Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie Porady i dyskusje na tematy związane z profilaktyką, rozpoznawaniem, przebiegiem i leczeniem chorób człowieka. Pamiętaj: porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza i ma jedynie funkcję informacyjną!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-08-14, 13:12   #2401
druumla
Raczkowanie

Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olu, uwazam ze prezes takiej organizacji powinien byc osobą inteligentną, zorientowaną w temacie, bardzo dobrze znajacą język angielski i obytą, z klasą, bo powinien pelnic funkcje glownie reprezentacyjne i podejmowac te kluczowe decyzje
Najlepiej by bylo, zeby to był kochający, przejety problemem malzonek osoby chorej, nie ona sama. Chodzi o emocjonalną wolnosc od tego okropnego poczucia wstydu i upokorzenia.
Ewentualnie moglaby to byc osoba chora o wyzej wymienionych cechach, ale naprawdę silna psychicznie.

Zeby nie zdarzyło się tak, jak to czesto z Polakami bywa, czyli zeby cala robota nie spadla na prezesa, potrzebny bylby energiczny wiceprezes, ktory bardziej szczegolowo organizowalby dzialania i w ogole aktywny zarząd. Zwykli czlonkowie powinni tez miec prxydzielane konkretne zadania, np.kampanię edukacyjną (kolportaz ulotek i materialow na temat TMAu -bo to oficjalnie uznana choroba), raczej nie w swojej najblizszej okolicy, bo to mogloby byc zbyt stygmatyzujace, ale powiedzmy w swoim rejonie pojętym szerzej...

Leczenie moze zawiesc, dieta scd moze pomoc tylko nielicznym (bo mam nadzieję, ze komus jednak pomoze...co na pewno i tak nie bedzie widoczne zbyt szybko), nie mozemy pozistac w tym samym miejscu do konca zycia... Trzeba cos zrobic, zeby ludzie nie przechodzili przez to pieklo osamotnieni...

PS. Mowiąc juz calkiem bez ogrodek, ja się nie nadaję na prezesa

Ale mam pomysly na rozne dzialania i mogę je bardziej szczegolowo organizowac tudzież wykonywac i wspołwykonywac

Myslę, ze najbardziej rozsadne byloby po prostu powolanie do zycia polskiej sekcji MEBO. Przede wszystkim potrzebowalibysmy osoby z bardzo dobra znajomoscia angielskiego, ktora rozejrzy się wirtualnie w tym, jak oni tam działają i moze nawet zostanie czlonkiem, a potem pociagnie za sobą jeszcze parę osob od nas - i jesli bedą musialy placic skladki, to poeinnismy się tez tymi kosztami z nimi podzielic
druumla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 21:12   #2402
ola_30
Rozeznanie

Znalazlam takie forum gdzie ludzie tez maja "nasz" problem:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,30155...SMIERDZI_.html
ola_30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 08:23   #2403
druumla
Raczkowanie

Czytam stare forum, skupiam się na postach, w ktorych była mowa o poprawie.
Chwilową poprawę odnotowali ludzie, ktorzy zazyli jakis antybiotyk, np. Xifaxan (mnie nie pomogł, ale wielu -tak, np. Tomowi, Isis, Karze), metronidazolu, a nawet taki chemioterapeutyk popularnie stosowany przy grypiw jelitowej, nie pamiętam nazwy, i inne).
Poprawę na jakis czas odnotowali niektorzy ci, ktorzy się skupili na psychice, relaksavji, odstresowaniu, zmianie nastawienia na pozytywne.
Poprawę odnotowali ci, ktorzy unikali slodyczy, surowych owocow, jedli lekkostrawnie, unikali blonnika
Następnie ci, ktorzy dzialali pod katem nietolerancji - odstawili
Gluten i laktozę
Następnie ci, ktorzy stosowali enzymy trawienne.
Oraz tacy, co brali niektore probiotyki.

Natomiast TRWAŁA poprawę uzyskały dwie osoby, ktore dzialały rownolegle na wszystkie 'elementy'.
Na str.18 starego forum pohawia się Tom. Pomogl mu xifaxan, dieta niskoblonnikowa, bez czekolady, konserwantow, owocow i warzyw. Podkreslał to unikanie blonnika. Do tego probiotyk Sanprobi ibs, ktory ma tylko lactobacillus plantarum. Do tego iberogast (chyba zwalnia perystaltykę?) i enzymy trawienne. Bardzo, bardzo podkreslał rolę relaksu, zmiany nastawienia!
Poszukajcie postow Toma, od strony 18, zamiescił ich kilka.

Drugą osobą byla Isis. Xifaxan jej pomogł, ale odpuscila dietę i problem wrocił.
Potem przeczytala ksiazkę dr Pimentala o SIBO i stosowala się do diety lekkostrawnej i bezcukrowej w opisanej tam diecie i unikała laktozy i glutenu oraz brala enxymy trawienne, a takze probiotyki zlozone z samych lactobacillusow, unikala bifidobakterii i BLONNIKA!
I dbala o relaks, sluchala jakiejs spevjalnej muzyki chyba...
Ona tez odniosla sukces, choc tylko siedmiomiesieczxny, ale potem zastosowala dietę scd (jest ta dieta teraz juz zalecana wlasnie prxy SIBO, juz nie dieta Pimentala, scd uchodzi za skuteczniejszą, w niej lekkostrawnosc jest jeszcze bardziej rygorystyczna, na poczatku je sie rozgotowane papki, a unika się weglowodanow zlozonych, jako wymagajacych dluzszego trawienia), nadal enzymy trawienne, probiotyki i sport, ktoremu prxypisywala ogromną rolę w 'odstresowaniu' jelit, pisala ze wtedy wydziela się serotonina! Czyli znowu do 'kompletu' dochodzi sprawa relaksu...

To chyba wszystko jasne, trzeba dzialac kompleksowo - a ja zawsze skupialam się na jednym elemencie i czekalam na poprawę.
Jak bralam cos na nerwicę, to sie spodziewalam, ze smrod po pewnym czasie zniknie.
Jak bralam enzymy trawienne - oczekiwalam tego samego.
I tak dalej - testowalam rozne cudowne spesyfiki, bo komus tam na jakis czas pomoglo.

Przedwczoraj zaczęlam dietę scd - faza intro - i od raxu poprlnilam kilka bledow.
Ale przede wszystkim stwierdzilam, ze po odstawieniu czegos, cxym do tej pory stale usprawnialam prace zoladka, czyli kwasnej smietany - to teraz zalecany na scd gotowany i zmielony kurczak lezy mi w zoladku przez 8-10 godzin. Mimo wypijania przed jedzeniem octu winnego z wodą

Skoto tak, to intro nie soelni swojej roli, niestrawione czastki bialka przefostana sie do dalszych partii jelit i nskarmia bakterie (w sytuacji kryzysu, gdy nie dostaja weglowodanow, pewnie przestawią się na poxyskiwanie energii z miesa)
Poza tym marchewka, ktora ugotowalam, byla twarda i lykowata i nawet po zalecanych 4 godz.gotowania nie chce się 'rozpadac', co oxnacza, ze bakterie dostaną 'papu'
Muszę więc znowu odstawic tę dietę, kupic cos co pomoze zoladkowi się zakwasic i usprawnic, kupic soczystą marchewkę - i wystartowac od poczatku.

Pewnie popelnię jeszcze niejeden bląd, ale 'przyczepilam' sie do tej diety, bo jest RACJONALNA.
Do tego enzymy, odstresowanie, ruch.
Jak mi nic nie pomoze, to ztobię badanie na TMAu, ale szczetze watpię, zebym to miala.
Moja mama miala niefokwasnosc i ja chyba tez ' jedna z oczywistych przyczyn SIBO.
Mogę jeszcze przy tej diecie wpasc w 'pulapke' uczulenia się na cos, najpewniej na jajka i marchewkę... Trzeba cholernie uwazac...
Stary 2018-08-17, 11:21   #2404
druumla
Raczkowanie

Basiu, co slychac u Ciebie?

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

https://kobieta.wp.pl/sprawdz-czy-ma...4442987088001a

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2018-08-17 o 11:00
Stary 2018-08-17, 14:32   #2405
rudowlosa_piekna
Przyczajenie

polecam płyn Listerin na pocenie ale w takim przypadk uteż pomaga.
rudowlosa_piekna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 16:55   #2406
mp43
Raczkowanie

Druumla, najpierw odpisałam na priv, a dopiero teraz przeczytałam Twój wpis na forum, więc dodam coś od siebie. Spróbuj ryby pieczonej w folii bez oliwy - jest pyszna i bardzo lekkostrawna, nic mi nie zalega w żołądku. Na diecie scd jest dozwolona, a przecież coś trzeba jeść. Kurczak i indyk też niekoniecznie w moim przypadku. Odnośnie medykamentów osób wyleczonych - Iberogast też mi kiedyś bardzo pomógł w chwilach sporego smrodu, zwykłe krople żołądkowe także działały. Coś w tym jest.
mp43 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 20:25   #2407
druumla
Raczkowanie

Mp, dzięki za radę z tą rybą. Oprocz tego sprobuję dokwasic zołądek betainą z pepsyną. A nie wiesz, czy rybę mozna z sokiem z cytryny?
Iberogast chyba zwalnia petystaltykę. Z kolei blonnik prxyspiesza. Czyli szybka perystaltyka jest niedobra dla nas. Niestrawione jedzenie jest 'prxepychane' to dalszych częsci jelita, gdzie zajmują się nim bakterie.
Kiedys poddalam się przeswietleniu jelit, wypilasm specjalny kontrast i zrobiono moim bebechom serię zdjęc. Czlowiek, ktory robił to badanie twierdził, ze mam perystaltykę mocno prxyspieszoną. A dosc czesto mam dziwne odczucie takiego sxybkiego 'pulsowania' jelit, niekiedy te 'ruchy' są w stanie mnie obudzic. Pytanie brzmi, co je tak niepokoi, podraznia? Nieodpowiednie jedzenie? Chcą się go szybciej pozbyc?
Czy ktos jeszcze zaobserwował takie 'pulsowanie'?
Stary 2018-08-17, 21:15   #2408
misiek1205
Raczkowanie

Ja w stresie albo np. przed wyjsciem do pracy odczuwam dziwne uczucie w brzuchu, i wtedy z reguły pojawia sie parcie na stolec, gazy itd. To znaczy wtedy kiedy nie moge badz nje wypada, pojawiaja sie problemy, i oczywiscie smród, tak jak by w niekomfortowych sytuacjach brzuch szalal. Z koleji jak jestem w domu (w komfortowym boksiku) mam zaparcia, i z reguly nie mam smrodu. Jak by lęk, niepokój aktywowal problemy gastryczne. Ja u siebie podejrzewam ze problem jest zwiazany glownie z psychika, jakas nerwixca ukladu pokarmowego, to by wyjasnialo dlaczego najmniej smrodu zaliczam kiedy mam wyje**ne, a jak mysle o tym ze zaraz bede pachnial inaczej wtedy jest gorzej, cos mi sie wydaje ze w moim przypadku glownie musze sie skupic na psychice (psychoterapia, witaminy na nerwice itd).

Dzisiaj po przeczytaniu twojego postu wziąlem iboregast po posiłku(kiedys kupilem uzylem chyba raz, ale po pierwszym zażyciu mialem strasznie glosne dziwieki z jelit ze az z pracy wyszedlem), pisalem ze w domu mam z reguly zaparcia, do tego plywajace kloki, a dzisiaj w domu 15 min po posilku po ktorym wypilem 20 kropel, idealny klok poszedl na dno jak kamien, ostatniego takiego mialem po pierwszej dawdze metro
misiek1205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 21:16   #2409
SanchoPansaa
Raczkowanie

druumla, nie zapominajmy o DonKisiocie, który testował różne specyfiki przez cały czas przyjmując duże dawki witaminy b-complex.

Mam taką teorię: dr A. Janus twierdzi, że ok. 80% ludzi ma w jelicie grubym candidę w postaci pożytecznego dla organizmu saprofita.
Co jeśli nasi bliscy nie czują od nas nieprzyjemnego zapachu, gdyż należą do tych 80%, natomiast osoby, które bardzo źle reagują na naszą obecność (kaszel, chrząkanie, pociąganie nosem) należą do pozostałych 20%.
Ma to jakiś sens?
SanchoPansaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 08:48   #2410
ola_30
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Mp, dzięki za radę z tą rybą. Oprocz tego sprobuję dokwasic zołądek betainą z pepsyną. A nie wiesz, czy rybę mozna z sokiem z cytryny?
Iberogast chyba zwalnia petystaltykę. Z kolei blonnik prxyspiesza. Czyli szybka perystaltyka jest niedobra dla nas. Niestrawione jedzenie jest 'prxepychane' to dalszych częsci jelita, gdzie zajmują się nim bakterie.
Kiedys poddalam się przeswietleniu jelit, wypilasm specjalny kontrast i zrobiono moim bebechom serię zdjęc. Czlowiek, ktory robił to badanie twierdził, ze mam perystaltykę mocno prxyspieszoną. A dosc czesto mam dziwne odczucie takiego sxybkiego 'pulsowania' jelit, niekiedy te 'ruchy' są w stanie mnie obudzic. Pytanie brzmi, co je tak niepokoi, podraznia? Nieodpowiednie jedzenie? Chcą się go szybciej pozbyc?
Czy ktos jeszcze zaobserwował takie 'pulsowanie'?
Drumla a myslalas o pasozytach? Sproboj zazyc pyrantelum - teraz jest bez recepty. Ja przed odrobaczaniem tez mialam jakies dziwne biegunki, burczenia itd a po w brzuszku spokoj
Stary 2018-08-19, 12:15   #2411
ola_30
Rozeznanie

pare dni temu pisalam o tym , ze tam na dole jechalo mi starsznie. Wine za to ponosily ogorki kiszone ktore jadlam... mialam po nich biegunke, bolal mnie brzuch i smierdziala mi wydzielina z pochwy ( juz mysalam ze znowu zlapalam infekcje) Od wczoraj jest super , nic mi nie smierdzi. Zaznaczam, ze ogorki robilam sama- tzn na bogato, duzo czosnku, kopru, chrzan, woda sol. Ogorki byly w szklanym wielkim sloju, zadnego plastkiu. Maz tez jadl te ogorki i on czuje sie ok i nic od niego nie smierdzi.
Napiszcie co o tym myslicie ?
Stary Dzisiaj, 02:30   #2412
Artus1
Przyczajenie

No ja myślę że zwyczajnie lubisz gadać o swojej cipi... i opowiadać w kółko innym co u niej słychać Czy ci tam wali jak i kiedy. To kiedy następny odcinek o twojej cipi...?

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

I pierwszy raz słysze żeby ktoś walił po ogórkach kiszonych. I chyba wszyscy musieli by walić i co się pytasz. Samemu też można pomysleć i nie pytac się głupio innych. Spytałaś co sądzęto odpisałem. A jeżeli ci tam wali to się umyj o raz jeden tam częściej i tyle. Moje zdanie.

---------- Dopisano o 02:30 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

A ty jeszcze się tym chwalisz na prawo i lewo
Artus1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:05   #2413
ola_30
Rozeznanie

[QUOTE=Artus1;85561806]No ja myślę że zwyczajnie lubisz gadać o swojej cipi... i opowiadać w kółko innym co u niej słychać Czy ci tam wali jak i kiedy. To kiedy następny odcinek o twojej cipi...?

---------- Dopisano o 02:20 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

I pierwszy raz słysze żeby ktoś walił po ogórkach kiszonych. I chyba wszyscy musieli by walić i co się pytasz. Samemu też można pomysleć i nie pytac się głupio innych. Spytałaś co sądzęto odpisałem. A jeżeli ci tam wali to się umyj o raz jeden tam częściej i tyle. Moje zdanie.[COLOR="Silver"]

To powiedzial co wiedzial
Stary Dzisiaj, 09:05   #2414
misiek1205
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Artus1 Pokaż wiadomość
No ja myślę że zwyczajnie lubisz gadać o swojej cipi... i opowiadać w kółko innym co u niej słychać Czy ci tam wali jak i kiedy. To kiedy następny odcinek o twojej cipi...?

I pierwszy raz słysze żeby ktoś walił po ogórkach kiszonych. I chyba wszyscy musieli by walić i co się pytasz. Samemu też można pomysleć i nie pytac się głupio innych. Spytałaś co sądzęto odpisałem. A jeżeli ci tam wali to się umyj o raz jeden tam częściej i tyle. Moje zdanie.

---------- Dopisano o 02:30 ---------- Poprzedni post napisano o 02:20 ----------

A ty jeszcze się tym chwalisz na prawo i lewo
Artus1 czytałeś w ogóle tytuł tego wątku?

Co proponujesz jeżeli mycie nie pomaga?

Edytowane przez misiek1205
Czas edycji: Dzisiaj o 09:07
misiek1205 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 10:06   #2415
Artus1
Przyczajenie

Bez urazy czytałem. Mam kuzynke z podobnym problemem (chyba) i dlatego w wolej chwili czytam was. I nie mam pojęcia co może wam pomóc. Współzuję bo życie z czymś takim... no nie wyobrażam sobie nawet. Ale laska ciągle ględzi i wszystkim opowiada o swojej cip... i ginekologu co jej tam się dzieje. Jakieś publiczne sprawozdania jakby ją to kręciło. Ciągłe opowiadanie o tym co u niej w majtkach. Dla mnie chore. A homeopatia? Próbowaliście coś z tego? Niby homeopatia to ściema ale jakimś cudem pomaga na wiele chorób. Może warto pomyśleć. Olka, buziol. I nie opowiadaj tak chętnie ciągle wszystkim o swojej ci... bo to cienkie jest.
Stary Dzisiaj, 11:55   #2416
ola_30
Rozeznanie

Cytat:
Bez urazy czytałem. Mam kuzynke z podobnym problemem (chyba) i dlatego w wolej chwili czytam was. I nie mam pojęcia co może wam pomóc. Współzuję bo życie z czymś takim... no nie wyobrażam sobie nawet. Ale laska ciągle ględzi i wszystkim opowiada o swojej cip... i ginekologu co jej tam się dzieje. Jakieś publiczne sprawozdania jakby ją to kręciło. Ciągłe opowiadanie o tym co u niej w majtkach. Dla mnie chore. A homeopatia? Próbowaliście coś z tego? Niby homeopatia to ściema ale jakimś cudem pomaga na wiele chorób. Może warto pomyśleć. Olka, buziol. I nie opowiadaj tak chętnie ciągle wszystkim o swojej ci... bo to cienkie jest.
Cienkie to sa Twoje posty U mnie zapach pochodzi wlasnie z okolic intymnych i z (chyba) tulowia to oczym mam pisac? Mysl troche czlowieku bo bajdurzysz az przykro cie czytac. Pojecia nie masz o naszym problemie to zamilcz.
Stary Dzisiaj, 12:17   #2417
Artus1
Przyczajenie

Czytałem wcześniej twoje wcześniejsze posty. Innych zresztą też I tylko ty ciągle wyjeżdzasz ze swoją cipą czy jak tam u ginekologa było. Nawet o jakichś zabiegach ginekologicznych każdemu tu tłumaczysz. Najwyr ażniej ciągłe nawijanie innym o własnej cipi... cię jara. Gdybyś miała trochę klasy ciągle byś o tym nie nawijała wszyst kim. Po co tu komu te twoje ciągłe sprawozdania z tego, co tam masz wmajtkach? Laska, kultury trochę.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

A sraczka po ogórkach? Za dużo zjadłaś. i jeszcze pytać się i nnych o opnię. Żenada.
Stary Dzisiaj, 13:01   #2418
ola_30
Rozeznanie

Jak Cie to tak zenuje to nie czytaj moich postow
P.S "Jaralby" mnie fakt wyleczenia sie, niestety jak narazie nie da rady. A ty jestes typowym czlowiekim ktory nie rozumie problemu w rzeczywistym swiecie pewnie bys mnie obgadal i wysmial. Taka masz mentalnosc. Nie odpowiadam wiecej na twoje zaczepki.
Stary Dzisiaj, 13:43   #2419
Artus1
Przyczajenie

Nie nie wyśmiałbym cię, bo moja kuzynka ma podobny problem i widzę przez co przechodzi. Tyle, że ciągłe nawijanie innym o swojej cip... wydzielinie z pochwy, swoich zabiegach ginekologicznych jest... zwyczajnie niesmaczne . Ale rozumiem, że to cię jara. Informowanie wszytstkich na bieżąco co dzieje się w twoich majtkach. To kiedy następne, żenujące sprawozdanie z kondycji twojej cip...?
Stary Dzisiaj, 14:26   #2420
ola_30
Rozeznanie

Cytat:
Nie nie wyśmiałbym cię, bo moja kuzynka ma podobny problem i widzę przez co przechodzi. Tyle, że ciągłe nawijanie innym o swojej cip... wydzielinie z pochwy, swoich zabiegach ginekologicznych jest... zwyczajnie niesmaczne . Ale rozumiem, że to cię jara. Informowanie wszytstkich na bieżąco co dzieje się w twoich majtkach. To kiedy następne, żenujące sprawozdanie z kondycji twojej cip...?
To jak jest niesmaczne ( dla cb) to nie czytaj. Tak, jara mnie rozmowa o moich wydzielinach Moge pisac co chce to publiczne forum.
Stary Dzisiaj, 15:23   #2421
druumla
Raczkowanie

Artus, chyba zdajesz sobie sprawę, ze dorzucasz osobie chorej dodatkowe przykrosci...

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Sancho, moze powinno byc wlasnie odwrotnie. Na forum 'grxybiarzy' ludzie dosc czesto skarza się na nadwrazliwosc na zapachy.
Misiek, od razu uczciwie prxyznaję, ze bralam debridat, ktory tez spowalnia perystaltykę - i na zapach to nie wplynęlo.
Ale zawsze testowalam takie rzeczy luzem, tj.nie lączyłam takich srodkow z dietą, dbaniem o psychikę itd. Zaglebiajac się w stare posty widzę, ze trzeba podejsc kompleksowo (była o tym mowa niejeden raz, ale z reguly przechodzilam nad tym do porzadku dziennego, niestety).
Olu, z tymi pasozytami to moze byc sensowna podpowiedz.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: Dzisiaj o 15:37
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości