Jakie zabiegi będą odpowiednie na moje problemy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-05, 19:31   #1
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127

Jakie zabiegi będą odpowiednie na moje problemy?


Witam,
jestem 19 latkiem, który choruje na trądzik od około 2 lat.
Trądzik nie jest silny, raczej umiarkowany i umiejscowiony jest na twarzy( z wyjątkiem czoła). Głównym problemem są zaskórniki na nosie i policzkach a do tego małe zmiany w linii żuchwy.
Leczę się prywatnie u dermatologa. Zezwolił mi on na zabiegi.
Teraz opiszę moje problemy na twarzy:

a) zaskórniki otwarte na nosie i policzkach
b) rozszerzony pory na w/w miejscach
c) małe plamki w odcieniach brązu (czy to są przebarwienia/blizny potrądzikowe?). Raczej nie są to pieprzyki. Tak jak wspomniałem są one malutkie i pojawiają się w miejscach zmian trądzikowych. Mam już ich około 20 małych i zaczyna działać to na moją psychikę :/

Chciałbym zapisać się na serie zabiegów. Czytałem, że dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie mikrodermabrazji z kwasem migdałowym.
Moje pytanie do Was:
1) Czy te plamki da się usunąć? Nie chciałbym z nimi zostać do końca życia :/
2) Czy takie połączenie zabiegów będzie najlepsze w moim przypadku?
Czy one pomogą mi przy moich problemach?
3) Może podacie jakieś rady/wskazówki dotyczące diety i innych czynników, które działają na trądzik. Np. czy może mam brać jakieś witaminy, co powinienem jeść (oczywiście wiem, że mam unikać słodyczy, tłuszczu, ogólnie niezdrowego i ostrego jedzenia).
4) Jak wygląda koniec takiego trądziku? Myślę, że to jest zwykły trądzik młodzieńczy. Muszę przyznać, że odciska on piętno na mojej samoocenie.

Dodam, że obecnie stosuję krem AcneDerm, 2x w tygodniu używam peelingu enzymatycznego a 1x glinki zielonej. Twarz przymywam Emulsją Cetaphil, na dzień nakładam filtr 30SPF a na noc Cetaphil MD.

Z góry dziękuję z Waszą pomoc.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 15:22   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Jakie zabiegi będą odpowiednie na moje problemy?

Witaj, to jakiś dobry lekarz, który zezwolił na zabiegi. Można robić mikrodermabrazję z kwasami (nie można jej wykonywać gdy są mrozy lub świeci mocno słońce), można jeżeli jest potrzeba oczyścić skórę. Jest jeden rewelacyjny zabieg do skóry trądzikowej firmy Rejuvi, wykonuje się go 1x w tyg 6-10 zabiegów, przez to jest kosztowny ( jeden ok. 100 - 150 zł ) jeszcze trzeba kupić kosmetyki do domu( ale starczają na długo) i je koniecznie stosować! W czasie wykonywania zabiegu nie można stosować nic innego nawet od lekarza. Polecam ten zabieg bo widziałam efekty. Jeżeli nie ma takiej możliwości to z pewnością dobra kosmetyczka coś doradzi. Jeżeli chodzi o te plamki, to potrzebują czasu, żeby się rozjaśniły. Myślę, że masz dobrą pielęgnację w domu, więc trądzik potrzebuje czasu, niekiedy są to niestety długie lata. Ja osobiście polecam picie drożdży( łyżeczka drożdży zalany odrobiną wrzątku i dolane ciepłe mleko, jeśli bardzo nie smakuje można dodać łyżeczkę miodu i wypić na czczo) można się do tego przyzwyczaić, ale trzeba to robić codziennie i nawet rok jak trzeba. Przy okazji wpływa też na włosy, paznokcie, stawy i inne. można robić maskę z drożdży( pół kostki rozrobić z paroma kroplami mleka na papkę i nałożyć na twarz na ok 20 min). Jeżeli chodzi o odżywianie to wiadomo dużo warzyw i owoców, zero słodyczy i kakao, mało smażonego, ale to wiesz. Powodzenia
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.