DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 19:42   #2581
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Po prostu - zrob moze kapiel rozjasniajaca na rudzielce, a potem poloz na nie jakis zloty karmelek (zloto i bez po kropce, ew. z domieszka naturalnego) - ale jasniejszy od oczekiwanego. W ten sposob troche oslabisz te rudosc przez jej rozjasnienie . Pozniej mozesz tylko przeciagac te farba przy farbowaniu odrostow albo kupic toner miodowy, ktorym bedziesz farbowac tylko te rudosc na slabej wodzie.

Nie radzilabym kladzenia popieli w celu zabicia rudosci, jesli docelowo chcesz miec na glowie zloto-miod.

Ps. Deko mozna robic czesciej jesli to deko, a nie rozjasniacz. Wielu fryzjerow myli pojecia..
a znajac zycie pewnie polozyla jej rozjasniacz, skoro boi sie drugi raz powtorzyc po miesiacu...Tez sie dalam tak zrobic.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:46   #2582
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
a znajac zycie pewnie polozyla jej rozjasniacz, skoro boi sie drugi raz powtorzyc po miesiacu...Tez sie dalam tak zrobic.
Wielu fryzjerow to porazka. Mnie urzadzili nozyczkami, ze 3 lata nosze jakies krotkie paskudztwo, bo co odrosnie troche i chce wyrownac, to poglebiaja bledy swoje lub poprzednikow....

Wiekszosc fryzjerow sie nie dkosztalca, i tak dobrze, jesli farbuja profeskami, a do mycia uzywaja tez profesek. O keratynowym prostowaniu nie wiedza, o prostej trwalej headlines unoszacej korone - nie wiedza i myla ja z kreceniem w spiralki, o deko mysla, ze to rozjasniacz i to 12 proc, ze zdziwieniem przyjmuja fakt, ze nie chce szamponu z sls, bo potem dostaje lupiezu....

Ot taki to swiatek
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:55   #2583
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Wielu fryzjerow to porazka. Mnie urzadzili nozyczkami, ze 3 lata nosze jakies krotkie paskudztwo, bo co odrosnie troche i chce wyrownac, to poglebiaja bledy swoje lub poprzednikow....

Wiekszosc fryzjerow sie nie dkosztalca, i tak dobrze, jesli farbuja profeskami, a do mycia uzywaja tez profesek. O keratynowym prostowaniu nie wiedza, o prostej trwalej headlines unoszacej korone - nie wiedza i myla ja z kreceniem w spiralki, o deko mysla, ze to rozjasniacz i to 12 proc, ze zdziwieniem przyjmuja fakt, ze nie chce szamponu z sls, bo potem dostaje lupiezu....

Ot taki to swiatek
Zgadzam sie ze jest badzo wielu takich fryzjerow,a wiecej chyba plci zenskiej,ktore skonczyly studium fryzjerskie i na tym koniec. nie mowie zeby robic jakies studia czy cos,ale rozwijac sie we wlasnym zakresie,czytac,przeglada c neta itd. Ale nie mozna wszytskich wrzucac do jednego worka. Jest wielu fryzjerow z powolaniem,ktorzy ciagle rozwijaja sie w swojej branzy,ale wciaz za malo ja w moim miescie nie znam takiego... uwazam ze niektore dziewczyny znaja sie bardziej na tym forum od nie jednego fryzjera
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:55   #2584
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Tak szczerze mowiac, to podejrzewam, ze oni dobrze wiedza, jaka jest roznica miedzy deko a rozjasniaczem. CENA. A skoro klient-frajer nie widzi roznicy, bo sie nie zna, to mozna walnac rozjasniacz i nazwac to dumnie dekoloryzacja...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 19:56   #2585
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
a znajac zycie pewnie polozyla jej rozjasniacz, skoro boi sie drugi raz powtorzyc po miesiacu...Tez sie dalam tak zrobic.
zapewne tak,bo deko mozna robic przeciez nawet 2x pod rzad tego samego dnia...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:10   #2586
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
zapewne tak,bo deko mozna robic przeciez nawet 2x pod rzad tego samego dnia...
Otoz to
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 21:03   #2587
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie ze jest badzo wielu takich fryzjerow,a wiecej chyba plci zenskiej,ktore skonczyly studium fryzjerskie i na tym koniec. nie mowie zeby robic jakies studia czy cos,ale rozwijac sie we wlasnym zakresie,czytac,przeglada c neta itd. Ale nie mozna wszytskich wrzucac do jednego worka. Jest wielu fryzjerow z powolaniem,ktorzy ciagle rozwijaja sie w swojej branzy,ale wciaz za malo ja w moim miescie nie znam takiego... uwazam ze niektore dziewczyny znaja sie bardziej na tym forum od nie jednego fryzjera
Ja wiem, ze sa dobrzy, ale nie chce juz ich szukac.
Przez kilka lat bylam modelka fryzjerska i najwieksze guru mnie strzygli. Niemcy, Wegrzy, Amerykanie - na pokazy i do katalogow. Przyzwyczailam sie do wysokiego standardu.
Potem mialam swoja ulubiona fryzjerke w Warszawie, co nawet Japonczycy od niej wychodzili zadowoleni. Moj maz tez ja uwielbial.
Wyprowadzilam sie do Wrocka i tam tez byla fajna p. Ania.
POtem wyjechalam do Szwecji (kilka pomylek pod rzad), potem poprawki w PL - kolejne pomylki, 2 spontaniczne strzyzenia w drogich salonach - same dziury... I placilam jakies 150-200 zlotych.
W Szwecji ostatnio placilam 400 zlotych za ciecie w najlepszym salonie. Niestety, nie potrafia obciac tak, jak p. Agatka czy p. Ania. Niestety, do tych pan nie mam juz kontaktu i darowalam sobie fryzjerow. Zapuszczam w blond warkocz - poczatek drogi, farbuje sama i mojego nadszarpnietego zaufania niestety chyba juz nic nie naprawi

Ps. Roznice po dwoch stronach twarzy mialam okropne - dziury na 5 cm czy postrzepione po jednej, a rowne z drugiej strony. 3 lata w plecy i dalej mam krotkie i nierowne wlosy, ale przynajmniej powolutku w kucyk sie zbieraja.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Tak szczerze mowiac, to podejrzewam, ze oni dobrze wiedza, jaka jest roznica miedzy deko a rozjasniaczem. CENA. A skoro klient-frajer nie widzi roznicy, bo sie nie zna, to mozna walnac rozjasniacz i nazwac to dumnie dekoloryzacja...
Prawda. Rozjasniacz daje przewidywalny efekt, a nieprzewidywalnosc dekoloryzatora tylko podraza caly zabieg, bo poprawki moga byc potrzebne.
Jednak... fryzjerzy powinni przedstawic plusy i minusy obydwu metod, by klientka mogla wybrac: zdrowe ale nie do konca odbarwione wlosy, albo wybielone i kruszace sie...
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 09:40   #2588
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny, mam pytanie. Jeśli to zły wątek, to skierujcie mnie proszę na bardziej odpowiedni. 2-3 tygodnie temu miałam dekoloryzowane włosy u fryzjera, z czerni (farbowanej Wellatonem 4.0 średni brąz w domu) do czegoś, co miało być średnim blondem. Po deko (dekoloryzator+12%woda+ja kieś wspomagające kropelki, żeby mi głowy nie poparzyło) miałam włosy wściekłopomarańczowe. Nie żółte, z wybitnie pomarańczowo-miedzianym podtonem i dosyć jasne. Na to miałam położoną farbę 7.2. Ostateczny efekt - sprany miedziany ciemny blond, coś takiego jak na zdjęciach poniżej. Teraz kolor jest jeszcze bardziej sprany. Docelowo chciałam uzyskać coś wyglądającego jak 9.12, może 10.12, bo taki odcień mam naturalnie. Włoski mam bardzo krótkie, także eksperymentów się nie boję. Pytanie mam następujące - czym mogłabym trochę rozjaśnić i ochłodzić kolor włosów? A jeżeli nie rozjaśnić to chociaż ochłodzić, żeby tej miedzi na głowie nie mieć i żeby się później odrosty nie odcinały... Włosy mam cienkie, ale ciężko je zafarbować, z poziomu 4 do 7 schodziłam w ponad godzinę. Nie są prawie wcale zniszczone, tj nie widać po nich.

Wiem, że nie uzyskam docelowego koloru od razu, ale ten jasnorudy wygląda dość nienaturalnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg e1_500x640.jpg (23,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3d58d27f19a57b87c4cc14cfe268ad55.jpg (47,1 KB, 16 załadowań)
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:30   #2589
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Kmb, to nie byla dekoloryzacja a ostre potraktowanie wlosow rozjasniaczem na strasznie mocnej wodzie. Za to wyslalabym babsko do piekla zbierac rozzarzone wegla.

Jesli masz rudosci na glowie, ale juz takie jasne: zmieszaj 1/3 farby neutralnej z 0 po kropce z 2/3 farby popielato-fioletowej (opalizujacej czy perlowej - zaleznie od marki) czy samej popielatej. Woda 9 proc.
Osobiscie polecalabym farby rozjasniajace, ale trzeba uwazac, bo jesli masz juz wlasne odrosty, chwyca one jasniej. Wtedy lepiej na odrosty nic nie klasc, zajac sie wpierw rudaskami, dopiero potem klasc na odrosty mieszanke tych farb ale w innej proporcji - byc moze wiecej natury, a mniej jasnego irysa.
1/3 naturalka z 2/3 popielo-irysa (czy perly) - rudosci
2/3 naturalka z 1/3 popielo-irysa (czy perly)- odrosty
Rudosci od razu zimne nie beda ale stlumione, a odrosty za to nie wyjda strasznie zimno, tak aby sie nie odcinaly od rudaskow.

Naturalke bralabym nierozjasniajaca np. 10/0 a iryska rozjasniajacego 12/16 (mam na mysli Koleston, ale mozesz podobne kompozycje kolorow znalezc w innych profesjonalnych markach) - bo chodzi o to by nie tylko odcien ale i zeby pasma byly rownomiernej jasnosci.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:19   #2590
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Kmb, to nie byla dekoloryzacja a ostre potraktowanie wlosow rozjasniaczem na strasznie mocnej wodzie. Za to wyslalabym babsko do piekla zbierac rozzarzone wegla.

Jesli masz rudosci na glowie, ale juz takie jasne: zmieszaj 1/3 farby neutralnej z 0 po kropce z 2/3 farby popielato-fioletowej (opalizujacej czy perlowej - zaleznie od marki) czy samej popielatej. Woda 9 proc.
Osobiscie polecalabym farby rozjasniajace, ale trzeba uwazac, bo jesli masz juz wlasne odrosty, chwyca one jasniej. Wtedy lepiej na odrosty nic nie klasc, zajac sie wpierw rudaskami, dopiero potem klasc na odrosty mieszanke tych farb ale w innej proporcji - byc moze wiecej natury, a mniej jasnego irysa.
1/3 naturalka z 2/3 popielo-irysa (czy perly) - rudosci
2/3 naturalka z 1/3 popielo-irysa (czy perly)- odrosty
Rudosci od razu zimne nie beda ale stlumione, a odrosty za to nie wyjda strasznie zimno, tak aby sie nie odcinaly od rudaskow.

Naturalke bralabym nierozjasniajaca np. 10/0 a iryska rozjasniajacego 12/16 (mam na mysli Koleston, ale mozesz podobne kompozycje kolorow znalezc w innych profesjonalnych markach) - bo chodzi o to by nie tylko odcien ale i zeby pasma byly rownomiernej jasnosci.
dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do rad. Chciałam sama rozjaśnić, mniej inwazyjnie, ale bałam się. Niby od kilku lat farbuję sama, również profesjonalnymi farbami, ale nigdy nie zdejmowałam koloru więc poszłam do fryzjera... i tak to się skończyło. Odrostów jeszcze nie ma, poza tym nie dam rady nałożyć farby tylko na farbowańce, bo włosy mam tak krótkie, jak w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 143145.jpg (34,3 KB, 5 załadowań)
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:30   #2591
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź, zastosuję się do rad. Chciałam sama rozjaśnić, mniej inwazyjnie, ale bałam się. Niby od kilku lat farbuję sama, również profesjonalnymi farbami, ale nigdy nie zdejmowałam koloru więc poszłam do fryzjera... i tak to się skończyło. Odrostów jeszcze nie ma, poza tym nie dam rady nałożyć farby tylko na farbowańce, bo włosy mam tak krótkie, jak w załączniku
Ej, to swietnie Sprawa ulatwiona. Mozesz wiec decydowac sie na farbe rozjasniajaca popielato-irysowa (jesli masz przeblyski zoltego) lub czysta popiel (jesli to, co masz to rudosc bez zolci) z ew. domieszka naturalki z tego samego poziomu (jesli wlosy masz dosc 'przetrawione' rozjasniaczem, a jak nie, to pomin naturalke).

Kolor powinien byc chlodniejszy, ale do idealu potrzebne bedzie moze i kolejne farbowanie czy tonowanie (sa blondy fioletowe w postaci tonerow), ale to juz przy pokrywaniu odrostow - o ile zapuszczasz.
Super, ze nie masz jeszcze odrostow, to mozesz cos latwiej zdzialac
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 20:58   #2592
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Kmb, to nie byla dekoloryzacja a ostre potraktowanie wlosow rozjasniaczem na strasznie mocnej wodzie. Za to wyslalabym babsko do piekla zbierac rozzarzone wegla.
boże. 12 procent woda i kropelki, by nie parzyło głowy. nie, no. fryzjerzy są niemożliwi.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 21:09   #2593
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
boże. 12 procent woda i kropelki, by nie parzyło głowy. nie, no. fryzjerzy są niemożliwi.
Jak dla mnie horror. Dobrze ze nic sie nie stalo... Jak wlosy bylbyby dlugie to by odpadly chyba....
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 22:55   #2594
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Z pewnością . Kiedyś zrobiłam tak samo tylko bez tych kropelek (swoją drogą ciekawe co to za cudo) tylko na wodzie 9 i 5 minut za długo przetrzymałam. W ogóle o efektach nie piszę wcale, bo do dziś się gotuję. Ale to w domu jak jeszcze się na tym nie znałam. A tu pewnie był drogi fryzjerski zabieg.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:08   #2595
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny co z tym zrobic, to pozostalosci po deko. Chciala bym pomalowac wlosy farba Evolution of the color Alfaparf. Tylko nie wiem jaki wybrac kolor moze mi ktoras z Was cos doradzic ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6674.jpg (101,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6684.jpg (88,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6690.jpg (129,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6682.jpg (164,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6695.jpg (129,3 KB, 10 załadowań)

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2013-05-16 o 12:22
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:31   #2596
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny co z tym zrobic, to pozostalosci po deko. Chciala bym pomalowac wlosy farba Evolution of the color Alfaparf. Tylko nie wiem jaki wybrac kolor moze mi ktoras z Was cos doradzic ?
Farbowalam Alfa, strasznie mi po niej wypadaly wlosy. Mojej mamie tez, a on farbowala na poziom 4, wiec nie byla w ogole rozjasniajaca.
Ale jak chcesz, to probuj. Jaki kolor chcesz uzyskac?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:24   #2597
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Farbowalam Alfa, strasznie mi po niej wypadaly wlosy. Mojej mamie tez, a on farbowala na poziom 4, wiec nie byla w ogole rozjasniajaca.
Ale jak chcesz, to probuj. Jaki kolor chcesz uzyskac?
Chciala bym miec jasne wloski zastanawiam sie nad 9.1 lub 9.21 zeby polozyc na wodzie 12% przy tych rudych przeswitach. Czy to bedzie dobre zamiast stosowac plukanke na rozjasniaczu jak myslicie ?

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:40
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:29   #2598
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Chciala bym miec jasne wloski zastanawiam sie nad 9.1 lub 9.21 zeby polozyc na wodzie 12% przy tych rudych przeswitach. Czy to bedzie dobre zamiast stosowac plukanke na rozjasniaczu jak myslicie ?

Ewentualnie jakas ładna natura cos jak na zdjeciu tylko moze bardziej jasniejszy zloty blondzik... Nie mam pojecia jaki nr to by był...
Jak nie do konca jestes zdecydowana i masz rozne pomysly , mozesz zmieszac nature 9.0 z 9.21 i bedziesz miala all in one: rudawe i zoltawe przeswity zje Ci farba opalizujaca, a natura za to lekko zneutralizuje chlod - cieplutko nie bedzie, ale tez i metaliku nie bedziesz miala

A jak chcesz cieply blond: mozesz np zmieszac 9.3 z natura 9.0 - chodzi o to by kolor byl fajny i naturalnie cieply, ale nie strasznie intensywny.

Mysle, ze mozesz probowac tez farb z poziomu 10 albo zmieszac 10tke na pol z 9.

Ps. Pieknie Ci sie zdjelo farbe

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:30
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:49   #2599
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Jak nie do konca jestes zdecydowana i masz rozne pomysly , mozesz zmieszac nature 9.0 z 9.21 i bedziesz miala all in one: rudawe i zoltawe przeswity zje Ci farba opalizujaca, a natura za to lekko zneutralizuje chlod - cieplutko nie bedzie, ale tez i metaliku nie bedziesz miala

A jak chcesz cieply blond: mozesz np zmieszac 9.3 z natura 9.0 - chodzi o to by kolor byl fajny i naturalnie cieply, ale nie strasznie intensywny.

Mysle, ze mozesz probowac tez farb z poziomu 10 albo zmieszac 10tke na pol z 9.

Ps. Pieknie Ci sie zdjelo farbe
mi tez sie podoba jestem mile sakoczona efektem rozjaniacza nawet bardziej niz dekoloryzatorami .Podoba mi sie kolor 9.21 i 10.21 juz sama nie moge sie zdecydowac Tylko z jaka woda...Zastanawiam sie nad opcja woda12% do farby albo wczesniejsza plukanka z rozjasniaczem ? Jak lepiej udało by mi sie zdjac te rude przeswity ? No i kolejne pytanie to czy 1 tubka starczy na moje wlosy, jakiej konsystecnji jest farba gesta rzadka....? Ja mam wlosy jak widac dosyc geste...Chyba jednak wole jasniejsze wloski niz natura

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:55
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 16:16   #2600
konstancja01
Raczkowanie
 
Avatar konstancja01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 189
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

moja droga z rudego do blondu...mam chyba najoporniejsze włosy na świecie, choć nie aż tak ciemne, poziom 7, łatwo nie było, na początku refleksy, a na koniec farba tonująca idealnie jeszcze nie jest, bo mój ukochany kolor to chłodny blond...ale coraz bliżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 113_PANA3.jpg (52,0 KB, 29 załadowań)
__________________
jestem księżniczką...
tylko oczy podkrążone
i zgubiłam gdzieś koronę...
KOCHAM <3
zapuszczam włoski

konstancja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:19   #2601
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez konstancja01 Pokaż wiadomość
moja droga z rudego do blondu...mam chyba najoporniejsze włosy na świecie, choć nie aż tak ciemne, poziom 7, łatwo nie było, na początku refleksy, a na koniec farba tonująca idealnie jeszcze nie jest, bo mój ukochany kolor to chłodny blond...ale coraz bliżej
A te ostatnie zdjecie juz z blondem to co to za farbka ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 17:03   #2602
konstancja01
Raczkowanie
 
Avatar konstancja01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 189
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
A te ostatnie zdjecie juz z blondem to co to za farbka ?
to mieszanka dwóch farb kenue 10.21 ( w tych farbach miał nazwę extra jasny perłowy )a druga jakiś popiel chyba 9.1 i z wodą 1,5% fryzjerka trzymała 4o min, chodziło, żeby na razie odrostu nie ruszać a przykryć rudość i na początku byłam przerażona, bo wyszło trochę szaro ale po 3 myciach wyglądają tak jak na fotce

używam jeszcze odżywek , które chłodzą kolor i zbijają żółć, rewelacyjna jest artego jagoda, niestety trochę kosztuje, ale zamiennie używam marion z limonki i lnu, saszetka 3 zł, też jest rewelacyjna, to dla mnie lepsza alternatywa niż szampony fioletowe, które nie służą moim włosom
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16_2.jpg (11,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 701_blond.jpg (13,0 KB, 4 załadowań)
__________________
jestem księżniczką...
tylko oczy podkrążone
i zgubiłam gdzieś koronę...
KOCHAM <3
zapuszczam włoski


Edytowane przez konstancja01
Czas edycji: 2013-05-16 o 17:14
konstancja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 18:07   #2603
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
mi tez sie podoba jestem mile sakoczona efektem rozjaniacza nawet bardziej niz dekoloryzatorami .Podoba mi sie kolor 9.21 i 10.21 juz sama nie moge sie zdecydowac Tylko z jaka woda...Zastanawiam sie nad opcja woda12% do farby albo wczesniejsza plukanka z rozjasniaczem ? Jak lepiej udało by mi sie zdjac te rude przeswity ? No i kolejne pytanie to czy 1 tubka starczy na moje wlosy, jakiej konsystecnji jest farba gesta rzadka....? Ja mam wlosy jak widac dosyc geste...Chyba jednak wole jasniejsze wloski niz natura
Jesli chcesz miec sporo jasniej, farby z poziomu 9 i 10 mozesz sobie odlozyc na bok
Polecam Ci farbe rozjasniajaca. Alfaparf nie uzywam, ale Koleston Perfect. Jasno juz bedzie na wodzie 9. Woda 12 - ja bym osobiscie nie brala, w polaczeniu z rozjasniaczem w farbie, moze podraznic oraz wysuszyc wlosy, tym bardziej ze zwyklym rozjasniaczem.

Mysle, ze nie ma sensu robic ani kapieli ani rozjasniacza. Uzyj farby. Przy kolejnym farbowaniu, tym razem odrostow, dasz na dlugosc te farbe w polowie farbowania (swieza mieszanka) i bedzie czysto.

Obejrzyj sobie Koleston 12.16 i 12.81 - kolory chlodne, moga dac nawet bardzo jasny odcien. Sa tez inne ocienie- bardziej cieple, rozowe, czy popiele, ale one tak jasno nie wychodza, jak te dwa.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 18:40   #2604
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Jesli chcesz miec sporo jasniej, farby z poziomu 9 i 10 mozesz sobie odlozyc na bok
Polecam Ci farbe rozjasniajaca. Alfaparf nie uzywam, ale Koleston Perfect. Jasno juz bedzie na wodzie 9. Woda 12 - ja bym osobiscie nie brala, w polaczeniu z rozjasniaczem w farbie, moze podraznic oraz wysuszyc wlosy, tym bardziej ze zwyklym rozjasniaczem.

Mysle, ze nie ma sensu robic ani kapieli ani rozjasniacza. Uzyj farby. Przy kolejnym farbowaniu, tym razem odrostow, dasz na dlugosc te farbe w polowie farbowania (swieza mieszanka) i bedzie czysto.

Obejrzyj sobie Koleston 12.16 i 12.81 - kolory chlodne, moga dac nawet bardzo jasny odcien. Sa tez inne ocienie- bardziej cieple, rozowe, czy popiele, ale one tak jasno nie wychodza, jak te dwa.
Kiedys po rozjasniaczu polozylam koleston i z jasno bialych wyszly rude mozliwe ze zle dobralam kolor. Nigdzie nie moge znalesc tych odcieni
ale tych odcieni nie widze... Wogle cos mało swatchy po tym kolestonie jest w necie :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta-Wella-Koleston-1.jpg (103,2 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2013-05-16 o 18:53
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 17:08   #2605
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Nigdzie nie moge znalesc 12/16 jest odcien 12/11 i 12/22 a ten odcien 12/81 nie bedzie za jasny ? A moze 12/61 bedzie dobry ?

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2013-05-17 o 17:13
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 17:47   #2606
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Nigdzie nie moge znalesc 12/16 jest odcien 12/11 i 12/22 a ten odcien 12/81 nie bedzie za jasny ? A moze 12/61 bedzie dobry ?
12/16 jest taki jak 10/16, ale jasniejszy. Ten sam chlod. Mozesz kliknac na Ebay - jakies 5 funtow.
12/81 nie da Ci bieli jesli wyjsciowo masz wlosy ciemniejsze niz poziom 8.
12/61 - ten kolor moze okazac sie nieco ciemniejszy, ma sporo fioletu.

Te kolory sa chlodne i jasne, ale na kazdych wlosach wyjda nieco inaczej. ja podejmuje 'ryzyko' i naprawde, nigdy nie zrobilam sobie krzywdy blondami Kolestonu, jesli byly one zimne.

Ja bym wziela odcien 12/81, jak go namierzylas gdzies w sklepie. Bedzie ladnie sie blyszczal, taki opalizujaco lekko popielaty. Uzywam go z malym dodatkiem innych i na wodzie 9 nie jest bialy, choc jest jasny - maz widzi roznice, a to cud.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 18:29   #2607
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej prosze o porade. Jak moge uzyskac kolor na zdj.2? moje wlosy sa na zdj.nr.1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_001319.jpg (85,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (48,5 KB, 22 załadowań)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 08:32   #2608
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Kmb, to nie byla dekoloryzacja a ostre potraktowanie wlosow rozjasniaczem na strasznie mocnej wodzie. Za to wyslalabym babsko do piekla zbierac rozzarzone wegla.

Jesli masz rudosci na glowie, ale juz takie jasne: zmieszaj 1/3 farby neutralnej z 0 po kropce z 2/3 farby popielato-fioletowej (opalizujacej czy perlowej - zaleznie od marki) czy samej popielatej. Woda 9 proc.
Osobiscie polecalabym farby rozjasniajace, ale trzeba uwazac, bo jesli masz juz wlasne odrosty, chwyca one jasniej. Wtedy lepiej na odrosty nic nie klasc, zajac sie wpierw rudaskami, dopiero potem klasc na odrosty mieszanke tych farb ale w innej proporcji - byc moze wiecej natury, a mniej jasnego irysa.
1/3 naturalka z 2/3 popielo-irysa (czy perly) - rudosci
2/3 naturalka z 1/3 popielo-irysa (czy perly)- odrosty
Rudosci od razu zimne nie beda ale stlumione, a odrosty za to nie wyjda strasznie zimno, tak aby sie nie odcinaly od rudaskow.

Naturalke bralabym nierozjasniajaca np. 10/0 a iryska rozjasniajacego 12/16 (mam na mysli Koleston, ale mozesz podobne kompozycje kolorow znalezc w innych profesjonalnych markach) - bo chodzi o to by nie tylko odcien ale i zeby pasma byly rownomiernej jasnosci.
Położyłam na włosy 10.0 z 12.1 na wodzie 9%. Rudo już nie jest, włosy są jaśniutkie, tylko...

Wyglądają żółto. Dobrze, że nie zielono czy rudawo ^^ nie jest to kolor kurczaka ani żółtka, raczej rozbielonej żółci, takiej ciepłej platynki. Włosy mają się dobrze, skóra głowy też, chciałabym położyć coś na niższym % żeby oziębić kolor i brak mi pomysłu...
Aha, odrosty zafarbowane na dokładnie ten sam kolor są. Kolor mniej-więcej jak w załączniku (jaśniejsze raczej). Właściwie to zaraz zrobię fotki i wstawię własne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111635.jpg (21,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02797.jpg (54,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02798.jpg (98,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02799.jpg (103,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02800.jpg (140,7 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02801.jpg (76,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02802.jpg (100,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02803.jpg (69,6 KB, 9 załadowań)
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg

Edytowane przez kmb1
Czas edycji: 2013-05-20 o 08:37
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 12:59   #2609
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny jak pozbyc sie zieleni z wlosow ?
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 13:11   #2610
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak pozbyc sie zieleni z wlosow ?
A co, masz zielone???
Chyba czerwienia/rudoscia, ale pewna nie jestem.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.