by podrażnił i wysuszył, ...i jeszcze ten zapach
...ale poczekaj, by ktoś kompetentniejszy przeanalizował skład
Jo_anna70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 10:30   #194
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Joanno, właśnie też to zauważyłam, ale kompletnie nie znam się na składach -> tym bardziej na składach kremów z filtrem Na opakowaniu pisze, że jest wolny od parabenów, koloru, zapachu i konserwantów, oraz że jest przeznaczony do cery wrażliwej.
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 11:47   #195
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dodek89 Pokaż wiadomość
Kochane, mam takie małe pytanko ... właściwie nie wiem czy mnie stąd nie pogonicie, ale chodzi mi głównie o rzucenie okiem na skład kremu z filtrem. Jakby, któraś uprzejma Wizażanka, mogła coś powiedzieć na temat składu tego filtra - byłabym bardzo bardzo wdzięczna :

Aqua, Octocrylene, Alkohol Denat, Glycerin, c12-12 Alkyl Benzonate, Butyl Mathoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Titanum Dioxide, Dicaprylyl Carbonate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Mathoxyphenyl Triazine, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Diethylhexyl Butamido Triazone, Silica, Panthenol, VP/Hexadecane Copolymer, Acrlates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Citric Acid, Tocopherol

Pozdrawiam!!
Wygląda bardzo nieźle pod względem uzytych filtrów, podejżewam że PPD jest wysokie. Alkohol jest z oktokrylenem, którego max. stężenie jest to 10%, wiec alkoholu jest <10%, wiec nie obawiałabym sie wysuszenia przy takiej ilości tłuszczowych składników jakie są w kazdym filtrze. Tłustoskórni moga docenić lżejszą formułe.
Co to za produkt?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-18 o 11:49
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 17:08   #196
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Drogie filtromaniaczki , muszę się pochwalić że znalazłam filtr który bardzo mi odpowiada, nie jest to jeszcze 100 % satysfakcji ale jestem zadowolona. Szkoda ze ciut bieli, bo nie malowałabym się wcale a tak muszę się trochę podkolorować . To cudeńko to Bioderma Photoderm AKN Mat 30. Pięknie matuje i mogę go nakładać ile chcę , 1 ml to pikuś
Pozdrawiam
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 17:38   #197
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abinitio Pokaż wiadomość
Drogie filtromaniaczki , muszę się pochwalić że znalazłam filtr który bardzo mi odpowiada, nie jest to jeszcze 100 % satysfakcji ale jestem zadowolona. Szkoda ze ciut bieli, bo nie malowałabym się wcale a tak muszę się trochę podkolorować . To cudeńko to Bioderma Photoderm AKN Mat 30. Pięknie matuje i mogę go nakładać ile chcę , 1 ml to pikuś
Pozdrawiam
też musze przyznać ze matuje.

podczas jego używania myslałam ze w sumie nie jest to wielki mat aale gdy wróciłam do 50 zrozumiałam ze tamten rzeczywiście nie powodował świecenia na mojej twarzy szkoda że ma taki mały faktor tak to byłby moim ideałem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 18:18   #198
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny, mogłbyście rzucić okiem? Zastanawiam się na filtrem Missha All around Safe Block Soft Finish Sun Milk.
Tutaj jest skład... http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_b4f120600.html
nie znam się zupełnie, a czytałam o nim dobre opinie, tylko zastanawiam się czy można się malować wszystkim używając go?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 20:31   #199
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

kurczę, a mi się właśnie wydawało, że kiedy byłam tu latem (a właściwie nie tu, a w poprzedniej części wątku) to dziewczyny (niestety żadnej z nich już nie widzę) mówiły że na stabilizowany parsol można wszystko nałożyć... ale własnie: wydaje mi się, a nie mogę znależć tej wypowiedzi, jest jakoś mega archiwalna...poza tym mogło się coś pozmieniać, przecież w kwestii filtrów coraz to coś nowego się okazuje...
mam jeszcze też na oku bronzer (bo to na bronzerze mi zależy) TBSu, skład bez destabilizatorów, tylko pod koniec "może zawierać: mikę". brać? no bo to takie może zawierać to pewnie w ogóle nie zawiera lub śladowe ilośći...???:rolle yes:
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 01:04   #200
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny,
chciałabym kupić sobie pierwszy porządny filtr, minimum 30 spf i chciałabym go stosować pod oczy. Miałam próbki Anthelios - ale totalnie mi nie pasuje.

Chciałabym spróbować Avene, w wyszukiwarce KWC ten jest na 1 miejscu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50.html&next=1
Czy ktoś go stosował? Czy skład jest cały czas taki sam? Jak sprawdził wam się pod oczy? Czy jest fotostabilny? Chciałabym go lekko przypudrować lub użyć korektora - czy go to nie zdestabilizuje?

Jakie filtry polecicie dla wrażliwej skóry pod oczami? Żeby produkt nie migrował do oczu i żeby nie powodował dolegliwości typu pół dnia łzawiące i piekące oczy...
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2012-02-20 o 01:06
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 07:52   #201
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Chciałabym spróbować Avene, w wyszukiwarce KWC ten jest na 1 miejscu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...50.html&next=1
Czy ktoś go stosował? Czy skład jest cały czas taki sam? Jak sprawdził wam się pod oczy? Czy jest fotostabilny? Chciałabym go lekko przypudrować lub użyć korektora - czy go to nie zdestabilizuje?
Masz tam 25 recenzji, wiec ktoś go tosował
To jest filtr mineralny, wiec pigmenty mineralne w kolorówce mu nie groźne
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 08:23   #202
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To i tu się podepnę z moim pytaniem

mianowicie:
Przymierzam się do zakupu filtra innego niż Soraya (koszmarnie mnie zapchała). Zależy mi, żeby był stabilny, w miarę "bez świństw".
Czy takie składy byłyby ok?:

Solar Sense Clear Zinc Advanced Sun Protection for Baby - SPF 50, Green Tea & Aloe.Active Ingredients: Octinoxate (7.5%) (Sunscreen), Octisalate (5.0%) (Sunscreen), Octocrylene (6.0%) (Sunscreen), Oxybenzone (5.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbic Acid (Vitamin C), Bentonite, Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Caprylyl Glycerol, Stearate, Methylisothiazolinone, Octyldodecanol, PEG 8 Dimethicone, Phenoxyethanol, Picea Excelsa (Spruce) Extract, Polyethylene, Polysorbate 80, Retinyl Acetate (Vitamin A), Silica, Sodium Borate, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Polyacrylate, Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Water, Xanthan Gum


Alba Botanica Hawaiian Natural Sunblock with Green Tea - SPF 45..Active Ingredients: Octinoxate (7.5%), Oxybenzone 6%, Homosalate (5%), Octisalate (5%), Avobenzone 3%

Inactive Ingredients: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower (Organic), Water (Purified), Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Isopropyl Palmitate, VP/Eicosene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Cetyl Phosphate, Steareth 21, Lavandula Angustifolia (Lavender), Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Ginkgo Biloba Leaf, Calendula (Calendula Officinalis), Steareth 2, Carbomer, Vegetable Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol (Natural Vitamin E) (Vitamin E), Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Botanical Fragrance (Parfum)

Solar Sense Clear Zinc For Face and Body - SPF 70..Active Ingredients: Benzophenone 3 (5.0%) (Sunscreen), Ethylhexyl Methoxycinnamate (7.5%) (Sunscreen), Avobenzone (3.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Bentonite (CI 77004), Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Cetyl Dimethicone, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Methylisothiazolinone, Octydodecanol, PEG 8 Dimethicone, Picea Excelsa (Spruce) Bud Extract


czy któryś z nich mógłby w jakikolwiek sposób "pogryźć się" z podkładami mineralnymi? czy wystarczająco zabezpieczą ? no i mają tendencję do zapychania ?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź

Edytowane przez Chimita
Czas edycji: 2012-02-20 o 08:54
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 10:08   #203
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny... a ja mam pytanie odnośnie daty wazności filtrów.

Moj pytanie jest mianowicie takie czy powinnam się sugerować datą ważności wybitą na opakowaniu czy tym rysuneczkiem słoiczka sugerującym że zużyć wciągu np. 18miesięcy??

Bo nie wiem czy otwarty kilka miesięcy temu filtr który ma ten rysuneczek słoiczka 12m a datę 04.2013... to w koncu którą datą się sugerować???
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 10:53   #204
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny... a ja mam pytanie odnośnie daty wazności filtrów.

Moj pytanie jest mianowicie takie czy powinnam się sugerować datą ważności wybitą na opakowaniu czy tym rysuneczkiem słoiczka sugerującym że zużyć wciągu np. 18miesięcy??

Bo nie wiem czy otwarty kilka miesięcy temu filtr który ma ten rysuneczek słoiczka 12m a datę 04.2013... to w koncu którą datą się sugerować???
ja bym to rozumiała tak:

możesz ten krem uzywać 12 miesięcy od otwarcia, ale jesli np używasz 7 miesięcy a już jest ten 04.2013 to radziła bym już go nie uzywac

używaj 12 miesięcy, byle przed datą ważności ten czasm minął
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 16:30   #205
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kochane poradźcie proszę czy krem Eco cosmetics SPF 45 dla dzieci i niemowląt (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...me-lsf-45.html) jest wart zakupu. Potrzebuję dobrego, naturalnego kremu dla moich rocznych synków.
Szukam też dobrego kremu z filtrem pod podkład (mineralny w kamieniu) do cery z łojotokowym zapaleniem skóry. Ma któraś z Was podobny problem? Poradzicie coś?
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 19:49   #206
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

znalazłam taki puder na stronie everyday minerals - uroczo naturalny, proisty skład, chyba nic nie robi filtrom (jesli tak, to krzyczcie ) . cieszę się, bo jestem zwolennikiem natury (poza filtrami, bo cóż, mineralne tak nie chronią przed uva), zwłaszcza staram się, żeby wszystko inne było naturalne odkąd stosuję filtry, filtr to i tak wystarczająco dużo chemii... co powiecie?
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 11:10   #207
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

z tego entuzjazmu zapomniałam wkleić składu oto on:
Skład: Skrobia kukurydziana (Mays), Ekstrakt z czarnej porzeczki (Ribes Nigrum). Może zawierać: Tlenek Żelaza (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramaryna (CI 77007).
__________________
najszczęśliwsza kobieta na ziemi
ślub 11.08.2012
chcę być dla Niego piękna i uczę się o siebie dbać
włoski: 55cm (sierpień br.)
cel: 70 cm i pięęęęęękne fale
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-25, 22:01   #208
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny co sadzicie o tych filtrach ??
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...y-spf-50-.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html

uzywam obecnie Ducray M. 50 i tak sie zastanawiam czy cos zmieniac...
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 18:02   #209
Lady_Louboutin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Home, sweet home
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Decorattic Pokaż wiadomość
przeszukuję wszelakie fora i im więcej tym jednocześnie mniej wiem... Czytając KWC zdecydowałam się na krem z filtrem, a potem użyłam jeszcze wyszukiwarki... I zaczęło się... Im więcej wątków czytam, tym bardziej jestem zdezorientowana.
Witam.
Mogę podpisać się pod zacytowanym fragmentem... Bardzo denerwująca zależność - im więcej czytasz, jesteś coraz bardziej zdezorientowana...
Mam pewien problem. Dostałam krem z Avonu - "Solutions sensitive botanicals" na dzień z filtrem 20. Chciałabym stosować go na czystą skórę jako zwykły filtr, a potem nakładać mój normalny krem nawilżający. Jednak, czy to się sprawdzi? Nie zaszkodzę sobie? (Czy w ogóle takie rzeczy są dozwolone )

Zaczęłam mieć wątpliwości, co do niego, gdy zobaczyłam przekreślone oko na opakowaniu... Niby krem do skóry wrażliwej, a należy omijać okolice oczu?
Mam skórę trądzikową, skłonności do zaskórników i przesuszenia... Chcę nakładać na twarz lekki filtr; pomyślałam, że ten będzie odpowiedni... Jednak czy na pewno? Mam dosyć LRP Anthelios XL, po którym jestem pomarańczowa (nie tylko na zdjęciach)...
Proszę o pomoc.
Skład:
http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...-up26247-1.htm
Lady_Louboutin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 19:20   #210
Oryssein
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
W poszukiwaniu filtru PA

Witam,

czy w Polsce są dostępne filtry działające na promienie UVA, czyli oznaczone PA +++ ?

Szukałam kremów ochronnych, ale znalazłam tylko z SPF. Będę wdzięczna za pomoc!
Oryssein jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.