Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-11, 21:51   #721
roka12345
Raczkowanie
 
Avatar roka12345
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 233
Dot.: Memento dla fanek opalania

Princeska współczuje ale czy jak na pierwszy raz 10 minut to chyba za dużooo...
A mnie ciekawi takie pytanko: Czy jak się ma aparat ortodontyczny to można chodzić na solarke?
Pytanie takie dość głupie ale no lepiej się upewnić
__________________
Co się patrzysz...
roka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 22:00   #722
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez roka12345 Pokaż wiadomość
Princeska współczuje ale czy jak na pierwszy raz 10 minut to chyba za dużooo...
A mnie ciekawi takie pytanko: Czy jak się ma aparat ortodontyczny to można chodzić na solarke?
Pytanie takie dość głupie ale no lepiej się upewnić
... mozna.
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 21:37   #723
agulek124
Raz, dwa, trzy - BUM!
 
Avatar agulek124
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 660
Dot.: Memento dla fanek opalania

pewnie ze mozna ja tez mialam i chodzilam...wszystko bylo ok!
__________________
agulek124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 23:04   #724
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez alexxa Pokaż wiadomość
hej ja do niedawna tez sporo sie opalalam i czasami odwiedzalam solarium, ale od kilku miesięcy jestem w Irlandii pn a tutaj wielki szok- nie ma takiej mody na opalanie jak w Polsce. W miescie ,w ktorym mieszkam jest tylko 1 solarium, maja strasznie mocne lampy.
Zauwazylam tez, ze kobiety tutaj maja bardzo blada cere i moja w porownaniu do nich jest poprostu super, i wiecie co nie mam juz kompleksow z powodu blacej cery- tak mi sie dotychczas wydawalo.
Dokladnie tak samo jest w Anglii i dzieki bogu, poniewaz ja tez przestalam sie wstydzic mojej bladej cery - tu wszystkie dziewczyny sa blade i praktycznie nie ma solariow wcale. Takie podejscie jest duzo duzo lepsze.

Dwa na naszej klasie wlasnie widzialam zdjecia mojej kolezanki, iktora ma jak ja 24 lata i co znarszczki na czole i kurze lapki - do tego opalenizna z solarium na ktore chodzila juz w sszkole sredniej - to ile to lat juz? 6 albo i wiecej - wyglada duzo starzej niz ja, ktora niewiele sie opalalam, a z solarium korzystalam moze 5 razy w zyciu.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 23:06   #725
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: Memento dla fanek opalania

ja tez mieszkam w Irlandii i zauwazylam panujaca tu bladosc i trzeba przyznac, ze dziewczyny wygladaja z tym swiezo i mlodo

moja kolezanka zawsze lubila byc skwarka, w wieku 20 lat miala bruzdy na czole, ostatnio zobaczylam ja po 2 latach, zmienila sie nie do poznania, zero solarki, lekki balsam brazujacy, super wygladala
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 19:58   #726
olguska
Raczkowanie
 
Avatar olguska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 165
Dot.: Memento dla fanek opalania

hej.
ja mam takie pytanko...
w tamtym roku poszłam na solarium w wakacje i przyznam,że ładnie się opaliłam bez żadnych bronzerów.
natomiast w tą zimę akurat potrzebowałam wizyty w solarium i poszłam... niestety rozczarowałam się. mimo to,że opaliłam się szybko(pewnie dlatego,że bronzerów używałam) to pojawiły mi się piegi a miałam taką ładną buźkę zimą. prawie bez piegów.w wakacje jak chodziłam na solarium to nie wyskoczyły mi...
może ktoś jaki jest powód tego i czy można coś zrobić żeby chodzić na solarium a uniknąć powstawania piegów???
z góry dzięki
olguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 08:59   #727
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Memento dla fanek opalania

o feee.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-13, 19:33   #728
ewelka83
Przyczajenie
 
Avatar ewelka83
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
Dot.: Memento dla fanek opalania

a ja chodzę na solarium dość często, bo ciągle wydaje mi się, że blada jestem...

jakoś ta opalenizna szybko znika... (
__________________
Marzenia Pozwalają Mi Się Uśmiechać...
ewelka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 20:03   #729
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez ewelka83 Pokaż wiadomość
a ja chodzę na solarium dość często, bo ciągle wydaje mi się, że blada jestem...

jakoś ta opalenizna szybko znika... (
A może Ci się tylko tak wydaje, że szybko znika?
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 13:57   #730
cyklamenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

OOOOO.....kurcze to jest wstretne fu fu fu.... to dziecko ma dobra mine. Jak mozna doprowadzic sie do takiego stanu.
Teraz mysle o tych wszystkich osobach ktore tak czestko chodza na solarke i ogarania mnie wsret. Ja nie chodze na solarium i nie bede.
Jeszcze raf fufufufu!!!
cyklamenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:02   #731
cyklamenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Memento dla fanek opalania

hej.
Nie wiem co prawda jak mozesz uniknac piegow chodzac na solarium ale znam dobry krem na usowanie piegow. Jest bardzo dobry a malo kosztuje bo chyba ok 5zl. jest to kremik z ziaji do wybielania piegow przebarwien. Polecam.
cyklamenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 14:27   #732
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Memento dla fanek opalania

a czy z Atopowym Zapalenie Skóry (AZS)mozna chodzić?
jedny mowią że tak inni że nie
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:36   #733
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez marika_lol Pokaż wiadomość
ja tez mieszkam w Irlandii i zauwazylam panujaca tu bladosc i trzeba przyznac, ze dziewczyny wygladaja z tym swiezo i mlodo

moja kolezanka zawsze lubila byc skwarka, w wieku 20 lat miala bruzdy na czole, ostatnio zobaczylam ja po 2 latach, zmienila sie nie do poznania, zero solarki, lekki balsam brazujacy, super wygladala
Wsrod moich nadal przewaza moda na opalenizne. Na solarium tez - jedne stosuja z umiarem, drugie bez i doprowadzaja sie do stanu indianina siouxa Mi zdarzylo sie kilka razy skorzystac z solarium w zamierzchlych czasach. Lubilam sie tez opalac majac 16 lat Od 18tki mi przeszlo.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:56   #734
maanma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 109
Dot.: Memento dla fanek opalania

To musi być fotomontaż!!!
Ja się prawie nigdy nie opalam, nawet jak idę z dzieckiem nad rzekę czy basen (kilka razy w lecie) to mało czasu siedzę na słońcu.I cełe szczęście, że nie przepadam za skwarem. A moja twarz już chyba z 10 lat nie była opalona, bo nawet w lecie maluję się podkładem ( a zawiera filtr 15 więc nie ma szans)oprócz tego pod podkład krem na dzień też z filtrem i samo tak wychodzi, że ciągle blada jestem.
__________________
Maanma
maanma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 10:27   #735
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ja mam naturalne rude włosy i jasna cerę - taki irlandzki typ urody. Niby nie powinnam sie opalać i faktycznie wszelkie próby opalania, jakie pamietam z wczesnej młodości kończyły sie marnie dla mojej skóry.
No ale z drugiej strony nie cierpię tego różowo-niebieskawego odcienia mojej skóry. Często też miewam różne problemy skórne typu krostki, plamki (ale nie pigmentacyjne).
Myślałam, że temat opalania jest dla mnie zamknięty na wieki wieków, ale w zeszłym roku odkryłam, ze wcale tak nie jest. Moja przyjaciółka zaczęła chodzic do solarium i ciągle mnie namawiała, żebym z nią poszła. Chodziłam do tej "świątyni diabła", ale tylko do towarzystwa, nie opalałam sie. Aż razu pewnego, chyba pod wpływem jakiejś ulotki z tego solarium pomyślałam sobie raz kozie śmierć, wejde na 5 minut. Potem co tydzień zwiększałam dawkę o minutę, az doszłam do 10 minut i na tym staneło.
I tak zaczęłam chodzić do solarium na 10 minut raz na 10 dni. Fanki opalania powiedzą - malutko, cóż to jest 10 minut. Fanki filtrów powiedzą - o 10 minut za dużo. A ja powiem - taka dawka promieni UV okazała sie zbawienna dla mojej skóry. Ma ona teraz lekko złotawy odcień i mam wrażenie, ze po solarium jest jakas taka "zdezynfekowana". Zniknęły krostki, nie ma plamek. W sumie nie wiem czym to wytłumaczyć, bo według wszelkich kosmetycznych prawideł opalanie powinno mi raczej szkodzić przy takim typie urody, jaki mam.
Dlatego uważam, że najważniejszy we wszystkim jest umiar, znalezienie złotego środka i poleganie na własnym instynkcie i doświadczeniach.

A zdjęcie jest moim zdaniem fotomontażem
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 20:32   #736
czarnadora
Przyczajenie
 
Avatar czarnadora
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 11
Dot.: Memento dla fanek opalania

ona ma chyba 100 lat..bez przesady..
czarnadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 20:33   #737
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Memento dla fanek opalania

ja własnie niedawno zaczęłam chodzic na solarium. pierwszy raz bylam na 5 minut, i heh zapomnialam sie zamknąć teraz chodze na 7 minut co tydzien. po trzecim razie dopiero widac opaleniznę, moim problemem jest to, ze nawet ta zdobyta w naturalny sposob szybko mi znika. dlatego chce sprobowac isc dwa razy w tygodniu ale na krotszy czas.
ogolnie to lepiej sie czuje nie bedac takim bladziuchem.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 21:35   #738
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Memento dla fanek opalania

Pomarańczowa, skwarkowa opalenizna [a raczej spalenizna] wychodzi z mody w koncu niegdyś opalone były tylko wieśniaczki pracujące na polu, zaś bladą cerą szczyciły się arytokratki; ) Nie sądzę jednak, żeby powrócił etap na całkowitą bladość - niewielka ilość słońca doda uroku, a jeśli nawet nie tego naturalnego, to zawsze jest opcja samoopalacza; )
Sama jestem przerażona jak opalałam sie kiedys - za wszelką cenę i bez filtrów. A na wakacje to tylko dla tej opalenizny ;P Choć na solarium nigdy nie byłam. Moda i reklama ma jednak duży wpływ - przynajmniej na mnie [;
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 07:13   #739
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Sluchajcie.. kiedy smaruje sie balsamem brazujacym, to moge pojsc na solarium? Czy prawda jest, ze lampy solaryjne wnikna wglab skory, a nie tam, gdzie posmarowana jestem balsamem brazujacym?
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 12:58   #740
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Sluchajcie.. kiedy smaruje sie balsamem brazujacym, to moge pojsc na solarium? Czy prawda jest, ze lampy solaryjne wnikna wglab skory, a nie tam, gdzie posmarowana jestem balsamem brazujacym?
Balsam brazujący nie ma nic wspólnego z opalaniem na solarium. Balsam brazujący daje sztuczny barwnik ( w naskórku ), opalenizna ze słońca czy solarium to barwnik, ktory nadaje Twój organizm w odpowiedzi na promienie UV.

Pare lat temu bardzo często chodziłam na solarium, ciągle wydawało mi sie ze jestem blada ( z pewnościa miałam juz zalązki tanoreksji - młoda i głupia byłam
Mimo, ze sie opamietałam to w przyszlości napewno odbije sie to w jakis spósb na mojej skórze. Na całe szczęscie przeszło mi i teraz solarium odwiedzam tylko okazjonalnie. W lato także nie przesadzam z ekspozycja na słońce + fotostabilny filtr 40.
Jak widze teraz na ulicy dziewczyny spalone na solarium to mysle sobie jaką sobie krzywde robiłam. Zamiast dodawać urody, taka SPALENIZNA szpeci. Wydaje mi sie, ze obecnie jest chyba coraz więcej osób uzaleznionych od solarium - moda na mulatki Czystym dowodem na to są ciągle powstające solaria.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 21:58   #741
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
Sluchajcie.. kiedy smaruje sie balsamem brazujacym, to moge pojsc na solarium? Czy prawda jest, ze lampy solaryjne wnikna wglab skory, a nie tam, gdzie posmarowana jestem balsamem brazujacym?
Skad w ogole pomysl ze opalenizna nie wnika tam gdzie samoopalacz?

Sama sie nad tym zastanawialam.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 06:59   #742
bielaczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 616
GG do bielaczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

hmmm.. to w koncu, jesli pojde na solarium z opalenizna z kremu, to sie opale czy nie? Hm :P
__________________
~ ''To, ze coś było jedynie złudzeniem, nie oznacza, ze jego utrata mniej boli.'' ~


bielaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 08:53   #743
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez bielaczka Pokaż wiadomość
hmmm.. to w koncu, jesli pojde na solarium z opalenizna z kremu, to sie opale czy nie? Hm :P
oczywiscie, ze tak
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 22:05   #744
sweetmadijka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 319
GG do sweetmadijka
Dot.: Memento dla fanek opalania

hej;* a moze mi ktos powiedziec dlaczego nie moge sie opalic... ;( chodze na solarke mniej wiecej 2 razy w tygodniu i NIC...lekko tylko opalona
sweetmadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 23:06   #745
P-o-n-y
Zakorzenienie
 
Avatar P-o-n-y
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 536
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez sweetmadijka Pokaż wiadomość
hej;* a moze mi ktos powiedziec dlaczego nie moge sie opalic... ;( chodze na solarke mniej wiecej 2 razy w tygodniu i NIC...lekko tylko opalona
no coz, taka cera widocznie ;]
P-o-n-y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 22:57   #746
bejbi19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 3 624
GG do bejbi19
Dot.: Memento dla fanek opalania

solarium jest dobre ale wszystko w umiarze

ja lubie chodzic na solarkę ale tak raz maks 2 razy w tygodniu dla lepszego samopoczucia

niektóre dziewczyny rzeczywiscie przesadzają.
bejbi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 23:07   #747
anetkapoznan
Raczkowanie
 
Avatar anetkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 106
Dot.: Memento dla fanek opalania

zgadzam sie ze wszystko z umiarem... chodze na solarium raz na 1,5 tyg i to mi wystarczy
anetkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 23:17   #748
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Memento dla fanek opalania

Moja kolezanka rozwalila mnie po prostu. W ich miejscowosci otworzyli teraz nowe solarium. Podobno sprzet bardzo dobry, wszystko na najwyzszym poziomie, ale... ta lezaca tuba jest zaraz kolo okna. Gdyby tego bylo malo z tego okna jest widok na ulice i inne bloki (chlopcy czasem lubia podgladac hehe). A na dodatek zdecydowana wiekszosc dziewczyn opala sie tam nago hehe. Wyobrazam to sobie...
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:34   #749
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
solarium jest dobre ale wszystko w umiarze

ja lubie chodzic na solarkę ale tak raz maks 2 razy w tygodniu dla lepszego samopoczucia

niektóre dziewczyny rzeczywiscie przesadzają.
Regularnie chodzisz 1-2 razy w tygodniu na solarium?
To niestety nie jest z umiarem. To jest b. często
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 03:24   #750
madzienka001
Raczkowanie
 
Avatar madzienka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 391
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez bejbi19 Pokaż wiadomość
solarium jest dobre ale wszystko w umiarze

ja lubie chodzic na solarkę ale tak raz maks 2 razy w tygodniu dla lepszego samopoczucia

niektóre dziewczyny rzeczywiscie przesadzają.
gdizes czytalam, ze lekarze uznaja ze normalna nie szodliwa dawka to max. 10 dziesięciominutowych seansów ROCZNIE!!! jesli Ty chodzisz 1-2 razy w tygodniu to niezle
madzienka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.