Stopy w biochemicznej mocy :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-17, 11:46   #91
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
To ja widzę że zastosowałam hardcore, bo na "łoko" to dałam w proporcji 1:3.
hehe
Sugerowane stężenie mocznika to 5-15% ale skoro nic Ci nie wypaliło...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 12:00   #92
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj piankę scholla nawilżającą. Jestem zadowolona. W składzie ma mocznik na 2 miejscu Fajny kosmetyk, wygląda jak pianka do golenia. Mógłby pachnieć, jest bezzapachowy. Ale dość lekki (choć na dzień się raczej nie nadaje, a z takim zamiarem ją kupiłam ) i ładnie nawliża suchą skórę (mam kłopoty z suchością stóp w miejscu "podbicia - tam, gdzie po wewn. stronie stopa się unosi, nie wiem jak to opisać...). Zobaczę jak się sprawdzi w dłuższym stosowaniu. Chociaż na niektóre noce nadal będę wierna dernilanowi i hasceralowi
Zastanawiałam się też nad solą do moczenia stóp - ALE czy taka sól nie wysuszy? Teraz do pedicuru używam wody z olejkami eterycznymi - chciałabym jakoś ten zabieg jeszcze bardziej uprzyjemnić Macie jakieś typy?
Miałam piankę scholl fajnie nawilża i wyładza, ale z większymi problemami sobie nie radzi
dernilan jest dużo skuteczniejszy,bo tez stosuję

Co do soli, chyba zalezy jaką kupisz,moja super nawilża i wygładza
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 12:39   #93
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
hehe
Sugerowane stężenie mocznika to 5-15% ale skoro nic Ci nie wypaliło...
Tak, teraz to też przeczytałam że 5-15%.

Aguś, nie dość że nie wypaliło to jeszcze mi super wygładziło stópki. Ja prostu chciałam raz a dobrze.

Dzisiaj je tylko pokremuję samym kremem.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 14:37   #94
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
Wiesz, nigdy nie używałam go na pęcherze... On robi tak, że potem, jak moczysz skórę, to możesz zszorować nawet najgrubsze nagniecenie Ale sama musisz zdecydować, czy chcesz to robić z pęcherzem... Ja zawsze zostawiam pęcherze do ich samoistnego wchłonięcia
(jak ten pęcherz jest mały i pusty, to można spróbować - tylko czy nie wystarczą cążki?)
Cążkami bym sie nie odważyła Najczęściej takie bąble przekuwam sterylna igłą i od razu je dezynfekuję, ale ten jest pod warstwą grubej zrogowaciałej skóry, więc nie ma szans na samodzielne usunięcie, a męczy mnie już od kilu miesięcy :| No nic, kupiłam dziś acerin i będę jutro eksperymentować:P

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
jesli chcę uzyskac delikatniejszy efekt , bardziej nawilżyc to w proporcjach 1:20 by wygładzic i złuszczyc skórę proporcje ok. 1:7

Hehe, to a wczoraj zaszalałam i zmieszałam je prawie, że w proporcjach 50:50 :P Chciałam taki domowy Xerial 50

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj piankę scholla nawilżającą. Jestem zadowolona. W składzie ma mocznik na 2 miejscu Fajny kosmetyk, wygląda jak pianka do golenia. Mógłby pachnieć, jest bezzapachowy. Ale dość lekki (choć na dzień się raczej nie nadaje, a z takim zamiarem ją kupiłam ) i ładnie nawliża suchą skórę (mam kłopoty z suchością stóp w miejscu "podbicia - tam, gdzie po wewn. stronie stopa się unosi, nie wiem jak to opisać...). Zobaczę jak się sprawdzi w dłuższym stosowaniu. Chociaż na niektóre noce nadal będę wierna dernilanowi i hasceralowi
Zastanawiałam się też nad solą do moczenia stóp - ALE czy taka sól nie wysuszy? Teraz do pedicuru używam wody z olejkami eterycznymi - chciałabym jakoś ten zabieg jeszcze bardziej uprzyjemnić Macie jakieś typy?
Jeśli chodzi o sól to te drogeryjne mnie nigdy nie były w stanie zadowolić:P Teraz do miski sypię gruboziarnistą sól morską i dodaję olejki eteryczne (mięta+cytryna). Stopy sa mięciutkie i po kilku minutach odczuwam chłodzące działanie mięty
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 07:40   #95
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
U mnie na stopy zbawiennie dziala ZIaja pro - jako zluszczacz w polaczeniu z pumeksem (przekonalam sie ale co 2 tyg kupuje nowy ) a do tego kapsulki witaminowe a+e na piety i mocno natluszczajacy krem. Lubie sobie pomoczyc nogi ale juz nie w soli a w olejkach (tzn ciepla woda + olejek do kapieli)

Nat
Bardzo mnie ta seria intryguje.Mam tylko problem ze znalezieniem składu w necie.Dziekuję za bardzo obszerną wypowiedz
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj piankę scholla nawilżającą. Jestem zadowolona. W składzie ma mocznik na 2 miejscu Fajny kosmetyk, wygląda jak pianka do golenia. Mógłby pachnieć, jest bezzapachowy. Ale dość lekki (choć na dzień się raczej nie nadaje, a z takim zamiarem ją kupiłam ) i ładnie nawliża suchą skórę (mam kłopoty z suchością stóp w miejscu "podbicia - tam, gdzie po wewn. stronie stopa się unosi, nie wiem jak to opisać...). Zobaczę jak się sprawdzi w dłuższym stosowaniu. Chociaż na niektóre noce nadal będę wierna dernilanowi i hasceralowi
Zastanawiałam się też nad solą do moczenia stóp - ALE czy taka sól nie wysuszy? Teraz do pedicuru używam wody z olejkami eterycznymi - chciałabym jakoś ten zabieg jeszcze bardziej uprzyjemnić Macie jakieś typy?
Skusiłam się w Superpharmie na promocje soli Dead Sea Products Aromatic Bath Salts with Relaxing Geranium za 9,99 z 38,99...I bardzo sobie chwalę nie tylko kuszący skok cenowy ale zapach,działanie relaksujące,odświeżające. Choć nie zauważyłam wielkiej różnicy między solą aromatyczną a zwykłą nieoczyszczaną kuchenną do której dodaje olejek.Bardzo lubię moczyć stopy w soli nie wysuszają się wręcz skóra jest moim zdaniem szybciej zmiękczona i można usunąć zbędny estetycznie naskórek.
Jakie działanie oprócz nawilżającego ma pełnić wspomnina pianka,to musi być nietypowy kosmetyk.Czy jest gdzieś link do tej pianki?
Mam pytanie czy wykonujecie ćwiczenie stóp?miłej niedzieli
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 10:54   #96
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Link do pianki:
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=1796
wczoraj użyłam jej mniej (radzą kulkę wielkości pleczki golfowej, to było stanowczo za dużo - to znaczy na noc ok, ale w dzien możnaby się wyślizgnąć z butów ). Używam jej krótko, ale wydaje mi się, że jako prosty, nawilżający, zmiękczający kosmetyk do bezproblemowych stóp będzie OK. Oprócz tej pianki używam tarki i hasceralu/dernilanu.

Czyli zwykła sól morska... spróbuję. nigdy nie używałam żadnej soli (ani do stóp ani do kąpieli, ani do peelingu) bo bałam się wysuszenia... ale skoro mówicie ze to nic strasznego to spróbuję takiej grubej kamiennej (nie mam morskiej w domu, a w kuchni wolę kamienną - i tak jest jodowana), a potem może kupię tego scholla.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 11:03   #97
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

ja sie dziś tez skusze na tą sól bo cena niska jak za ta pojemność
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 11:45   #98
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Link do pianki:
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=1796
wczoraj użyłam jej mniej (radzą kulkę wielkości pleczki golfowej, to było stanowczo za dużo - to znaczy na noc ok, ale w dzien możnaby się wyślizgnąć z butów ). Używam jej krótko, ale wydaje mi się, że jako prosty, nawilżający, zmiękczający kosmetyk do bezproblemowych stóp będzie OK. Oprócz tej pianki używam tarki i hasceralu/dernilanu.
Dziękuję serdecznie.Tarkę też mam ale z papieru ściernego,metalowe raniły mi stopy
Czyli zwykła sól morska... spróbuję. nigdy nie używałam żadnej soli (ani do stóp ani do kąpieli, ani do peelingu) bo bałam się wysuszenia... ale skoro mówicie ze to nic strasznego to spróbuję takiej grubej kamiennej (nie mam morskiej w domu, a w kuchni wolę kamienną - i tak jest jodowana), a potem może kupię tego scholla.
Schaetzchen spróbuj przeto właśnie taką grubą kamienna i jeśli masz dodaj do tego olejku żeby było przyjemniej.
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ja sie dziś tez skusze na tą sól bo cena niska jak za ta pojemność
Sól była też o zapachu lawendy,pomarańczy,sosny. Jak za taką cenę warto spróbować
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:07   #99
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość

Sól była też o zapachu lawendy,pomarańczy,sosny. Jak za taką cenę warto spróbować
mmm..uwielbiam takie aromatyzowane solemam nadzieję,że jeszcze będą
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:20   #100
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Kusicie... Pomarańcza i lawenda.... mmmmmm...... chyba się przejadę do superpharm... jeśli nadal będzie ta cena, bo kosmetyki z dead sea normalnie są zbójecko drogie.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 14:19   #101
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
mmm..uwielbiam takie aromatyzowane solemam nadzieję,że jeszcze będą
Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kusicie... Pomarańcza i lawenda.... mmmmmm...... chyba się przejadę do superpharm... jeśli nadal będzie ta cena, bo kosmetyki z dead sea normalnie są zbójecko drogie.
Dziewczęta ufam,że promocja ogólnopolska bo w Toruniu sporo jeszcze tych soli było...także mam nadzieję ,że zakupicie szczęśliwie no i ja przyznam się przez dzień trzymałam sól z geranium na biurku żeby sobie od czasu do czasu uprzyjemnić życie wąchaniem
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 15:59   #102
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Spowiedź zakupoholiczki... Pojechaliśmy dziś na niedzielny obiad do susharni - wybrałam specjalnie miejsce w galerii mokotów, gdzie jest superpharm... Sole upchnięte gdzieś na samym dole regału, ale wyszperałam Kupiłam kwiaty pomarańczy i imbir. Lawendy już nie było, było jeszcze geranium i sosna. Są to wprawdzie sole do kąpieli - nie konkretnie do stóp - czy o tych pisałyście? Ale jeśli coś dobre do ciała, to i stopy chyba polubią? Pół kilo kosztuje rzeczywiście 9,99
Zapachy piękne, chociaż tak prosto ze słoika bardzo intensywne. Dziś wieczorem zrobię sobie spa i zdam relację. Tylko którą sól wybrać??? Możę prawą stopę zanurzę w imbirze, a lewą w pomarańczy?

EDIT: tak wącham i wącham te sole, kwiat pomarańczy pachnie jak mój ukochany hydrolat neroli zaś imbir... głównie eukaliptus, mięta, te klimaty. No to zerwałam nalepkę z polskim opisem, żeby dotrzeć do listy ingrediencji i co widzę: sól z morza martwego + olejek z kwiatów pomarańczy, a na drugim (imbirowym) mieszanka olejków: listea cubeba, eukaliptus, kamfora, limonka, rozmaryn, melisa, imbir.
Coraz bardziej mi się te sole podobają
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2008-05-18 o 18:03
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 19:20   #103
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Oj Dziewczyny kusicie Nie wiem jakim cudem, ale muszę w natłoku zajęć jutro wyskoczyć do Superpharmu po te sole, chociaż zupełnie mi nie po drodze :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 21:19   #104
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Kup koniecznie! Właśnie moczę stopy w soli imbirowej - baaardzo relaksujące doznanie Muszę zmyć z pięt piękny, szczypiorkowozielony kolor, na jaki zafarbowały mi nowe buty
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 22:14   #105
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Spowiedź zakupoholiczki... Pojechaliśmy dziś na niedzielny obiad do susharni - wybrałam specjalnie miejsce w galerii mokotów, gdzie jest superpharm... Sole upchnięte gdzieś na samym dole regału, ale wyszperałam Kupiłam kwiaty pomarańczy i imbir. Lawendy już nie było, było jeszcze geranium i sosna. Są to wprawdzie sole do kąpieli - nie konkretnie do stóp - czy o tych pisałyście? Ale jeśli coś dobre do ciała, to i stopy chyba polubią? Pół kilo kosztuje rzeczywiście 9,99
Zapachy piękne, chociaż tak prosto ze słoika bardzo intensywne. Dziś wieczorem zrobię sobie spa i zdam relację. Tylko którą sól wybrać??? Możę prawą stopę zanurzę w imbirze, a lewą w pomarańczy?

EDIT: tak wącham i wącham te sole, kwiat pomarańczy pachnie jak mój ukochany hydrolat neroli zaś imbir... głównie eukaliptus, mięta, te klimaty. No to zerwałam nalepkę z polskim opisem, żeby dotrzeć do listy ingrediencji i co widzę: sól z morza martwego + olejek z kwiatów pomarańczy, a na drugim (imbirowym) mieszanka olejków: listea cubeba, eukaliptus, kamfora, limonka, rozmaryn, melisa, imbir.
Coraz bardziej mi się te sole podobają
też kupiłamkwiat pomarańczybardzo mi siępodoba,intensywnie pachnie.szkoda,że dziś nie mam czasu na kąpiel bo padam ze zmęczenia..ale jutro
U nas były tylko pomarańcza imir i sosna,ale 2 ostatnie za intensywne dla mnie
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 22:42   #106
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kup koniecznie! Właśnie moczę stopy w soli imbirowej - baaardzo relaksujące doznanie Muszę zmyć z pięt piękny, szczypiorkowozielony kolor, na jaki zafarbowały mi nowe buty
Właśnie najbardziej mam ochtę na pomarańcz, po Twoim stwierdzeniu, że przypomina hydrolat neroli Jejku, mam nadzieję, że jeszcze cos jutro dostanę, bo sól morska właśnie mi sie skończyła :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 09:57   #107
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Ja również.
Nie przypuszczałam, że wy też to robicie.
A dlaczego?

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Spowiedź zakupoholiczki... Pojechaliśmy dziś na niedzielny obiad do susharni - wybrałam specjalnie miejsce w galerii mokotów, gdzie jest superpharm... Sole upchnięte gdzieś na samym dole regału, ale wyszperałam Kupiłam kwiaty pomarańczy i imbir. Lawendy już nie było, było jeszcze geranium i sosna. Są to wprawdzie sole do kąpieli - nie konkretnie do stóp - czy o tych pisałyście? Ale jeśli coś dobre do ciała, to i stopy chyba polubią? Pół kilo kosztuje rzeczywiście 9,99
Zapachy piękne, chociaż tak prosto ze słoika bardzo intensywne. Dziś wieczorem zrobię sobie spa i zdam relację. Tylko którą sól wybrać??? Możę prawą stopę zanurzę w imbirze, a lewą w pomarańczy?

EDIT: tak wącham i wącham te sole, kwiat pomarańczy pachnie jak mój ukochany hydrolat neroli zaś imbir... głównie eukaliptus, mięta, te klimaty. No to zerwałam nalepkę z polskim opisem, żeby dotrzeć do listy ingrediencji i co widzę: sól z morza martwego + olejek z kwiatów pomarańczy, a na drugim (imbirowym) mieszanka olejków: listea cubeba, eukaliptus, kamfora, limonka, rozmaryn, melisa, imbir.
Coraz bardziej mi się te sole podobają

jadę tam dzisiaj! mam blisko z pracy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 11:49   #108
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A dlaczego?
Dlaczego nie sądziłam, że również go używacie?

Dlatego, że sama zakupiłam go z przeznaczeniam - buźka - nie stopy, ale potem nie wiedząc jak go inaczej wykorzystać...
W skrócie - wydawało mi się, że to tylko mój genialny pomysł.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 12:32   #109
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Dlaczego nie sądziłam, że również go używacie?

Dlatego, że sama zakupiłam go z przeznaczeniam - buźka - nie stopy, ale potem nie wiedząc jak go inaczej wykorzystać...
W skrócie - wydawało mi się, że to tylko mój genialny pomysł.

Hahaha, rozumiem. Nieeeee....xerial 50 super sie sprawdza jeszcze na łokcie i kolana.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 20:46   #110
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Kup koniecznie! Właśnie moczę stopy w soli imbirowej - baaardzo relaksujące doznanie Muszę zmyć z pięt piękny, szczypiorkowozielony kolor, na jaki zafarbowały mi nowe buty
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
też kupiłamkwiat pomarańczybardzo mi siępodoba,intensywnie pachnie.szkoda,że dziś nie mam czasu na kąpiel bo padam ze zmęczenia..ale jutro
U nas były tylko pomarańcza imir i sosna,ale 2 ostatnie za intensywne dla mnie
Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Właśnie najbardziej mam ochtę na pomarańcz, po Twoim stwierdzeniu, że przypomina hydrolat neroli Jejku, mam nadzieję, że jeszcze cos jutro dostanę, bo sól morska właśnie mi sie skończyła :P
Cieszę się zainteresowaniem solami ufam,że nie żałujecie.Ubolewałam bo istotnie składy są zaklejone i trudno się zdecydować.Jakby ktoś był zainteresowany ową z gerunium to skład jest lapidarny -sea salt,geranium maculat,red4...Nie ukrywam kusi mnie ta z imbirem Ufam,ze domowe spa Was odprężyło i stopy są lekkie ,gładkie no i pachnące
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:57   #111
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Ja znalazłam Oxeril -30 %
http://www.domzdrowia.pl/57842,ocean...gowacenia.html
Duzo tańszy od Xerialu ale czy dobry.
Dziś znowu mnie czeka maraton po aptekach
Dostałam próbkę możliwe,iz to odpowiednik wymienionego Oxerilu.Kremik zwie się Oxerdermil i jest to seria do mysia ciała,do popękanej skóry stóp i to co dostałam czyli krem do skóry z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem ma ponoć aż 30%mocznika.
skład-aqua,urea,dl-c12-13 alkyl malate,octyldodecanol,par affinum liquidum,glycerin,butyros perum parkii,sorbitol,sodium lactate,polyglyceryl 4-isostearate,cyclopentasil oxane,cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone.magnesium sulphate,cera microcristallina,hydrogen ated castrol oil,lactic acid,sorbitan sesquioleate,allantoin.
Kremik z konsystencji przypomina mi krem do rąk Neutrogeny.Zapach niknący,bez natarcia.Trudno powiedzieć o działaniu gdyż właśnie moje stopy otrzymały dawkę z próbki.Mam pytanie skąd brać ten arcypomocny mocznik?pozdro
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:57   #112
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Dzięki za skład soli geraniowej i dzięki za polecenie tych soli! Wygląda na to, że tylko ta imbirowa jest taka "bogata", ale jeszcze raz to napiszę: pełen relaks, cudny zapach i pięty pozbawione zielonego koloru po butach
Dzisiaj....... oczywiście moczę się w neroli I tylko brak czasu powstrzymuje mnie przed atakiem na superpharm, żeby dokupić następne zapachy.....
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 21:03   #113
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dzięki za skład soli geraniowej i dzięki za polecenie tych soli! Wygląda na to, że tylko ta imbirowa jest taka "bogata", ale jeszcze raz to napiszę: pełen relaks, cudny zapach i pięty pozbawione zielonego koloru po butach
Dzisiaj....... oczywiście moczę się w neroli I tylko brak czasu powstrzymuje mnie przed atakiem na superpharm, żeby dokupić następne zapachy.....
Cieszę się ,że Twoje stopy odkrywają tak piękne zapachy.Choć nie ukrywam jutro chyba pobiegnę kupić albo imbir albo neroli...Za dużo tych wydatków
Co do koloru stóp to z nieokłamanym wstdem odkryłam,że moje sandały farbują i efekt czarnych stóp jest conajmniej niezasłużony.Obecnie są juwenalia i dziewczyna która szła bossp miała równie przyciemnione stopy jak jaChyba na nic ta cała pielegnacja
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 21:13   #114
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

o Wy Baby okropne! Miałam już nic nie wydawać, walczę z milionami pokus....


...i jutro jadę po sole do Złotych Tarasów
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 21:25   #115
lipiec7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 279
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
o Wy Baby okropne! Miałam już nic nie wydawać, walczę z milionami pokus....


...i jutro jadę po sole do Złotych Tarasów
jak będziesz już sobie swobodnie moczyła stopy w soli o wybranym uprzednio starannie zapachu będziesz niewątpliwie błogosławiła ów dzień kiedy o nich przeczytałaśmiłego spa,polecam muzykę portugalską
lipiec7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 22:25   #116
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

ja sie dzis zaopatrzylam w acerin, kremikiem z mocznikiem sie jzu smaruje wiec zaraz lece wymoczyc stopki
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 23:54   #117
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

buuu ;(;(;( poleciałam dzis specjalnie na oławską do superpharmu i już nie było ani jednej soli ;( pani w sklepie powiedziała, że mają być jeszcze pod koniec tygodnia, ale wątpię, żeby znów były w tak kuszącej cenie, a 40 zł za pół kilo soli z olejkami nie dam :P
generalnie się podłamałam, bo od wczoraj wyobrażałam sobie, że wymoczę stopki w pachnącej kąpieli :P atu nic z tego. nawet sól morska w kryształach mi się skończyła :|

EDIT:
W akcie desperacji (bo zakładam z góry, że gdy ponownie pojawią sie sole w superpharmie, to beda w starej cenie:P) przetrząsnęłam cały internet i najbardziej interesujące wydaja sie te sole:
http://www.solmorska.sold.pl/
Cena przyjemna, no i sole są z olejkami eterycznymi a nie sztucznymi barwnikami/subst. zapachowymi. Ale nic kompletnie nie wiem o tej firmie, w internecie też zbyt wiele informacji nie znalazłam, więc trochę boję sie tam zamawiać:|
Znalazłam też sole z morza martwego Apis:
http://esentia.pl/Apis_Dead_Sea_Line...eli_p27135.htm
ale nie znam składu i nie wiem czy nie mają sztucznego zapachu :| Może któraś z Was je używała?

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2008-05-20 o 00:45 Powód: dopiska
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 06:43   #118
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Nie znam niestety podlinokowanych przez Ciebie soli Solowa debiutantka jestem.
A będąc w superpharm miałam wrażenie, że co druga klientka to biochemiczka która przyleciała po sól po anonsie na forum
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 07:16   #119
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
buuu ;(;(;( poleciałam dzis specjalnie na oławską do superpharmu i już nie było ani jednej soli ;( pani w sklepie powiedziała, że mają być jeszcze pod koniec tygodnia, ale wątpię, żeby znów były w tak kuszącej cenie, a 40 zł za pół kilo soli z olejkami nie dam :P
generalnie się podłamałam, bo od wczoraj wyobrażałam sobie, że wymoczę stopki w pachnącej kąpieli :P atu nic z tego. nawet sól morska w kryształach mi się skończyła :|

EDIT:
W akcie desperacji (bo zakładam z góry, że gdy ponownie pojawią sie sole w superpharmie, to beda w starej cenie:P) przetrząsnęłam cały internet i najbardziej interesujące wydaja sie te sole:
http://www.solmorska.sold.pl/
Cena przyjemna, no i sole są z olejkami eterycznymi a nie sztucznymi barwnikami/subst. zapachowymi. Ale nic kompletnie nie wiem o tej firmie, w internecie też zbyt wiele informacji nie znalazłam, więc trochę boję sie tam zamawiać:|
Znalazłam też sole z morza martwego Apis:
http://esentia.pl/Apis_Dead_Sea_Line...eli_p27135.htm
ale nie znam składu i nie wiem czy nie mają sztucznego zapachu :| Może któraś z Was je używała?
hm, ta pierwsza wydaję się bardzo kusząca, wygląda naturalnie
natomiast druga - piszą ,ze sztucznie i słabo pachnie, no i ten kolorek

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Nie znam niestety podlinokowanych przez Ciebie soli Solowa debiutantka jestem.
A będąc w superpharm miałam wrażenie, że co druga klientka to biochemiczka która przyleciała po sól po anonsie na forum
rany, jak to "dobrze", ze na moim "zadupiu" nie ma Superpharm
wypada sobie więc samemu zrobić taką sól...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:26   #120
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Stopy w biochemicznej mocy:)

W katalogu z promocjami na stronie superpharmu jest napisane, że jest ważny do 28.05, więc wstrzymam sie jeszcze z poszukiwaniem innych soli i pojadę tam w piątek w nadziei, że załapię sie jeszcze na tę boska cenę :P A jak nie to wtedy chyba skuszę się na sól z pierwszego linku, którą podałam w poprzednim poście. Tylko chyba najpierw do nich napiszę i zapytam się co rozumieją przez olejek eteryczny 'pomarańcz', bo marzy mi sie neroli
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.