Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-21, 12:47   #331
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez dot79 Pokaż wiadomość
Lirene Dermoprogram Beauty Care Peeling gruboziarnisty
Aqua, Glyceryl Stearate SE, Paraffinum Liquidum, Cetyl Alcohol, Polyethylene, Glicerin, Glyceryl Stearate, Petrolatum, Isopropyl Palmitate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Theobroma Cacao, Xanthan Gum, Allantoin, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum.
Przy cerach tradzikowych powinnas unikac peelingow gruboziarnistych gdyz rozprzestrzeniaja po calej skorze zarazki ze zmian i krostek, pozatym w tym peelingu jest sporo potencjalnych zapychaczy

Cytat:
Napisane przez dot79 Pokaż wiadomość
St. Ives ujedrniajaco-wygladzajaca maseczka z glinka mineralna
aqua, kaolin, glycerin, bentonite, stearic acid, titanium dioxide, rosmarinus officinalis leaf extract, chlorella vulgaris, ginkgo biloba leaf extract, caffeine, sambucus nigra flower extract, primula veris extract, helianthus annus (sunflower) extract, chamomilla recutita (matricaria) extract, lecithin, propylene glycol, dimethicone, sodium laureth sulfate, disodium EDTA, citric acid, sodium phosphate, potassium phosphate, sodium benzoate, sorbic acid, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, methylparaben, CI42090, parfum, amyl cinnamal, benzyl alcohol, benzyl benzoate, benzyl salicylate, cinnamal citral, citronellol, eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellol, limonene, linalool, butylphenyl, methylpropional, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde
Ta maseczka wyglada b fajnie

Cytat:
Napisane przez dot79 Pokaż wiadomość
I jeszcze krem. Prosze o analize pod katem zapychania oraz ujedrniania skory i likwidacji zmarszczek.

Soraya, Kolagen i Elastyna, Krem tlusty przeciwzmarszczkowy
aqua, decyl oleate, ethylhexyl stearate, capric trigliceride, glicerin, cetyl PEG/PEG-10/1 Dimethicone, polyglyceryk-4Isostearate, hydrogenated castor oil, ceresin, PEG-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, sodium cloride, potassium dihydrogen phosphate, di-sodium hydrogen phosphate, dithydrate, propylene glycol, soluble collagen, hydrolyzed elastin, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate, parfum, hydroxycitronellal, geraniol, hydroxymethyl pentyl cyclohexene carboxaldehyde(Lyral), butylphenyl methylpropional

Ktore z nich mozna winic za zapychanie?
Ten krem byl juz analizowany, zawsze sprawdz w podwiesoznym u gory watku czy dany kosmetyk byl juz analizowany...krem ten jak sama nazwa wskazuje jest tlusty i odzywczy i ma manostwo potencjalnych zapychaczy i to glownie jego bym winila
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 13:51   #332
dot79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

marea bardzo dziekuje za odpowiedz. Czy moglabys mi polecic jakis peeling ktory nie bedzie zapychal? Moze enzymatyczny?
Prawde mowiac to bardzo lubie peelingi gruboziarniste. Ziarenka sa dla mnie w sam raz a po uzuciu cera jest gladziutka i jedrna. Czy to ten peeling jest winny? Ciezko bedzie mi z niego zrezygnowac

Krem soraya kolagen i elastna rzeczywiscie byl analizowany ale pod katem dzialania przeciwzmarszczkowego. Czy moglabym prosic o analize po katem zapychania?
dot79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 17:33   #333
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam
Szukam kremu łagodzącego podrażnienia (używam Effaclaru K), nawilżającego itd. Zastanawiam się pomiędzy:
Pharmaceris Octopirox (Kojący krem do twarzy) (nie podaje składu, bo już był)

i Avene Clean-AC (Emulsja nawilżająca i łagodząca podrażnienia)
Skład: Avene aqua, caprylic/capric trygliceride, carthamus tinctorius, butylene glycol, sucrose stearate, butyrosperm parkil, glycerin, simmondsia chinesis, sucrose distearate, stearyl alcohol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, bht, bisabolol, butylparaben, cyclomethicone, dimethicone crosspolymer, disodium edta, parfum, isobutylparaben, isopropylparaben, phenoxyethanol, triethanolamine, xanthan gum, zinc gluconate

Który jest lepszy? Wiem, że ten pierwszy ma trochę zapychających składników, ale jest tańszy . Poza tym Avene ma triethanolamine, która może wytworzyć nitrozaminy (tak wyczytałam ) i właśnie nie wiem czy warto go kupować? Niby ten składnik jest 3 od końca, ale jest.


Dodatkowo proszę o analizę składu tej pianki (bo nie znalazłam):

Pharmaceris T, Puri-Sebostatic, Pianka głęboko oczyszczająca do twarzy

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Methyl Gluceth-20, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Tamarind (Tamarindus Indica) Extract, Burdock (Arctium Majus) Extract, Zinc PCA, Benzyl Alcohol, Biotin, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Z góry dziękuję
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-21, 20:04   #334
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający)

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

czy sa tu jakies potencjalne zapychacze?
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:26   #335
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy mogę prosić o analize składu tego lationu, nie wiem czy wart jest swojej ceny.

Estee Lauder Daywear Plus Lotion SPF15
Skład z KWC :
lotion - cera tłusta/ active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)

Zadanie lationu: DayWear Plus to ulepszona wersja swojego poprzednika - kremu DayWear. Tak jak pierwowzór ma za zadanie skutecznie chronić skórę przed wolnymi rodnikami (zawiera nowy, efektywny zestaw okapsulonych antyutleniaczy), zanieczyszczonym środowiskiem i słońcem. Ma również działanie przeciwzmarszczkowe, nawilżające i odżywcze. Zawiera między innymi unowocześnioną kombinację witamin C i E.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1YAX010000.jpg (16,9 KB, 1 załadowań)
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:36   #336
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Orion Pharma, Humektan (krem nawilżający)

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben

czy sa tu jakies potencjalne zapychacze?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...an#post5267505
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 15:04   #337
kajusiia_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: k. Kraków
Wiadomości: 175
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poszukuje dwóch kremu do twarzy. Myśle nad takim:


Soraya, special care, kuracja matująca, aktywnie matująco nawilżający krem na dzień.

Skład:Aqua, dicaprylyl Ether, Polymethylmethacrylate, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Niacinamide, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Hexyl Nicotinate, Lavendula Angustifolia(Lavender) Extract, Chamomilla Recucita(Mtricaria), Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Medica Limonum(Lemon) Peel Extract, Octoxynol 9, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Lavandula Angustifolia(Lavender) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Thymus Vulgaris (Thyme) Oil, Cucumis Melo, Panthenol, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Htdantoin, Methyparaben, Propylparaben, Cl 42090, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl lonose, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool.


CZy są w nim substancje które mogłby zatykać? Mam cere podatna do tego. Jaki moglibyście polecić na noc dla cery mieszanej w kierunku tłustej, ale przesuszonej?
kajusiia_xd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 20:12   #338
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Szukałam w wyszukiwarce ale chyba się na tym nie znam
Przepraszam jesli było to pytanie Czy szare mydło może szkodzić( ciągle szukam ideału dla mojej cery )
Naturalne mydło szare do mycia i prania
Składniki:Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride,Tetrasodium EDTA(A*)/Sodium Tallowate,Sodium Lardate, Aqua,Glycerin,Sodium Chloride, Sodium Hydroxide(B*),Titanium Dioxide
Składniki A lub B patrz przy partii produktu
Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 16:21   #339
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

nie wiem czy to mądry pomysł
ale pomyślałam ze moze takby zastąpić Cetaphil do mycia twarzy żęlem do higieny intymniej :Rossmann, Facelle Intim, Waschlotion Sensitive SLS dopiero na 8 miejscu? co o tym sądzcie ? mam twarz trądzikową

Skład:Aqua, Coco Glucoside Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Extract, Persea Gratissima Extract, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Disodium Cocopolyglucoside Citrate, Sodium Chloride, Allantolin, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citric Acid, Ethoxydiglycol, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dexydroacetic Acid
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 17:43   #340
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę pokornie jakąś dobrą duszyczkę o przeanalizowanie kosmetyków, które wymieniałam w poście #314 .
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 19:01   #341
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez 0306 Pokaż wiadomość
Witam
Ja znów zgłaszam się z prośbą o analizę. Pierwszy kosmetyk to płyn do demakijażu oczu, który wg producenta ma mieć działanie przeciwzmarszczkowe:

Producent : ORLANE
Nazwa: LAURIA Demaquillant pour les yeux anti-deshydratant
skład: aqua, hamamelis virginiana extract, butylene glycol, disodium phosphate, phenoxyethanol, propylene glycol, sodium carboxymethyl, cocopoly-propylamine, potassium phosphate, magnesium oleth sulfate, sodium laureth sulfate, magnesium laureth sulfate, sodium laureth-8 sulfate, magnesium laureth-8 sulfate, sodium oleth sulfate, mathylparaben, tetrasodium EDTA, butylparaben, ethylparaben, propoylparaben, anthemis nobilis flower extract, centaurea cyanus flower extract.

Trzy pozostałe to nawilżające balsamy do ciała, chodzi mi o wybór najsilniej nawilżającego, a przy tym najmniej alergizującego:

1. Producent: AGROPHARM
Nazwa: Balsam do ciała OEPAROL BCB
skład: aqua, paraffinum liquidium, steareth-18 (and) stearyl alcohol, isopropyl myristate, oenothera paradoxa, sorbitol, calendula officinalis, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, tocopherol, allantoin, parfum, methylparaben, chlorhexidine, digluconate, propylparaben, disodium EDTA, BHA, benzyl salicylate, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool, coumarin, hydroxycitronellal, isoeugenol.
W tym balsamie coś powodowało powstawanie potówek, czyżby parafina ?

2. Producent: VICHY
Nazwa: LIPIDIOSE 2 creme-fluide corporelle relipidante
skład: aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, parrafinum liquidum, zea mays, butyrospermum parkii, cetearyl alcohol, stearyl alcohol, stearcid acid, oleaeuropaea, cetearyl glucoside, ribes nigrum,methylparaben, sodium hydroxide, chlorhexidine digluconate, persea gratissima, xanthan gum, butylparaben, parfum.
Ten balsam też ma w składzie parafinę wysoko, a służy mi dobrze, nie powoduje wysypu potówek jak pierwszy .

3. Producent: LRP
Nazwa: LIPIKAR emollient corporel lait-creme relipidant anti-dessechment
skład: aqua, butyrospermum parkii, glycerin, paraffinum liquidum, octyldodecanol, PEG-30 steartate, glyceryl stearate, dimethicone, cetyl alcohol, cetyl acetate, steareth-10, bisabolol, triethanolamine, capryloyl glycine, tetrasodium EDTA, acetylated lanolin alcohol, acrylates, citric acid, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, sodium benzoate, parfum.
Ten jeszcze nie używany, ale wydaje mi się, że będzie nawilżał najlepiej, tylko ten PEG-30 , nie wiem czy słusznie się go obawiam?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Na czerwono konserwant,ktory jest za wysoko w skladzie i pomimo,ze wyciag z oczaru jest w czolowce to reszta na samym koncu,nie przekonuje mnie

PEG 30 STEARATE to emulgator

Wyboldowalam na czarno popularny zapychacz,ktory jest przyczyna wszelkich niespodzianek i stawiam na niego ze zaszkodzil (Oeparol) i chyba ogolnie powinnas unikac wszelkich isopropyli-gdybym miala wybierac pomiedzy nimi to wzielabym Vichy choc nawilzenie bedzie podobne pomiedzy nimi
LRP jest bardzo podobny do Vichy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 19:17   #342
0306
Zadomowienie
 
Avatar 0306
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 151
GG do 0306
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziękuję Hexx .
Czyli pozostajemy przy ulubionym Vichy, zaś dla Laurii szukamy zastępstwa .
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Marie von Ebner-Eschenbach


0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-23, 20:31   #343
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Clarena Hydro Oxy Cream

aqua, ethylhexyl, cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum, parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol.

Poproszę o ocenę właściwości nawilżających tego kremu, i czy są tam jakieś zapychacze.
Z góry dziękuję
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-24, 16:41   #344
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o rozszyfrowanie skadu kremu na naczynka (czy w ogóle może coś pomóc i czy nie podrażni naczynek). Krem znalazłam w Helfach,Krem z drobinkami pereł naturally fair:

Opis

Krem z drobinkami pereł

SKŁAD:
Distilled Aqua (D M Water),
Stearic Acid,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera),
Calendula Officinalis (Margold),
Anthemis Nobelis (Chamomile),
Glycyrrhiza Glabra (Liquorice),
Santalum Album (Sandalwood),
Aecculus Hippocostanum (Horse Chestnut),
Hamamelis Virginica (Witch Hazel),
Lac (Milk),
Petrolatum Hydrocarbon (Light Mineral Oil),
Cucumis Sativus (Cucumber),
Parfum,
Glycerine (Glycerol),
Cetearyl Alcohol,
Potassium Hydroxide,
Isopropyl Myristate,
Niacinamide,
Cocos Nucifera (Coconut Water),
Zinc Oxide,
Titanium Dioxide,
Dimethicone (Silicone Oil),
Methyl Paraben,
Propyl Paraben,
Triticum Aestivum (Wheat Germ Oil),
Bronosol (Bronopol),
EDTA
Di-Sodium,
Crocus Sativus (Saffron),
Pearl Dust.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 11:59   #345
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poprosze o analize produktu:
Vichy, Płyn micelarny
Skład: Aqua, Hexylene Glycol, Glycerin, Poloxamer 184, Rosa Gallica/Rosa Gallica Flower Extract, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Panthenol, Dihydrocholeth-30, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum

co tu może zapychać ?? Bo wyskoczyło mi dużo krostek, a ostatnio tylko ten płyn zmieniłam w pielęgnacji mojej skóry, Glycerin mnie nie zapycha, czy jest tu jeszcze coś innego??
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 12:47   #346
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

bardzo proszę o ocenę działania tego kremu, wydaje mi się, że można by wypróbować, ale przechodzę kurację AD i nie chce ryzykować kolejnego wysypu, jak to miało miejsce po kilku ostatnich kremach. linki w już analizowanych nie działają, dlatego męczę Was tutaj , bo inaczej nie śmiałabym. czy on w ogóle jakieś odżywianie zapewni i nawilżenie czy lepiej sobie odpuścić i szukać dalej??? bardzo proszę o odpowiedź, jak trzeba to poczekam

Johnson & Johnson, Johnson's 24-godzinne nawilżanie, Krem do skóry normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Isodecyl Laurate, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Bisabolol, Copper Gluconate,Magnesium Aspartate, Panthenol, Zinc Gluconate, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, Ammonium Lactate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Ethylparaben, Methyl Benzoate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22707 to ten tylko że widziałam skład bez tego PEG na początku.
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 17:02   #347
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o analize (glownie pod katem zapychania i podrazniania, a filtry rowniez pod katem stabilnosci):


1. Firma OTC Iberica, krem Hidratoil Free Hidratante. Ma opis: Krem wolny od jakichkolwiek postaci tluszczu i perfum, dla skor tlustych i tradzikowych, nietolerujacych normalnych kremow.

Sklad: Aqua, Cyclomethicone, Squalane, Ceteareth-30, Sorbitol, Bisabolol, Allantoin, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic acid, Aspartic acid, Hexyl nicotinate, Hexylene glycol, Hydroxyethylcellulose, Carbome, Sodium hydroxide, methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA.


2. Firma Promoenvas, krem Anagras Hidratante Solar 15

Sklad: Aqua. Cyclomethicone. Isoamyl p-methoxycinnamate. Ethylhexil methoxycinnamate. Squalane. Cetyl alcohol. Ceteareth-30. Butyl methoxydibenzoylmethane. Octocrylene. Glyceryl stearate. Urea. Proline. Bisabolol. Taurine. Tocopheryl acetate. Citric acid. Sodium hidroxide. Sodium citrate. Carbomer. Disodium EDTA. Phenoxyethanol. Butylparaben. Ethylparaben. Methylparaben. Propylparaben.


3. Firma Promoenvas, krem Anagras Hidratante

Sklad: Aqua. Cyclomethicone. Squalane. Ceteareth-30. Urea. Proline. Taurine. Tocopheryl acetate. Sodium citrate. Carbomer. Hydroxyethylcellulose. Citric acid. Sodium hydroxide. Disodium EDTA. Methylparaben. Propylparaben.


4. Firma Deliplus, pianka do mycia noworodkow (uzywam do twarzy)

Sklad: Aqua, Coco-Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Aqua (Thermal Water), Citric Acid, Disodium EDTA, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Chloride, Methylisothiazolinone, Sodium Methylparaben, Parfum.


5. Firma Garnier filtr SPF 50 dla dzieci, spray

Sklad: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Propylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Polyester-5, Drometrizole Trisiloxane, Tocopherol, Ethylenediamine/Stearyl Dimer Dilinoleate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Pentasodium Ethylenediamine Tetramethylene Phosphonate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Acrylates Copolymer, F.I.I. C27855/1.


6. Firma Eucerin, zel do mycia twarzy

Sklad: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Sodium Chloride.



Blagam o analize 5 i 6, bo na pierwszy chyba wlasnie dostalam alergii (po umyciu robia mi sie na twarzy czerwone placki, uczucie pieczenia i sciagniecia), a drugi mnie zapchal po kilkunastu godzinach od nalozenia

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2008-04-28 o 10:02
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 18:25   #348
joanna tw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam Was drogie kolezanki! mam ogromną prośbę, ponieważ nigdzie nie moge znależc bliższych i dokładniejszych informacji na temat kremu SISLEY All DAY ALL YEAR, JEGO SKłADNIKI SA TAKIE: ETHYLEXYL, METHOXYCINNAMANTE, SQUALANE,ISOPROPYL PALMITATE, CETARYL ALCOHOL,CORYLUS AMERICANA(HAZEL),SEED OIL, BUTYROSPERMIUM, PARKII, (SHEA BUTTER), SESAMUM INDICUM ACTRACT, PYRUS MALUS, FRUIT EXTRACT, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PROPYLENE GLYCOL, POLYSILICONE-14, CETARYLGLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL, SALIX ALBA (WILLOW), LEAF EXTRACT, POTASSIUM CETYL PHOSPATE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, BUTYLENE GLYCOL,POLYACRYLAMIDE, CETEARETH-33, METHYLPARABEN, C13-14 ISOPARAFFIN,XANTHAN GUM,SILICA,JUNIPERUS COMMUNISFRUIT OIL,SALVIA OFFICINALIS(SAGE)OIL, ARGININE,ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT,BUTYLPARABEN,THYM US,MASTICHINA HERB OIL,ETHYLPARABEN,LAURETH-7,DISODIUM EDTACITRIC ACID,PROPYLPARABEN(CONT LINALOOL,LIMONENE). Serdecznie Was prosze o rozszyfrowanie tych składników, czy ten krem jest naprawde taki rewelacyjny, czy nie do końca? Czy jego używanie to całkowita i taka pełna ochrona? (poniewaz kupiłam go i boje sie ze wyrzuciłam moje ciężko zarobione pieniadze w błoto)
joanna tw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 20:14   #349
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez golden_eye Pokaż wiadomość
bardzo proszę o ocenę działania tego kremu, wydaje mi się, że można by wypróbować, ale przechodzę kurację AD i nie chce ryzykować kolejnego wysypu, jak to miało miejsce po kilku ostatnich kremach. linki w już analizowanych nie działają, dlatego męczę Was tutaj , bo inaczej nie śmiałabym. czy on w ogóle jakieś odżywianie zapewni i nawilżenie czy lepiej sobie odpuścić i szukać dalej??? bardzo proszę o odpowiedź, jak trzeba to poczekam

Johnson & Johnson, Johnson's 24-godzinne nawilżanie, Krem do skóry normalnej i mieszanej

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Isodecyl Laurate, Silica, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Bisabolol, Copper Gluconate,Magnesium Aspartate, Panthenol, Zinc Gluconate, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, Ammonium Lactate, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Chlorhexidine Digluconate, Ethylparaben, Methyl Benzoate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Parfum.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22707 to ten tylko że widziałam skład bez tego PEG na początku.
Jest tu trochę zapychaczy, dodam, ze ten krem swego czasu potwornie zapchał mnie i mojego męża, który go po mnie oddziedziczył. Bolące grudy podskórne.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-26, 16:11   #350
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L'anza, Hair Repair Formula, Reconstructor (odżywka regenerująca)

Skład: Aqua, Keratin Bond System (Keratin Amino Acids 150 M.W.), Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycol Stearate, Acetamide MEA, Betulis Alba, Stearic Acid, Cetrimonium Bromide, Triticum Vulgare, Carthamus Tinctritus, Prunus Armeniaca, Algae Extract, Symphytum Officinale, Rosmarinus Officinalis, Chamomilla Recutita, Urtica Dioica, Sodium Hyaluronate, Glycolic Acid, Ceteth-2, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance, Caramel

Czy spełni swoje zadanie ? zregeneruje włosy suche zniszczone i sianowate ?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-26, 21:08   #351
sylwusia3688
Rozeznanie
 
Avatar sylwusia3688
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 579
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

AVON SOLUTIONS krem nawilżająco - opalający na dzień.

Skład:
AQUA, ETHYLHEXYL, METHOXYCINNAMATE, CYCLOPENTASILOXANE, COCOGLYCERIDES, BUTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, BENZOPHENONE-3, DIHYDROXYACETONE, CETEARYL GLUCOSIDE, POLYACRYLAMIDE, BENZYL ALCOHOL, CETEARETH-20, XANTHAN GUM, PARFUM, C13-14 ISOPARAFFIN, METHYLPARABEN, TETRASODIUM EDTA, PHOSPHORIC ACID, CALCIUM PCA, PHYTOL, POLYSILICONE-11, LAURETH-7, AFRAMOMUM MELEGUETA SEED EXTRACT, C12-15 ALKYL BENZOATE, GARDENIA FLORIDA EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS EXTRACT, LONICERA JAPONICA EXTRACT, TRIBEHENIN, VIOLA TRICOLOR EXTRACT, CERAMIDE 2, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT, ECHINACEA ANGUSTIFOLIA EXTRACT, GINKO BILBOA EXTRACT, PANAX GINSENG EXTRACT, PEG-10 RAPESEED STEROL, CITRUS TANGERINA, EXTRACT, FOENICULUM VULGARE EXTRACT, YEAST EXTRACT, SACCHAROMYCES LYSATE EXTRACT, LACTOFERRIN, PHOSPHOLIPIDS, DISODIUM EDTA, PALMITOYL OLIGOPEPTIDE, SACCHAROMYCES FERMENT FILTRATE, MICA, CI 77891, CL 19140, CL 16035.

Proszę o analizę pod względem nawilżania i zapychania
sylwusia3688 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 09:04   #352
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę składa kremu soraya Collagen700 (intensywnie przeciwzmarszczkowy na dzień cera normalna i mieszana) pod kątem właściwości przeciwzmarszczkowych i zapychania :

INCI: Aqua, Ethylexyl Stearate, Decyl Cocoate, Ethylexyl Methyxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetearyl Alkohol, Squalane, Crambe Absinica Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Lecithin, Tripeptide-10 Citruline, Hydrolized Soy Flour, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Casealpinia Spinosa Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Hibiscus Sabdariffa, Ribes Nigrum (Blackcurrant) Leaf Extract, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, Glycerin, Caprylyl Glycol, Triethanolamine, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Eugenol, Isoeugenol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxymethylpentyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Farnesoi, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Alpha-Methyl lonone,
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 09:16   #353
marznia
Raczkowanie
 
Avatar marznia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Filtr Pharmaceris

Co o nim myślicie?

SCREEN-SENSILIUM
Krem-Ekran Ekstremalna Ochrona do twarzy

Składniki INCI:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide, C12- -15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Methyl Gluceth-20, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), PVP/Hexadecene Copolymer, Aluminum Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Polyacrylamide, Dimethicone/Methicone Copolymer, Xanthan Gum, C13-14 Isoparaffin, Triethanolamine, Laureth-7, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben

http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=751

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-04-27 o 10:38
marznia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 10:11   #354
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Czy tych kremów pod oczy mogę używać naraz, tzn jak się wchłonie pierwszy nakładać jeszcze drugi?

Flos Lek, Seria do skóry z problemami naczyniowymi, Rozjaśniający krem pod oczy

Aqua, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Cetearyl Isononanoate, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Sylibum Marianum Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Glycerin, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Spinosa Gum, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol. Pelvetia Canaliculata Extract, Dimethicone Triathanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA.

Flos Lek, Seria do pielęgnacji okolic oczu, Żel ze świetlikiem i herbatą do powiek i pod oczy

Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Thea Sinensis Leaf Extract, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ethoxydiglycol, Chamomilla Recutica (Matricaria) Flower Extract, Glucose (and) Bisabolol Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Carbomer, Triathanolamine, Imidazolidinyl Urea, methylparaben.


I czy ten krem będzie wystarczającym nawilżaczem, bo potrzebowałam coś brązującego na wiosnę i się skusiłam, czy kupić sobie jeszcze jakiś krem nawilżający?

Avon Solutions, Krem nawilżająco-opalający na dzień

Aqua, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Cocoglycerides, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Benzophenone-3, Dihydroxyacetone, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Xanthan Gum, Parfum, C13-14 Isoparaffin, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Phosphorid Acid, Calcium PCA, Phytol, Polysilicone-11, Laureth-7, Aframomum Melegueta Seed Extract, C12-15 Alkyl Benzoate, Gardenia Florida Extract, Helianthus Annuus Extract, Lonicera Japonica Extract, Tribehenin, Viola Tricolor Extract, Ceramide 2, Camellia Sinensis Extract, Echinacea Angustifolia Extract, Gingko Bilboa Extract, Panax Ginseng Extract, Peg-10 Rapeseed Sterol, Citrus Tangerina Extract, Foeniculum Vulgare Extract, Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Lactoferrin, Phospholipids, Disodium Edta, Palmitoyl Oligopeptide, Saccharomyces Ferment Filtrate, Mica, CI 77891, CI 19140, CI 16035 <1008718-011>
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 10:38   #355
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtr Pharmaceris

Prosze zapoznac sie z JUZ istniejacym watkiem "skladowym"
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 10:40   #356
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ukrycior - dziękuję poszukam czegoś innego, nie będę ryzykować
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 12:56   #357
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
Witam
Wizażanka Basia84 poprosiła bym wkleiła skład kremu nawilżająco-dotleniającego o przedłużonym działaniu Hydro Oxy Clareny
tak więc poniżej skład:

aqua, ethylhexyl cocoate(estry odpowiedzialne za zmiekczanie), glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol(ma wlasciwosci gojace,lagodzace) sodium hyaluronate(hialuronian sodu-nawilzacz), camellia sinensis leaf extract(antyoksydant-wyciag z zielonej herbaty), butylene glycol, laminaria hyperborea extract(wyciag z alg,swietnie nawilza), saccharide isomerate(skladnik aktywny,ktory ma wlasciwosci nawilzajace), butyrospermum parkii (shea butter)(maslo shea,bogaty emolient wspomagajacy nawilzanie ale potrafi tez zapychac poddatne cery), urea(mocznik), titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol.


prosimy o fachowe rozszyfrowanie
Na czerwono zaznaczylam drazniace konserwanty i alergicznie moga zareagowac cery wrazliwe/naczynkowe/sklonne do alergii.


Bardzo ciekawy krem na pewno bedzie dobrze sprawdzal sie w roli nawilzacza i pozwoli skorze utrzymac odpowiedni poziom nawilzenia,duzo substancji aktywnych w czolowce skladu.Obok skladnikow w skrocie podalam wlasciwosci,by bylo czytelniej
Jedynie cery poddatne na zapychanie powinny byc ostrozne,bo jest kilka potencjalnych zapychaczy(wyboldowalam) ale to tez nie jest regula

Warty wyprobowania
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 13:35   #358
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Poprosze o analize zelu myjacego pod katem skutecznosci no i ogolnie oceny skladu:

DR Denese Dermaclean
INCI: Aqua, Disdium Cocoamphodiacetate, Gluconolactone, Polyquaterniium-10, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia(lavender) Oil, Panthenol, Salicylic Acid, Ubiquinone(CoQ-10). Zea Mays Oil, Rettinyl Palmitate(Vitamin A), Tocopherol Acetate(Vitamin E), Citric Acid(Vitamin C), Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea

Dzieki
Bardzo ciekawy zel do mycia
w czolowce zostal uzyty mleczan kwasu glukonowego,ktory w kontakcie z woda ulega samoistniej przemianie w kwas glukonowy,do tego kwas salicylowy i mamy dosc ciekawy srodek myjacy na bazie kwasow BHA-bedzie dzialac przeciw pryszczom i wygladzac skore;
Zawarta lawenda bedzie dzialac lagodzaco,regenerujaco;pa ntenol ma silne wlasciwosci lagodzace;koenzym Q10 poodbnie jak vit.E jest silnym antyutleniaczem.

Sama bym sie na niego skusila ale pewnie w PL jest nieosiagalny....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 13:37   #359
monique32
Przyczajenie
 
Avatar monique32
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domciu
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam! Tydzień temu zaczęłam stosować filtry (jestem w fazie testowania produktów różnych firm). Używam fluidu MAC STUDIO FIX SPF 15. Proszę o jego analizę pod względem destabilizacji filtrów. Wielkie dzięki!

Skład: water, cyclopentasiloxane, PEG-10 dimethicone, butylene glicol, trimethylsilicate, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, magnesium sulfate, silica, dimethicone/PEG-10/15 crospolymer, laminaria saccharina extract, algae extract, tocopheryl acetate, sodium hyaluronate, lecithin, hydrogenated lecithin, xanthan gum, sorbitan sesquioleate, methoxyamodimethicone/silsesquioxane copolymer, laureth-7, PEG/PPG-18/18 dimethicone, disteardimonium hectorite, dimethicone crosspolymer, triethoxycaprylylsilane,p ropylene carbonate, BHT, chloroxynelol, phenoxyethanol, methylparaben,prophylpara ben [ titanium dioxide (CI 77891), iron oxides(CI 77491, CI 77492, CI77499), chromium oxide greens (CI77288)]

Edytowane przez monique32
Czas edycji: 2008-05-01 o 11:19 Powód: Zapomniałam o pogrubieniu nazwy kosmetuku, sorry.
monique32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-27, 13:41   #360
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy tych kremów pod oczy mogę używać naraz, tzn jak się wchłonie pierwszy nakładać jeszcze drugi?

Flos Lek, Seria do skóry z problemami naczyniowymi, Rozjaśniający krem pod oczy

Aqua, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Cetearyl Isononanoate, Ethylhexyl Stearate, Butylene Glycol, Sylibum Marianum Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Glycerin, Hydrolyzed Ceasalpinia Spinosa Gum, Ceasalpinia Spinosa Gum, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol. Pelvetia Canaliculata Extract, Dimethicone Triathanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA.

Flos Lek, Seria do pielęgnacji okolic oczu, Żel ze świetlikiem i herbatą do powiek i pod oczy

Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Thea Sinensis Leaf Extract, Euphrasia Officinalis Herb Extract, Ethoxydiglycol, Chamomilla Recutica (Matricaria) Flower Extract, Glucose (and) Bisabolol Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Althaea Officinalis Root Extract, Carbomer, Triathanolamine, Imidazolidinyl Urea, methylparaben.


I czy ten krem będzie wystarczającym nawilżaczem, bo potrzebowałam coś brązującego na wiosnę i się skusiłam, czy kupić sobie jeszcze jakiś krem nawilżający?

Avon Solutions, Krem nawilżająco-opalający na dzień

Aqua, Ethylhexyl, Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Cocoglycerides, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Benzophenone-3, Dihydroxyacetone, Cetearyl Glucoside, Polyacrylamide, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Xanthan Gum, Parfum, C13-14 Isoparaffin, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Phosphorid Acid, Calcium PCA, Phytol, Polysilicone-11, Laureth-7, Aframomum Melegueta Seed Extract, C12-15 Alkyl Benzoate, Gardenia Florida Extract, Helianthus Annuus Extract, Lonicera Japonica Extract, Tribehenin, Viola Tricolor Extract, Ceramide 2, Camellia Sinensis Extract, Echinacea Angustifolia Extract, Gingko Bilboa Extract, Panax Ginseng Extract, Peg-10 Rapeseed Sterol, Citrus Tangerina Extract, Foeniculum Vulgare Extract, Yeast Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Lactoferrin, Phospholipids, Disodium Edta, Palmitoyl Oligopeptide, Saccharomyces Ferment Filtrate, Mica, CI 77891, CI 19140, CI 16035 <1008718-011>

Nie widze sensu aby uzywac Flos leku jednoczesnie,jezeli juz koniecznie chcesz to jeden dalabym na dzien a drugi na noc-wybor dowolny,bo to zalezy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Krem Avonu bedzie slabym nawilzaczem i niestety dyskwalifikuja go skladniki,ktore zaznaczylam na czerwono(jeden potrafi paskudnie podraznic a drugi jest za wysoko w skladzie,ktory ma dzialanie rakotworcze,moze i uzyte stezenie nie jest zbyt duze ale bardzo zawracam uwage,by unikac poliakrylamidu)
To,co ciekawe to ujete w drugiej czesci skladu i dosc daleko
Wybor nalezy do Ciebie ale jezeli potrzebujesz dobrego kremu nawilzajacego to poszukalabym czegos innego.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.