Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 15:06   #1111
Schnueffelchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Hannover
Wiadomości: 17
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Schnueffelchen-wyedytowalam i wyboldowalam jeszcze jeden filtr-Tinosorb S,ciekawy ten filtr i stabilny.

Dziękuję bardzo Cena 4 Euro za 100 ml nie jest najgorsza ... Mam tylko nadzieję, że po dłuższym czasie nie będzie zapchał. (używam opcji "wielo-cytuj", ale coś nie daje "cytatowego" tła

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-09-20 o 14:41
Schnueffelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 16:52   #1112
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Lakier z baza akrylowa plus dodatki utwardzajace-tak sadze,ze w taki sposob wplyna na zachowanie sie lakieru na pazurkach,liczby to uzyte barwniki
Wg mnie sklad calkiem niezly,jestem pod wrazeniem,co to za firma?

Popisze w miare mozliwosci ale nie obiecuje,mam dzisiaj koszmarny dzien a glowa mi peka
.
dziękuję że napisałaś -to lakier kupiony przez moją siostrę na bazarku z 2 albo 3 zł - sama zdziwiłam się, że tyle kosztuje a nie zawiera np toluenu, formaldehydu, jak takie tanie lakiery. mam nadzieję, że się lepiej poczujesz
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 20:06   #1113
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Asiu, proszę o analizę składu:

Profis-Fryzopol, Coco Mask (Maska z mleczkiem kokosowym i glikolem)

Link do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=258048

aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, propylene glycol, coconut (cocos nucifera) extract, parfum, imidazolidinyl urea, citric acid, glyceryl stearate, PEG-60 hydrogenated castor oil, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 10:21   #1114
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Poproszę o analizę kremu Ziaja, Oliwkowa, 'Lekka formuła':

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isohexadecane, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceresin, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Gerianiol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alkohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral, Amyl Cinnamal, Citric Acid.

Czy jest w nim coś zapychającego?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 10:35   #1115
koshulcia
Raczkowanie
 
Avatar koshulcia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: sensation white 2009.
Wiadomości: 176
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

kupiłam podklad Oriflame, Visions Fresh face foundation.
Podkład pod makijaż Visions Fresh Facemam pewne wątplowości : może zapchać moją normalną cere ( jeszcze sie tluszczy na czole [okolice między brwiami]) skłonną do trądziku na czole ( w wyzej opisanym miejscu :P)

AQUA, GLYCERIN, ISODECYL NEOPENTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIMETHICONE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYISOBUTENE, C20-22 ALCOHOLS, METHYLPARABEN, CETYL ACETATE, PARFUM, OLEYL ACETATE, STEARYL ACETATE, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, PROPYLPARABEN, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
__________________
Ty
bo na imię miała mieć Wiosna.

05.10.2006 ;* razem.
2009 (?)
2012/2013.
koshulcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 11:41   #1116
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

to i ja się znów ustawię w kolejce.

Proszę o analizę składu podkładu przede wszystkim pod kątem zapychania i współdziałania ze skórą tłustą/trądzikową (czy można powiedzieć coś o kryciu, trwałości?). Ew jeszcze jak się miałby on do filtrów?

BELL, fluid anti-age
Aqua, Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 dimethicone, Dimethiconol, Ethylexyl Methoxycinnamate, Sodium Chloride,C30-45 Alkyl Methicone, Hydrolyzed Wheat Gluten, Ceratonia Siliqua Gum, Retinyl Palmitate, Arachis Hypogaea (peanut oil), Polysorbate 80, C30-45 Olefin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric acid, Ascorbic acid, Trimethoxycaprylylsiane, Dimethicone, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyetanol, Parfum, Alpha-Isometyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methypropional,Hexyl cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool [+/- Cl 77891, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 13:52   #1117
ane120
Zadomowienie
 
Avatar ane120
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tyle info o nich znalazlam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=isispharma

Cos mi sie wydaje,ze Justy o nim pisala ale musialabym poszukac.Jak znajde to wrzuce link

Mam
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=633
dzięki Hexxana- z tego co widać to nic specjalnego ale smarowałam sie nim 2 tyg.w Egipcie i plamy mi nie wylazły ,fakt ze waliłam grubą warstwę,.Chyba znowu go kupię.Pozdro.A.
ane120 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 15:29   #1118
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Heidi88 trudno jest mi cos konkretnego polecac poniewaz sama ma ogromny problem z dobraniem czegos,do bardzo wrazliwych oczu.Od jakiegos czasu uzywam dwufazy Ziaji i jestem zadowolona-chociaz nie do konca mnie zachwyca ale...zaden micel nie jest w stanie dac sobie rady z dokladnym zmyciem tuszu,cieni,kredki wiec wole preparaty dwufazowe.Wczesniej chwalilam sobie dwufaze rozana Bielendy ale musieli cos kombinowac ze skladami bo nie kazde opakowanie tolerowalam

Idealem jest dla mnie mleczko L'oreala Hydro Confort dla cery suchej-swietnie zmywa makijaz i bardzo dobrze radzi sobie z makijazem oczu a przy tym jest delikatne;podobne odczucie mam wobec mleczka profesjonalnego Bielendy.Tylko w przypadku mleczek potrzebuje czegos do przemycia oczu i tutaj pieknie spisuje sie tonik Garniera dla skory wrazliwej-ostatnia ich nowosc na rynku.

Odnosnie podkladow-bardziej sklanialabym sie ku MF LP ale moze masz mozliwosc przetestowania?

To tak w skrocie
dziekuje bardzo ja takze stosuje to mleczko z loreala, bo narazie nie znalazłam nic lepszego
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 15:36   #1119
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lisa009 Pokaż wiadomość
hej

dziś otrzymałam rzeczy z AVONU...
w tym mój balsam do ust..
i własne moje pytanie to:
czy jest w nim coś pochodzenia zwierzęcego?
Jeśli tak to co? Oby nie było

Owocowy lśniący balsam do ust, AVON seria: COLORTREND fruit shine.
Skład:POLYBUTENE, DI-PPG-3 MYRISTYL ETHER ADIPATE, DIISOPROPYL DIMER DILINOLEATE, HYDROXYSTEARIC ACID, AROMA, CERA MICROCRISTALLINA, DIISOSTEARYL MALATE, SACCHARIN, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, [+/- CI 15850, CI 19140, CI 42090]. <GL 784


Z góry dzięęęki wielkie <3 =*
Zwierzecego?tzn,co? wg mnie same syntetyczne skladniki,pewnie ma intensywny zapach.

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
proszę o przenalizowanie składu balsamu rozswietlajacego oriflame>>
http://www.oriflame.pl/prod/catalog/...h=true&noMenu=

witamina c bedzie dzialac czy sa tutaj tylko śladowe ilosci?


Lista składników >> AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL STEARATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, SORBITAN STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, LACTOBACILLUS/PUNICA GRANATUM FRUIT FERMENT EXTRACT, ISOHEXADECANE, LARREA DIVARICATA EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, TOCOPHERYL ACETATE, POLYSORBATE 80, MICA, METHYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SODIUM CHLORIDE, XANTHAN GUM, SORBITAN OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM PCA, UREA, PROPYLPARABEN, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, SILICA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ETHYLPARABEN, POPULUS TREMULOIDES EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, EDTA, ASCORBIC ACID, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, TREHALOSE, POTASSIUM SORBATE, ASCORBYL METHYLSILANOL PECTINATE, POLYQUATERNIUM-51, SODIUM HYALURONATE, GLUCOSE, BHT, CHLORPHENESIN, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CI 77891, CI 19140, CI 15985
Vit. C jest w bardzo malej ilosci-wyboldowalam ja-sama zobacz jak plasuje sie na tle skladu ecry wrazliwe moga zle zareagowac na wysoko umieszczony dosc drazniacy konserwant-na czerwno.
Ogolnie balsam nie jest taki zly,mysle ze posiadaczki normalnej cery bez wiekszych problemow moga byc zadowolone-jest kilka fajnych skladnikow do tego kombinacja emolientow,ktore beda dobrze nawilzac i zmiekczac skore
Ciekawy skladnik to -ekstarkt z granatu posiada silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne-i wyglada na to,ze zostal on polaczony z kwasem mlekowym który otrzymujemy wyłącznie podczas naturalnego procesu fermentacji cukrów z udziałem bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus.
Do tego nastepny silny antyoksydant z rośliny Larrea divaricata,ktory dziala takze przeciwzapalnie.

Dosc ciekawy kosmetyk i wart wyprobowania


Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Dzień dobry, byłabym wdzięczna za analizę tych kremów do twarzy:

Deep Hedration Sorbet Gel Diora - chyba nawilżył mi twarz, ale mam podrażnioną okolicę ust(mam tam bardzo suchą skórę). Prosiłabym o wskazanie zapychaczy(bardzo mnie wysypało i szukam winowajcy), nawilżaczy, podrażniaczy. Czy gdyby to on podrażniał mi okolicę ust, mogłabym go kłaść na resztę twarzy, czy nie warto?

AQUA(WATER), ISONONYL ISONONANOATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, DECYLOXAZOLIDINONE, STEARETH-2, STEARETH-21, PHENYL TRIMETHICONE, METHYLPARABEN, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALKOHOL, CHLORPHENESIN, DIMETHICONE, ACRYLATES/C10-30 ACRYL ACRYLATECROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, POLYACRYLAMIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, TETRASODIUM EDTA, PARFUM(FRAGRANCE), DIMETHICONE/PHENYL VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ALKOHOL, XYLITYLGLUCOSIDE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, SORBITOL, SODIUM HYDROXIDE, ANHYDROXYLITOL, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, LAURETH-7, ALGIN, XYLITOL, POLYVINYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, AJUGA TURKESTANICA EXTRACT, CELLULOSE GUM, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, CI 19140(YELLOW 5), BHT.


Creme purafiante Payot - zawsze wygładzał mi cerę i leczył wypryski, a ostatnio chyba zaczął mnie zapychać. Czy to możliwe, że dlatego, iż zaczęłam go za dużo nakładać? (podobno działa antybakteryjnie nałożony cienką warstwą, inaczej może dać odwrotny efekt.)

AQUA(WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, PROPYLENE GLYCOL, ISODECYL ISONONANOATE, STEARETH-2, STEARETH-21, DIMETHICONE, DISTARCH PHOSPHATE, CETYL ALKOHOL, STEARYL ALKOHOL, LACTOCOCCUS FERMENT, CAPRYLOYL KERATIN AMINO ACIDS, BETULA ALBA BARK EXTRACT, COFFEA ARABICA(COFFEE) EXTRACT, ULVA LACTUCA EXTRACT, CHONDRUS CRISPUS(CARRAGEENAN). ALLANTOIN, PYRIDOXINE HCL, SODIUM RIBOFLAVIN PHOSPHATE, ALKOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, UREA, BIOTIN, SALICYLIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, TROMETHAMINE, CARBOMER, DISODIUM EDTA, PARFUM(FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, TRICLOSAN, PHENYL SALICYLATE, CI 77891(TITANIUM DIOXIDE), CI 19140(YELLOW 5) KI 4, CI 14700(RED 4) AKA 504, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, COUMARIN, GERANIOL, HYDROXYCITRONELLAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL.
Krem mogl czesciowo nawilzyc ale jest dosc slaby skladowo by ten efekt mogl sie utrzymac,zbyt duzo ulepszaczy i substancji "ulepszajacych" aplikacje.Polaczenie takiej ilosci silikonow,polimerow,akryl i i ich pochodnych nie jest za dobre przy dluzszym czasie stosowania.Poza tym malo skladnikow odzwyczych.
Za wysoko poliakrylamid i skladnik zapachowy-to bardziej gadzet niz krem ktory mozna ujac jako pielegnacje.
Krem zapewne jest lekki i nie tlusty i to,co bylo atutem na poczatku pozniej moglo Cie przesuszyc.

Payot nie jest taki ale skoro wczesniej nic zlego Ci nie robil to nie wiem czy to on moze byc winowajca,moze laczylas go z czym nowym?puder?podklad?inny preparat?
Ilosc moze miec znaczenie ale z reguly nie "tapetuje sie" cery nadmierna iloscia tylko na wyczucie widac jaka ilosc bedzie przyswojona i dziala antybakteryjnie ma w sobie skladniki,ktore wspomagaja pielegnacje cer tradzikowych.

Cytat:
Napisane przez Saga76 Pokaż wiadomość
Witam.
Prosze o analize skladu ampulek Dr.Hauschka,Hautkur Sensitiv(Koncentrat kondycjonujacy Sensitiv).Interesuje mnie przede wszystkim ich wplyw na naczynka.Czy jest szansa,ze ten koncentrat faktycznie je wzmocni?

Sklad:
aqua,parfum,borago officinalis(ogorecznik),chamomilla recutital(rumianek pospolity),rosa canina(dzika roza),artemisia abrotanum(bylica Boze drzewko),hamamelis virginiana(oczar wirginijski),betula alba(brzoza),copperoxide1/2,sodium chloride.
1-essential oils(w roztworze zrytmizowanym)
2-malachit

Z gory dziekuje
Ciekawa kombinacja skadnikowwg mnie bardzo fajny preparat i jezeli tylko nie zareagujesz podraznieniem/uczuleniem na wyciagi roslinne to powinein dzialac.

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę tych dwóch odżywek do włosów. Obie są firmy Balea, są bardzo tanie (0,65euro) i byłyby superodkryciem, jeśli okazałoby się że są coś warte a więc czy tak jest? Czy podziałają pozytywnie na włosy? Po wypróbowaniu pierwszej włosy były gładkie i miękkie - czy to jej zasługa czy coś sobie ubzdurałam? Bardzo bym prosiła o ocenę

Conditioner: Aprikose & Milch
Aqua
Cetearyl Alcohol
Propylene Glycol
Behentrimonium Chloride,
Isopropyl Palmitate,
Betane
Parfum
Isopropyl Alcohol
Dicapryl Ether
Glycerin
Lauryl Alcohol
Panthenol
Citric Acid
Niacinamide
Phenoxyethanol
Benzyl Alcohol
Polyquaternium-44
Pottasium Sorbate
Alcohol Denat.
Lactis Lipida
Lecithin
Prunus Armenica Fruit Extract
Carthamus Tinctorius Seed Oil
CI 15510



Conditioner: Johhanisbeere & Weiseprotein:
Aqua
Cetearyl Alcohol,
Isopropyl Palmitate,
Behentrimonium Chloride,
Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein,
Parfum
Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
Panthenol,
Isopropyl Alcohol,
Phenoxyethanol,
Niacinamide,
Benzyl Alcohol,
Citric Acid,
Ribes Nigrum Fruit Extract,
Potassium Sorbate
Hydrolyzed Wheat Protein
Hydrolyzed Wheat Gluten
Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Proetin,
Nie sa zle i maja w sobie emolienty,ktore wlasnie odpowiadaja za efekt zmiekczenia,nawilzenia jednak jest jedno ale-mianowicie obie bardzo wysoko posiadaja skladnik(wyboldowalam)kto ry potrafi byc silnym alergenem i jezeli ktos ma wrazliwa skore glowy,potrafia go uczulac/podrazniac rozne kosmetyki to uzywalabym dosc ostroznie.
Poza tym nie sa jakos specjlanie zle maja dosc ciekawe wcuagi roslinne choc w malych ilosciach-jednak jako odzywka kondycjonujaca i wspomagajaca wlosy na juz moze sie sprawdzic podczas regularnego stosowania,po odstawieniu wlosy raczej wroca do normy bo trudno mi okreslic aby w malych stezeniach te dobroczynne skladniki dzialaly dluzej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 15:48   #1120
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Asiu, proszę o analizę składu:

Profis-Fryzopol, Coco Mask (Maska z mleczkiem kokosowym i glikolem)

Link do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=258048

aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, propylene glycol, coconut (cocos nucifera) extract, parfum, imidazolidinyl urea, citric acid, glyceryl stearate, PEG-60 hydrogenated castor oil, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne.
Asienko maska nie jest zla,skladowo wyglada dosc przyzwoicie i plus za krotki sklad choc wrazliwe skory moga narzekac na drazniacy konserwant(na czerwono)
Warto sprobowac

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu Ziaja, Oliwkowa, 'Lekka formuła':

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isohexadecane, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceresin, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propylene Glycol, Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 1-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Gerianiol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alkohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral, Amyl Cinnamal, Citric Acid.

Czy jest w nim coś zapychającego?
Wyboldowalam potencjalne zapychacze ale czy akurat Tobie zaszkodza to trudno przewidziec
Na czerwono podrazniajacy konserwant,na ktory przede wszystkim musza uwazac wrazliwe i sklonne do alergii cery.

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
dzięki Hexxana- z tego co widać to nic specjalnego ale smarowałam sie nim 2 tyg.w Egipcie i plamy mi nie wylazły ,fakt ze waliłam grubą warstwę,.Chyba znowu go kupię.Pozdro.A.
Ane,przebarwienia/plamy maja to do siebie ze wychodza po czasie i podczas pobytu jak i teraz moglas nie zauwazyc zmian,to podstepny proces.



Cytat:
Napisane przez heidi88 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo ja takze stosuje to mleczko z loreala, bo narazie nie znalazłam nic lepszego
Prosze bardzo
Trudno jest znalezc cos uniwersalnego ale zajrzyj jeszcze na Biochemie Urody maja tam fajny olejek hydrofilny choc oczu nim nie probowalam zmywac to z reszta dobrze sobie radzi.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 15:50   #1121
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxana, dziękuję za pomoc, chyba będę musiała poszukać jakiegoś innego kremu w takim razie.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 16:04   #1122
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez martajg Pokaż wiadomość
dzięki Hexxana mam jeszcze pytanie co do:

puder w musie antybakteryjny Essence Pure Skin
Cyclopentasiloxane, dimethicone, dimethicone crosspolymer, phenyl trimethicone, silica, cyclohexasiloxane, tribehenin, c30-40 olefine, zink pc, phenoxyethanol, triethoxycaprylysilane, bisabolol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, propylparaben, [+/- CI 77491, CI 77492, CI77499, CI 77891]


Niby nie jest zly ale nie wiem jak dana cera zareaguje na na taka mieszanke silikonow i polimerow-podklad powinien wygladzic i nadac aksamitnego wykonczenia.


Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Hexxana, dziękuję za pomoc, chyba będę musiała poszukać jakiegoś innego kremu w takim razie.
Ale to juz wiesz,ze on Ci nie sluzy?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 16:18   #1123
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie sa zle i maja w sobie emolienty,ktore wlasnie odpowiadaja za efekt zmiekczenia,nawilzenia jednak jest jedno ale-mianowicie obie bardzo wysoko posiadaja skladnik(wyboldowalam)kto ry potrafi byc silnym alergenem i jezeli ktos ma wrazliwa skore glowy,potrafia go uczulac/podrazniac rozne kosmetyki to uzywalabym dosc ostroznie.
Poza tym nie sa jakos specjlanie zle maja dosc ciekawe wcuagi roslinne choc w malych ilosciach-jednak jako odzywka kondycjonujaca i wspomagajaca wlosy na juz moze sie sprawdzic podczas regularnego stosowania,po odstawieniu wlosy raczej wroca do normy bo trudno mi okreslic aby w malych stezeniach te dobroczynne skladniki dzialaly dluzej
No ja nie jestem wrażliwcem jeśli chodzi o skórę głowy i na razie jeszcze żadna z nich mnie nie podrażniła A czy one są na poziomie np odżywek Sunsilka albo Pantene? Pytam bo różnica w cenie jest kusząca - kosztują one tylko 65 centów więc ok 2,2zł, a ja cudów od odżywek nigdy nie oczekiwałam.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 16:50   #1124
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
No ja nie jestem wrażliwcem jeśli chodzi o skórę głowy i na razie jeszcze żadna z nich mnie nie podrażniła A czy one są na poziomie np odżywek Sunsilka albo Pantene? Pytam bo różnica w cenie jest kusząca - kosztują one tylko 65 centów więc ok 2,2zł, a ja cudów od odżywek nigdy nie oczekiwałam.
Wg mnie spokojnie postawic je obok Sunslika/Pantene/Nivea i innych drogeryjnych firm Zreszta zwroc uwage,ze wiele gabinetowych firm wcale nie ma lepszych skladowo preparatow...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 16:59   #1125
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wg mnie spokojnie postawic je obok Sunslika/Pantene/Nivea i innych drogeryjnych firm Zreszta zwroc uwage,ze wiele gabinetowych firm wcale nie ma lepszych skladowo preparatow...
No to super mi zawsze odżywki bardzo szybko schodzą i w przypadku tych nie najtańszych był to spory wydatek, a teraz chyba przestanę się tym martwić dziękuję, jesteś wielka
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 18:41   #1126
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ale to juz wiesz,ze on Ci nie sluzy?
Tak podejrzewam. Oprócz niego z kremów stosuję tylko Humektan, ale on chyba też mi nie służy, po posmarowaniu nim buzi czuje delikatne ściągnięcie. Podobo Humektan b.dobrze nawilża, może to minie z czasem?

L_V pisała (http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2040), że "Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi", co to znaczy? Wygooglowałam, że "emolienty są to wszelkiego rodzaju preparaty służące do natłuszczania i nawilżania skóry, wspomagające leczenie i pielęgnację skóry", czyli nie powinien zapychać, tak?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 19:25   #1127
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
No to super mi zawsze odżywki bardzo szybko schodzą i w przypadku tych nie najtańszych był to spory wydatek, a teraz chyba przestanę się tym martwić dziękuję, jesteś wielka
Zdaj relacje za jakis czas

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Tak podejrzewam. Oprócz niego z kremów stosuję tylko Humektan, ale on chyba też mi nie służy, po posmarowaniu nim buzi czuje delikatne ściągnięcie. Podobo Humektan b.dobrze nawilża, może to minie z czasem?

L_V pisała (http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2040), że "Humektan to same emolienty, ale o to właśnie w nim chodzi", co to znaczy? Wygooglowałam, że "emolienty są to wszelkiego rodzaju preparaty służące do natłuszczania i nawilżania skóry, wspomagające leczenie i pielęgnację skóry", czyli nie powinien zapychać, tak?
Humektan dobrze nawilza ale nie kazda cera jest z niego zadowolona,duzo osob tez narzeka na zapychanie wlasnie.Bylam nim zachwycona przez dlugi czas a teraz sama widze,ze nie spisuje sie tak jak powinien,bardzo sie roluje i zostawia uczucie lepkosci i brakuje odpowiedniego nawilzenia-czego wczesniej nie bylo.
Niestety nie jest to do konca super bezpieczny krem a emolienty choc maja bardzo dobre wlasciwosci to nie kazdy ich rodzaj dobrze sluzy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 19:28   #1128
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tymi specyfikami:

Avon,
krem na noc rejuvenate

AQUA, PEG-8, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, TROMETHAMINE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DILAURYL THIODIPROPIONATE, DI-PPG-3 MYRISTYL ETHER ADIPATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL SILICA THIODIPROPIONIC ACID LAURYL PEG-9 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, CHLOROSALICYLIC ACID, SQUALANE, ISOCETETH-20 PEG-100 STEARATE, PARFUM, CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SODIUM HYALURONATE, ECLIPTA PROSTRATA EXTRACT, PEG-40 STEARATE, POLYSORBATE 60, GLYCERIN, PEG/PPG-20/23 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, STEARETH-20, GOSSYPIUM HERBACEUM EXTRACT, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, TOCOPHEROL, MICA, CI 77891.

Avon, koncentrat na dzień(pod krem) rejuvenate

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, PEG-8, PENTYLENE GLYCOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, SILICA, ETHOXYDIGLYCOL, PHYTOL, POLYMETHYL METHACRYLATE, BIS-PEG-15 DIMETHICONE/IPDI COPOLYMER, DIMETHICONE CROSSPOLYMER,, MICA, GLYCERETH-26 PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, SQUALANE, PARFUM, SODIUM POLYACRYLATE, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, MENTHYL LACTATE, DIMETHICONOL, STEARDIMONIUM HYDROXYPROPYL PANTHENYL PEG-7 DIMETHICONE PHOSPHATE CHLORIDE, PANTHENOL, SODIUM DEHYDROACETATE, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 60, BENZOPHENONE-4, CARICA PAPAYA EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEED EXTRACT, GOSSYPIUM HERBACEUM EXTRACT, ANDROGRAPHOLIDE, SODIUM HYALURONATE, XYMENYNIC ACID, PHOSPHORIC ACID, HYDROLYZED MILK, PROTEIN, PLANKTON EXTRACT, LECITHIN, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCINE SOJA EXTRACT,RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, ASCORBYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, CI 77891.

czy mają one właściwości zmniejszające pory i złuszczające? posiadają jakieś antyoksydanty? są to kosmetyki na pierwsze oznaki starzenia
Cytat:
Napisane przez koshulcia Pokaż wiadomość
kupiłam podklad Oriflame, Visions Fresh face foundation.
Podkład pod makijaż Visions Fresh Facemam pewne wątplowości : może zapchać moją normalną cere ( jeszcze sie tluszczy na czole [okolice między brwiami]) skłonną do trądziku na czole ( w wyzej opisanym miejscu :P)

AQUA, GLYCERIN, ISODECYL NEOPENTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, POLYSORBATE 80, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIMETHICONE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLATE-13, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYISOBUTENE, C20-22 ALCOHOLS, METHYLPARABEN, CETYL ACETATE, PARFUM, OLEYL ACETATE, STEARYL ACETATE, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, PROPYLPARABEN, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
to i ja się znów ustawię w kolejce.

Proszę o analizę składu podkładu przede wszystkim pod kątem zapychania i współdziałania ze skórą tłustą/trądzikową (czy można powiedzieć coś o kryciu, trwałości?). Ew jeszcze jak się miałby on do filtrów?

BELL, fluid anti-age
Aqua, Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 dimethicone, Dimethiconol, Ethylexyl Methoxycinnamate, Sodium Chloride,C30-45 Alkyl Methicone, Hydrolyzed Wheat Gluten, Ceratonia Siliqua Gum, Retinyl Palmitate, Arachis Hypogaea (peanut oil), Polysorbate 80, C30-45 Olefin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric acid, Ascorbic acid, Trimethoxycaprylylsiane, Dimethicone, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyetanol, Parfum, Alpha-Isometyl Ionone, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methypropional,Hexyl cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool [+/- Cl 77891, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491]
Zostawiam Was na pozniej bo juz mi sie wszystko miesza

Jezeli kogos pominelam to prosze podac nr postu Przyznaje bez bicia,ze stracilam rachube a net niestety troche mi szwankuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 19:45   #1129
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Humektan dobrze nawilza ale nie kazda cera jest z niego zadowolona,duzo osob tez narzeka na zapychanie wlasnie.Bylam nim zachwycona przez dlugi czas a teraz sama widze,ze nie spisuje sie tak jak powinien,bardzo sie roluje i zostawia uczucie lepkosci i brakuje odpowiedniego nawilzenia-czego wczesniej nie bylo.
Niestety nie jest to do konca super bezpieczny krem a emolienty choc maja bardzo dobre wlasciwosci to nie kazdy ich rodzaj dobrze sluzy.
Aha. Spróbuję na razie tego Humektanu, ale i rozejrzę się za czymś innym. Dziękuję Ci za pomoc.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 19:59   #1130
lisa009
Zakorzenienie
 
Avatar lisa009
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 3 448
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zwierzecego?tzn,co? wg mnie same syntetyczne skladniki,pewnie ma intensywny zapach.
nie, nie o to chodzi
czytalam na wizazu, ze avon daje do kosmetykow skladniki odzwierzece, a poniewaz jestem wege, chcialabym wiedziec, co uzywam

dzieki ;*
__________________
Vegetarian
lisa009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-20, 21:54   #1131
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Asienko maska nie jest zla,skladowo wyglada dosc przyzwoicie i plus za krotki sklad choc wrazliwe skory moga narzekac na drazniacy konserwant(na czerwono)
Warto sprobowac
Asiu, dziękuję ślicznie. Jeśli mogę jeszcze:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1067
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 09:43   #1132
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ciekawa kombinacja skadnikowwg mnie bardzo fajny preparat i jezeli tylko nie zareagujesz podraznieniem/uczuleniem na wyciagi roslinne to powinein dzialac.
Dziekuje sliczniePostaram sie nie wrzucac tu przez jakis czas niczego nowego,bo widze ze jestes zawalona pracaJeszcze raz dziekuje.Pozdrawiam
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 18:11   #1133
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziewczyny mam pilną sprawę
Otóż dostałam w sephorze próbkę Clarins Multi-active. Czytalam o nim same dobre rzeczy. No i cera sie uspokoila jest rano piekna jak nigdy. Chcialam dzis go kupic ale kobieta z sephory zaczela mnie straszyc ze to krem po 30 tce.
A ja mam 23 lata.

Powiedzcie czy on moze jakos zaszkodzic, czy nie jest dla mnie za "mocny"

PROSZĘ


Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 18:36   #1134
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agaaga111 Pokaż wiadomość
Bourjois, 10 Hours Sleep Effect (Fluid walczacy z oznakami zmeczenia cery)


Skład: Water, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Laminaria Digitata Extract, Fragrance, Alcohol Denat, Glyceryl Linoleate, Panthenol, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Linolenate, Tocopherol +/- (CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77019/Mica)


Czy ten fluid ma jakieś zapychacze i jakie są jego główne składniki?
Zapychajaco moze podzialac kombinacja silikonow,sodium chloride moze przesuszyc i nieco podrazniac-ale nie jes to regula.
Ogolnie podklad bedzie lekki i wygladzi cere,nada pewnej lekkosci ale to,co mogloby faktycznie dobroczynnie dzialac jest daleko i w malej ilosci.
Srednio sie firma postarala dla cer normalnych bez wiekszych problemow moze byc.

Cytat:
Napisane przez agaaga111 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

Ziaja, Sopot Spa, Krem na dzień aktywnie nawilżający

Skład: Aqua (Water), PPG-15 Stearyl Ether, Hexyl Laurate, Canola Oil, Cyclomethicone, Dimethiconol, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Hydrogenated Coco-Glycerides, Steareth-2, Sorbitol, Algae Extract, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Panthenol, Porphyra Ubilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).


Ziaja, Sopot Spa, Krem ujędrniający przeciw zmarszczkom

Skład: Aqua (Water), Octyldodecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Canola Oil, Cyclomethicone, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Cetearyl Alcohol, PEG-20 Stearate, Sorbitol, Algae Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance), Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).

Kremy sa bardzo podobne do siebie,uzyto identycznych skladnikow-beda dobrze nawilzac ale niektore cery moga narzekac na zapychanie bowiem uzyto emolientow,ktore sa potencjalnym zagrozeniem

Wyboldowalam ciekawe skladniki.

Krem nawilzajacy powinien dobrze wywiazac sie z obietnic-wysoko jest olej Canola,ekstrakty z alg ilosciowo nie powalaja ale nie jest zle.Jest tutaj zawarty filtr,ktory dodatkowo tez moze byc przyczyna zapychania ale trudno ocenic to na 100% i nie ma tez sie za bardzo opierac na tym,ze krem zapewni nam dobra ochrone przed uva/uvb.

Krem ujedrniajacy rozni sie w niewielkim stopniu i w sumie oba beda bardzo podobnie dzialac-wspomagajac proces nawilzenia i wygladzenia skory.Tyle
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 18:58   #1135
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Dziewczęta, bardzo proszę o analizę składu:

Lancome, Primordiale Nuit Skin Recharge, Visible Renewing Moisturising Night Cream (Krem na noc przeciwko pierwszym oznakom starzenia)

Skład: Aqua/Water, Hydrogenated Polyisobutene, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Oryza Sativa Bran Oil/Rice Bran Oil, PEG-40 Stearate, Zea Mays Oil/Corn Oil, Nylon-12, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Petrolatum, CI 14700/Red 4, C 13-14 Isoparaffin, Ascorbyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Adenosine, Triticum Vulgare Germ Oil,/Wheat Germ Oil, Triethanolamine, Triticum Vulgare Germ Extract/Wheat Germ Extract, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Limonene, Linalool, Biotin, Alpha-Isomethyl Ionone, Sorbitan Tristearate, Sesamum Indicum Oil/Sesame Seed Oil, Retinyl Palmitate, BHT, Butylphenyl Methylpropional, Laureth-7, Hexyl Cinnamal, Glycine Soja Oil/Soybean Oil, Ethylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Butylparaben, Parfum/Fragrance.

Link do KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23177

Bardzo dziękuję.
Asiu,przyznam ze nie widze nic tutaj nadzwyczajnego tzn.czegos co przekonaloby mnie ze wlasnie ten krem jest lepszy np.od aptecznej czy drogeryjnej pielegnacji gdzie relacja cena/pojemnosc jest warta uwagi a dlaczego?juz pisze

Mieszanka popularnych emolientow,silikonow i na dodatek potencjalnych zapychaczy przy mega dlugim skladzie.
Dosc wysoko poliakrylamid.
Duzo bardzo dobroczynnych wyciagow ale zobacz jak rozrzucone sa po calym skladzie.
Przy regularnym stosowaniu na pewno zauwazymy roznice bo krem dobrze nawilzy i odzywi skore, jest wyciag z kielkow pszenicy ktore sa naturalnym antyutleniaczem;olej z otrebow ryzowych ktory jest bogaty w vit.E

To tyle


Cytat:
Napisane przez marsylia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pilną sprawę
Otóż dostałam w sephorze próbkę Clarins Multi-active. Czytalam o nim same dobre rzeczy. No i cera sie uspokoila jest rano piekna jak nigdy. Chcialam dzis go kupic ale kobieta z sephory zaczela mnie straszyc ze to krem po 30 tce.
A ja mam 23 lata.

Powiedzcie czy on moze jakos zaszkodzic, czy nie jest dla mnie za "mocny"

PROSZĘ


Skład: aqua, cyclomethicone, glycerin, butylene glycol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, propylene glycol, carthamus tinctorius, butyrospermum parkii, pinus lambertiana, acanthopanax senticosus, silica, peg-8, peg-32, sucrose palmitate, parfum, prunus dulcis, hydrolyzed wheaat protein, aesculus hippocastanum mannitol, panax ginseng, tilia cordata, faex, calcium pantothenate, biotin, mourera fluviatilis, hydrolyzed algin, dimethicone, zinc sulfate, sucrose, serine, arginine, dimethiconol, glyceryl linoleate, alanine, threonine, polyacrylic acid, olea europaea, diethylhexyl adipate, humulus lupulus, proline, trehalose, pca, polysorbate 80, disodium edta, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, chlorphenesin, potassium sorbate, bht, ci 14700
Nie ma czegos takiego jak "za mocny krem" i nie dobieramy kremu do wieku tylko do potrzeb skory i tyle

Krem jest ciekawy i nie zrobi Ci krzywdy,ma co prawda emolienty ktore bywaja potencjalnymi zapychaczami ale to trudno okreslic czy akurat Tobie zrobia krzywde.
Fajna mieszanka skladnikow,ktore maja dobroczynne dzialanie i widac,ze nie beda to jedynie obietnice producenta.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 19:09   #1136
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxana używałam próbeczki od tygodnia i nic się nie zapchalo wrecz przeciwnie

Dziękuję Ci za szybką odpowiedz
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 19:12   #1137
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc



Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

mozecie pomoc mi rozszyfrowac ten krem?

__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 19:42   #1138
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexanno, bardzo Ci dziękuję
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-21, 21:24   #1139
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Prosze o rozszyfrowanie składu Wydaje mi sie, że kremik nie zaszkodzi i ma sporo naturalnych składników ale moge sie mylić
Pollena- Eva, Eva Natura Profilaktyka Zmarszczek Mimicznych 25+, Krem na noc aktywny
Skład: AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII, METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CANOLA OIL, GLYCERIN,, DICAPRYLYL ETHER, ISOSTEARYLNEOPENTANOATE, PETROLATUM, XANATH GUM / PECTIN / HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN / SERINE / ARGININE / PROLINE, LINUM USITATISSIUM, HYDROLYZED CAESALPINA SPINOSA GUM / CAESALPINA SPINOSA GUM, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ALGAE EXTRACT, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, BETAINE, HYDROLYZED MALLOW PROTEIN, ALLANTOIN, PARFUM, ASCORBYL PALMIATE, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-22, 15:55   #1140
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

ja takze naleze do osób u których Humektan tez przestal działac super a nawet wprost przeciwnie- wyskakuja mi niemile niespodzianki po nim ale znalazlam nowy kremik, prosiłabym o analize pod wzgledem zapychania i nawilzania (mam cere normalną, z wypryskami)
Pharmaceris R, Hydro - Rosalgin (Multikojący krem do cery tłustej)


Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Niacinamide, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, BHA, Sodium Hyaluronate, Lady's Thistle (Silybum Marianum) Extract, CI 77820, Pentylene Glycol


dziękuję
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.